Рішення № 78385109, 07.12.2018, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.12.2018
Номер справи
428/8065/18
Номер документу
78385109
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

11.5

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

07 грудня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 428/8065/18

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Секірська А.Г., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області до управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про скасування постанови про накладення штрафу,

ВСТАНОВИВ:

12 листопада 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду з Сєвєродонецького міського суду Луганської області надійшли матеріали адміністративної справи за позовом Головного управління Пенсійного фонду України Луганської області (далі - позивач, ГУПФУ у Луганській області) до управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Луганській області (далі - відповідач, УДВС ГТУЮ в Луганській області), в якій позивач просить суд визнати протиправною та скасувати постанову старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області від 12.06.2018 про накладення на позивача штрафу у розмірі 5100 гривень у виконавчому проваджені № 56140268.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 10.04.2018 старшим державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області ОСОБА_1 відкрито виконавче провадження № 56140268 з примусового виконання виконавчого листа №428/13014/17, виданого 26.03.2018 Сєвєродонецьким міським судом Луганської області про зобов'язання головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області провести ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, перерахунок та виплату пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів Україна№988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», №947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови КМУ від 09.03.2006 № 268» та довідки № 3347-ЛК від 10.05.2017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої Ліквідаційною комісією ГУМВС України у Луганській області.

Вказана постанова отримана позивачем 12.04.2018.

Листом № 5038/07 від 18.04.2018 та № 6668/07 від 23.05.2018 позивач повідомив відповідача про те, що на виконання Закону України «Про внесення змін до деякі законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівник органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 20 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від березня 2006 р. №268» ОСОБА_2 проведено перерахунок пенсії з 01.01.2016. Доплата за період з 01.01.2018 по 01.04.2018 перераховано на поточний рахунок пенсіонера в АТ «Ощадбанк» 4 квітня 2018 року.

Доплату до пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 ОСОБА_2 отримає на умовах та в порядку, визначеному Постановою КМУ від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категорій осіб».

Також було повідомлено, що довідка №3347-лк від 10.05.2017, відповідно якої необхідно проводити перерахунок пенсії, є недійсною, про що зазначає лист ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Луганській області від 13.04.2018 № вдз/47.

На виконання Постанови №103 на ім'я ОСОБА_2 була видана нова довідка 21.03.2018 №5881-ЛК, відповідно до якої проведено перерахунок пенсії.

12.06.2018 старшим державним виконавцем Старовойтовою В.В. винесено постанову про накладення штрафу, згідно якої за невиконання рішення суду на позивача на підставі ст. 63, 75 Закону України «Про виконавче провадження», накладено штраф розмірі 5100 грн. Позивач вважає таку постанову протиправною.

Ухвалою Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 11.07.2018 позовну заяву Головного управління Пенсійного України в Луганській області залишено без руху.

Ухвалою Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 11.09.2018 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі.

Ухвалою Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 18.10.2018 адміністративну справу № 428/8065/18 передано за підсудністю на розгляд до Луганського окружного адміністративного суду.

12.11.2018 матеріали справи № 428/8065/18 надійшли до Луганського окружного адміністративного суду.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 14.11.2018 позовну заяву залишено без руху із наданням позивачу строку для усунення недоліків.

28.11.2018 позивачем усунуто недоліки позовної заяви.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 30.11.2018 справу прийнято до свого провадження, призначено судове засідання.

Представник позивача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином (арк.спр. 99).

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надав заяву від 07.12.2018 вх. № 37864/2018 про розгляд справи без його участі (арк.спр. 105), та відзив на адміністративний позов від 28.09.2018 № 21901/13/2 (арк.спр. 34-38), у заперечував проти позовних вимог з таких підстав.

На виконанні у відділі примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області знаходиться виконавче провадження по примусовому виконанню виконавчого листа Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 26.03.2018 № 428/13014/17 про зобов'язання ГУПФУ в Луганській області провести ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби , та деяких інших осіб", постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", № 947 від 18 листопада 2015 року "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268" та довідки № 3347-лк від 10.05.2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої Ліквідаційною комісією ГУМВС України у Луганській області.

10.04.2018 державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження.

На адресу відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області надійшла відповідь від боржника з якої встановлено, що рішення суду не виконано.

12.06.2018 державним виконавцем винесено постанову про накладення штрафу на боржника у розмірі 5100 грн. Копію постанови про відкриття виконавчого провадження направлено боржнику для виконання.

08.08.2018 державним виконавцем, відповідно до ст. ст. 63,75 Закону України «Про виконавче провадження», винесено постанову про накладення штрафу на боржника у розмірі 10 200 грн. Копію постанови направлено боржнику для виконання.

Станом на 28.09.2018 боржником рішення не виконано.

У межах виконавчого провадження ГУПФУ в Луганській області здійснило перерахунок та зобов'язано здійснити виплату за вказаним перерахунком у повному обсязі, оскільки це визначено головним рішенням, тобто зобов'язання виплати суми перерахунку у повному обсязі здійснюється ГУПФУ в Луганській області не у добровільному порядку за приписами Постанови КМУ № 103, а у примусовому порядку на виконання судового рішення.

За викладених обставин застосування приписів постанови № 103 є безпідставним та суперечить вимогам спеціального Закону України «Про виконавче провадження», який регулює порядок примусового виконання судового рішення.

Таким чином, накладаючи штраф постановою від 12.06.2018 на ГУПФУ в Луганській області державний виконавець діяв у межах своїх повноважень та у спосіб, передбачений чинним законодавством.

Враховуючи вищевикладене, представник відповідача з посиланням на норми Закону України "Про виконавче провадження" просив суд відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.

Згідно із частиною дев'ятою статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 72-77 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов наступного.

Рішенням Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 05.01.2018 у справі № 415/13014/17 (провадження № 2-а/428/45/2018) позовні вимоги ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково:

- визнано протиправною бездіяльність ГУПФУ в Луганській області щодо не проведення ОСОБА_2 перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», №947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. №268» та довідки №3347-лк від 10.05.2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої Ліквідаційною комісією ГУМВС України у Луганській області;

- зобов'язано ГУПФУ в Луганській області провести ОСОБА_2, перерахунок та виплату пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», №947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. №268» та довідки №3347-лк від 10.05.2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої Ліквідаційною комісією ГУМВС України у Луганській області. (арк. спр. 101-104).

За даними Єдиного державного реєстру судових рішень рішення у справі № 428/13014/17 набрало законної сили 06.02.2018.

26.03.2018 стягувачем отримано виконавчий лист № 428/13014/17 (арк. спр. 40).

Постановою від 10.04.2018 старшого державного виконавця ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області відкрито виконавче провадження ВП № 56140268 з примусового виконання виконавчого листа № 428/13014/17, виданого 26.03.2018 Сєвєродонецьким міським судом Луганської області про зобов'язання ГУПФУ в Луганській області здійснити ОСОБА_2 перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби , та деяких інших осіб", постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", № 947 від 18 листопада 2015 року "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268" та довідки № 3347-лк від 10.05.2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої Ліквідаційною комісією ГУМВС України у Луганській області (арк. спр. 42).

Листами ГУПФУ в Луганській області № 5038/07 від 18.04.2018 та № 6668/07 від 23.05.2018 повідомлено відповідача про те, що на виконання Закону України «Про внесення змін до деякі законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівник органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 20 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від березня 2006 р. №268» ОСОБА_2 проведено перерахунок пенсії з 01.01.2016. Доплата за період з 01.01.2018 по 01.04.2018 перераховано на поточний рахунок пенсіонера в АТ «Ощадбанк» 4 квітня 2018 року. Доплату до пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 ОСОБА_2 отримає умовах та в порядку, визначеному Постановою КМУ від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категорій осіб». Також було зазначено, що довідка №3347-лк від 10.05.2017, відповідно якої необхідно проводити перерахунок пенсії, є недійсною про що зазначає лист ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Луганській області від 13.04.2018 № вдз/47.

На виконання Постанови №103 на ім'я ОСОБА_2 була видана нова довідка 21.03.2018 №5881-ЛК, відповідно до якої проведено перерахунок пенсії з 01.04.2018 (арк. спр. 43-44, 45, 46).

12.06.2018 старшим державним виконавцем Старовойтовою В.В. винесено постанову про накладення штрафу, згідно з якою за невиконання рішення суду, на позивача на підставі ст. 63, 75 Закону України «Про виконавче провадження», накладено штраф розмірі 5100 грн (арк. спр. 52).

09.07.2018 головним державним виконавцем ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області направлено вимогу № 5046 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо надання інформації стосовно повного та фактичного виконання рішення Сєвєродонецького міського суду Луганської області у справі № 428/13014/17 (арк. спр. 53-54).

08.08.2018 головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ у Луганській області Галушкою М.Г. винесено постанову про накладення штрафу, згідно якої за невиконання рішення суду, на позивача на підставі ст. 63, 75 Закону України «Про виконавче провадження», накладено штраф розмірі 10 200 грн (арк. спр. 56).

14.08.2018 за № 5917 відповідачем до Сєвєродонецького відділу поліції ГУНП в Луганській області направлено повідомлення про вчинення кримінального правопорушення, у якому зазначено, що ГУПФУ в Луганській області рішення суду не виконується, а в діях посадових осіб Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області вбачаються ознаки злочину, відповідальність за який передбачено ст. 382 Кримінального кодексу України, а відтак просив вирішити питання про притягнення посадових осіб Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області до кримінальної відповідальність за ухилення від виконання рішення суду (арк. спр. 59-60).

Вирішуючи справу по суті заявлених вимог, суд виходить з наступного.

Надаючи оцінку доводам позивача про те, що відсутня можливість виплатити заборгованість з пенсії ОСОБА_2 в повному обсязі через відсутність фінансування, суд зазначає таке.

Положеннями статті 1 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Відповідно до частини другої статті 74 Закону України "Про виконавче провадження" рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень інших органів (посадових осіб), у тому числі постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, постанов приватного виконавця про стягнення основної винагороди, витрат виконавчого провадження та штрафів, можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.

Також згідно із статтею 75 Закону України "Про виконавче провадження" у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання. У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до частин першої та другої статті 63 Закону України "Про виконавче провадження", зокрема, за рішеннями, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. У разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів та попередження про кримінальну відповідальність.

З аналізу викладеної норми слідує, що негативні наслідки у вигляді накладення штрафу за невиконання в обумовлений строк відповідного рішення настають за умови його невиконання без поважних причин.

Приписами абзацу другого пункту 1 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 № 28-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.01.2015 за № 40/26485 визначено, що Головні управління Фонду підпорядковуються Фонду та разом з управліннями Фонду в районах, містах, районах у містах, а також об'єднаними управліннями утворюють систему територіальних органів Фонду.

Головне управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань: планує у відповідному регіоні доходи та видатки коштів Фонду, у межах своєї компетенції забезпечує виконання бюджету Фонду; забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування пенсій та виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством, здійснює з цією метою перерозподіл коштів між районами (містами) (підпункти 2, 4 пункту 4 вказаного Положення).

У постанові Верховного Суду від 24.01.2018 у справі № 405/3663/13-а (К/9901/1598) викладено правовий висновок, що невиконання судового рішення позивачем в частині виплати грошових коштів, за відсутності відповідного фінансового забезпечення та фактичної відсутності коштів, не може вважатись невиконанням судового рішення без поважних причин, а накладення штрафу, у такому випадку, жодним чином не захищає право особи на отримання бюджетних коштів.

Разом з тим, в даному випадку неможливе застосування такої практики Верховного Суду, оскільки відсутність фінансування не доведена документально, не надано доказів вчинення будь-яких дій на отримання фінансування для виконання судового рішення на момент накладення штрафу на боржника.

Щодо посилань представника позивача на постанову КМУ № 103 як обґрунтування неможливості виконання судового рішення в повному обсязі, суд зазначає, що дійсно, Після набрання чинності судовим рішенням у справі № 428/13014/17, Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - постанова КМУ № 103), якою встановлено порядок перерахування та виплати раніше призначених пенсій працівникам міліції та внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок № 45).

Пунктом 5 Порядку № 45 (зі змінами, внесеними постановою КМУ № 103) передбачено, що особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 року проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.

Пунктом 3 постанови КМУ № 103 визначено перерахувати з 1 січня 2016 р. пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (Офіційний вісник України, 2015 р., № 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

Виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року. Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 р. та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку:

з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 року;

з 1 січня 2020 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.

У виконавчому листі від 26.03.2017, виданому Сєвєродонецьким міським судом Луганської області у справі № 428/13014/17, міститься зобов'язання ГУПФУ в Луганській області вчинити дії, передбачені Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", для здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_2 відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", починаючи з 01.01.2016, та здійснити виплату донарахованих сум пенсії з вирахуванням виплачених сум (арк.спр. 40).

Головним управлінням ПФУ в Луганській області здійснено перерахунок пенсії позивача з 01.05.2018 у відповідності з довідкою, наданою ліквідаційною комісією ГУМВС України у Луганській області, згідно з вимогами нормативно - правових актів - Закону № 900-VIII, статті 63 Закону № 2262-ХІІ, постанов Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 та від 21.02.2018 № 103, зокрема, визначено місячний розмір пенсії за квітень 2018, з урахуванням перерахунку згідно Постанови № 103, а також доплату за січень-березень 2018 року.

Також після здійсненого перерахунку позивачем здійснено виплату перерахованої пенсії у відповідності до порядку, визначеного постановою КМУ від 21.02.2018 № 103.

Разом з тим, в резолютивній частині рішення суду міститься зобов'язання ГУПФУ в Луганській області здійснити виплату донарахованих сум пенсії з вирахуванням виплачених сум, тому, навіть за наявності постанови КМУ від 21.02.2018 № 103, позивач мав вжити заходів щодо виконання судового рішення, запросивши відповідне фінансування в головного розпорядника коштів - ПФУ саме на виконання конкретного судового рішення, докази здійснення чого в матеріалах справи та в наданих відповідачем матеріалах виконавчого провадження відсутні.

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

При вказаних обставинах, суд дійшов висновку, що відповідачем доведено правомірність та обґрунтованість своїх дій та рішення з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України. Накладаючи штраф оскаржуваною постановою на ГУ ПФУ в Луганській області, державний виконавець діяв у межах повноважень та у спосіб, передбачений чинним законодавством, відповідно позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Витрати зі сплати судового збору покладаються на позивача.

Керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 19, 20, 72-77, 90, 132, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовних вимог Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (код ЄДРПОУ 21782461, 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Шевченка, 9) до управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області (код ЄДРПОУ 34941884, 93404, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Єгорова, 22) про скасування постанови про накладення штрафу відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.

Суддя А.Г. Секірська