
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
"06" грудня 2018 р. № 820/4680/17
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді - Панченко О.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про відстрочення виконання судового рішення по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Харківській області про скасування податкових повідомлень-рішень,-
В С Т А Н О В И В :
26.11.2018 року заявник, ОСОБА_1, звернувся до суду з заявою, в якій просив суд відстрочити виконання постанови Харківського окружного адміністративного суду від 22.11.2017 року та постанови Харківського апеляційного адміністративного суду від 30.10.2018 р. у справі №820/4680/17 на один рік. В обґрунтування даної заяви відповідач посилався на скрутне матеріальне становище у зв'язку із чим є складнощі із погашенням суми боргу. На підтвердження скрутного матеріального становища заявник надав суду копію пенсійного посвідчення.
Заявник прибув у судове засідання, не заперечував проти розгляду заяви про відстрочку виконання судового рішення в порядку письмового провадження.
Представник Головного управління ДФС у Харківській області в судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду заяви повідомлений судом належним чином.
Частиною 2 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено, заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Суд, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, виходить з наступних підстав та мотивів.
Судом встановлено, що постановою Харківського окружного адміністративного суду від 22.11.2017 року по справі №820/4680/17 адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Харківській області про скасування податкових повідомлень-рішень - задоволено частково. Скасовано податкові повідомлення - рішення Головного управління ДФС у Харківській області від 30.06.2017року №34503-13 на суму 42068,96 грн., №34505-13 на суму 40806,72грн., №34506-13 на суму 2470,75 грн., №34508-13 на суму 1517,18 грн., №34509-13 на суму 167,16 грн., №34510-13 на суму 6243,72 грн. Стягнуто на корить ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) судовий збір у розмірі 932 (дев'ятсот тридцять дві) грн. 74 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Харківській області (61057, Харків, вул. Пушкінська, 46, код ЄДРПОУ 39599198). Решту позовних вимог залишено без задоволення.
Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 30.10.2018 р. по справі №820/4680/17 апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби України задоволено. Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 22.11.2017 р. по справі №820/4680/17 скасовано. Прийнято нову постанову, якою у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 відмовлено. Зазначена постанова набрала законної сили.
Згідно з ч. 1 ст. 255 КАС України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб та підлягає виконанню на всій території України.
Відповідно до положень ст. 378 КАС України, за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує: 1) ступінь вини відповідача у виникненні спору; 2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання самої особи або членів її сім'ї, її матеріальне становище; 3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення рішення, ухвали, постанови.
Ухвалу суду за результатами розгляду питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути оскаржено в порядку, встановленому цим Кодексом. У необхідних випадках ухвала надсилається установі банку за місцезнаходженням боржника або державному виконавцю.
Суд зазначає, що порядок виконання рішення - це визначена законодавством послідовність і зміст вчинення виконавчих дій державним виконавцем, а також права і обов'язки суб'єктів виконавчого провадження під час їх вчинення.
Заявник вказує, що обставинами, які ускладнюють виконання рішення суду по цій справі є складне матеріальне становище, оскільки єдиним джерелом доходу є пенсія, яка на сьогоднішній день складає 1661 грн. на місяць.
Разом з тим, ОСОБА_1 на обґрунтування та підтвердження зазначеного вище надано копія пенсійного посвідчення серії ААЗ №254791.
Оцінивши приєднані до справи докази в їх сукупності за правилами ст.ст.72-77, 211 КАС України, суд відмічає, що спір виник з вини заявника, яка полягає у невиконанні владних приписів чинного правового акту індивідуальної дії.
Між тим, в ході розгляду заяви заявником не надано доказів на підтвердження існування обставин, котрі ускладнюють виконання судового рішення (наприклад, довідка про доходи, про склад сім'ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім'ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо).
Існування будь-яких непереборних чи нездоланних обставин відносно заявника матеріали справи не містять.
Фактів дії на заявника стихійного лиха чи інших надзвичайних подій судом не встановлено.
Оскільки доводи заяви не знайшли свого підтвердження в ході розгляду справи, то у задоволенні поданої заяви належить відмовити.
Керуючись статтями 243, 244 256, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В :
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про відстрочення виконання рішення суду по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Харківській області про скасування податкових повідомлень-рішень - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Харківського апеляційного адміністративного суду. Або в порядку, передбаченому п. 15.5 Розділу VII КАС України, а саме: до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Суддя О.В. Панченко