
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"06" грудня 2018 р. справа № 0940/2104/18
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суд ОСОБА_1, розглянувши у письмовому провадженні подання державного виконавця Івано-Франківського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області про заміну сторони виконавчого провадження АСВП №53435007, -
В С Т А Н О В И В:
13.11.2018 державний виконавець Івано-Франківського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області звернувся до Івано-Франківського окружного адміністративного суду з клопотанням про заміну стягувача – товариства з обмеженою відповідальністю "Факторингова компанія "Рантьє" на товариство з обмеженою відповідальністю "Нью Файненс Сервіс" у виконавчому провадженні АСВП №53435007.
Подання мотивоване тим, що 28.02.2017 між товариством з обмеженою відповідальністю "Фінасова компанія "Серет", яке 29.06.2017 змінило найменування на товариство з обмеженою відповідальністю "Нью Файненс Сервіс", та товариством з обмеженою відповідальністю “Факторингова компанія "Рантьє" укладено договір факторингу, згідно якого останнє відступило фактору (новому кредитору) право грошової вимоги за вказаним кредитним договором, в зв’язку з чим виникла необхідність заміни стягувача у виконавчому провадженні.
Державний виконавець Івано-Франківського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області в судове засідання не з"явився на адресу суду надіслав клопотання про розгляд справи без участі представника.
Представники товариства з обмеженою відповідальністю "Нью Файненс Сервіс", та товариства з обмеженою відповідальністю "Факторингова компанія "Рантьє", в судове засідання не з’явилися, хоча про дату, час та місце розгляду подання належним чином повідомлялися судом.
Згідно частини 2 статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
У відповідності до частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з’явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом (пункт 10 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України).
Положенням частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.
Критеріями розмежування судової юрисдикції, тобто передбаченими законом умовами, за яких певна справа підлягає розгляду за правилами того чи іншого виду судочинства, є предмет спору, суб'єктний склад та характер спірних матеріальних правовідносин. Таким критерієм може бути також пряма вказівка в законі на вид судочинства, в якому розглядається визначена категорія справ.
Розділ IV Кодексу адміністративного судочинства України визначає процесуальні питання, пов’язані з виконанням судових рішень в адміністративних справах, зокрема частиною 1 статті 379 Кодексу визначено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
На відміну від розділу IV Кодексу адміністративного судочинства України, розділ VI Цивільного процесуального кодексу України встановлює порядок вирішення процесуальних питань, пов’язаних не тільки з виконанням судових рішень у цивільних справах, а й рішень інших органів (посадових осіб). Зокрема, стаття 442 Цивільного процесуального кодексу України теж регламентує порядок заміни сторони виконавчого провадження.
При цьому, як вбачається з назви розділу Кодексу, в якому міститься дана стаття, положення останньої поширюються не тільки на судові рішення у цивільних справах, а і на рішення інших органів (посадових осіб).
Згідно частини 2 статті 446 Цивільного процесуального кодексу України процесуальні питання, пов’язані з виконанням рішень інших органів (посадових осіб), вирішуються судом за місцем виконання відповідного рішення.
Таким чином, Цивільний процесуальний кодекс України містить пряму вказівку на вид судочинства, зокрема цивільне, в якому слід вирішувати питання щодо заміни стягувача в даному виконавчому провадженні.
Суд також зазначає, що предметна юрисдикція - це розмежування компетенції цивільних, господарських та адміністративних судів. Кожен суд має право розглядати і вирішувати тільки ті справи (спори), які віднесені до їх відання законодавчими актами, тобто діяти в межах установленої компетенції. За загальним правилом основний спосіб розмежування предметної юрисдикції полягає в розмежуванні за видом спірних правовідносин.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (надалі Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Європейський суд з прав людини у справі "Zand v. Austria" у рішенні від 12.10.1978 вказав, що словосполучення "встановлений законом" поширюється не лише на правову основу самого існування "суду", але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття "суд, встановлений законом" у частині 1 статті 6 Конвенції передбачає "усю організаційну структуру судів, включно з &?н;…&g>; питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів &?в;…&?и;". З огляду на це, не вважається "судом, встановленим законом" орган, котрий, не маючи юрисдикції, судить осіб на підставі практики, яка не передбачена законом.
Враховуючи наведене, розгляд даного подання повинен здійснюватися в порядку цивільного судочинства відповідним судом за місцем виконання відповідного рішення – виконавчого напису нотаріуса.
Таким чином, подання державного виконавця Івано-Франківського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області слід залишити без задоволення.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 243, 248, 256, 295, 297, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Подання Івано-Франківського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області про заміну стягувача у виконавчому провадженні АСВП №53435007 - залишити без задоволення.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статей 295, 297, підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Шумей М.В.