
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про передачу адміністративної справи до іншого адміністративного суду
04 грудня 2018 рокум. Ужгород№ 0740/871/18
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Маєцької Н.Д.
при секретарі судового засідання Данча М.І.
за участю:
представника позивача – ОСОБА_1,
представника відповідача – ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Надь Транс" до Управління Укртрансбезпеки у Закарпатській області, Державної служби України з безпеки на транспорті про скасування постанов до іншого адміністративного суду, -
ВСТАНОВИВ:
У відповідності до ч. 3 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 04 грудня 2018 року проголошено вступну та резолютивну частини ухвали, повний текст ухвали складено 06 грудня 2018 року.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Надь Транс", в особі представника ОСОБА_1, звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Укртрансбезпеки у Закарпатській області, якою просить: скасувати постанови Управління Укртрансбезпеки у Закарпатській області від 19 липня 2018 року № 064701, № 064702, № 064703, № 064704, № 064705, № 064706, № 064707, № 064708, № 064709, № 064710, № 064711, № 064712, № 064713, № 064714, № 064715, № 064716, № 064717, № 064718, № 064718, № 064719, № 064720, № 064721, № 064722, № 064723, № 064724, № 064725, № 064726, № 064727, № 064728, № 064729, № 064730.
Ухвалою від 19 листопада 2018 року залучено до участі в справі відповідача 2 – Державну службу України з безпеки на транспорті.
04 грудня 2018 року представник відповідача -2 у судовому засіданні подав заяву про передачу адміністративної справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Надь Транс" за територіальною підсудністю до Окружного адміністративного суду міста Києва. Заява обґрунтована тим, що оскільки позивач не має місця проживання (перебування) в Україні, а відповідач – Державна служба України з безпеки на транспорті зареєстрована у м. Київ, та Управління Укртрансбезпеки в Закарпатській області є її структурним підрозділом та не є юридичною особою, то відтак дана адміністративна справа повинна розглядатися в Окружному адміністративному суді м. Києва.
Представник позивача у судовому засіданні заперечив проти передачі адміністративної справи на розгляд до Окружного адміністративного суду м. Києва, оскільки предметом оскарження у даній справі є постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу, винесені саме Управлінням Укртрансбезпеки у Закарпатській області.
Вирішуючи клопотання про передачу адміністративної справи до іншого адміністративного суду, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 25 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
У відповідності до ч. 2 ст. 25 КАС України якщо така особа не має місця проживання (перебування) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Надь Транс" ("NAD Trans Ktf") зареєстровано в Угорщині - с. Пап, вул. Дожа № 40 (Pap, Dozsa ut. 37, Hungary).
Відповідачами у даній адміністративній справі є Управління Укртрансбезпеки у Закарпатській області та Державна служба України з безпеки на транспорті.
Відповідно до ч. 2 ст. 26 КАС України позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Разом з тим, у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відсутня інформація щодо Управління України у Закарпатській області, оскільки воно, відповідно до Постанови КМУ від 26 червня 2015 року № 592 "Деякі питання забезпечення діяльності Державної служби з безпеки на транспорті" є територіальним підрозділом центрального органу виконавчої влади та не є юридичною особою.
Згідно відомостей наявних в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Державна служба України з безпеки на транспорті зареєстрована і знаходиться за адресою: 03135, м. Київ, пр. Перемоги, буд.14.
Відтак, оскільки позивач не має зареєстрованого місце перебування в Україні та в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відсутні відомості щодо місцезнаходження Управління Укрансбезпеки у Закарпатській області, суд приходить висновку, що дана адміністративна справа територіально підсудна Окружному адміністративному суду міста Києва, тобто за місцезнаходженням відповідача 2 – Державної служби України з безпеки на транспорті.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч. 6 ст. 29 КАС України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4 - 6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Відповідно до ч. 8 ст. 29 КАС України передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Враховуючи вищенаведене та оскільки дана адміністративна справа підсудна іншому адміністративному суду, суд вважає, що наявні правові підстави для передачі справи за правилами територіальної підсудності до Окружного адміністративного суду м. Києва.
Керуючись статтями 25, 26, 29, 248 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
УХВАЛИВ:
1. Адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Надь Транс" до Управління Укртрансбезпеки у Закарпатській області, Державної служби України з безпеки на транспорті про скасування постанов передати на розгляд до Окружного адміністративного суду міста Києва (01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 ).
2. Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями). Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (з урахуванням особливостей, що встановлені пп. 15.5 п. 15 Розділу VII КАС України).
Суддя ОСОБА_3