
Дата документу 27.09.2018 Справа № 554/7467/18
Справа № 554/7467/18
Провадження № 3/554/2038/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 вересня 2018 року м.Полтава
Октябрський районний суд м. Полтави в складі
головуючого – судді Січиокно Т.О.,
за участю секретаря Ромахової В.В.,
прокурора Колоса В.О.,
особи, яка притягається до
адміністративної відповідальності ОСОБА_1
розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, працюючого енергетиком ТОВ «Розбуд ЛТД», депутата Полтавської міської ради, місце реєстрації та проживання: ІНФОРМАЦІЯ_4,
у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП,-
у с т а н о в и в:
ОСОБА_1., будучи депутатом Полтавської міської ради відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб’єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (до 01.05.2017 року), а саме 02.05.2017 року умисно, несвоєчасно, подав на офіційний веб – сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вказаного вище правопорушення не визнав та пояснив, що при подачі декларації у 2017 році за 2016 рік несвоєчасно її подав у зв’язку із неможливістю нормальної роботи з реєстром, так як постійно виникала помилка входу у систему і напис про те, що реєстр перенавантажений. Протягом останнього тижня квітня 2017 року він намагався увійти у реєстр не один десяток разів, але це було безуспішним. Декларацію подав відразу ж 02.05.2017 року після успішного входу у систему.
Прокурор Колос В.О. просив суд визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, , оскільки його вина доведена сукупністю зібраних у справі доказів.
Суд, заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи та надаючи оцінку зібраним у справі доказам, приходить до наступного висновку:
згідно протоколу Полтавської міської ради від 26.11.2015 року ОСОБА_1 обрано депутатом Полтавської міської ради.
Згідно до п.п. «б», п. 1, ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) депутати місцевих рад є суб'єктами відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі - депутат місцевої ради) є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України.
Також, згідно зі ст. 8 вищевказаного Закону депутат сільської ради є представником інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та член ради, здійснюючи депутатські повноваження та повинен дотримуватися таких правил депутатської етики, а саме не використовувати депутатський мандат в особистих інтересах, керуватися у своїй діяльності загальновизнаними принципами порядності, честі і гідності.
Статтею 1 Закону встановлено, що суб’єкти декларування – це особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Отже, ОСОБА_1 є депутатом місцевої ради, на якого поширюється дія Закону та він є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією, у тому числі обмеження та зобов’язання, передбачені Законом.
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Згідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до другого етапу системи подання та оприлюднення відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції» (надалі - Закон) декларацій, який розпочав свою роботу з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року, передбаченого пунктом 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 року № 1153/29283, віднесено щорічні декларації за 2016 рік.
Відповідно до пункту 5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
У зв’язку з набранням чинності 30.03.2017 Закону України від 23.03.2017 №1975-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» було доповнено розділ XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» пунктом 5-1, згідно з яким продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.
У судовому засіданні досліджено інформацію з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, згідно якої ОСОБА_1подав (https://public.nazk.gov.ua/declaration/a7421dc8-720b-415e-835a-94cd98aded75) до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щорічну декларацію за 2016 рік лише 02.05.2017року. (а.с.12-15).
Згідно з листом Національного агентства з питань запобігання корупції від 02.03.2017 № 93-05/4886 дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування » (далі - Реєстр) співпадає з фактичною датою подання суб’єктами декларування документів до реєстру.
На розгляд суду подано рішення Національного агентства з питань запобігання № 224 від 08.06.2017 року згідно якого повідомлено періоди неналежного функціонування ІТС Реєстр, а саме такі перебої мали місце у період із 02.03.2017 року по 28.03.2017 року.
З урахуванням викладеного, суд не приймає до уваги пояснень ОСОБА_1 в тій частині, що останній не міг своєчасно подати декларацію з причин неможливості нормальної роботи з реєстром, оскільки вони спростовуються даними матеріалів справи, так як згідно інформації з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції відсутні будь – які дані щодо того, що він вчиняв будь – які дії протягом квітня 2017 року. Також відсутні дані, що ОСОБА_1 в разі виявлення ним неналежної роботи системи якимось чином відреагував, відповідних дій щодо повідомлення про неналежне функціонування не вжив.
Таким чином, ОСОБА_1 не надано суду доказів щодо поважності причин несвоєчасного подання ним декларації, як особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Обставин, що пом’якшують чи обтяжують відповідальність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, судом не встановлено.
Накладаючи адміністративне стягнення, слід врахувати обставини вчинення даного адміністративного правопорушення, особу порушника, відсутність обтяжуючих та пом’якшуючих обставин, а отже до ОСОБА_1 підлягає застосуванню адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті.
На підставі п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає до стягнення в доход держави судовий збір у розмірі 352,40 грн.
Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП, суд, -
у х в а л и в:
визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмір 352 (триста п’ятдесят два) грн. 40 коп.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом 10 днів особою, щодо якої її винесено до Апеляційногосуду Полтавської області.
Суддя Т.О.Січиокно