
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 грудня 2018 року ЛуцькСправа № 0340/1861/18
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Сороки Ю.Ю.,
при секретарі судового засідання Полетило П.С.,
за участю представника позивача ОСОБА_1,
відповідача Гузей О.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку, в порядку спрощеного позовного провадження, адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до державного кадастрового реєстратора відділу у м. Ковель міськрайонного управління у Ковельському районі та м. Ковелі Держгеокадастру у Волинській області Гузей Ольги Петрівни про визнання протиправним рішень та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 звернувся з позовом до державного кадастрового реєстратора відділу у м. Ковель міськрайонного управління у Ковельському районі та м. Ковелі Держгеокадастру у Волинській області Гузей Ольги Петрівни про визнання протиправними дій та скасування рішень відповідача про відмову у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру від 01.06.2018 №РВ-0700209762018 та від 01.06.2018 №РВ-0700209752018, зобов'язання відповідача здійснити державну реєстрацію земельної ділянки для будівництва індивідуального гаража площею 27 кв.м. за адресою: гаражний масив по АДРЕСА_2 та гаража площею 43 кв.м. за адресою: кооператив по експлуатації гаражів АДРЕСА_3
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що державним кадастровим реєстратором відділу у м. Ковель міськрайонного управління у Ковельському районі та м. Ковелі Головного управління Держгеокадастру у Волинській області Гузей О.П. прийнято рішення від 01.06.2018 року про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру, якими позивачу відмовлено у державній реєстрації земельної ділянки для будівництва індивідуального гаража площею 27 кв.м. за адресою: гаражний масив по АДРЕСА_2 та у реєстрації земельної ділянки для будівництва індивідуального гаража площею 43 кв.м. за адресою: кооператив по експлуатації гаражів АДРЕСА_3
Позивач з вказаними рішеннями не погоджується, вважає, що рішення Ковельської міської ради від 22.03.2018 року №35/8 "Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою" є рішенням про виділення цих земельних ділянок, оскільки стосується виключно громадян (фізичних осіб), які бажають скористатись своїм Конституційним правом на отримання у приватну власність земельних ділянок, які перебувають у їх фактичному користуванні, відповідно до підтверджуючих документів та матеріалів, на яких розміщені їх власні об'єкти нерухомого майна.
Зазначає, що рішення Ковельської міської ради від 22.03.2018 №35/8 "Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою" приймалося на підставі документів, що підтверджують розмір земельної ділянки, згідно з вимогам ст.118 Земельного кодексу України, а тому, висновок державного кадастрового реєстратора відділу у м. Ковель Міськрайонного управління у Ковельському районі та м. Ковелі Головного управління Держгеокадастру у Волинській області Гузей О.П. у рішеннях від 01.06.2018 про те, що рішення Ковельської міської ради від 22.03.2018 року №35/8 "Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою", прийнято неправомірно є безпідставними, а відтак безпідставною є і відмова відповідача у реєстрації земельних ділянок за позивачем.
На підставі вищевикладеного, просить суд визнати протиправними дії та скасувати рішення відповідача про відмову у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру від 01.06.2018 №РВ-0700209762018 та від 01.06.2018 №РВ-0700209752018, зобов'язати відповідача здійснити державну реєстрацію земельної ділянки для будівництва індивідуального гаража площею 27 кв.м. за адресою: гаражний масив по АДРЕСА_2 та гаража площею 43 кв.м. за адресою: кооператив по експлуатації гаражів АДРЕСА_3
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 17.09.2018 позовну заяву ОСОБА_3 залишено без руху та надано позивачу десятиденний строк, з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення недоліків позовної заяви.
01.10.2018 позивачем подано до суду заяву про усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 02.10.2018 прийнято позову заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження у справі.
Відповідач у відзиві на позовну заяву від 14.11.2018 просить суд відмовити у задоволені позовних вимог позивача, оскільки при розгляді заяв про державну реєстрацію земельних ділянок, реєстраційний номер заяв ЗВ-9701166132018 та ЗВ-9701162822018, разом з доданими до них документами, відповідно до Порядку ведення Державного земельного кадастру, виявлено невідповідність поданих документів вимогам Закону України "Про Державний земельний кадастр", а саме: ст.21. Підстави та основні вимоги щодо внесення відомостей до Державного земельного кадастру; п.1. Відомості про межі земельної ділянки вносяться до Державного земельного кадастру на підставі відповідної документації із землеустрою щодо формування земельних ділянок у випадках, визначених статтею 79-1 Земельного кодексу України, при їх формуванні. У зв'язку із чим, відповідачем прийнято рішення №РВ-0700209752018 від 01.06.2018 та №РВ-0700209762018 від 01.06.2018 про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру. Крім того, звертає увагу суду на те, що рішеннями виконавчого комітету Ковельської міської ради депутатів трудящих від 27.03.1972 "Про виділення земельної ділянки під будівництво індивідуальних гаражів", а також відповідно до п.6.15 рішення виконавчого комітету Ковельської міської ради депутатів трудящих від 29.09.1977 №233 "Про відведення земельних ділянок для індивідуального будівництва і внесення змін у рішення, прийнято по даному питанню раніше та дозвіл на будівництво індивідуальних гаражів" та п.66 розпорядження міської адміністрації Ковельської міської ради народних трудящих від 19.05.1991 №283-р, громадянину ОСОБА_3 дозволено лише будівництво індивідуального гаража, земельна ділянка у власність йому не передавалася. Так, як рішення про передачу у власність громадянину ОСОБА_3 земельних ділянок, поданих на державну реєстрацію, позивачем до пакету документів не долучалися, тому державним кадастровим реєстратором відділу у м. Ковель міськрайонного управління у Ковельському районі та м. Ковелі Головного управління Держгеокадастру у Волинській області Гузей О.П. прийнято рішення від 01.06.2018 року про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру, якими позивачу відмовлено у державній реєстрації земельної ділянки для будівництва індивідуального гаража площею 27 кв.м. за адресою: гаражний масив по АДРЕСА_2 та у реєстрації земельної ділянки для будівництва індивідуального гаража площею 43 кв.м. за адресою: кооператив по експлуатації гаражів АДРЕСА_3 Таким чином, вважає, що оскаржувані рішення прийнято у відповідності до вимог чинного законодавства, а відтак підстави для їх скасування відсутні.
У додаткових поясненнях до відзиву на позовну заяву від 30.11.2018 відповідач звернула увагу суду на те, що у аналогічних випадках у разі коли неможливо обґрунтувати формування земельної ділянки, додатковими нормативно-правовими актами, в даному випадку для будівництва індивідуальних гаражів є рішення про передачу громадянам України безоплатно у приватну власність земельних ділянок, прийняті органами місцевого самоврядування відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року "Про приватизацію земельних ділянок". Так, після отриманих відмов, громадяни повторно звертались до Ковельської міської ради, в порядку визначеному ст.118 Земельного кодексу України, для отримання дозволу на складання проекту землеустрою. Отримавши дозвіл на складання проекту землеустрою, громадяни замовляли у розробників документації із землеустрою, проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок, що відповідає вимогам чинного законодавства, зокрема ст.79-1 Земельного кодексу України. В подальшому, за виготовленими проектами землеустрою щодо відведення земельної ділянки проводиться державна реєстрація земельних ділянок з видачею Витягу з Державного земельного кадастру на підтвердження реєстрації земельної ділянки.
30.10.2018, у зв'язку з неявкою у судове засідання відповідача, розгляд справи відкладено на 11:00 15.11.2018.
15.11.2018 в судовому засіданні оголошено перерву у розгляді справи до 11:00 28.11.2018, у зв'язку із витребуванням додаткових доказів.
28.11.2018 представником позивача подано до суду клопотання про відкладення розгляду справи, у зв'язку із чим розгляд справи відкладено на 11:00 03.12.2018.
В судовому засіданні 03.12.2018 представник позивача позовні вимоги підтримала з підстав, викладених у позовній заяві та просила їх задовольнити повністю.
Відповідач проти задоволення позовних вимог позивача заперечила з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву та додаткових поясненнях. Просила суд відмовити у задоволенні позовних вимог позивача повністю.
Заслухавши сторін у даній справі, дослідивши письмові докази, а також пояснення, викладені учасниками справи у заявах по суті справи, суд дійшов висновку, що в задоволенні позову слід відмовити з огляду на наступне.
Судом встановлено, що рішенням виконавчого комітету Ковельської міської ради депутатів трудящих від 27.03.1972 року "Про виділення земельної ділянки під будівництво індивідуальних гаражів" виділено земельну ділянку площею 3 800 кв.м. під будівництво індивідуальних гаражів в кварталі №7 м. Ковель по вул. Грибоєдова за рахунок земель міськземфонду.
Згідно рішення виконавчого комітету Ковельської міської ради депутатів трудящих від 29.09.1977 року №233 "Про відведення земельних ділянок для індивідуального будівництва і внесення змін у рішення, прийняті по даному питанню раніше та дозвіл на будівництво індивідуальних гаражів", зокрема п.6.15 вказаного рішення, дозволено ОСОБА_3 будівництво індивідуального гаража в кварталі № 26 по вул. Ворошилова.
03.01.2018 року за позивачем зареєстровано право приватної власності на гараж №896 площею 27 кв.м. у гаражному масиві, що знаходиться за адресою: Волинська область, м. Ковель, вул. Грибоєдова, що підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 03.01.2018 року №109776980.
Також, 03.01.2018 року за позивачем зареєстровано право приватної власності на гараж №1609 площею 39, 6 кв.м. у кооперативі по експлуатації гаражів "Машинобудівельник", що знаходиться за адресою: Волинська область, м. Ковель, вул. Варшавська, що підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 03.01.2018 року №109772964.
12.02.2018 року позивач звернувся до Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Ковельської міської ради із заявами про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою.
Рішенням Ковельської міської ради від 22.03.2018 року №35/8 "Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою" ОСОБА_3 надано дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для будівництва індивідуального гаража: 1) площею 27 кв.м. за адресою: гаражний масив по АДРЕСА_2; 2) площею 43 кв.м. за адресою: кооператив по експлуатації гаражів АДРЕСА_3
В подальшому, фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5, на підставі звернення ОСОБА_3, відповідно до ст.55 Закону України "Про землеустрій" виготовлено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) площею 27 кв.м. за адресою: гаражний масив по АДРЕСА_2 та площею 43 кв.м. за адресою: кооператив по експлуатації гаражів АДРЕСА_3
18 травня 2018 року позивач звернувся до Державного кадастрового реєстратора Відділу у м. Ковель Міськрайонного управління у Ковельському районі та м. Ковелі Головного управління Держгеокадастру у Волинській області Гузей О.П. із заявами про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру.
01.06.2018 року Державним кадастровим реєстратором Відділу у м. Ковель Міськрайонного управління у Ковельському районі та м. Ковелі Головного управління Держгеокадастру у Волинській області Гузей О.П. прийнято рішення від 01.06.2018 №РВ-0700209762018 та №РВ-0700209752018 про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру, з підстав невідповідності поданих документів вимогам ст.21 п.1 Закону України "Про Державний земельний кадастр" відомості про межі земельної ділянки вносяться до Державного земельного кадастру на підставі відповідної документації із землеустрою щодо формування земельних ділянок - у випадках, визначених ст.79-1 Земельного кодексу України, при їх формуванні.
Правові, економічні та організаційні основи діяльності у сфері Державного земельного кадастру регулюються Законом України "Про державний земельний кадастр" № 3613-VI від 07.07.2011 (далі - Закон №3613-VI).
Частиною 2 ст.24 Закону №3613-VI визначено, що державна реєстрація земельних ділянок здійснюється за місцем їх розташування відповідним Державним кадастровим реєстратором центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Згідно ч.4 ст.24 Закону №3613-VI для державної реєстрації земельної ділянки Державному кадастровому реєстратору, який здійснює таку реєстрацію, подаються:
заява за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин;
оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки;
документація із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки у формі електронного документа.
Положеннями ч.5 ст.24 Закону №3613-VI передбачено, що Державний кадастровий реєстратор, який здійснює державну реєстрацію земельних ділянок, протягом чотирнадцяти днів з дня реєстрації заяви, зокрема, перевіряє відповідність документів вимогам законодавства та за результатами перевірки здійснює державну реєстрацію земельної ділянки або надає заявнику мотивовану відмову у державній реєстрації.
Відповідно до ч.6 ст.24 Закону України "Про державний земельний кадастр" підставою для відмови у здійсненні державної реєстрації земельної ділянки є:
1) розташування земельної ділянки на території дії повноважень іншого Державного кадастрового реєстратора;
2) подання заявником документів, передбачених частиною четвертою цієї статті, не в повному обсязі;
3) невідповідність поданих документів вимогам законодавства;
4) знаходження в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини.
З матеріалів справи вбачається, що рішеннями Державного кадастрового реєстратора Відділу у м. Ковель Міськрайонного управління у Ковельському районі та м. Ковелі Головного управління Держгеокадастру у Волинській області Гузей О.П. від 01.06.2018 №РВ-0700209762018 та №РВ-0700209752018 про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру, позивачу відмовлено у внесенні відомостей з підстав невідповідності поданих документів вимогам ст.21 п.1 Закону України "Про Державний земельний кадастр" відомості про межі земельної ділянки вносяться до Державного земельного кадастру на підставі відповідної документації із землеустрою щодо формування земельних ділянок - у випадках, визначених ст.79-1 Земельного кодексу України, при їх формуванні.
Відповідно до ст.79-1 Земельного кодексу України формування земельної ділянки, полягає у визначенні земельної ділянки, як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру. Формування земельних ділянок здійснюється:
у порядку відведення земельних ділянок із земель державної та комунальної власності;
шляхом поділу чи об'єднання раніше сформованих земельних Ділянок;
шляхом визначення меж земельних ділянок державшими комунальної власності за проектами землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, проектами землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб, проектами землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогорподарських підприємств, установ та організацій;
шляхом інвентаризації земель державної чи комунальної власності у випадках, передбачених законом;
за проектами землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв).
Сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі. Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.
Формування земельних ділянок (крім випадків, визначених у частинах шостій - сьомій цієї статті) здійснюється за проектами землеустрою щодо відведення земельних ділянок.
Формування земельних ділянок шляхом поділу та об'єднання раніше, сформованих земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні, без зміни їх цільового призначення здійснюються за технічною документацією, із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок.
Винесення в натуру (на місцевість) меж сформованої земельної ділянки до її державної реєстрації здійснюється за документацією із землеустрою, яка стала підставою для її формування.
Земельна ділянка може бути об'єктом цивільних прав виключно з моменту її формування (крім випадків суборенди, сервітуту щодо частин земельних ділянок) та державної реєстрації права власності на неї.
З аналізу положень ст.79-1 Земельного кодексу України вбачається, що формування земельної ділянки здійснюється саме за проектом землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Як встановлено судом, рішенням Ковельської міської ради від 22.03.2018 року №35/8 "Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою" позивачу надано дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для будівництва індивідуальних гаражів, на підставі якого, за заявою ОСОБА_3, фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5 виготовлено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
В свою чергу, Земельним кодексом України та Законом №3613-VI чітко визначені випадки, при яких можлива державна реєстрація земельної ділянки в Державному земельному кадастрі (внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру) за технічною документацією, із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), а саме:
- відповідно до розділу X Перехідний положень Земельного кодексу України, де зазначено, що рішення про передачу громадянам України безоплатно у приватну власність земельних ділянок, прийняті органами місцевого самоврядування відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року "Про приватизацію земельних ділянок", є підставою для реєстрації права власності на земельні ділянки цих громадян або їх спадкоємців відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень". Державна реєстрація таких земельних ділянок -здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо, встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
- відповідно до пунктів 2, 3 розділу VII Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про Державний земельний кадастр", де зазначено, що земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера. У разі якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності) або особи, яка подала заяву про визнання спадщини відумерлою, якщо така справа прийнята до провадження судом.
У разі якщо на земельній ділянці, право власності (користування) на яку не зареєстровано, розташований житловий будинок, право власності на який зареєстровано, кадастровий номер на таку земельну ділянку присвоюється за заявою власників такого будинку на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Забороняється вимагати для присвоєння земельній ділянці кадастрового номера інші документи. Такий кадастровий номер є чинним з моменту його присвоєння.
Таким чином, державна реєстрація земельної ділянки в Державному земельному кадастрі (внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру) за технічною документацією, із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) можлива лише за умови підтвердження права власності на вказану ділянку, у випадках передбачених Розділом X Перехідний положень Земельного кодексу України та Розділом VII Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про Державний земельний кадастр".
Проте, як встановлено судом, рішення про передачу у власність (користування) громадянину ОСОБА_3 земельних ділянок площею 27 кв.м. за адресою: гаражний масив по АДРЕСА_2 та площею 43 кв.м. за адресою: кооператив по експлуатації гаражів АДРЕСА_3 в поданих на Державну реєстрацію документах позивачем не долучалися.
Натомість, до реєстраційних документів позивачем долучено рішення виконавчого комітету Ковельської міської ради депутатів трудящих від 29.09.1977 року №233 "Про відведення земельних ділянок для індивідуального будівництва і внесення змін у рішення, прийняті по даному питанню раніше та дозвіл на будівництво індивідуальних гаражів", п.6.15 та розпорядження Ковельської міської ради народних депутатів від 19.05.1991 року №285р, п.66, якими громадянину ОСОБА_3 надано дозвіл на будівництво індивідуальних гаражів на вказаних земельних ділянках, а тому вищевказані рішення не свідчать про передачу земельних ділянок у власність позивача.
У зв'язку із чим, суд вважає, що рішення про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру, у зв'язку із невідповідністю поданих позивачем документів вимогам законодавства, прийнято Державним кадастровим реєстратором Відділу у м. Ковель Міськрайонного управління у Ковельському районі та м. Ковелі Головного управління Держгеокадастру у Волинській області Гузей О.П. у відповідності до вимог чинного законодавства, а тому у суду відсутні підстави для їх скасування.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.
Відповідно до статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною другою статті 73 КАС України передбачено, що предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Вимогами статті 76 КАС України передбачено, що достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Частиною 2 статті 77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи вищезазначене, суд дійшов висновку, що відповідач, приймаючи рішення від 01.06.2018 №РВ-0700209762018 та №РВ-0700209752018 про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру, діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).
З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову.
Керуючись статтями 241-246, 250, п.п.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України "Про державний земельний кадастр", суд
ВИРІШИВ:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3 до державного кадастрового реєстратора відділу у м. Ковель міськрайонного управління у Ковельському районі та м. Ковелі Держгеокадастру у Волинській області Гузей Ольги Петрівни про визнання протиправним рішень та зобов'язання вчинити певні дії відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його складення.
Позивач: фізична особа ОСОБА_3, реєстраційний номер облікової картки: НОМЕР_1, адреса: 45000, АДРЕСА_1.
Відповідач: Державний кадастровий реєстратор відділу у м. Ковель міськрайонного управління у Ковельському районі та м. Ковелі Держгеокадастру у Волинській області Гузей Ольга Петрівна, код ЄДРПОУ 39767861, адреса: 45000, Волинська область, м. Ковель, вул. Грушевського, 14.
Суддя Ю.Ю. Сорока
Повний текст судового рішення складено 05.12.2018.