
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 грудня 2018 р. № 520/9573/18
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Волошина Д.А., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області щодо припинення виплати соціальної допомоги, позбавлення права на призначення та виплату допомоги протягом шести місяців з 01.09.2018 і зобов'язання ОСОБА_1, повернути переплачену суму державної соціальної допомоги 65095,55 грн. (шістдесят п'ять тисяч дев'яносто п'ять гривень 55 копійок);
- скасувати рішення Управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області, оформлене у вигляді повідомлення від 03.09.2018 року до акту №1737/3, про припинення виплати соціальної допомоги, позбавлення права на призначення та виплату допомоги протягом шести місяців з 01.09.2018 і зобов'язання ОСОБА_1, повернути переплачену суму державної соціальної допомоги у розмірі 65095,55 грн. (шістдесят п'ять тисяч дев'яносто п'ять гривень 55 копійок);
- зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області призначити державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім'ї з урахуванням строків призначення та виплатити з 01.09.2018.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач має дітей (31.07.2006 р., 25.03.2008 р.н.), виховує їх самостійно та перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради. Позивачу призначено допомогу при народженні дитини, відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», та державну соціальну допомогу згідно з Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям». Зазначив, що другий автомобіль був проданий за довіреністю та на даний час знятий з обліку.
У вересні 2018 року виплату соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї позивача припинено у зв'язку з прихованням відомостей про наявність у власності двох автомобілів та прийнято рішення про відшкодування позивачем надмірно виплачених коштів у сумі 65095,55 грн.
Вважаючи дії і рішення Управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської ради протиправними, позивач звернувся з адміністративним позовом до суду.
Відповідачем подано відзив на позовну заяву, в обґрунтування якого посилався на те, що на підставі чинного законодавства, у зв'язку з виявленим фактом приховування інформації ОСОБА_1 проводився захід контролю за правильністю надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям. Під час перевірки відповідачем отримано відповіді на запит з Регіонального сервісного центру МВС у Харківській області, згідно яких виявлено, що у сім'ї позивача два транспортних засоби. Відповідач зазначає, що вказані транспортні засоби не були реалізовані (продані), тому являються власністю позивача. При зверненні за допомогою із заявами та відповідними документами в період з 2016 по 2018 рік позивач не зазначив в деклараціях другий транспортний засіб, що і стало підставою для прийняття спірного рішення.
З огляду на наведене вище просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Ухвалою суду від 05.11.2018 р. відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.
Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана та вручена відповідачу, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
ОСОБА_1, мешканець м. Лозова, Харківської області, є батьком малолітніх дітей та самостійно виховує: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 (дитина з інвалідністю) та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Позивач перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Лозівської районної ради Харківської області. Відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" включно по серпень 2018 року виплачено державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім'ї.
Згідно декларацій про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги ОСОБА_1 за 2016 р., 2017р., 2018р. зазначив один транспортний засіб, який зареєстрований в установленому порядку та перебуває у володінні членів сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні, будинку осіб, членів сім'ї, що проживають окремо - VOLKSWAGEN GOLF, 2011 р.в.
31.10.2016 року позивач звернувся до відповідача із заявою про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг, просив призначити державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім'ї.
На підставі цієї заяви та в подальшому аналогічних заяв, позивачу відповідно Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", призначена державна соціальна допомога як малозабезпеченій сім'ї, про що свідчать рішення від 09.12.2016 року, 20.04.2017 року, 24.04.2017 року, 02.10.2017 року, 23.11.2017, 03.04.2018 року. Розпорядженням по управлінню праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради від 15.08. 2018 року визнано нездійсними вказані рішення на підставі службової записки від 08.08.2018 та вказано, що переотримана сума підлягає поверненню.
Причиною службової записки є наявність у власності позивача двох транспортних засобів, відомості про один з яких було приховано.
Управлінням праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області повідомлено позивача (від 03.09.2018р.) про припинення соціальних виплат та про те, що на підставі висновків проведеної відділом державних соціальних інспекторів управління праці та соціального захисту населення перевірки інформації про майновий стан виявлено, що ОСОБА_1 подав неповну інформацію про майновий стан. Внаслідок цього позивачу надмірно сплачені кошти в сумі 65095,55 грн. Виплата соціальної допомоги припиняється з 01.09.2018 року.
Судом дослідженні розпорядження на перерахунок державної соціальної допомоги ОСОБА_1 за 2016р., 2017р., 2018р.
Згідно з довідкою Регіонального сервісного центру МВС у Харківській області територіального сервісного центру № 6348 № 31/20/8-283 від 17.07.2018 року, у облікових базах даних та Єдиному державному реєстрі МВС за громадянином ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, РНОКПП НОМЕР_2) зареєстровано наступні транспортні засоби:
- ВАЗ 21051, 1982 р.в.. зареєстрований 16.06.1998 року;
- VOLKSWAGEN GOLF, 2011 р.в., сума якого склала 30000 гривень.
Відповідно до відповіді Регіонального сервісного центру МВС у Харківській області територіальний сервісний центр № 6348 від 06.10.2018 року № 31/20/8-388, згідно облікових даних та Єдиного державного реєстру МВС 08.08.2018 року ТСЦ 6348 РСЦ МВС у Харківській області за заявою власника автомобіль ВАЗ 21051, 1982 р.в., дата реєстрації 16.06.1998р. знятий з обліку у зв'язку з вибраковкою.
За громадянином ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, РНОКПП НОМЕР_2, станом на 04.12.2018 року зареєстровано один автомобіль VOLKSWAGEN GOLF, 2011 р.в., який не знімався з обліку і не перереєстровувався по теперішній час.
До вказаних правовідносин суд застосовує наступні положення нормативно-правових актів, та робить висновки по суті спору.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Реалізація конституційних гарантій права громадян на соціальний захист - забезпечення рівня життя не нижчого від прожиткового мінімуму шляхом надання грошової допомоги найменш соціально захищеним сім'ям здійснюється відповідно до Закону України від 01.06.2000 року № 1768-III Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям (далі Закон - № 1768).
Відповідно до статті 1 Закону №1768 державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям (далі - державна соціальна допомога, допомога) - щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім'ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім'ї.
Порядок надання такої допомоги регламентується статтею 4 Закону №1768 та передбачає, що до заяви про надання державної соціальної допомоги, яка подається уповноваженим представником сім'ї до місцевої державної адміністрації або до виконавчого комітету сільської, селищної ради додаються: документ, що посвідчує особу, довідка про склад сім'ї, декларація про доходи та майно осіб, які входять до складу сім'ї, довідка про наявність та розмір земельної частки (паю), довідка встановленої форми про безпосередню участь особи в антитерористичній операції. Призначення і виплата допомоги здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Місцеві державні адміністрації для мети цього Закону мають право користуватися всіма офіційними джерелами інформації, в тому числі й інформацією органів доходів і зборів.
Як зазначалось вище, та не заперечується сторонами, ОСОБА_1, мешканець м. Лозова, Харківської області, є батьком малолітніх дітей та самостійно виховує: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 (дитина - інвалід) та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2. Позивач перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Лозівської районної ради Харківської області. Відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" включно по серпень 2018 року виплачено державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім'ї.
Рішенням комісії Управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради виявлено порушення вимог статті 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» та Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 (далі Порядок), при нарахуванні соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї ОСОБА_1
Як вбачається з матеріалів справи, на час звернень за призначенням соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, у Декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (форма Декларації затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 204 від 22.07.2003 року), позивач зазначив у відомості про наявність у власності одного транспортного засобу - VOLKSWAGEN GOLF, 2011 р.в.
Спірне рішення відповідача мотивоване тим, що позивач приховав або навмисно подав недостовірні дані про майновий стан у Декларації про транспортні засоби, які зареєстровані в установленому порядку та перебувають у володінні членів сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні, будинку осіб, членів сім'ї, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей), при зверненні за допомогою із заявами та відповідним пакетом документів. На цій підставі Управлінням було зроблено висновок, що призначення та виплата державної соціальної допомоги за період з 01.10.2016 р. по 31.08.2018 р. на загальну суму 65095,55 грн. були незаконними та підлягають поверненню, оскільки відповідно до п. п. 12, 28 Порядку, якщо сім'я приховала або навмисно подала недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та на визначення її розміру, виплата такої допомоги припиняється, визначається обсяг надміру виплачених коштів та встановлюються строки їх повернення.
Згідно зі статтею 7 Закону №1768, державна соціальна допомога не призначається, зменшується її розмір або припиняється у випадках, коли: працездатні члени малозабезпеченої сім'ї не працюють, не служать, не вчаться за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги (крім осіб, які в установленому порядку визнані безробітними та за інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню; осіб, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку; осіб, які доглядають за інвалідами І групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, за інвалідами II групи внаслідок психічного розладу, а також за особами, які досягли 80-річного віку; фізичних осіб, які надають соціальні послуги); з'ясовано, що малозабезпечена сім'я має додаткові джерела для існування, а також хто-небудь із її складу протягом 12 місяців перед зверненням за наданням державної соціальної допомоги здійснив покупку або оплатив послуги на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім'ї; у власності чи володінні малозабезпеченої сім'ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 квадратний метр на одного члена сім'ї та додатково 10,5 квадратного метра на сім'ю, чи більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму).
За наявності обставин, передбачених у частині першій цієї статті, державна соціальна допомога може бути призначена місцевою державною адміністрацією на підставі рішень районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій та виконавчих комітетів міських і районних у містах (у разі їх створення) рад у разі, якщо: у складі сім'ї є інвалід; у малозабезпеченій багатодітній сім'ї виховуються троє або більше дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації, але не довше ніж до досягнення ними 23 років); неможливість отримання будь-яких джерел для існування пов'язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім'ї.
Рішення про призначення державної соціальної допомоги у таких випадках приймається на підставі обстеження матеріально-побутових умов сім'ї, яка звернулася за призначенням такої допомоги. Призначена державна соціальна допомога може бути зменшена до 50 відсотків її розміру у разі невикористання сім'єю можливостей знаходження додаткових джерел для існування.
Умови за якими соціальна допомога не призначається, а також випадки, за якими допомогу може бути призначено, встановлено і у п. 10 Порядку (постанова КМУ від 24.02.2003 № 250). Ці норми є аналогічними тим, що визначені у статті 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям». Зокрема у пункті 10 Порядку зазначено, що за наявності обставин, державна соціальна допомога може бути призначена органом соціального захисту населення на підставі рішень районних, районних у містах Києві та Севастополі держадміністрацій та виконавчих комітетів міських і районних у містах (у разі їх створення) рад або утворених ними комісій.
Судом встановлено, що у складі сім'ї позивача є дитина з інвалідністю, за якою він здійснює догляд, що підтверджується посвідченням державної соціальної допомоги на дитину-інваліда серія ААГ №066753.
Пунктом 28 постанови КМУ від 24.02.2003 року № 250 "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям", зокрема передбачено припинення органами праці та соціального захисту населення виплати державної соціальної допомоги, якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти.
Зі змісту вказаної норми випливає, що основною підставою для скасування виплати соціальної допомоги та стягнення надміру виплачених коштів такої допомоги, є приховання або навмисне подання недостовірних даних про доходи та майновий стан сім'ї отримувача допомоги.
В ході розгляду справи було встановлено, що позивачем навмисно не приховано відомостей про доходи та майновий стан сім'ї. Звертаючись із відповідними заявами про призначення допомоги позивач повідомив про те, що у власності сім'ї відсутні будь-які інші транспортні засоби, оскільки вони реалізовані і знаходяться у власності інших осіб.
Суд погоджується із доводами відповідача про те, що видача нотаріально посвідчених довіреностей у відповідності до норм цивільного законодавства не може вважатись правочином, який свідчить про перехід права власності на транспортні засоби. Однак, такі доводи не можуть спростувати фактичних обставин, які вказують на те, що транспортний засіб ВАЗ 21051, 1982р.в., зареєстрований 16.06.1998 року, відсутній у власності позивача, що також підтвердилось в ході обстеження матеріально-побутових умов сім'ї ОСОБА_1 Зокрема, відповідач обстежуючи матеріально-побутові умови вніс до актів №137 від 15.12.2015, № 102 від 07.12.2015, №1347 від 24.11.2016 лише автомобіль VOLKSWAGEN GOLF, 2011 р.в.
08.08.2018 року ТСЦ 6348 РСЦ МВС у Харківській області за заявою власника автомобіль ВАЗ 21051, 1982 р.в., дата реєстрації 16.06.1998р. знятий з обліку у зв'язку з вибраковкою. Тобто, вказаний автомобіль вибув з цивільного обороту.
В ході розгляду справи відповідачем не наведено доказів, які б вказували на те, що позивач отримав в період отримання соціальної допомоги дохід, який би міг вплинути на розмір цієї допомоги або майновий стан сім'ї, навмисного подання недостовірних відомостей чи приховання відомостей, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру.
Управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області не врахувало, що у складі малозабезпеченої сім'ї ОСОБА_1 є неповнолітня дитина з інвалідністю. За наявності обставин, передбачених у частині першій статті 7 Закону України №1768, державна соціальна допомога може бути призначена місцевою державною адміністрацією на підставі рішень районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій та виконавчих комітетів міських і районних у містах (у разі їх створення) рад. Закон передбачає додаткові соціальні гарантії для осіб з обмеженими можливостями, на які суб'єкт владних повноважень зобов'язаний орієнтуватись при прийнятті відповідних рішень.
Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
З огляду на встановлені обставини, суд вважає, що спірне рішення відповідача не відповідає вказаним вище критеріям частини 2 статті 2 КАС України, оскільки прийняте: необґрунтовано, тобто без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); упереджено; недобросовісно; не розсудливо; не пропорційно, зокрема без дотримання необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).
Згідно із статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За таких обставин, суд вважає, що задоволенню підлягають вимоги в частині: визнання протиправними дій Управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області щодо припинення виплати соціальної допомоги, позбавлення права на призначення та виплату допомоги протягом шести місяців з 01.09.2018 і зобов'язання ОСОБА_1, повернути переплачену суму державної соціальної допомоги 65095,55 грн. (шістдесят п'ять тисяч дев'яносто п'ять гривень 55 копійок), скасування рішення Управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області, оформлене у вигляді повідомлення від 03.09.2018 року до акту №1737/3.
Щодо іншої частини вимог позивача, а саме - зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області призначити державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім'ї з урахуванням строків призначення та виплатити з 01.09.2018, суд вважає, що така вимога задоволенню не підлягає з огляду на те, що рішення про призначення соціальної допомоги та її розмір приймається органом соціального захисту населення на підставі заяви та пакету документів, у відповідності до Закону України від 01.06.2000 року № 1768-III «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250. Позивач не надав доказів того, що він звертався до відповідача із заявою та пакетом документів про призначення соціальної допомоги з 01.09.2018, а відповідно у відповідача не виник обов'язок призначати таку допомогу.
Як вбачається з матеріалів справи, рішенням Управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області від 03.04.2018 року про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї ОСОБА_1 за результатом повторного звернення соціальну допомогу призначено з 01.04.2018 року по 30.09.2018 включно. З розрахунку державної соціальної допомоги ОСОБА_1 вбачається, що останнім місяцем отримання допомоги був серпень 2018 року. Тобто, соціальна допомога за рішенням від 03.04.2018 року не надана в повному обсязі, а отже виплата підлягає поновленню за вересень 2018 року.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів позивача, оцінивши досліджені під час судового розгляду справи докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню частково.
Оскільки позивач, на підставі вимог статті 5 Закону України "Про судовий збір" звільнений від сплати судового збору, та не сплачував його, судом не вирішується питання про розподіл судових витрат, відповідно до вимог статті 139 КАС України.
Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 64602, РНОКПП НОМЕР_1) до Управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області (м-н 4, буд.73, м. Лозова, Лозівський район, Харківська область,64604, код ЄДРПОУ 25813017) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області щодо припинення виплати соціальної допомоги, позбавлення права на призначення та виплату допомоги протягом шести місяців з 01.09.2018 і зобов'язання ОСОБА_1, повернути переплачену суму державної соціальної допомоги 65095,55 грн.
Скасувати рішення Управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області, оформлене у вигляді повідомлення від 03.09.2018 року до акту №1737/3, про припинення виплати соціальної допомоги, позбавлення права на призначення та виплату допомоги протягом шести місяців з 01.09.2018 і зобов'язання ОСОБА_1, повернути переплачену суму державної соціальної допомоги у розмірі 65095,55 грн.
Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Харківської області поновити та виплатити державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім'ї з урахуванням строків призначення за вересень 2018 року.
В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Д.А. Волошин