
Справа № 1540/5082/18
УХВАЛА
03 грудня 2018 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Соколенко О.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, Одеського обласного військового комісаріату про визнання протиправними дій та про зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, Одеського обласного військового комісаріату, в якій позивач просить суд:
- визнати протиправними дії Одеського обласного військового комісаріату щодо надання довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1, до складу якої не увійшли: надбавка за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50 відсотків, надбавка за роботу з таємними виробами, носіями, документами в розмірі 15 відсотків та премія в розмірі 10 відсотків;
- зобов'язати Одеський обласний військовий комісаріат надати ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення з 01.01.2018 року, до складу якої включити: надбавку за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50 відсотків, надбавку за роботу з таємними виробами, носіями, документами в розмірі 15 відсотків та премію в розмірі 10 відсотків;
- визнати протиправними дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо неврахування при перерахунку пенсії ОСОБА_1, з 01.01.2018 року надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50 відсотків, надбавки за роботу з таємними виробами, носіями, документами в розмірі 15 відсотків та премії в розмірі 10 відсотків;
- визнати протиправними дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо виплати пенсії з урахуванням лише 50 процентів суми підвищення пенсії;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок пенсії в повному обсязі ОСОБА_1 з 01.01.2018 року з урахуванням надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50 відсотків, надбавки за роботу з таємними виробами, носіями, документами в розмірі 15 відсотків, премії в розмірі 10 відсотків та здійснити виплату донарахованих сум з урахуванням 100 процентів суми підвищення пенсії.
До суду від представника позивача надійшла заява про зупинення провадження у справі №1540/5082/18 на підставі п.3 ч.1 ст.236 КАС України у зв'язку із тим, що Верховним судом має бути розглянута справа №1540/3974/18 як зразкова.
Розглянувши клопотання представника позивача про зупинення провадження у даній справі №1540/5082/18 на підставі п.3 ч.1 ст.236 КАС України, суд зазначає наступне.
Предметом розгляду у даній справі є дії Одеського обласного військового комісаріату щодо надання довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1, до складу якої не увійшли: надбавка за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50 відсотків, надбавка за роботу з таємними виробами, носіями, документами в розмірі 15 відсотків та премія в розмірі 10 відсотків; дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо неврахування при перерахунку пенсії ОСОБА_1, з 01.01.2018 року надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50 відсотків, надбавки за роботу з таємними виробами, носіями, документами в розмірі 15 відсотків та премії в розмірі 10 відсотків; дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо виплати пенсії з урахуванням лише 50 процентів суми підвищення пенсії та похідні вимоги про зобов'язання Одеського обласного військового комісаріату надати ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення з 01.01.2018 року, до складу якої включити: надбавку за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50 відсотків, надбавку за роботу з таємними виробами, носіями, документами в розмірі 15 відсотків та премію в розмірі 10 відсотків і зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок пенсії в повному обсязі ОСОБА_1 з 01.01.2018 року з урахуванням надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50 відсотків, надбавки за роботу з таємними виробами, носіями, документами в розмірі 15 відсотків, премії в розмірі 10 відсотків та здійснити виплату донарахованих сум з урахуванням 100 процентів суми підвищення пенсії.
Судом встановлено, що у березні 2018 року згідно довідки від 22.03.2018 року про перерахунок пенсії ОСОБА_1 здійснено перерахунок пенсії позивача з 01.04.2018 року (т.1 а.с.15-зворотній бік).
Як встановлено судом з копії довідки від 22.03.2018 року №ЮО78853 про перерахунок пенсії ОСОБА_1, дії щодо складання якої є предметом розгляду у даній справі, її видано про розмір посадового окладу, окладу за військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною посадою за нормами, чинними з 01.03.2018 року по посаді позивача відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.03.2018 року №103.
Як вбачається з протоколу про перерахунок пенсії, дії щодо здійснення якого є предметом розгляду у даній справі, підставою для його здійснення є п.1 Постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року.
Згідно змісту позовної заяви, вимоги позивача обґрунтовуються в тому числі тим, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» позивачу була перерахована пенсія з 01.01.2018 року з урахуванням лише розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку він займав на дату звільнення з військової служби, які були підвищені згідно вимог постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб». Як вказує позивач, види грошового забезпечення, які він отримував в період проходження військової служби, і які до 01.01.2018 року ураховувались при перерахуванні пенсії, з 01.01.2018 року не увійшли. Окрім того, позивач зазначає, що після проведення перерахунку, виплата пенсії здійснюється лише з урахуванням 50 відсотків розміру підвищення пенсії.
Судом встановлено, що ухвалою Верховного Суду від 22.10.2018 року по справі №1540/3974/18 відмовлено у відкритті провадження за поданням Одеського окружного адміністративного суду про розгляд Верховним Судом адміністративної справи № 1540/3974/18 як зразкової.
Тобто, обставини, якими позивач обґрунтовує заяву про зупинення провадження у справі - відсутні.
При цьому суд зазначає, що в ухвалі Верховного Суду від 22 жовтня 2018 року у справі № 1540/3974/18, якою відмовлено у відкритті провадження за поданням Одеського окружного адміністративного суду про розгляд Верховним Судом адміністративної справи № 1540/3974/18 як зразкової, зазначено, зокрема, що як видно з немалої кількості судових рішень, внесених до Єдиного державного реєстру судових рішень, зокрема, у справах №№0640/4526/18, 0640/4453/18, в яких позивачами також заявлено позовну вимогу про визнання неправомірними дій пенсійного органу щодо проведення їм перерахунку пенсії на підставі постанови КМУ № 103 у неповному обсязі, зупинено провадження до набрання законної сили рішенням суду у справі № 826/3783/18, щодо якої за поданням Окружного адміністративного суду міста Києва про розгляд як зразкової ухвалою Верховного Суду від 22 серпня 2018 року відмовлено у відкритті провадження та зроблено висновок, що остаточне судове рішення у справі № 826/3783/18 (у випадку постановлення судом рішення по суті позовних вимог) не лише вирішить спір між позивачем і відповідачем у даній конкретній справі, а і вичерпає спірність постанови КМУ № 103.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 березня 2018 року відкрито провадження в адміністративній справі № 826/3783/18 за позовом ОСОБА_2 до Кабінету Міністрів України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.
Згідно подання Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 липня 2018 року у справі № 826/3783/18 із проханням прийняти до провадження Верховним Судом як судом першої інстанції для постановлення зразкового рішення справу № 826/3783/18, ОСОБА_2 звернувся з позовом про визнання незаконними пунктів 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам"; про визнання незаконним зміни до пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, внесенні постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103; про визнання незаконним Додаток № 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, зміни до якого внесені Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103.
Судом встановлено, що ухвалою Верховного Суду від 22 серпня 2018 року у справі № 826/3783/18 відмовлено у відкритті провадження за поданням Окружного адміністративного суду міста Києва про розгляд адміністративної справи № 826/3783/18 як зразкової. При цьому, у вказаній ухвалі Верховного Суду зазначено, зокрема, що остаточне судове рішення у справі № 826/3783/18 (у випадку постановлення судом рішення по суті позовних вимог) не лише вирішить спір між позивачем і відповідачем у даній конкретній справі, а і вичерпає спірність Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103.
Згідно даних Єдиного державного реєстру судових рішень станом на 03.12.2018 року рішення в адміністративній справі № 826/3783/18 не прийнято.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Як встановлено з матеріалів адміністративної справи №1540/5082/18, не включення відповідачем додаткових видів грошового забезпечення позивача до довідки та при перерахунку пенсії здійснювалось у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103, правомірність положень якої є предметом розгляду та оскарження в адміністративній справі №826/3783/18.
Відтак, прийняття рішення в адміністративній справі № 826/3783/18 щодо відповідності закону встановленого порядку перерахунку пенсій може вплинути на подальший розгляд адміністративної справи №1540/5082/18 по суті.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі №1540/5082/18 з підстав, викладених у заяві за вх. №31067/18 та про наявність підстав, визначених п.3 ч.1 ст.236 КАС України, для зупинення провадження по справі до набрання законної сили рішенням у справі № 826/3783/18, яка розглядається Окружним адміністративним судом міста Києва.
Керуючись ст.120, п.3 ч.1 ст.ст.236, 243, 256, 294, 295, 297 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі №1540/5082/18 з підстав, викладених у заяві за вх. №31067/18 - відмовити.
Зупинити провадження в адміністративній справі №1540/5082/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, Одеського обласного військового комісаріату про визнання протиправними дій та про зобов'язання вчинити певні дії до набрання законної сили рішенням по справі №826/3783/18.
Ухвала набирає законної сили у строки, визначені ст.256 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя О.М. Соколенко