Рішення № 78286445, 27.11.2018, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.11.2018
Номер справи
1340/4663/18
Номер документу
78286445
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 1340/4663/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 листопада 2018 року м. Львів

12 год. 25 хв.

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Качур Р.П., за участю секретаря судового засідання Кушика Й.-Д.М., позивачки ОСОБА_1, представника позивачки ОСОБА_2, представника відповідача Голько В.Ю., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1, в інтересах ОСОБА_4, до Виконавчого комітету Червоноградської міської ради Львівської області про зобов'язання вчинити дії, -

Обставини справи.

ОСОБА_1, в інтересах ОСОБА_4, звернулася до Львівського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Виконавчого комітету Червоноградської міської ради Львівської області про зобов'язання відповідача зняти з реєстрації місця проживання ОСОБА_4 за адресою: Львівська область, АДРЕСА_2, за заявою його представника ОСОБА_1

В обґрунтування цього позову зазначено, що позивачка на праві приватної власності (спільна часткова) володіє квартирою, у якій разом з нею зареєстрований інший співвласник квартири - ОСОБА_4, який фактично у ній не проживає. З 2007 року ОСОБА_4 проживає у м. Санкт-Петербург, Росія.

Реєстрація ОСОБА_4 у цій квартирі порушує право позивачки на розпорядження майном, а саме житлом, оскільки позивачка змушена оплачувати комунальні послуги згідно з кількістю зареєстрованих осіб у квартирі, які через її невеликий розмір пенсії, є для неї значним фінансовим навантаженням.

ОСОБА_4 для усунення відповідних перешкод видав позивачці нотаріально засвідчену довіреність на вчинення від його імені будь-яких дій, надав позивачці оригінал паспорта та військовий квиток.

Позивачка звернулась до відповідача із заявою про зняття реєстрації місця проживання ОСОБА_4, надала нотаріально завірену довіреність, паспорт громадянина України, військовий квиток для проведення відповідної дії, через вибуття ОСОБА_4 в с. Садове Близнюківського району Харківської області. Разом з тим, 12.09.2018 позивачці відмовлено у знятті з реєстрації ОСОБА_4 з покликанням на ненадання необхідної інформації.

Позивачка вважає такі дії відповідача протиправними та такими, що суперечать вимогам чинного законодавства.

Ухвалою суду від 16.10.2018 провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження, з викликом сторін.

Позивачка та її представник позовні вимоги підтримали повністю, з підстав, що викладені у позовній заяві, відповіді на відзив за вх. № 36840 від 16.11.2018 (а.с.51), просили позов задовольнити.

Представниця відповідача проти позову заперечила, з підстав, що викладені у відзиві за вх. № 35625 від 08.11.2018 (а.с.33-35), запереченні на відповідь на відзив на адміністративний позов за вх. № 37682 від 22.11.2018 (а.с.53-55), поясненнях за вх. № 4371ел. від 26.11.2018 (вх. № 38075 від 27.11.2018) (а.с.61-63, 64-66).

Зазначила, що розглянувши документи, які були надані до центру надання адміністративних послуг гр. ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_4, для виконання адміністративної послуги, відділ реєстрації Червоноградської міської ради встановив, що у такій не зазначено про те, що довірена особа уповноважила позивачку бути її представником при вирішенні питань, пов'язаних зі зняттям з місця проживання у квартирі, яка знаходиться за адресою АДРЕСА_2, а також відсутня відмітка Червоноградського міського військового комісаріату про зняття з військового обліку у військовому квитку довірителя.

Подані позивачкою документи не відповідають вичерпному переліку документів для зняття особи з місця реєстрації, відтак, у наданні такої адміністративної послуги позивачці відмовлено.

Вважає дії відповідача щодо відмови позивачці у задоволенні її заяви правомірними та такими, що відповідають чинному законодавству, відтак, позов задоволенню не підлягає. Просила у задоволенні такого відмовити.

Суд заслухав пояснення позивачки та її представника, представниці відповідача, з'ясував фактичні обставини та відповідні їм правовідносини, -

в с т а н о в и в:

Відповідно до свідоцтва про право власності на квартиру (будинок) від 23.01.1996 квартира за адресою: АДРЕСА_2 належала на праві спільної часткової власності ОСОБА_5, ОСОБА_1, ОСОБА_7., ОСОБА_4, в рівних частинах кожному (а.с.8).

Після смерті ОСОБА_6, що підтверджено свідоцтвом про смерть від 04.08.2009 (а.с.9), свідоцтво про право на спадщину 1/8 частку квартири видано ОСОБА_4, згідно з Свідоцтвом про право на спадщину за законом та підтверджено Витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно (а.с.10, 11).

05.09.2017 Комунальним підприємством «Червонограджитлокомунсервіс» за заявою ОСОБА_1 за участю мешканців кв. 128 та квартири АДРЕСА_1, складено акт про те, що син ОСОБА_4, зареєстрований у квартирі АДРЕСА_2 але на час складення акта не проживає. Зазначено, що він проживає у Санкт-Петербурзі. Акт потрібен для оформлення субсидії (а.с.12).

Аналогічний за змістом акт складено 30.05.2018, у присутності мешканців квартир АДРЕСА_3

Згідно з Довідкою про склад сім'ї № 9641 від 29.05.2018 або зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб встановлено, що за адресою: АДРЕСА_2, до складу зареєстрованих входять: ОСОБА_1. власник 1/4; ОСОБА_4, власник 3/8 (а.с.14).

Згідно з довідкою без дати за місцем вимоги, зазначено, що така видана на підтвердження того, що ОСОБА_4 дійсно працює постійно за основним місцем роботи в ТзОВ «ОПТИМА Плюс» з 01.11.2007 по теперішній час, на посаді електрика 3-го розряду. (а.с.15, 16).

До матеріалів справи також представлено копію паспорта ОСОБА_4, згідно з яким він зареєстрований у АДРЕСА_2.

Згідно з відомостями у військовому квитку ОСОБА_4 перебуває на обліку в Червоноградськоу міському військовому комісаріаті.

До матеріалів справи також надано копію довіреності № 78 АБ 2252117 від 11.01.2017, видану ОСОБА_4 на ім'я ОСОБА_1 (а.с.21-22, 23-24).

11.09.2018 позивачка звернулася до відділу реєстрації Червоноградської міської ради із заявою про зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_4, при цьому причиною зазначено: у зв'язку з вибуттям за адресою с. Садове Близнюківський район Харківська область.

12.09.2018 у знятті з реєстрації відмовлено, оскільки особа не подала необхідної інформації (Постанова Кабінету Міністрів України № 924 від 07.12.2016 ст. 58) (а.с.26)

Позивачка не погоджуючись із такою відмовою, вважаючи таку протиправною, звернулась до суду із цим позовом.

Вирішуючи справу, суд керується таким.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч.1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» № № 1382-IV від 11.12.2003 (у редакції, чинній станом на момент виникнення спірних правовідносин), відповідно до Конституції України регулює відносини, пов'язані зі свободою пересування та вільним вибором місця проживання в Україні, що гарантуються Конституцією України і закріплені Загальною декларацією прав людини, Міжнародним пактом про громадянські та політичні права, Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод і протоколами до неї, іншими міжнародними договорами України, а також визначає порядок реалізації свободи пересування та вільного вибору місця проживання і встановлює випадки їх обмеження.

Відповідно до ст. 3 цього Закону, зняття з реєстрації внесення інформації про зняття з реєстрації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.

Статтею 7 цього ж Закону передбачено, що зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі: заяви особи або її представника, що подається до органу реєстрації; судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою; свідоцтва про смерть; паспорта або паспортного документа, що надійшов з органу державної реєстрації актів цивільного стану, або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку; інших документів, які свідчать про припинення: підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства; підстав для проживання або перебування особи у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту; підстав на право користування житловим приміщенням.

Зняття з реєстрації здійснюється в день звернення особи. За заявою особи зняття з реєстрації може бути здійснено одночасно з реєстрацією нового місця проживання з урахуванням вимог, визначених частиною одинадцятою статті 6 цього Закону.

Згідно зі ст. 9-1 цього ж Закону визначено, що орган реєстрації відмовляє в реєстрації або знятті з реєстрації місця проживання, якщо: особа не подала передбачені цим Законом документи або інформацію; у поданих особою документах містяться недостовірні відомості або подані нею документи є недійсними; для реєстрації або зняття з реєстрації звернулася особа, яка не досягла 14-річного віку.

Рішення про відмову приймається в день звернення особи. Заява про реєстрацію чи зняття з реєстрації місця проживання повертається особі із зазначенням у ній причин відмови.

Механізм здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб в Україні, а також встановлюють форми необхідних для цього документів визначено Правилами реєстрації місця проживання, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру» від 02.03.2016.

Згідно з п. 3 Правил, реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою (у разі коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено) (далі - орган реєстрації) на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради

Абзацом 2 п. 4 Правил визначено, що реєстрація місця проживання/перебування або зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється в день подання особою або її представником документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена одночасно із зняттям з попереднього місця проживання.

Пунктом 6 Правил зафіксовано, що у разі коли особа не може самостійно звернутися до органу реєстрації, реєстрація може бути здійснена за зверненням її законного представника або представника на підставі довіреності, посвідченої в установленому законом порядку (далі - представник).

Документи для здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи подаються до органу реєстрації (у тому числі через центр надання адміністративних послуг) з урахуванням вимог Закону України «Про адміністративні послуги» (п. 8 Правил).

Відповідно до п. 11 Правил, орган реєстрації відмовляє в реєстрації/знятті з реєстрації місця проживання, якщо: особа не подала необхідних документів або інформації; у поданих документах містяться недостовірні відомості або подані документи є недійсними; звернулася особа, яка не досягла 14 років.

Рішення про відмову в реєстрації/знятті з реєстрації місця проживання приймається в день звернення особи або її представника шляхом зазначення у заяві про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання підстав відмови. Зазначена заява повертається особі або її представнику.

Згідно з п.п. 26-27 Правил, зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі: заяви особи або її представника за формою згідно з додатком 11; рішення суду, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про зняття з реєстрації місця проживання особи, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою; свідоцтва про смерть; повідомлення територіального органу або підрозділу ДМС із зазначенням відповідних реквізитів паспорта померлої особи або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку; інших документів, які свідчать про припинення: підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства (інформація територіального органу ДМС або територіального підрозділу ДМС, на території обслуговування якого зареєстровано місце проживання особи, про закінчення строку дії посвідки на тимчасове проживання або копія рішення про скасування посвідки на тимчасове проживання чи скасування дозволу на імміграцію та посвідки на постійне проживання в Україні); підстав для проживання бездомної особи у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту (письмове повідомлення соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту); підстав на право користування житловим приміщенням (закінчення строку дії договору оренди, найму, піднайму житлового приміщення, строку навчання в навчальному закладі (у разі реєстрації місця проживання в гуртожитку навчального закладу на час навчання), відчуження житла та інших визначених законодавством документів).

Зняття з реєстрації місця проживання на підставах, визначених в абзацах восьмому та дев'ятому цього пункту, здійснюється за клопотанням уповноваженої особи спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту або за заявою власника/наймача житла або їх представників.

Зняття з реєстрації місця проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб, стосовно яких встановлено опіку та піклування, здійснюється за погодженням з органами опіки та піклування.

Разом із заявою особа подає: документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання. Якщо дитина не досягла 16 років, подається свідоцтво про народження; квитанцію про сплату адміністративного збору; військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).

У разі подання заяви представником особи, крім зазначених документів, додатково подаються: документ, що посвідчує особу представника; документ, що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини - батьками (усиновлювачами).

Зняття з реєстрації місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.

У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами зняття з реєстрації місця проживання дитини, яка не досягла 14 років, разом з одним із батьків здійснюється за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).

Працівник органу реєстрації або центру надання адміністративних послуг перевіряє належність документа, до якого вносяться відомості про місце проживання, особі, що його подала, його дійсність, правильність заповнення заяви про зняття з реєстрації місця проживання та наявність документів, необхідних для зняття з реєстрації місця проживання, про що зазначений працівник робить відповідний запис у цій заяві.

Працівник органу реєстрації у день звернення особи (її представника) або в день отримання документів від центру надання адміністративних послуг, представника спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту, посадової особи виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителя багатоквартирного будинку:

- приймає рішення про зняття з реєстрації або про відмову у знятті з реєстрації місця проживання особи;

- вносить відомості про зняття з реєстрації місця проживання у документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Датою зняття з реєстрації місця проживання осіб, які подавали документи через центр надання адміністративних послуг, представника спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту, посадову особу виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителя багатоквартирного будинку, є дата отримання органом реєстрації відповідних документів;

- формує і вносить дані про зняття з реєстрації місця проживання особи до реєстру територіальної громади;

- формує інформацію про зняття з реєстрації місця проживання особи для її передачі до Реєстру відповідно до Порядку;

- оформляє і видає довідку про зняття з реєстрації місця проживання, форма якої наведена в додатку 16, дітям, які не досягли 16 років, та громадянам, які мають паспорт громадянина України у формі картки, а також вилучає раніше видану довідку про реєстрацію місця проживання для подальшого знищення;

- повертає особі або її представнику, адміністратору центру надання адміністративних послуг, представнику спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту або посадовій особі виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителю багатоквартирного будинку документ, до якого внесені відомості про зняття з реєстрації місця проживання, довідку про зняття з реєстрації місця проживання, а також документи, які подавалися.

Якщо під час подачі документів буде встановлено, що особа подала для зняття з реєстрації місця проживання недійсний паспорт громадянина України, працівник органу реєстрації або центру надання адміністративних послуг складає на неї адміністративний протокол за вчинення правопорушення, визначеного у статті 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Якщо іноземець або особа без громадянства подали для зняття з реєстрації місця проживання недійсний документ, до якого вносяться відомості про місце проживання, іноземця або особу без громадянства направляють до територіального підрозділу ДМС відповідно до території обслуговування для вжиття до них заходів адміністративного впливу, а також для оформлення нового документа або внесення визначених законодавством змін у наявний документ.

Якщо зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі документів, зазначених в абзацах третьому, сьомому - дев'ятому пункту 26 цих Правил, без надання документа, до якого вносяться відомості про реєстрацію місця проживання, штамп зняття з реєстрації місця проживання особи проставляється в такому документі у разі звернення особи.

Зняття з реєстрації місця проживання в разі смерті особи здійснюється датою надходження до органу реєстрації документів, визначених в абзацах третьому - п'ятому пункту 26 цих Правил.

Представниця відповідача пояснила, що для зняття з реєстрації місця проживання позивачці слід було подати повний пакет документів, відповідно до вимог Правил та подати такий до Центру надання адміністративних послуг за адресою: Львівська область, м. Червоноград, просп. Шевченка, 27.

При прийнятті документів від суб'єкта звернення для надання адміністративних послуг у сфері реєстрації місця проживання адміністратори центру у своїй роботі керуються інформаційною картою наданою відділом реєстрації Червоноградської міської ради та постанови Кабінету Міністрів України № 207.

Центр надання адміністративних послуг Червоноградської міської ради актом приймання-передачі заяв та документів щодо надання адміністративних послуг від 11.09.2018 направив на розгляд до відділу реєстрації Червоноградської міської ради справу за № 11004-000891629-012-01 ОСОБА_1, яка діє в інтересах ОСОБА_4 на підставі довіреності від 11.01.2017 про зняття з реєстрації місця проживання.

Представниця відповідача також зазначила, що розглянувши документи, які надані до центру встановлено, що у даній довіреності не зазначено, що ОСОБА_1 уповноважена бути представником при вирішенні питань пов'язаних з зняттям з реєстрації місця проживання довірителя ОСОБА_4, а також відсутня відмітка Червоноградського міського військового комісаріату про зняття з військового обліку.

Керуючись переліком документів та механізмом зняття з реєстрації місця проживання осіб визначених ст. 7 Закону та п.п. 26, 27 Правил, ч. 2 ст. 238 закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», ст. 58 Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов'язаних, затверджених постановою № 921 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов'язаних» від 07.12.2016, вимогами щодо реєстрації (зняття з реєстрації) місця проживання призовників і військовозобов'язаних додатку 15 до Правил, відділ Червоноградської міської ради прийняв рішення про відмову у знятті з реєстрації місця проживання гр. ОСОБА_4

Суд, оглянувши довіреність від 11.01.2017 погоджується з покликанням представниці відповідача на те, що у тексті такої вказано лише про представлення інтересів ОСОБА_4 в органах місцевого самоврядування стосовно належного йому майна та отримання довідок та інших документів. Про зняття довірителя з місця реєстрації чи про реєстрацію його в іншому місці нічого не вказано.

Суд вважає необґрунтованими доводи позивачки щодо того, що у нормативно-правових актах відсутня вимога про відмітку про зняття з військового обліку, з огляду на таке.

До заяви про зняття з місця реєстрації від 11.09.2018 надано оригінал військового квитка ОСОБА_4 НОМЕР_3 від 29.06.1995 (а.с.19-20)

У вказаному квитку відсутня відсутня відмітка про зняття його з військового обліку.

Правове регулювання відносин щодо зняття реєстрації місця проживання між органами місцевого самоврядування та військовозобов'язаними здійснює Закон України «Про військовий обов'язок та військову службу» № 2232-XII від 25.03.1993 (у редакції чинній станом на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до абз.2 п. 2 ст. 38 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" органи виконавчої влади, що здійснюють реєстрацію місця проживання чи перебування осіб, виконавчі органи сільських, селищних, міських рад зобов'язані: здійснювати реєстрацію за місцем проживання або перебування чи зняття з реєстрації призовників, військовозобов'язаних та резервістів лише в разі наявності в їхніх військово-облікових документах позначок військових комісаріатів відповідно про зняття з військового обліку або про перебування на військовому обліку за місцем проживання або перебування.

Згідно з п. 16 Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов'язаних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 07 грудня 2016 року № 921, військовий облік ведеться на підставі паспорта громадянина України та таких військово-облікових документів: для призовників - посвідчення про приписку до призовної дільниці; для військовозобов'язаних - військового квитка або тимчасового посвідчення.

У відповідності до п. 18 вказаного Порядку взяттю на військовий облік військовозобов'язаних державними органами, підприємствами, установами та організаціями підлягають, особи, які досягли граничного віку (27 років) перебування на військовому обліку призовників.

Відповідно до п. 58 Порядку органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб здійснюють реєстрацію (зняття з реєстрації) місця проживання призовників і військовозобов'язаних лише в разі наявності в їх військово-облікових документах позначок районних (міських) військових комісаріатів про зняття з військового обліку або перебування на військовому обліку за місцем проживання (додаток 15).

Отже, для зняття з реєстрації місця проживання такої категорії осіб, як військовозобов'язані, законодавець встановлює певні обмеження, а саме вимагає обов'язкової наявності у військово-облікових документах військовозобов'язаних позначки про зняття з військового обліку.

Відсутність в поданому позивачем документі (військовому квитку ОСОБА_4.) такої позначки свідчить про невиконання позивачем вимог чинного законодавства України щодо реєстрації місця проживання військовозобов'язаного та про наявність такої підстави для відмови у вчинені реєстраційної дії як: "особа не подала необхідної інформації".

Судом встановлено, що саме така підстава для відмови у знятті з реєстрації місця проживання осіб міститься в п. 11 Правил реєстрації місця проживання, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України № 207 від 02.03.2016.

В розділі службові відмітки заяви про зняття з реєстрації місця проживання від 11.09.2018, поданої ОСОБА_1, у позиції «У знятті з реєстрації місця проживання відмовлено» як підставу зазначено «Особа не подала необхідної інформації» та зазначено посилання на норму права, яка визначає вид неподаної інформації (п. 58 постанови Кабінету Міністрів України № 921 від 07.12.2016). Зазначене не спростовує факту неподання позивачем необхідної інформації та не суперечить підставі відмови, що визначена п. 11 Правил реєстрації місця проживання.

Отже, відділом реєстрації Червоноградської міської ради проведено реєстраційну дію, якою відмовлено у знятті з реєстрації місця проживання ОСОБА_4, громадянина України, військовозобов'язаного, з дотриманням вимог чинного законодавства України.

Згідно з вимогами ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, на підставі системного аналізу норм чинного законодавства України та наявних у справі доказів, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги не обґрунтовані, дії відповідача відповідають вимогам чинного законодавства, відтак, позов задоволенню не підлягає.

Відповідно до ст. 139 КАС України відшкодування судових витрат позивачу, якому у задоволенні позову відмовлено, не передбачено.

Керуючись ст.ст. 19, 22, 25,72-77, 90, 139, 241-246, 250, пп. пп. 15.5 п. 15 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України, суд -

в и р і ш и в:

1. У задоволенні позову ОСОБА_1 (80100, Львівська область, АДРЕСА_2; РНОКПП: НОМЕР_1), в інтересах ОСОБА_4 (80100, Львівська область, АДРЕСА_2; РНОКПП: НОМЕР_2), до Виконавчого комітету Червоноградської міської ради Львівської області (80103, Львівська область, м.Червоноград, пр-т Шевченка, 19; код ЄДРПОУ: 04055920) про зобов'язання вчинити дії, відмовити.

2. Судові витрати покласти на позивачку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Повний текст рішення складено та підписано 03.12.2018 року.

Суддя Качур Р.П.