
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
вул. Герасима Кондратьєва, 159, м. Суми, 40021, E-mail: inbox@adm.su.court.gov.ua
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 грудня 2018 р. Справа № 1840/3726/18
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Павлічек В.О.,
розглянувши в приміщенні суду в м. Суми в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства "Сумський авторемонтний завод" про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (далі по тексту - позивач), звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Публічного акціонерного товариства "Сумський авторемонтний завод" (далі по тексту - відповідач, ПАТ "Сумський авторемонтний завод"), в якій просить стягнути з Публічного акціонерного товариства «Сумський авторемонтний завод» штраф у розмірі 17 000,00 грн. до Державного бюджету України, на рахунок 31118106018002 відкритий в управлінні Державної казначейської служби України, по коду бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», код отримувача 37970593.
Позовні вимоги обгрунтовуються тим, що відповідачем не було виконано розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери, на підставі чого позивачем винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних папері на суму 17 000,00 грн. Дана постанова відповідачем не оскаржувалася, однак, штраф станом на момент звернення з позовом до суду в добровільному порядку сплачений не був.
Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі без виклику сторін та встановлено строк відповідачу для подання відзиву та доказів, які наявні у відповідача, а також встановлено строк позивачу для подання відповіді на відзив, а відповідачу заперечення. Крім того, відповідача попереджено, що у разі ненадання ним відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішить справу за наявними матеріалами.
Дана ухвала була отримана представником Публічного акціонерного товариства "Сумський авторемонтний завод" 08.10.2018 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення ( а.с. 33), проте відзиву на позов суду надано не було.
Відповідно до ч. 1, 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України, суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. У разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи судом встановлено, що Уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на підставі рішення НКЦПФР від 14.07.2017 року № 556, директором департаменту НКЦПФР у Східному регіоні - Степановою В.С. у відношенні Публічного акціонерного товариства "Сумський авторемонтний завод" винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 14.12.2017 року № 77-СХ-4-Е, відповідно до якого Публічне акціонерне товариство "Сумський авторемонтний завод" повинно було у термін до 30.04.2018 року (включно) усунути порушення законодавства про цінні папери, викладені у цьому розпорядженні, а саме розкрити річну інформацію емітента цінних паперів за 2016 рік та письмово проінформувати НКЦПФР у Східному регіоні про стан виконання цього розпорядження не пізніше 30.04.2018 року (включно) з наданням підтверджуючих документів. (а.с. 8).
Вищевказані порушення не були усунуті відповідачем, у зв'язку із чим 14.06.2018 року Департаментом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у Східному регіоні винесена постанова про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів вих. № 23/07/19229 (а.с. 9), яка направлена на адресу відповідача, про що свідчить реєстр згрупованих поштових відправлень рекомендованих листів на 15.06.2018 року (а.с. 10).
02.07.2018 року у відношенні Публічного акціонерного товариства "Сумський авторемонтний завод" складено акт № 402-СХ-4-Е про правопорушення на ринку цінних паперів, в якому зазначено, що станом на 14.06.2018 року річна інформація емітента ПАТ "Сумський авторемонтний завод" за 2016 рік на фондовому ринку не розкрита. Таким чином ПАТ "Сумський авторемонтний завод" не виконало розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 14.12.2017 року № 77-СХ-4-Е (а.с. 11).
Також, уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесено постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 11.07.2018 року, якою розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ПАТ "Сумський авторемонтний завод" призначено на 26.07.2018 року о 11-20 год. (а.с. 12).
Вказаний акт та постанову було направлено відповідачу рекомендованим листом, про що свідчить реєстр рекомендованих листів (а.с. 13).
За результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів директором департаменту НКЦПФР у Східному регіоні Степановою В.С., винесено постанову від 26.07.2018 року № 402-СХ-4-Е про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, якою до ПАТ "Сумський авторемонтний завод" застосовано санкцію у вигляді штрафу у розмірі 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17 000,00 грн. (а.с. 14).
Зазначену постанову позивачем направлено відповідачу рекомендованим листом, що підтверджується списком № 9409 згрупованих поштових відправлень рекомендованих листів ( а.с. 16 (зворотній бік).
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.
Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначає Закон України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні".
Частиною 1 статті 1 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
Згідно з ч. 1 ст. 5 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
За приписами ч. 10, 14 ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право, надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Пунктом 8 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" встановлено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
Відповідно до п. 2-5 розділу XVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 16.10.2012 N 1470, штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше ніж через п'ятнадцять днів з дати отримання ним постанови. Юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до державного бюджету. Документ, який підтверджує сплату штрафу, протягом п'яти робочих днів надсилається до уповноваженого підрозділу Комісії. У разі несплати штрафу юридичною особою в строк, установлений пунктом 2 цього розділу, штраф стягується в судовому порядку.
Судом встановлено, що постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 26.07.2018 № 402-СХ-4-Е направлена відповідачу 08.07.2016, про що свідчать наявні в матеріалах справи докази (а.с. 14-16) та станом на момент розгляду справи доказів оскарження даної постанови та доказів сплати штрафу у розмірі 17 000,00 грн. відповідачем суду надано не було.
Враховуючи викладене, суд доходить висновку, що позовні вимоги Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства "Сумський авторемонтний завод" про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Сумський авторемонтний завод» (проспект Курський, буд. 26, м. Суми, 40030, код ЄДРПОУ 05422065, поточний рахунок 26007496565300 у АТ "Укрсиббанк", МФО 351005) штраф у розмірі 17 000,00 грн. (сімнадцять тисяч гривень 00 коп.) до Державного бюджету України, на рахунок 31118106018002 відкритий в управлінні Державної казначейської служби України, по коду бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», код отримувача 37970593.
Рішення може бути оскаржено до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя В.О. Павлічек