
Копія Справа № 326/1780/18
Провадження № 3/326/665/2018
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 листопада 2018 року м. Приморськ
Суддя Приморського районного суду Запорізької області Чапланова О.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Приморського відділення поліції Бердянського відділу поліції Головного управління національної поліції в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, яка народилася 14 січня 1986 року в м. Приморськ Запорізької області, громадянки України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, має середню освіту, не працює, не одружена, має на утриманні трьох неповнолітніх дітей, зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, -
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 184 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
На розгляд до суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення Серії ГП 389097 від 20 листопада 2018 року стосовно ОСОБА_1, згідно якому ОСОБА_1 має на утриманні неповнолітню доньку – ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, яка 07 жовтня 2018 року о 12-00 годині, знаходячись в магазині «Сьогодні Аврора» ФОП «ОСОБА_3О.» в торговому центрі «Парус» по вул. Банкова, буд. 106 в м. Приморськ, скоїла крадіжку двох цукерок «Мамва» на суму 46 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 51 КУпАП, але на момент скоєння правопорушення не досягла віку, після досягнення якого настає адміністративна відповідальність. Своїми діями ОСОБА_1 скоїла порушення, за що настає відповідальність передбачена ч. 3 ст. 184 КУпАП.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов’язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення Серії ГП 389097 від 20 листопада 2018 року стосовно ОСОБА_1, судом встановлено, що вказаний протокол складено з порушенням норм чинного законодавства.
В зазначеному протоколі, в графі «місце складення протоколу» не указано саме місце складання протоколу, вказано лише м. Приморськ, в якому було складено протокол.
Частина третя статті 184 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність батьків або осіб, які їх замінюють за вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом.
Тобто адміністративну відповідальність несуть батьків або особи, які їх замінюють, у разі вчинення правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, неповнолітніми, яким виповнилося 14 років.
Із суті правопорушення, викладеного у протоколі про адміністративне правопорушення Серії ГП 389097 від 20 листопада 2018 року стосовно ОСОБА_1, вбачається, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, о 12-00 годині 07 жовтня 2018 року, знаходячись в магазині «Сьогодні Аврора» ФОП «ОСОБА_3О.» в торговому центрі «Парус» по вул. Банкова, буд. 106 в м. Приморськ, скоїла крадіжку двох цукерок «Мамва» на суму 46 грн.
Із матеріалів даної справи про адміністративне правопорушення вбачається, що неповнолітня ОСОБА_2 народилася 07 жовтня 2004 року, вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 51 КУпАП, 07 жовтня 2018 року о 12-00 годині.
Вік встановлюється відповідно до документів про народження (число, місяць, рік народження). Особа вважається такою, що досягла певного віку, починаючи з 0 годин наступної доби після дати народження.
А відтак, на час вчинення правопорушення ОСОБА_2 не досягла 14 років.
Тобто в зазначеному протоколі про адміністративне правопорушення не розкрито суб’єктивну сторону адміністративного правопорушення.
Оскільки складом правопорушення є наявність об'єктивних та суб'єктивних ознак, за наявності яких діяння вважається адміністративним правопорушенням, суд не має можливості дати належну юридичну оцінку діям особи неповнолітньої ОСОБА_2 та, в свою чергу, діям особи ОСОБА_1, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Вищезазначені недоліки, допущені при складенні та оформленні адміністративного матеріалу, позбавляють суд можливості здійснити всебічне, повне і об’єктивне з’ясування всіх обставин правопорушення і, як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти рішення по ній.
На підставі викладеного, вважаю, що адміністративний матеріал стосовно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності слід повернути до Приморського відділення поліції Бердянського відділу поліції Головного управління національної поліції в Запорізькій області для належного оформлення, оскільки суд не може усунути вказані недоліки, а не усунення зазначених вище недоліків виключає можливість розгляду справи по суті.
Керуючись: ст.ст. 256, 278 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний матеріал стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, про притягнення до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 184 КУпАП, повернути до Приморського відділення поліції Бердянського відділу поліції Головного управління національної поліції в Запорізькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню у порядку провадження по справам про адміністративне правопорушення не підлягає.
Суддя підпис ОСОБА_4
Згідно з оригіналом: суддя О.М. Чапланова
30.11.18