
Спарва№ 308/11607/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30.11.2018 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Бенца К.К., розглянувши матеріали заступника начальника відділу контрольно-перевірочної роботи юридичних осіб управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності директора Ужгородського учбово-виробничого підприємства №2 Українського товариства глухих ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП – НОМЕР_1, мешканку м. Ужгород, вул. Минайська, 6/9,
за ч. 1 ст. 163-4 КпАП України, -
ВСТАНОВИВ:
12.03.2018 року за результатами документальної планової виїзної перевірки Ужгородського учбово-виробничого підприємства №2 Українського товариства глухих з питань щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на фізичних осіб за період з 01 липня 2015 року по 30 червня 2018 року, дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за період з 01 січня 2011 року по 30 червня 2018 року встановлено, порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи , а саме несвоєчасну сплату до бюджету податку на доходи фізичних осіб за серпень, листопад 2015 року, січень, квітень, травень, червень, липень, вересень, листопад 2016 року, січень, лютий, березень, травень, червень, серпень, вересень, листопад 2017 року, лютий, березень, квітень 2018 року та подання з недостовірними відомостями Податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також сум утриманого з них податку (форма 1ДФ) за IV квартал 2015 року, І, ІІ квартал 2016 року та ІІ кварталу 2018 року. Своїми діями ОСОБА_1 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнала.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
У відповідності до положення ст. 9 КУпАП - адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна(умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно ч. 1 ст. 163-4 КпАП України диспозиція статті передбачає неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення стверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення №123/13-12 від 04.09.2018 року, даними акту №964/07-16-13-12/03972583 від 04.09.2018 року про результати документальної планової виїзної перевірки Ужгородського учбово-виробничого підприємства №2 Українського товариства глухих з питань щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на фізичних осіб за період з 01 липня 2015 року по 30 червня 2018 року, дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за період з 01 січня 2011 року по 30 червня 2018 року.
Вивчивши матеріали справи, приходжу до переконання, що своїм діянням ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-4 КпАП України - неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Враховуючи характер та обставини адміністративного правопорушення, особу правопорушника, обставини, що обтяжують та пом’якшують відповідальність, приходжу до висновку про необхідність накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП у вигляді штрафу.
Керуючись ч. 1 ст. 163-4, ст.ст. 283, 284 КпАП України, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП – НОМЕР_1, визнати винною у скоєні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КпАП України та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі два неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 ( тридцять чотири) гривні.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП – НОМЕР_1, на користь держави 352,40 грн. судового збору.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подаються до Закарпатського Апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд, який виніс постанову.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_2