
Справа № 1540/5035/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 листопада 2018 року м.Одеса
Головуючого судді Марина П.П.,
секретаря судового засідання Станкової О.Ф.
за участю сторін:
від позивача – ОСОБА_1 (за довіреністю);
від відповідача: ДФС України – ОСОБА_2 (за довіреністю);
від відповідача: Головного управління ДФС України в Одеській області – ОСОБА_3 (за довіреністю),
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративний позов Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Іва» до Головного управління ДФС в Одеській області, Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування наказу, визнання протиправним та нечинним проекту-коригування плану-графіка проведення документальних планових перевірок, зобов’язання вчинити певні дії.,-
В С Т А Н О В И В:
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Іва» звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з позовними вимогами до Головного управління ДФС в Одеській області, Державної фіскальної служби України в яких просить визнати протиправним та скасувати Наказ Головного управління ДФС України в Одеській області від 05.09.2018 року №6712 «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки СТОВ «Іва», код ЄДРПОУ 03767819 та визнати протиправним і нечинним проект-коригування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 9 місяць 2018 року, затверджений в.о. Голови Державної фіскальної служби України ОСОБА_4 07 вересня 2018 року, щодо включення до плану-графіка проведення документальних планових перевірок Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Іва» (код ЄДРПОУ 03767819); зобов’язати Головне управління Державної фіскальної служби в Одеській області утриматися від вчинення дій, а саме прийняття керівником (його заступником або уповноваженою особою) рішення про застосування адміністративного арешту майна платника податків СТОВ «ІВА» код, за ЄДРПОУ 03767819.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що СТОВ «ІВА» на момент прийняття Наказу №6712 від 05.09.2018 року про проведення документальної планової виїзної перевірки СТОВ «ІВА» у Головного управління ДФС в Одеській області не існувало жодного плану-графіка на 2018 рік, до якого було б включено СТОВ «ІВА», а тому позивач заперечує законність проведення документальної виїзної перевірки, рішення про проведення якої оформлено Наказом № 6712 від 05.09.2018 року, оскілки у контролюючого органу відсутні законні підстави для її проведення. Наказ № 6712 від 05.09.2018 року про проведення документальної планової виїзної перевірки СТОВ «ІВА» (код за ЄДРПОУ 03767819) за період з 01.04.2015 по 30.06.2018 року є незаконним та не може бути підставою для реалізації посадовими особами контролюючого органу прав та обов’язків визначених податковим законодавством України.
Представником відповідача – Головного управління ДФС в Одеській області, 23.10.2018 року надано до суду відзив на адміністративний позов (а.с.83-85) згідно з яким останній зазначив, що згідно зі ст.77 ПК України та відповідно до Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2015 року №524, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 24.06.2015 року за №751/27196 зі змінами, СТОВ «Іва» включено до плану-графіка на вересень 2018 року згідно з коригуванням плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків у вересні 2018 року як платника податків, що має критерії ризику несплати податків, зокрема, високого ступеня: рівень сплати податку на додану вартість нижче на 50 та більше відсотків за рівень сплати податку по відповідній галузі; наявність відносин з контрагентами, які знаходяться в розшуку, або ліквідовані, або визнані банкрутами, якщо сума таких операцій перевищує 5 млн. грн. або перевищує 5 відсотків загальних обсягів постачання, але не менше 100 тис. гривень. Відповідно до п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.77.1 ст.77 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI, із змінами та доповненнями та відповідно до плану графіка на 2018 рік проведення планових виїзних перевірок суб'єктів господарювання, ГУ ДФС в Одеській області було винесено наказ від 05.09.2018 року №6712 на проведення планової виїзної перевірки СТОВ «Іва», код за ЄДРПОУ 03767819 з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2015 року по 30.06.2018 року. Посадовими особами ГУ ДФС в Одеській області було направлено наказ на перевірку та повідомлення рекомендованим листом від 05.09.2018 року №366 та 28.09.2018 року посадовими особами було здійснено вихід для проведення перевірки за юридичною адресою СТОВ «Іва», але посадових осіб не було допущено до перевірки та було складено акт про не допуск до перевірки. Відповідач вважає, що ГУ ДФС в Одеській області повністю правомірно було винесено оскаржуваний наказ, а доводи позивача суперечать фактичним обставинам справи.
Представником відповідача – Державної фіскальної служби України, 29.10.2018 року надано до суду відзив на адміністративний позов (а.с.89-91), в якому висловив аналогічну позицію з представником Головного управління ДФС в Одеській області.
Представником позивача 29.10.2018 року до суду надано відповідь на відзив (а.с.98-100), в якій представник позивача наголосив на невідповідності зазначеного відповідачем у відзиві фактичним обставинам справи.
У письмових поясненнях (а.с.128-132) щодо обґрунтованості вимоги яким чином проект-коригування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 9 місяць 2018 року, затверджений в.о. Голови Державної фіскальної служби України ОСОБА_4 07 вересня 2018 року щодо включення до плану-графіка проведення документальних планових перевірок СТОВ «Іва» (код ЄДРПОУ 03767819) - порушує права та інтереси позивача, представник позивача зазначив, що проект-коригування плану-графіка безпосередньо порушує законні права та інтереси СТОВ «Іва». План-графік проведення перевірок на відповідний період має формуватись у визначені терміни та включати платників податків, які мають відповідні критерії ступеня ризику визначені у відповідності до вищевказаного Порядку. При ньому, зазначені обставини наявності у платника податку критеріїв ризику повинні бути обґрунтовані належними чином. Контролюючим органом не було надано жодних доказів на підтвердження наявності у СТОВ «Іва» критеріїв ступеня ризиків, не зазначено які саме інформаційні ресурси ДФС, інші джерела та аналіз яких основних показників діяльності СТОВ «Іва» надав підстави для висновку про наявність у СТОВ «Іва» визначених відповідачем критеріїв ризику.
Ухвалою суд від 03.10.2018 року відкрито провадження у даній справі.
У судовому засіданні 22.11.2018 року представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві та пояснення.
Представники відповідачів проти задоволення позову заперечували та просили відмовити у його задоволенні.
22.11.2018 року відповідно до ст.243 КАС України судом проголошено вступну та резолютивну частину рішення.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши обставини та факти, якими обґрунтовувалися вимоги, перевіривши їх доказами, суд встановив наступні факти та обставини.
Як встановлено судом та не заперечується сторонами, 12.09.2018 року Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю «Іва» отримано копію Наказу №6712 від 05.09.2018 року про проведення документальної планової виїзної перевірки СТОВ «Іва» (код за ЄДРПОУ 03767819) за період з 01.04.2015 року по 30.06.2018 року з 28.09.2018 року тривалістю 10 робочих днів (а.с.23) та повідомлення від 05.09.2018 року №366/15-32 про проведення документальної планової виїзної перевірки CTOB «Іва» (код за ЄДРПОУ 03767819) з 28.09.2018 року (а.с.24).
11.09.2018 року представник позивача звернувся з адвокатськими запитами до Державної фіскальної служби України з проханням надати:
- інформацію та відповідні докази, які свідчать про те, що СТОВ «Іва» включено до плану-графіку на 2018 рік проведення планових виїзних перевірок суб’єктів господарювання;
- затверджений Державною фіскальною службою України план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2018 рік з усіма коригуваннями, змінами та доповненнями до нього станом на 11.09.2018 року;
- усі Накази ДФС України якими вносилися коригування, зміни та доповнення до Плану-графіку проведення документальних планових перевірок платників податків на 2018 рік;
- письмово повідомити на підставі яких критеріїв, передбачених в Наказі Міністерства фінансів України №524 від 02.06.2015 року «Про затвердження Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків», СТОВ «Іва» (код за ЄДРПОУ 03767819) було включено до плану-графіку на 2018 рік проведення планових документальних перевірок (а.с.26-23).
На вказані запити відповідачем 17.09.2018 року надано відповідь за №30110/6/99-99-14-03-01-15 (а.с.36-37) в якій відповідач зазначив, що згідно зі ст.77 ПК України та відповідно до Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2015 року №524, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 24.06.2015 року за №751/27196 зі змінами, СТОВ «Іва» включено до плану-графіка на вересень 2018 року згідно з коригуванням плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків у вересні 2018 року як платника податків, що має критерії ризику несплати податків, зокрема, високого ступеня: рівень сплати податку на додану вартість нижче на 50 та більше відсотків за рівень сплати податку по відповідній галузі; наявність відносин з контрагентами, які знаходяться в розшуку, або ліквідовані, або визнані банкрутами, якщо сума таких операцій перевищує 5 млн. грн., або перевищує 5 відсотків загальних обсягів постачання, але не менше 100 тис. гривень. Також, відповідачем повідомлено що план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2018 рік оприлюднено на офіційному веб-порталі ДФС та надано позивачу ОСОБА_5 з «Проекту коригування плана-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 9 місяць 2018 року».
Наданий відповідачем проект-коригування затверджений в.о. Голови ДФС України ОСОБА_6 07 вересня 2018 року та причиною включення позивача до плану-графіка вказано: «наявність оперативної інформації про ухилення від оподаткування Інформаційно-аналітична довідка ГУ ДФС в Одеській області №1362/11/15-32-14-8 від 03.09.2018 року (а.с.38).
Судом також досліджено Інформаційно-аналітичну довідку ГУ ДФС в Одеській області №1362/11/15-32-14-8 від 03.09.2018 року (а.с.44-45).
Посадовими особами ГУ ДФС в Одеській області здійснено вихід для проведення перевірки за юридичною адресою СТОВ «Іва», проте посадових осіб не було допущено до перевірки у зв’язку з чим головним державним ревізором-інспектором відділу перевірок платників податків галузей економіки управління аудиту ГУ ДФС в Одеській області 28.09.2018 року складено акт про не допуск до перевірки (а.с.46)
Представником позивача надано до матеріалів справи офіційну заяву щодо причин не допуску посадових осіб ГУ ДФС в Одеській області до проведення документальної планової виїзної перевірки (а.с.47-49).
Вважаючи відсутність підстав для коригування плану-графіка, відсутність підстав включення до такого графіку позивача, порушення вимог законодавства при прийнятті Наказу №6712 від 05.09.2018 року про проведення документальної планової виїзної перевірки СТОВ «Іва» та, як результат, незаконність проведення перевірки, позивач звернувся до суду з вказаним позовом.
Відповідно до вимог ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 2 ст.2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та й спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України (далі ПК України) контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Відповідно до п.75.1. ст.75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок (п.75.1.2. ст.75 ПК України).
Статтею 77 ПК України передбачено порядок проведення документальних планових перевірок.
Відповідно до п.77.1 вказаної статті ПК України документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок. План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.
До плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи. Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, середнім - не частіше ніж раз на два календарних роки, високим - не частіше одного разу на календарний рік. Порядок формування та затвердження плану-графіка, перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (п.77.2. ст.77 ПК України).
З метою забезпечення єдиного підходу до формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків Міністерством фінансів України наказом від 02.06.2015 року за №524 затвердженно Порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків (далі – Порядок №524).
Згідно з п.2 розділу І Порядку №524 формування (коригування) планів-графіків територіальних органів Державної фіскальної служби України (далі - територіальні органи ДФС) здійснюється у порядку, встановленому у розділах III-V цього Порядку. Формування (коригування) планів-графіків здійснюється засобами інформаційних систем Державної фіскальної служби України.
Відповідно до п.2 розділу III Порядку №524 формування переліку платників податків до розділів І, II плану-графіка проводиться за критеріями ризиків згідно з вимогами пункту 5 цього розділу, у тому числі за даними інформаційно-телекомунікаційних систем ДФС. При коригуванні плану-графіка враховуються показники за останній податковий (звітний) період.
При формуванні плану-графіка на наступний рік враховуються показники за результатами діяльності платника податків за 9 місяців поточного року. Якщо податковим (звітним) періодом для податку на прибуток платника податків є календарний рік, при плануванні враховуються показники за попередній рік.
До плану-графіка насамперед включаються платники податків - фізичні особи, які мають найбільші ризики несплати до бюджету податків та зборів, платежів (п.3 розділу III Порядку №524).
Відповідно до п.4 Порядку №524 структурні підрозділи ДФС надають Департаменту аудиту ДФС до 10 листопада року, що передує року, в якому будуть проводитися документальні планові перевірки, аргументовані пропозиції для врахування при формуванні плану-графіка перевірок ризикових платників податків, які належать до кластерних об’єднань платників податків, та їх контрагентів з обґрунтуванням необхідності включення. Пропозиції структурних підрозділів ДФС направляються Департаментом аудиту ДФС до територіальних органів ДФС для використання при формуванні плану-графіка.
На рівні територіальних органів ДФС за даними інформаційних ресурсів ДФС та з інших джерел з урахуванням вимог пункту 2 цього розділу проводиться додатковий аналіз платників податків, які відібрані за даними інформаційно-телекомунікаційних систем ДФС та за пропозиціями структурних підрозділів ДФС, щодо їх належності до реального сектору економіки, а також визначаються ризикові контрагенти, у тому числі ті, які знаходяться на обліку в інших територіальних органах ДФС.
При включенні підприємств до плану-графіка (коригування плану-графіка) територіальним органам ДФС необхідно встановити наявність структурних підрозділів, дочірніх підприємств, що входять до інфраструктури платників податків - головних підприємств, та направити їх переліки не пізніше 25 листопада року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки, до відповідних територіальних органів ДФС, на обліку в яких знаходяться вказані підрозділи, для організації контрольно-перевірочних заходів, у тому числі шляхом включення їх до плану-графіка (коригування плану-графіка) у періоди, на які заплановані перевірки головних підприємств.
Відповідальність за повноту охоплення перевірками філій та структурних підрозділів платника податків покладається на територіальний орган ДФС за основним місцем обліку платника податків.
При виявленні під час перевірок нових контрагентів підприємств територіальними органами ДФС у разі потреби здійснюються заходи щодо організації їх перевірок шляхом проведення коригування плану-графіка.
В рамках даної справи позивачем оскаржується Наказ Головного управління ДФС України в Одеській області від 05.09.2018 року №6712 «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки СТОВ «Іва», який, на переконання позивача, прийнятий з порушенням вимог законодавства.
З встановлених судом обставин, наявних в матеріалах справи доказів та аналізу норм законодавства, вбачається, що Наказ Головного управління ДФС України в Одеській області від 05.09.2018 року №6712 «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки СТОВ «Іва» прийнято на підставі п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.77.1 ст.77 ПК України та відповідно до плану графіка на 2018 рік проведення планових виїзних перевірок суб'єктів господарювання.
Проте, як вбачається з наявного в матеріалах справи витягу з «Проекту коригування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 9 місяць 2018 року», зазначений проект коригування плану-графіка затверджений в.о. Голови Державної фіскальної служби України ОСОБА_6 07 вересня 2018 року, тобто після прийняття Головним управлінням ДФС України в Одеській області Наказ Головного управління ДФС України в Одеській області від 05.09.2018 року №6712 «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки СТОВ «Іва». Тобто в Наказі Головного управління ДФС України в Одеській області від 05.09.2018 року №6712 зазначена одна з підстава його прийняття, яка фактично на момент прийняття наказу не могла існувати.
Крім того, як вбачається з аналізу вказаних правових норм, план-графік проведення перевірок на відповідний квартал має формується у визначені терміни та включати платників податків, які мають найбільші критерії ризику визначені у відповідності до вищевказаного Порядку, у тому числі за даними інформаційних систем ДФС.
Таким чином можна зробити висновок, що саме Головне управління ДФС в Одеській області аналізувало діяльність СТОВ «Іва» щодо наявності ризику несплати останнім до бюджету податків та зборів, платежів та подало до Державної фіскальної служби України пропозицію щодо включення позивача до плану-графіку проведення документальних планових перевірок платників податків на 2018 рік.
Враховуючи вищезазначені висновки, та, зокрема той факт, що контролюючий орган не надав позивачу та до суду інформації з приводу процедури включення СТОВ «Іва» до плану-графіку проведення документальних планових перевірок платників податків на 2018 рік, суд приходить до висновку, що відповідачем не дотримано умов та порядку прийняття контролюючим органом рішення про проведення перевірки, що в свою чергу не може бути належною підставою для прийняття оскаржуваного наказу.
При цьому суд зазначає, що аналогічний висновок міститься у постанові Верховного суду від 23.01.2018 року по справі №813/1946/17 (К/9901/1709/17).
Суд вважає, що позовна вимога позивача щодо визнання протиправним і нечинним проекту-коригування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 9 місяць 2018 року, затверджений в.о. Голови Державної фіскальної служби України ОСОБА_4 07 вересня 2018 року, щодо включення до плану-графіка проведення документальних планових перевірок Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Іва» не підлягає задоволенню, так, як відповідні дії не призводять до виникнення будь-якого правового результату. Проект-коригування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків не можна розглядати як рішення суб'єкта владних повноважень, що породжує для суб'єкта господарювання певні правові наслідки.
Отже, прийняття проекту-коригування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків без прийняття наказу, котрий є рішенням суб'єкта владних повноважень та, в свою чергу, може бути оскаржений до суду, не породжує правових наслідків для платників податків та не порушує їхні права, а є службовою інформацією та використовується податковими органами для обробки зібраної інформації в автоматичному режимі (використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань) з метою здійснення податкового контролю.
Така правова позиція узгоджується з позицією Верховного суду висловленою в постанові від 14 серпня 2018 року по справі №815/2467/14.
Стосовно позовної вимоги про зобов’язання Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області утриматися від вчинення дій, а саме прийняття керівником (його заступником або уповноваженою особою) рішення про застосування адміністративного арешту майна платника податків СТОВ «ІВА» код, за ЄДРПОУ 03767819 суд зазначає, що така позовна вимога є вимогою на майбутнє. Суд зазначає, що способи захисту порушеного права не абстрактні і визначені виключно законом, а тому, якщо законом не передбачено такого способу захисту права «як заборонити органу управління вчиняти певні дії в майбутньому», зокрема «утриматися від вчинення дій, а саме прийняття керівником (його заступником або уповноваженою особою) рішення про застосування адміністративного арешту майна платника податків СТОВ «ІВА», то задоволенню така позовна вимога не підлягає.
Крім того, судом задоволено позовну вимогу позивача та скасовано Наказ Головного управління ДФС України в Одеській області від 05.09.2018 року №6712 «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки СТОВ «Іва». Такий спосіб захист суд вважає достатнім та таким, що в повній мірі відновлює порушенні права позивача.
Згідно з ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв'язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов таким, що підлягає частковому задоволенню.
Відповідно до ч.ч.1-3 ст. 242 КАСУ, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.
Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі “Серявін та інші проти України” від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі “Руїс Торіха проти Іспанії” від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).
Судові витрати розподілити відповідно до ст.139 КАС України.
Керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 6, 8, 9, 14, 22, 139, 241, 242-246, 250, 255, 295, КАС України, суд,-
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Іва» до Головного управління ДФС в Одеській області, Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування наказу, визнання протиправним та нечинним проекту-коригування плану-графіка проведення документальних планових перевірок, зобов’язання вчинити певні дії – задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати Наказ Головного управління ДФС України в Одеській області від 05.09.2018 року №6712 «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки СТОВ «Іва», код ЄДРПОУ 03767819.
Стягнути з Головного управління ДФС в Одеській області за рахунок його бюджетних асигнувань судовий збір у розмірі 1762,00 (тисяча сімсот шістдесят дві) грн., на користь Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Іва».
В іншій частині позову – відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляд справи проводився в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Відповідно до п.15.5 ч.І Перехідних положень КАС України апеляційна скарга подається до або через відповідні суди, а матеріали справи витребуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Повний текст рішення виготовлено та підписано суддею 27.11.2018 року.
Позивач: Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Іва» (код ЄДРПОУ 03767819, 67470, Одеська обл., Роздільнянський р-н,с.Єгорівка)
Відповідач: Державна фіскальна служба України (код ЄДРПОУ 39292197, 04053, м.Київ, Львівська площа, 8);
Відповідач: Головного управління ДФС України в Одеській області (код ЄДРПОУ 39398646, 65044, м.Одеса, вул. Семінарська, 5);
Суддя П.П.Марин
.