
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 липня 2018 року м. Київ № 810/1138/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши в спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ГУ ПФУ у Київській області про визнання протиправними його дії щодо відмови в перерахунку пенсії по інвалідності з 01.01.2016 р. відповідно до ч. 18 ст. 43, ч. 2, 3 ст. 51, ч. 3, 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» у зв'язку із змінами розміру грошового забезпечення поліцейського; зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії по інвалідності у зв'язку із змінами розміру грошового забезпечення поліцейського відповідно до вищевказаних норм законодавства, виходячи з розміру грошового забезпечення поліцейського відповідно до постанови КМУ від 11.11.2015 р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» за посадою, яка є відповідною посаді начальника селищного відділення міліції Бородянського РВ ГУ МВС України в Київській області, починаючи з 01.01.2016 р.; стягнення з відповідача заборгованість по виплаті пенсії з 01.01.2016 р. по 01.04.2018 р. в розмірі 87363, 09 грн. та зобов'язання подати звіт про виконання судового рішення.
Свої вимоги обґрунтував тим, що він перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Київській області та отримує пенсію, призначену йому відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». 29.12.2015 р., набув чинності Закон України від 23.12.2015 р. № 900-VІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» у зв'язку з чим у нього виникли законні підстави для перерахунку раніше призначеної пенсії.
При цьому вказав, що 23.12.2017 р., звернувся до ГУ ПФУ у Київській області з проханням провести перерахунок пенсії відповідно до довідки про грошове забезпечення наданої Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Київській області до відповідача, проте такий перерахунок здійснено не було, оскільки ГУ ПФУ у Київській області листом від 06.02.2018 р. № 69/О-01 повідомило про відсутність в управлінні коштів на зазначену мету, що стало підставою для його звернення до суду.
Від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому представник проти заявлених вимог заперечував з підстав відсутності за управлінням порушень вимог законодавства та прав і охоронюваних законом інтересів позивача, вважає, що предмет спору відсутній з підстав дотримання відповідачем порядку, визначеного постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», відповідно до п. 2 якої виплата перерахованої пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) буде здійснюватися з 01.01.2018 р. Крім того зазначив, що Ліквідаційна комісія ГУ МВС України в Київській області підготувала оновлену довідку позивача про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу ОВС (міліції) відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанов КМУ від 21.02.2018 р. № 103 та від 11.11.2015 р. № 988. На підставі зазначеної довідки відповідачем 16.04.2018 р. було здійснено перерахунок пенсії та з 01.05.2018 р. позивачеві здійснюється виплата нового розміру пенсії, а саме 80 % від грошового забезпечення та з урахуванням надбавок, передбачених законодавством у розмірі 8264, 33 грн. У зв'язку з вищевикладеним вважає відсутнім предмет спору на час розгляду даної справи, оскільки відповідачем були вчинені усі необхідні дії щодо перерахунку пенсії відповідно до норм чинного законодавства.
Від позивача до суду надійшла відповідь на відзив, у якій останній позов підтримав у повному обсязі, з відзивом не погодився та пояснив, що доводи відповідача, покладені в основу відзиву на позовну заяву не спростовують наведених позивачем обставин та тверджень щодо неправомірної відмови у перерахунку пенсії, оскільки застосування відповідачем положень постанови КМУ від 21.02.2018 р. № 103 як підзаконного нормативного акта суперечить нормативно-правовому акту вищої юридичної сили, а саме ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», яка передбачає за позивачем право на перерахунок та виплату пенсії у підвищеному розмірі. З підстав зазначених у позові та відповіді на відзив просив суд заявлені вимоги задовольнити.
Суд, дослідивши письмові матеріали справи, встановивши фактичні обставини та докази, якими обґрунтовано позов, надавши правової оцінки аргументам позивача та позиції відповідача, дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню, з наступних підстав.
Позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Київській області як пенсіонер, якому була призначена пенсія згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до цього ж закону.
Особисто до відповідача з вимогою про здійснення перерахунку раніше призначеної йому пенсії звернувся 23.12.2017 р. Проте, листом від 06.02.2018 р. № 69/О-01 ГУ ПФУ у Київській області повідомило ОСОБА_1 про проведення виплати пенсії у підвищеному розмірі після надходження коштів з Державного бюджету України. У зв'язку із відсутність в управлінні коштів на зазначену мету фактично перерахунок та виплату пенсії у підвищеному розмірі здійснено відповідачем не було, що стало підставою для звернення позивача до суду.
У відповідності до вимог ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09.04.1992 р. № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист. Частиною 4 ст. 63 Закону № 2262-XII (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього Закону.
29.12.2015 р., набув чинності Закон України від 23.12.2015 р. № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей». Цим Законом внесено доповнення до ст. 63 Закону № 2262-ХІІ. Статтю 63 доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».
Статтею 51 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Також відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», всі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Перерахунок пенсій проводиться на момент виникнення такого права і здійснюється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Отже, всім пенсіонерам МВС з 01.01.2016 р. пенсійні органи зобов'язані здійснити перерахунок пенсії.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону, затверджено постановою Кабінету міністрів України від 13.02.2008 р. № 45 (далі - Порядок). Згідно з п. 2 Порядку про підстави проведення перерахунку пенсій особам, відповідно до Закону, силові міністерства та відомства (далі - державні органи) у п'ятиденний строк повідомляють Пенсійному фонду України. У п'ятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення Пенсійний фонд України повідомляє своїм головним управлінням про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі-списки).
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк із моменту надходження зазначеної інформації списки за встановленою формою та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної у списку, та в місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено Порядком. До прийняття Закону України «Про Національну поліцію», який набув чинності 07.11.2015 р., уповноваженими органами для подання документів для перерахунку пенсії колишніх працівників органів внутрішніх справ були управління Міністерства внутрішніх справ України в областях. Відповідно до п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 16.09.2015 р. № 730 «Про утворення територіальних органів Національної поліції України та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ», управління Міністерства внутрішніх справ України в областях перебувають в стадії ліквідації.
Відтак, ситуація склалася наступним чином: МВС України виконали вимоги Закону і повідомили Пенсійний фонду України про підстави для перерахунку пенсії пенсіонерам МВС, проте територіальні органи управління ПФУ перерахунок пенсій не здійснили.
Відповідно до абз. 2 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Згідно зі ст. 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Кабінет Міністрів України постановою від 11.11.2015 р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та постановою від 18.11.2015 р. № 947 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. № 268» встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ. Постанова № 988 набрала чинності 02.12.2015 р. Водночас, порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. № 393», яка набрала чинності 20.02.2008 р. Відповідно до п. 1, 2, 3 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Пунктом 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 р. № 3-1, передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст. 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» КМУ було прийнято постанову № 103 від 21.02.2018 р. «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», якою було запроваджено умови та порядок здійснення перерахунку та виплату перерахованих пенсій, відповідно до постанови КМУ № 988 від 11.11.2015 р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».
Пунктом 2 постанови передбачено, що виплату перерахованих відповідно до п. 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 р. у таких розмірах: з 1 січня 2018 р. - 50 відсотків; з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків; з 1 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.
При цьому, сума перерахованої пенсії для виплати за період з 01.01.2016 р. по 31.12.2017 р. обчислюватиметься органами ПФУ станом на 01.01.2018 р., а виплачуватиметься у такому порядку з 01.01.2019 р. по 31.12.2019 р. щомісяця окремою сумою у розмірі 50% різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абз. 1 п. 1 постанови місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 01.01.2016 р. по 31.12.2017 р.; з 01.01.2020 р. щомісяця окремою сумою у розмірі 100% різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 01.01.2016 р. по 31.12.2017 р. до забезпечення повної виплати суми.
Згідно зі ст. 10 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених і військової служби, та деяких інших осіб» обов'язок нарахування та виплати пенсій покладено на органи Пенсійного фонду, які здійснюють нарахування пенсій на підставі наданих документів, відповідними органами/особою-пенсіонером довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у довідках.
Відповідно, після отримання довідки № К-4832 від 08.06.2017 р. відповідач мав здійснити перерахунок пенсії позивачу, що ним зроблено не було.
Згідно зі змістом відповіді від 06.02.2018 р. за № 69/О-01 відповідач не заперечує проти здійснення перерахунку пенсії позивачу по суті, але посилається на неможливість це зробити за відсутності фінансування вказаних видатків.
Суд не може погодитися з вказаною позицією з таких підстав.
Відповідно до правової позиції Європейського суду, висловленої у п. 23 рішення у справі KECHKO v. UKRAINE від 08.11.2005 р., в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство. Однак, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах, доки відповідні положення є чинними. Тобто органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язаньhttp://hudoc.echr.coe.int/eng?i=00170863; ://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/974_025).
Згідно з ч. 1, 2 ст. 6 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Верховний Суд України у своїх рішеннях неодноразово вказував на те, що відсутність чи скорочення бюджетних асигнувань не може бути підставою для зменшення будь-яких виплат (постанови Верховного суду України від 22.06.2010 р. у справі № 21-399во10, від 07.12.2012 р. у справі № 21-977во10, від 03.12.2010 р. у справі № 21- 44а10).
Така правова позиція підтримана Конституційним Судом України у рішеннях від 20.03.2002 р. № 5-рп/2002, від 17.03.2004 р. № 7-рп/2004, від 01.12.2004 р. № 20-рп/2004, від 09.07.2007 р. № 6-рп/2007, в яких зазначено про неможливість поставити гарантовані законом виплати, пільги тощо в залежність від видатків бюджету.
Крім того, Конституційний Суд України розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист певних категорій громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до ст. 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечують суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управлінні державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань, тощо (Рішення Конституційного Суду України від 06.07.1999 р. № 8-рп/99, від 20.03.2002 р. № 5-рп/2002, від 20.12.2016 р. № 7-рп/2016).
У рішенні від 06.07.1999 р. № 8-рп/99 у справі за конституційним поданням Міністерства внутрішніх справ України щодо офіційного тлумачення положень ст. 5 Закону України «Про статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ та їх соціальний захист» Конституційний Суд України прямо зазначив, що служба в органах внутрішніх справ має ряд специфічних властивостей (служба в правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей), що повинно компенсуватись наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексом заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби в органах внутрішніх справ, так і після звільнення у запас або відставку.
Отже, позивач має право на перерахунок пенсії з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, з 01.01.2016 р., тому його вимога щодо визнання протиправними дії ГУ УПФУ у Київській області, які виявились у нездійсненні перерахунку пенсії у збільшеному розмірі підлягає задоволенню.
Одночасно, суд не знаходить підстав для задоволення позовних вимог про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії по інвалідності у зв'язку із змінами розміру грошового забезпечення поліцейського відповідно до вищевказаних норм законодавства, виходячи з розміру грошового забезпечення поліцейського відповідно до постанови КМУ від 11.11.2015 р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» за посадою, яка є відповідною посаді начальника селищного відділення міліції Бородянського РВ ГУ МВС України в Київській області, починаючи з 01.01.2016 р. та стягнення з відповідача заборгованість по виплаті пенсії з 01.01.2016 р. по 01.04.2018 р. в розмірі 87363, 09 грн., оскільки постановою КМУ від 23.02.2018 р. № 103 порядок нарахування та виплати пенсій було змінено. Крім того, позивачем не обґрунтовано заявлено суму 87363, 09 грн. до стягнення, оскільки матеріалами справи підтверджено нарахування позивачеві пенсії за період з 01.01.2016 р. по 01.04.2018 р. (28 місяців) в розмірі 229204, 84 грн., з яких фактично виплачено за вказаний період - 144252, 92 грн. та підлягає доплаті за період з 01.01.2016 р. по 01.04.2018 р. згідно наявної в матеріалах справи інформації, підтвердженої копією розрахунку пенсії - 84951, 92 грн., в той час як позивач просить суд стягнути 87363, 09 грн., однак обґрунтованість розрахунку вказаної суми у співвідношенні із фактично виплаченою сумою пенсії встановити не видається за можливе у зв'язку із відсутністю в матеріалах справи такої інформації.
Крім того, силу вимог ч. 2 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено позивачеві не більш як за 12 місяців.
Натомість, відповідно до ст. 13 Конвенції «Кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження».
Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. В свою чергу ч. 2 ст. 5 КАС України передбачає, що захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
У зв'язку з викладеним суд вважає за необхідне вийти за межі заявлених позовних вимог та зобов'язати відповідача здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 пенсії поліцейського відповідно до ч. 18 ст. 43, ч. 2, 3 ст. 51, ч. 3, 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», виходячи з розміру грошового забезпечення поліцейського відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2018 р. № 103 та на підставі довідки № К-4832 від 08.06.2017 р. про розмір грошового забезпечення з виплатою різниці, починаючи з 01 січня 2016 р.
Суд не знаходить підстав для задоволення позовних вимог в частині встановлення по цій справі судового контролю, позаяк на момент ухвалення рішення відсутні обґрунтовані та документально підтверджені ризики його невиконання, а чинним законодавств, зокрема КАС України захист прав та інтересів особи на майбутнє не передбачено.
Позивач звільнений від сплати судового збору, тому питання про судові витрати не вирішується.
Керуючись ст.ст. 77, 139, 241-246, 250, 371 КАС України, суд
в и р і ш и в:
адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (код № 22933548, м. Київ, вул. Ярославська, 40) щодо відмови у перерахунку пенсії по інвалідності ОСОБА_1 (код № НОМЕР_1, 07820, АДРЕСА_1) відповідно до ч. 18 ст. 43, ч. 2, 3 ст. 51, ч. 3, 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» у зв'язку із змінами розміру грошового забезпечення поліцейського.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії по інвалідності у зв'язку із змінами розміру грошового забезпечення поліцейського відповідно до ч. 18 ст. 43, ч. 2, 3 ст. 51, ч. 3, 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», виходячи з розміру грошового забезпечення поліцейського відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2018 р. № 103 та на підставі довідки № К-4832 від 08.06.2017 р. про розмір грошового забезпечення з виплатою різниці, починаючи з 01 січня 2016 р..
У задоволенні решти позовних вимог,- відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Брагіна О.Є.