
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 листопада 2018 р. Справа№0540/5860/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Зеленова А.С.
секретаря Кононенко В.В.,
за участю:
представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача Ткаліч Д.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_3 до управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
19 липня 2018 року, ОСОБА_3, звернулася до суду з позовом до Костянтинівського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії/а.с.4-6/.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що їй як спадкоємцю матері ОСОБА_4, належить ? частка спадщини, яка складається, зокрема із заборгованості по страховим виплатам за період з листопада 2016 року по день її смерті у сумі 15802,87грн. Після смерті матері прийняла спадщину за законом. Костянтинівське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області відмовило позивачу у виплаті вказаних сум. Позивач вважає такі дії Костянтинівського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального неправомірними та просить зобов'язати Костянтинівське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області виплатити ОСОБА_5 страхові виплати (заборгованість) по втраті працездатності за період з листопада 2016 року по день смерті ОСОБА_4, згідно свідоцтва про право на спадщину за законом.
Представник відповідача надав суду відзив на позовну заяву, відповідно до якого просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог. Оскільки 28 листопада 2014 року ОСОБА_4 звернулася до відділення Фонду у м. Костянтинівці з заявою про тимчасове продовження їй раніше призначених страхових виплат за листопад місяць 2014року, у зв'язку зі смертю годувальника ОСОБА_6 та надала до відділення виконавчої дирекції Фонду у м. Костянтинівці довідку, видану їй управлінням соціального захисту населення Костянтинівської міської ради, про взяття його на облік як особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території в місто Костянтинівку. Постановою відділення виконавчої дирекції Фонду у м. Костянтинівці від 03 грудня 2014року №0534/73326.1/4543.1/11 продовжено особі ОСОБА_4 раніше призначену щомісячну страхову виплату, як такій, яка має на це право в разі смерті потерпілого. Виплати провадити з 01 листопада 2014 року безстроково. Таким чином, виплати ОСОБА_4 відділенням провадилися за період з червня 2014 року по жовтень 2016 року включно, на підставі та протягом усього строку дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи" № 14250/16811 від 28.11.2014 року, яка була продовжена управлінням соціального захисту населення Костянтинівської міської ради. 23 листопада 2016 року особою ОСОБА_4 до Костянтинівського відділення Фонду ССНВВПЗ була подана заява (зареєстрована за № 1358) про припинення страхових виплат з 01 грудня 2016 року, у зв'язку з переходом в Єнакієве. Постановою відділення виконавчої дирекції Фонду у м. Костянтинівці від 23 листопада 2016року №0534/73326.1/19 знято з обліку справу особи, яка має право на страхові виплати в разі смерті потерпілого, ОСОБА_4 номер справи 73326.1. Причина зняття: Відмова потерпілого від отримання виплат. Дата зняття з обліку справи 31 жовтня 2016 року.Отже, вимоги позивача ОСОБА_5 щодо несплати їй страхових виплат з листопада 2016 року по день смерті ОСОБА_4 є такими, що не ґрунтуються на законі. На підставі викладеного, представник відповідача просить відмовити у задоволенні позовних вимог/а.с.36-38/.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 23 липня 2018 року прийнято відкрито провадження по справі та призначено підготовче засідання /а.с.1/.
07 серпня 2018 року Костянтинівським міським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області надано відзив на позовну заяву разом із копією страхової справи ОСОБА_4 /а.с.36-39,50-128/.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 22 серпня 2018 року здійснено заміну первісного відповідача по справі, а сааме - Костянтинівське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області, на належного- Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області та оголошено переву у підготовчому судовому засіданні /а.с.133/.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 05 вересня 2018 року зобов'язано Першу державну Єнакієвську нотаріальну контору надати копію завіреної спадкової справи померлої ОСОБА_4. Зобов'язано Костянтинівсько-Дружківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області надати відомості про отримання ОСОБА_3 недоотриманої суми пенсії, померлої ОСОБА_4/а.с.140/.
24 вересня 2018 року ухвалою Донецького окружного адміністративного суду виправлено описку в ухвалі від 05 вересня 2018 року /а.с.146/.
29 вересня 2018 року, на виконання ухвали суду від 05 вересня 2018 року, Першою державною Єнакієвською нотаріальною конторою надано копію спадкової справи №21/2017 після смерті ОСОБА_4, померлої 08 березня 2017 року /а.с.150-180/.
03 жоватня 2018 року судом продовжено строк підготовчого провадження до 22 жовтня 2018 року.
22 жовтня 2018 року судом закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 14 листопада 2018 року.
Представник позивача у судовому засіданні надала пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві. Просила суд задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав з підстав наведених у відзиві, просив суд відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.
Заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, судом встановлено наступне.
Позивач - ОСОБА_3, громадянка України, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, м. Юнокомунарівськ, що підтверджується копією паспорту серії НОМЕР_1/а.с.7/.
Відповідач - управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області, є юридичною особою (код ЄДРПОУ 41325231), є робочим органом виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.
Відповідно до п.1.4 «Типового положення про правління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі», затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування України від 24 січня 2017 року № 6 Управління у своїй діяльності керуються Конституцією України, Основами законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, Кодексом законів про працю України, законами України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування", "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", "Про охорону праці", іншими законами та нормативно-правовими актами, Статутом Фонду соціального страхування України, рішеннями правління Фонду, Типовим положенням про управління та положенням, затвердженим директором виконавчої дирекції Фонду, наказами виконавчої дирекції Фонду, дорученнями директора виконавчої дирекції Фонду.
Основними завданнями Управління є: реалізація державної політики у сферах соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, медичного страхування та забезпечення дотримання вимог чинного законодавства у цих сферах на території відповідної адміністративнотериторіальної одиниці; забезпечення надання страхових виплат та соціальних послуг і матеріального забезпечення відповідно до Закону.
В розумінні ст.4 Кодексу адміністративного судочинства України управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області є суб'єктом владних повноважень.
Суд зазначає, що відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з п.1 ч.1 ст.19 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до приписів ст.5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Судом встановлено, що у межах спірних правовідносин позивачем оскаржуються дії суб'єкта владних повноважень у межах публічно-правових відносин, про захист яких позивач просить шляхом зобов'язання відповідача вчинити певні дії та визнання дій неправомірними.
Тобто даний спір підлягає вирішенню в порядку адміністративного судочинства.
У період з 07 квітня 2008 року ОСОБА_4 отримувала страхові виплати, як особа, яка має на це право у разі смерті потерпілого.
ОСОБА_4 звернулася до відділення Фонду у м. Костянтинівці з заявою про тимчасове продовження їй раніше призначених страхових виплат за листопад місяць 2014 року, у зв'язку зі смертю годувальника ОСОБА_6 та надала до відділення виконавчої дирекції Фонду у м. Костянтинівці довідку, видану їй управлінням соціального захисту населення Костянтинівської міської ради, про взяття його на облік як особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території в місто Костянтинівку/а.с.60/.
Постановою відділення виконавчої дирекції Фонду у м. Костянтинівці від 03 грудня 2014року №0534/73326.1/4543.1/11 продовжено особі ОСОБА_4 раніше призначену щомісячну страхову виплату, як такій, яка має на це право в разі смерті потерпілого. Виплати провадити з 01 листопада 2014 року безстроково /а.с.61/
23 листопада 2016 року особою ОСОБА_4 до Костянтинівського відділення Фонду ССНВВПЗ була подана заява (зареєстрована за № 1358) про припинення страхових виплат з 01 грудня 2016 року, у зв'язку з переходом в Єнакієве /а.с.42/.
Постановою відділення виконавчої дирекції Фонду у м. Костянтинівці від 23 листопада 2016 року №0534/73326.1/19 знято з обліку справу особи, яка має право на страхові виплати в разі смерті потерпілого, ОСОБА_4 номер справи 73326.1. Причина зняття: Відмова потерпілого від отримання виплат. Дата зняття з обліку справи 31 жовтня 2016 року /а.с.41/.
08 березня 2017 року померла мати ОСОБА_3 - ОСОБА_4, відповідно до свідоцтва про смерть серії І-Но №986828 /а.с.12/.
Згідно свідоцтва про спадщину за законом, яке видано державним нотаріусом Першої Єнакіївської державної нотаріальної контори ОСОБА_7, визначено розмір заборгованості зі страхових виплат у розмірі 15802,87 грн., що належали померлій ОСОБА_4 на підставі довідки Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Єнакієве Донецької області№01-08/02-383 від 14 липня 2017/а.с.13-14.
Суд зазначає, що саме довідкою Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Єнакієве Донецької області№01-08/02-383 від 14 липня 2017 визначено суму заборгованості зі страхових виплат у розмірі 15802,87 грн /а.с.166/.
На звернення позивача, Костянтинівське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України листом №01-03/574 відмовило у виплаті заборгованості /а.с.17/.
На адвокатський запит представника позивача від 24 липня 2018 року /а.с.19-20/ Костянтинівське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України повідомило, що виплата заборгованості ОСОБА_5 не здійснюється, оскільки до 23 листопада 2016 року до управління надійшла відмова потерпілого від отримання виплат ВПО. В подальшому на обліку у Костянтинівському міському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України ОСОБА_4 не знаходилась та нарахування не проводилось /а.с.21-22/.
Не погодившись із вказаною відмовою, ОСОБА_3 звернулася до суду із даним позовом.
У відповідності до приписів ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 № ETS N 005 кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Частиною 1 ст. 6 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 №1105-ХІУ (далі - Закон №1105), основними завданнями Фонду та його робочих органів є: 1) реалізація державної політики у сферах соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату Працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, медичного страхування; 2) надання матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг відповідно до цього Закону; 3) профілактика нещасних випадків; 4) здійснення перевірки обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам, у тому числі на підставі інформації з електронного реєстру листків непрацездатності; 5) здійснення контролю за використанням роботодавцями та застрахованими особами коштів Фонду; 6) аналіз, та прогнозування надходження коштів від сплати єдиного внеску.
Згідно з ч. 3 ст. 8 Закону №1105 основні завдання Фонду реалізуються через робочі органи виконавчої дирекції Фонду, якими є її управління в АРК, областях, містах Києві та Севастополі. Відділення управлінь виконавчої дирекції Фонду є відокремленими підрозділами робочих органів виконавчої дирекції Фонду, що створюються за рішенням правління Фонду без статусу юридичної особи. Робочі органи виконавчої дирекції Фонду та їх відділення провадять свою діяльність від Шені виконавчої дирекції Фонду в межах та порядку, визначених цим Законом, статутом Фонду, типовим положенням про робочі органи виконавчої Дирекції
Фонду та їх відділення, що затверджується правлінням Фонду, та положенням, затвердженим директором виконавчої дирекції Фонду.
Відповідно до ч. 1 ст. 36 Закону №1105, страховими виплатами є грошові суми, які Фонд виплачує застрахованому чи особам, які мають на це право у разі настання страхового випадку.
Належні суми страхових виплат, що з вини Фонду не були своєчасно виплачені особам, які мають на них право, у разі смерті цих осіб виплачуються членам їхніх сімей, а в разі їх відсутності - включаються до складу спадщини.
Назване вище значить, що у разі наявності такої заборгованості, члени сім'ї особи, яка отримувала страхові виплати, або спадкоємець звертаються до Фонду соціального страхування для отримання належних сум.
Отже, позивач, як донька померлої ОСОБА_4 має право на одержання страхових виплат, відповідно до свідоцтва про право на спадщину.
Водночас, стосовно припинення нарахування та виплати, належних ОСОБА_4 страхових виплат, у зв'язку з відмовою, суд зазначає наступне.
Згідно з п. 2 Розділу III Порядку надання страхових виплат, фінансування витрат на медичну та соціальну допомогу, передбачених загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання для осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території і районів проведення антитерористичної операції, затверджений постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворінь України від 12.01.2014 №20 (далі-Порядку №20), лише у разі звернення особи, яка тимчасово переміщена з довідкою про взяття на облік тимчасово переміщеної особи робочий орган виконавчої дирекції Фонду не пізніше 10 днів приймає рішення про продовження раніше призначеної щомісячної страхової виплати, яке оформлює своєю постановою про продовження раніше призначеної щомісячної страхової виплати на строк дії довідки про взяття на облік, але не більше строку, на який особа має право на страхові виплати. Копія вказаної постанови направляється робочому органу виконавчої дирекції Фонду, де зберігається справа про страхові виплати, та/або управлінню виконавчої дирекції Фонду, якому підпорядковується цей робочий орган виконавчої дирекції Фонду, що є підставою для припинення ним нарахування щомісячної страхової виплати у зв'язку з її продовженням за фактичним місцем проживання.
Згідно з п. 5 Розділу III Порядку №20 щомісячні страхові виплати особі, яка тимчасово переміщена, нараховуються з місяця подання заяви або з місяця, в якому не здійснювались страхові виплати робочим органом виконавчої дирекції Фонду, в якому зберігалася справа про страхові виплати на той час.
Судом встановлено та не заперечується сторонами, що ОСОБА_4 звернулася до відділення Фонду у м. Костянтинівці з заявою про тимчасове продовження їй раніше призначених страхових виплат за листопад місяць 2014 року, у зв'язку зі смертю годувальника ОСОБА_6 та надала до відділення виконавчої дирекції Фонду у м. Костянтинівці довідку, видану їй управлінням соціального захисту населення Костянтинівської міської ради, про взяття його на облік як особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території в місто Костянтинівку.
Суд зазначає, що ОСОБА_4 надала заяву про припинення страхових виплат та переведенням її до м. Єнакієво. Однак, виходячи з аналізу Порядку №20 до моменту подання заяви за новим фактичним місцем проживання страхові виплати нараховуються і виплачуються робочим органом виконавчої дирекції Фонду, де зберігається справа про страхові виплати, та/або управлінням виконавчої дирекції Фонду, якому підпорядковується цей робочий орган виконавчої дирекції Фонду. Судом встановлено, що ОСОБА_4 не зверталась до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Єнакієве Донецької області, а тому нарахування та виплату мало здійснювати саме відділення Фонду у м. Костянтинівці.
Окрім цього, суд звертає увагу що, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 року № 1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення»м. Єнакієве належить до населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.
Отже, ОСОБА_4 навіть не мала можливості отримувати страхові виплати у м. Єнакієво, проте відповідач все таки припинив їй виплату страхових виплат.
Суд звертає увагу, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень, має здійснювати заходи, що спрямовані на запобігання будь-яких порушень прав, свобод та законних інтересів громадянина.
Важливим соціальним правом є право на соціальний захист, що передбачає можливість отримання пенсій, соціальних виплат та допомоги, що є основними джерелами існування і забезпечують прожитковий мінімум на випадок повної часткової або тимчасової втрати працездатності; втрати годувальника; безробіття з незалежних від людини обставин; старості та в інших випадках, передбачених чинним законодавством (ст.46 Конституції України).
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що управління Фонду діяло не в межах своїх повноважень та неправомірно відмовило позивачу у виплаті страхових сум після смерті його матері, оскільки остання на обліку як внутрішньо переміщена особа з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції у відповідача перебувала.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами:1) письмовими, речовими і електронними доказами;2) висновками експертів;3) показаннями свідків.(ст.71 КАС України).
Відповідно до частин першої, другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд, відповідно до статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
З урахуванням того, що відповідач управління Фонду діяло не в межах своїх повноважень та недовів правомірність своїх дій, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_3 підлягають задоволенню у повному обсязі.
З огляду на що, суд визнає дії Костянтинівського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області неправомірними, оскільки саме відокремленим підрозділом відповідача вони були вчинені та зобов'язує ОСОБА_3 страхові виплати (заборгованість) по втраті працездатності за період з листопада 2016 року по день смерті ОСОБА_4, згідно свідоцтва про право на спадщину за законом, оскільки саме цим відділенням мало бути здійснені соціальні виплати.
Щодо розподілу судових витрат суд зазначає наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем було сплачено судовий збір у розмірі 704,80 грн., що підтверджується дублікатом квитанції № 0.0.1088529199.1 від 19.07.2018/а.с.3/.
Відповідно до ч.1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Тому, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача суму сплаченого судового збору.
Згідно з ч. 3 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України у виняткових випадках залежно від складності справи складення рішення, постанови у повному обсязі може бути відкладено на строк не більш як десять, а якщо справа розглянута у порядку спрощеного провадження - п'ять днів з дня закінчення розгляду справи.
На підставі вищевикладеного та керуючись Керуючись Конституцією України, статтями 2,5-14,19-22,72-78,94,132-143,159-165,192-205,241-247,255,295-297, п.п.15.5 ч.1 Перехідних положень, суд -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_3 (адреса: АДРЕСА_2 м. Костянтинівка, Донецька область) до управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 41325231, вул. Свободи, буд. 5, Слов'янськ, Донецька область, 84122) про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.
Визнати неправомірними дії Костянтинівського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області, які полягають невиплаті ОСОБА_3 страхових виплат (заборгованості) по втраті працездатності за період з листопада 2016 року по день смерті ОСОБА_4, згідно свідоцтва про право на спадщину за законом неправомірними.
Зобов'язати Костянтинівське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області виплатити ОСОБА_3 страхові виплати (заборгованість) по втраті працездатності за період з листопада 2016 року по день смерті ОСОБА_4, згідно свідоцтва про право на спадщину за законом.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області на користь ОСОБА_3 суму судового збору у розмірі 704,80 грн (сімсот чотири гривні вісімдесят копійок).
Рішення ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 14 листопада 2018 року.
Повний текст рішення виготовлено та підписано 23 листопада 2018 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Зеленов А.С.