Постанова № 78015918, 21.11.2018, Господарський суд Чернігівської області

Дата ухвалення
21.11.2018
Номер справи
927/781/18
Номер документу
78015918
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Іменем України

ПОСТАНОВА

21 листопада 2018 року м. Чернігівсправа № 927/781/18 Господарський суд Чернігівської області у складі головуючого судді Фесюри М.В., секретаря Скороход А.О., розглянувши матеріали за заявою голови ліквідаційної комісії боржника,

Боржник: Товариство з обмеженою відповідальністю "РІЕЛ ЕСТЕЙТ КОМПАНІ",

вул. Авіаторів, буд. 19, м. Чернігів, 14029, код ЄДРПОУ 39900732

про визнання боржника банкрутом

Представники учасників справи: в судове засідання не з'явились;

Товариства з обмеженою відповідальністю "РІЕЛ ЕСТЕЙТ КОМПАНІ" (надалі - боржник) подана заява про відкриття провадження у справі про банкрутство на підставі ст. 11, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі - Закон про банкрутство).

В обґрунтування поданої заяви боржник вказує, що під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість задовольнити вимоги кредиторів в сумі 100 000,00 грн, а тому він був зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 26.10.18 вказана вище заява була прийнята до розгляду з призначенням підготовчого засідання.

Автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України визначено арбітражного керуючого Пропадущого Андрія Володимировича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №1585 від 09.08.13, АДРЕСА_3, 33028, ІНФОРМАЦІЯ_1), та зобов'язано надати у строк до 13.11.18 заяву про його участь у даній справі з повідомленням про те, що він не належить до жодної категорії осіб, зазначених у ч. 2 ст.114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника, або визнання його банкрутом".

До початку підготовчого засідання від арбітражного керуючого Пропадущого Андрія Володимировича надійшла заява про участь у даній справі (від 24.10.18 №02-00/22). Суд заяву разом з додатком залучив до матеріалів справи.

Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 14.11.18 відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "РІЕЛ ЕСТЕЙТ КОМПАНІ", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та призначено розгляд справи на 21.11.18.

При цьому, в підготовчому засіданні господарського суду від 14.11.18 було встановлено, що боржником дотримано порядок ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України та існують ознаки неоплатності боржника.

До початку судового засідання від голови ліквідаційної комісії надійшло клопотання про розгляд справи без її участі у судовому засіданні. Суд задовольнив клопотання та долучив його до матеріалів справи.

Розглянувши подані документи і матеріали справи, суд встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю "РІЕЛ ЕСТЕЙТ КОМПАНІ" зареєстроване в якості суб'єкта господарювання 17.07.15, про що у Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань внесені відомості за №1 339 102 0000 011280. Києво-Святошинською ОДПІ Головного управління ДФС у Київській області з 17.07.15 Товариство з обмеженою відповідальністю "РІЕЛ ЕСТЕЙТ КОМПАНІ" взято на облік як платника податків.

16.08.18 на загальних зборах учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "РІЕЛ ЕСТЕЙТ КОМПАНІ" було прийнято рішення (протокол №19 від 16.08.18) про припинення діяльності товариства шляхом ліквідації за ініціативою учасників з встановленням строку заявлення кредиторами вимог - до 20.10.18, головою ліквідаційної комісії призначено Рідзеля А.П.

Рішенням загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "РІЕЛ ЕСТЕЙТ КОМПАНІ" від 18.10.18 з Рідзеля А.П. знято повноваження голови ліквідаційної комісії та виконання функцій голови покладено на Стук І.М. Відомості про зміну голови ліквідаційної комісії боржника містить також Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 18.10.18 за №24001695.

Згідно з матеріалами справи 20.08.18 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань внесено запис про рішення власника щодо припинення діяльності товариства шляхом ліквідації, строк для заявлення кредиторами своїх вимог - до 20.10.18, голова комісії з припинення - Стук І.М.

Протягом ліквідаційної процедури ліквідаційною комісією розглянуто та визнано грошові вимоги з внесенням до реєстру, що станом на 22.10.18 складають 100 000 грн, в т.ч. вимоги Фізичної особи - підприємця Данник Ірини Юріївни (АДРЕСА_1, 14030, РНОКПП НОМЕР_1) на загальну суму 100 000 грн.

За даними заяви та протоколу інвентаризаційної комісії від 19.10.18, дебіторська заборгованість у Товариства з обмеженою відповідальністю "РІЕЛ ЕСТЕЙТ КОМПАНІ" відсутня.

Також під час ліквідації ліквідатором 19.10.18 проводилась інвентаризація майна боржника, в результаті чого встановлено відсутність майнових активів (наказ про проведення інвентаризації №1 від 18.10.18, протокол інвентаризаційної комісії від 19.10.18, а.с. 87).

Так, рішенням учасника товариства з обмеженою відповідальністю "РІЕЛ ЕСТЕЙТ КОМПАНІ" (протокол загальних зборів від 22.10.18) був затверджений складений головою ліквідаційної комісії проміжний ліквідаційний баланс.

Як вбачається із балансу та розшифровки рядків проміжного ліквідаційного балансу, станом на 22.10.18 боржник має поточні зобов'язання в сумі 100 000,00 грн. (кредиторська заборгованість по договору №01/10-17-01-ФОП від 01.10.17). При цьому, вартість активів товариства становить 0,0 грн.

Головою ліквідаційної комісії вживалися заходи щодо розшуку майна боржника шляхом направлення відповідних запитів до реєструючих органів, внаслідок чого була встановлена відсутність у товариства будь - якого майна.

Даний факт підтверджується, зокрема, довідками територіального сервісного центру №7441 Регіонального сервісного центру в Чернігівській області Міністерства внутрішніх справ України від 29.08.18 № 31/25/13-3515, Управління надання адміністративних послуг від 10.10.18 вих. №1081-05/1/3-18, Управління земельних ресурсів Чернігівської міської ради від 03.09.18 № 01-08/1578, Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області від 05.09.18 №10-03-10/7973, Департаменту дозвільних процедур Державної архітектурно-будівельної інпекції від 03.09.18 №40-302/655-18, Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області від 07.09.18 №01-13-29/6136, ПАТ «Національний депотизарій України» від 07.09.18 №1400/09-01, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 30.08.18 №10/02/25973, філії «Головний інформаційно-обчислювальний центр» від 29.08.18 №36/2668.

Факт відсутності зареєстрованого за товариством з обмеженою відповідальністю "РІЕЛ ЕСТЕЙТ КОМПАНІ" нерухомого майна підтверджується також Інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб`єкта, сформованою 01.10.18 за №45508515.

Згідно з рішенням учасників товариства з обмеженою відповідальністю "РІЕЛ ЕСТЕЙТ КОМПАНІ" від 22.10.18, враховуючи відсутність майна та коштів у боржника для задоволення вимог кредиторів, було прийнято рішення про звернення до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство на підставі ст. 95 Закону про банкрутство.

Враховуючи наведені вище обставини, господарський суд вважає, що надані боржником докази свідчать про недостатність вартості майна останнього для задоволення вимог кредиторів, що є підставою для визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

У відповідності з ч. 2 ст. 95 Закону про банкрутство, за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 114 Закону про банкрутство, кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

Під час прийняття заяви про порушення справи про банкрутство суд в ухвалі зобов'язує визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) надати заяву на участь у даній справі.

У разі якщо від арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), визначеного автоматизованою системою, не надійшла заява про згоду стати розпорядником майна в цій справі, то розпорядника майна призначає суд без застосування автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

Кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.

Під час призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) господарський суд не пов'язаний з кандидатурами арбітражних керуючих, запропонованими комітетом кредиторів, та має право призначити арбітражного керуючого самостійно.

Розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором не можуть бути призначені арбітражні керуючі:

1) які є заінтересованими у цій справі;

2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня усунення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;

3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов'язків, покладених цим Законом;

4) які мають конфлікт інтересів (особи, у яких виникає суперечність між власними чи їх близьких осіб майновими, немайновими інтересами та повноваженнями арбітражного керуючого);

5) які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження.

До призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.

При цьому, п. 4.20 Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство, затвердженого Постановою пленуму Вищого господарського суду України від 14.07.2016р. № 8 встановлено, що арбітражний керуючий, визначений автоматизованою системою, протягом трьох днів з дня отримання ухвали про прийняття заяви про порушення справи про банкрутство зобов'язаний надати безпосередньо до господарського суду на паперовому носії або в електронній формі на електронну адресу господарського суду, з якої він отримав відповідну ухвалу, заяву про його участь у справі з повідомленням про те, що він не належить до жодної з категорії осіб, зазначених у частині другій статті 114 Закону.

У відповідності з ч. 2 ст. 95 Закону про банкрутство, за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 114 Закону про банкрутство, кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

Під час прийняття заяви про порушення справи про банкрутство суд в ухвалі зобов'язує визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) надати заяву на участь у даній справі.

У разі якщо від арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), визначеного автоматизованою системою, не надійшла заява про згоду стати розпорядником майна в цій справі, то розпорядника майна призначає суд без застосування автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

Кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.

Під час призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) господарський суд не пов'язаний з кандидатурами арбітражних керуючих, запропонованими комітетом кредиторів, та має право призначити арбітражного керуючого самостійно.

Розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором не можуть бути призначені арбітражні керуючі:

1)які є заінтересованими у цій справі;

2)які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня усунення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;

3)яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов'язків, покладених цим Законом;

4)які мають конфлікт інтересів (особи, у яких виникає суперечність між власними чи їх близьких осіб майновими, немайновими інтересами та повноваженнями арбітражного керуючого);

5)які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження.

До призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.

При цьому, п. 4.20 Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство, затвердженого Постановою пленуму Вищого господарського суду України від 14.07.2016р. № 8 встановлено, що арбітражний керуючий, визначений автоматизованою системою, протягом трьох днів з дня отримання ухвали про прийняття заяви про порушення справи про банкрутство зобов'язаний надати безпосередньо до господарського суду на паперовому носії або в електронній формі на електронну адресу господарського суду, з якої він отримав відповідну ухвалу, заяву про його участь у справі з повідомленням про те, що він не належить до жодної з категорії осіб, зазначених у частині другій статті 114 Закону.

Згідно з довідкою щодо кандидатури арбітражного керуючого, сформованої 23.10.18 автоматично у відповідь на електронний запит судді згідно з п. 4.17 Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство, автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, визначено арбітражного керуючого Пропадущого А.В.

Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 26.10.18 від арбітражного керуючого Пропадущого А.В., визначеного автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, зобов'язано надати суду заяву про його участь у справі з повідомленням про те, що він не належить до жодної категорії осіб, зазначених у ч. 2 ст. 114 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

До початку підготовчого засідання від арбітражного керуючого Пропадущого А.В.надійшла заява про участь у даній справі

Разом з тим, призначаючи ліквідатора банкрута, суд враховує наступне:

Частина 2 статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачає можливість покладення обов'язків ліквідатора на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого.

Призначення голови ліквідаційної комісії ліквідатором боржника, що ліквідується власником, здійснюється господарським судом у виняткових випадках (в залежності від конкретних обставин справи), оскільки голова ліквідаційної комісії (ліквідатор) підпадає під ознаки заінтересованої особи стосовно боржника і відповідно до частини шостої статті 95 Закону несе солідарну відповідальність за незадоволення вимог кредиторів.

Звертаючись із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство, боржник просив покласти обов'язки ліквідатора на голову ліквідаційної комісії боржника Стук І.М. При цьому, голова ліквідаційної комісії Стук І.М. погодилась у разі її призначення та відсутності у боржника майнових активів, виконувати обов'язки ліквідатора на безоплатній основі.

Оскільки Стук І.М. була призначена головою ліквідаційної комісії боржника безпосередньо перед зверненням до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство (з 18.10.18), тобто не є заінтересованою особою стосовно боржника в розумінні положень Закону про банкрутство, зважаючи на відсутність у боржника майна, майнових прав, за рахунок реалізації яких можливо здійснити повну оплату послуг професійного арбітражного керуючого та те, що голова ліквідаційної комісії, який виконував повноваження ліквідатора у позасудовій процедурі банкрутства, є обізнаним у матеріально - фінансовому становищі боржника, враховуючи також територіальне знаходження голови ліквідаційної комісії боржника Стук І.М. у м. Чернігові, яке є найбільш наближеним до місцезнаходження боржника порівняно з м. Черкаси, у якому знаходиться офіс арбітражного керуючого Пропадущого А.В., що суттєво зменшить транспортні та часові витрати ліквідатора, господарський суд вважає даний випадок винятковим і покладає обов'язки ліквідатора на голову ліквідаційної комісії боржника Стук Ірину Михайлівну.

З наведених вище обставин, суд відмовляє в задоволенні заяви Пропадущого А.В. про участь у справі.

Згідно з ч. 3 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.

Відповідно до ч.1 ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

Керуючись ст. 8, 37, 38, 95, 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 233, 234, 235, 240 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,

ПОСТАНОВИВ:

1.Визнати банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю "РІЕЛ ЕСТЕЙТ КОМПАНІ", вул. Авіаторів, буд. 19, м. Чернігів, 14029, код ЄДРПОУ 39900732, з наслідками, передбаченими ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

2.Відкрити ліквідаційну процедуру.

3.Ліквідатором банкрута призначити голову ліквідаційної комісії Стук Ірину Михайлівну (РНОКПП НОМЕР_2, АДРЕСА_2).

4.У призначенні ліквідатором арбітражного керуючого Пропадущого А.В. відмовити.

5.Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури Товариство з обмеженою відповідальністю "РІЕЛ ЕСТЕЙТ КОМПАНІ", текст якого додається.

6.Зобов'язати ліквідатора виконати дії, передбачені розділом ІІІ "Ліквідаційна процедура" Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також надати господарському суду ліквідаційний баланс та звіт про проведену роботу.

7.Копію даної постанови надіслати до відома: ліквідатору Стук І.М. (АДРЕСА_2), арбітражному керуючому Пропадущому А.В. (АДРЕСА_3, 33028), відділу державної реєстрації (вул. Рокосовського, 20-а, м. Чернігів, 14032), ГУ ДФС у Чернігівській області (вул. Реміснича, 11, м. Чернігів, 14000), Києво-Святошинській ОДПІ ГУ ДФС у Київській області (08132, м. Вишневе, вул. Ломоносова, 34), відділу з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області до відома.

Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду у строк, встановлений ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України, шляхом подання апеляційної скарги через місцевий господарський суд.

Повний текст постанови складений та підписаний 22 листопада 2018 року.

Суддя М.В. Фесюра

Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/