Категорія 6.6.5
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 лютого 2010 року Справа № 2а-27966/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Чернявської Т.І.,
за участю
секретаря судового засідання Ігнатович О.А.
та
представників сторін:
від позивача головний державний податковий інспектор юридичного
відділу Головіна Н.В. (довіреність від 11.01.2010 № 1/8/10)
від відповідача не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську
справу за адміністративним позовом
Старобільської міжрайонної державної податкової інспекції Луганської області
до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2
про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 8244,15 грн.,
ВСТАНОВИВ:
23 листопада 2009 року Старобільська міжрайонна державна податкова інспекція Луганської області звернулась до Луганського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 штрафні (фінансові) санкції за порушення норм Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі 8244,15 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив таке.
Фізична особа - підприємець ОСОБА_2 знаходиться на обліку в Старобільській міжрайонній державній податковій інспекції Луганської області як платник податків.
На підставі акта перевірки від 24 січня 2008 року № 12320052/2340 у відповідності із нормами статті 22 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» Старобільською міжрайонною державною податковою інспекцією Луганської області 07 лютого 2008 року прийняте рішення № 0000052340 про застосування до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 8244,15 грн. за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті.
Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 29 травня 2009 року у справі № 2а-2661/09/1270 у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 до Старобільської міжрайонної державної податкової інспекції Луганської області та державної податкової адміністрації в Луганській області про визнання недійсним акта перевірки від 24 січня 2008 року № 12320052/2340 та скасування рішення від 07 лютого 2008 року № 0000052340 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 8244,15 грн. відмовлено повністю.
Враховуючи, що сума застосованих штрафних (фінансових) санкцій відповідачем добровільно у визначені законом строки не сплачена, Старобільська міжрайонна державна податкова інспекція Луганської області просить стягнути її в судовому порядку.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, позов просив задовольнити повністю.
Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, місце та час слухання справи повідомлявся належним чином. 02 лютого 2010 року через канцелярію суду відповідач надав заперечення проти позову від 28 січня 2010 року б/н, в яких просить суд відмовити у задоволенні позову, оскільки на постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 29 травня 2009 року у справі № 2а-2661/09/1270 подано касаційну скаргу.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з огляду на таке.
Відповідно до статті 1 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Статтею 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» регламентовано, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, серед іншого, зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки- загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до статті 22 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки- загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до субєктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Фізична особа підприємець ОСОБА_2 як платник податків знаходиться на обліку в Старобільській міжрайонній державній податковій інспекції Луганської області, про що свідчить довідка від 19 березня 2007 року № 1241 про взяття на облік платника податків (арк. справи 7).
24 січня 2008 року посадовими особами державної податкової адміністрації в Луганській області проведено перевірку фізичної особи підприємця ОСОБА_2 з питань дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складений акт № 12320052/2340. В ході перевірки були виявлені наступні порушення: невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті (сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків 1700 грн. 73 коп., сума готівкових коштів, яка зазначена в поточному звіті реєстратора розрахункових операцій 51 грн. 90 коп.), що підтверджується актом перевірки від 24 січня 2008 року № 12320052/2340, який підписаний без заперечень та зауважень стажером магазину, в присутності якого проводилась перевірка, письмовими поясненнями до акта перевірки стажера магазину, в присутності якого проводилась перевірка, описом готівкових коштів на місті проведення розрахунків та поточним звітом реєстратора розрахункових операцій (арк. справи 16-17, 18, 19).
Згідно із вимогами статті 22 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» на підставі акта перевірки від 24 січня 2008 року № 12320052/2340 рішенням Старобільської міжрайонної державної податкової інспекції Луганської області від 07 лютого 2008 року № 0000052340 до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 8244,15 грн. (арк. справи 14).
Рішення Старобільської міжрайонної державної податкової інспекції Луганської області від 07 лютого 2008 року № 0000052340 про застосування штрафних (фінансових) санкцій отримано відповідачем 12 лютого 2008 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, копія якого долучена до матеріалів справи (арк. справи 15).
Рішення Старобільської міжрайонної державної податкової інспекції Луганської області від 07 лютого 2008 року № 0000052340 про застосування штрафних (фінансових) санкцій оскаржено відповідачем в судовому порядку. Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 29 травня 2009 року у справі № 2а-2661/09/1270 у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 до Старобільської міжрайонної державної податкової інспекції Луганської області та державної податкової адміністрації в Луганській області про визнання недійсним акта перевірки від 24 січня 2008 року № 12320052/2340 та скасування рішення від 07 лютого 2008 року № 0000052340 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 8244,15 грн. відмовлено повністю.
Відповідно до частини 5 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення.
Згідно із частиною 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Таким чином, обставини щодо правомірності застосування до відповідача рішенням Старобільської міжрайонної державної податкової інспекції Луганської області від 07 лютого 2008 року № 0000052340 штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 8244,15 грн. у відповідності із частиною 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України при розгляді даної справи не доказуються.
Згідно із статтею 25 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
В порушення вимог статті 25 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» фізична - особа - підприємець ОСОБА_2 штрафні (фінансові) санкції в десятиденний термін з дня прийняття рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 07 лютого 2008 року № 0000052340 не сплатила.
Враховуючи те, що відповідач за час судового розгляду справи у добровільному порядку штрафні (фінансові) санкції у розмірі 8244,15 грн. не сплатив, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають повному задоволенню.
Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, а також те, що позивач відповідно до пункту 15 частини 1 статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито» від сплати державного мита (судового збору) звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні 02 лютого 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог частини 4 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
Керуючись статтями 9, 10, 11, 17, 18, 71, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2, місце проживання: АДРЕСА_1) в доход Державного бюджету України (р/р 31116104700223 в ГУ ДКУ у Луганській області, одержувач УДК у Новопсковському районі, код одержувача 24046685, МФО 804013, код платежу 21080900) штрафні (фінансові) санкції у розмірі 8244,15 грн. (вісім тисяч двісті сорок чотири гривні пятнадцять копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано у встановлений КАС України строк. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений КАС України строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Про апеляційне оскарження спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова складена у повному обсязі 08 лютого 2010 року.
Суддя Т.І. Чернявська