Постанова № 7799382, 28.01.2010, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.01.2010
Номер справи
2а-2003/09/0970
Номер документу
7799382
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"28" січня 2010 р. Справа № 2а - 2003/09/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Лучко О.О.

при секретарі Круглій О.М.,

за участю сторін:

представника позивача: Тропця В.В.,

представника відповідача: не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу

за позовом : Коломийської оДПІ доТзОВ «Орнамент» про стягнення податкової заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

22 липня 2009 року Коломийська оДПІ звернулася з адміністративним позовом до ТзОВ “Орнамент” про стягнення податкового боргу в сумі 1333,78 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем рахується податкова заборгованість перед бюджетом, яка виникла у звязку з несплатою податку на додану вартість, податку на прибуток, в тому числі штрафних санкцій та пені.

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав та пояснив, що відповідачем в порушення вимог ст.9 Закону України “Про систему оподаткування”, п.п. 5.3.1, п.5.3 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” допущено податкову заборгованість, яка станом на 08.07.2009 року становить 1333,78 гривень, а саме: по податку на прибуток 659,10 грн, по податку на додану вартість в сумі 674,68 гривень. Просив податковий борг стягнути та задовольнити позов в повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не зявився з невідомих суду причин, хоча був належним чином повідомлений про розгляд справи, поштове повідомлення про вручення йому повістки повернулось на адресу суду з відміткою, що адресат за даною адресою не проживає. Однак, згідно довідки головного управління статистики в Івано-Франківській області від 21.12.2009 року юридична адреса відповідача не змінилася (м.Коломия, вул.Довбуша 22/3), а тому вказане свідчить про небажання відповідача отримати судову повістку про виклик до суду. З урахуванням наведеного наступне повідомлення відповідача про розгляд справи здійснювалось через друкований засіб масової інформації. Представник відповідача в судове засідання не з»явився, наданим правом на подання заперечення проти позову не скористався.

Розглянувши позовну заяву, заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши та дослідивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, а тому позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено , що товариство з обмеженою відповідальністю “Орнамент” є юридичною особою, зареєстроване у Коломийській оДПІ як платник податків та відповідно до Закону України “Про систему оподаткування” зобовязане подавати податкові декларації по податку на прибуток та податку на додану вартість.

Проведеною 06 лютого 2008 року невиїзною документальною перевіркою своєчасності подання податкової звітності Коломийською оДПІ встановлено неподання ТзОВ “Орнамент” звітності з податку на прибуток за 9 місяців та 11 місяців 2007 року, за наслідками якої винесено податкове повідомлення-рішення №0002391510/0 від 14.02.2008 року на суму 340,00 грн..

Проведеною 20 березня 2008 року невиїзною документальною перевіркою своєчасності подання податкової звітності Коломийською оДПІ встановлено неподання ТзОВ “Орнамент” звітності з податку на прибуток за 2007 рік, за наслідками якої винесено податкове повідомлення-рішення №004611510/0 від 27.03.2008 року на суму 170,0 грн.

Проведеною 23 червня 2008 року невиїзною документальною перевіркою своєчасності подання податкової звітності Коломийською оДПІ встановлено неподання ТзОВ “Орнамент” звітності з податку на прибуток за перший квартал 2008 року, за наслідками якої винесено податкове повідомлення-рішення №0010751510/0 від 11.07.2008 року на суму 170,0 грн.

Проведеною 21 січня 2008 року невиїзною документальною перевіркою своєчасності подання податкової звітності Коломийською оДПІ встановлено не подання ТзОВ “Орнамент” звітності з податку на додану вартість за третій квартал 2007 року, за наслідками якої винесено податкове повідомлення-рішення №0000511520/0 від 21.01.2008 року на суму 170,00 гривень.

Проведеною 06 червня 2008 року невиїзною документальною перевіркою своєчасності подання податкової звітності Коломийською оДПІ встановлено не подання ТзОВ “Орнамент” звітності з податку на додану вартість за перший квартал 2008 року, за наслідками якої винесено податкове повідомлення-рішення №0009091520/0 від 10.06.2008 року на суму 170,00 гривень.

Проведеною 31 липня 2008 року невиїзною документальною перевіркою своєчасності подання податкової звітності Коломийською оДПІ встановлено неповернення ТзОВ “Орнамент” свідоцтва платника податку на додану вартість, за наслідками якої винесено податкове повідомлення-рішення №0012171520/0 від 08.08.2008 року на суму 170,00 гривень.

Проведеною 11 вересня 2008 року невиїзною документальною перевіркою своєчасності подання податкової звітності Коломийською оДПІ встановлено не подання ТзОВ “Орнамент” звітності з податку на додану вартість за другий квартал 2008 року, за наслідками якої винесено податкове повідомлення-рішення №0014531520/0 від 07.10.2008 року на суму 170,00 гривень.

Згідно п.2 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків зобовязані подавати до державних податкових органів відповідно до законів декларації, повязані з обчисленням і сплатою податків.

Згідно п.3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом терміни.

Відповідно до п.11.1. ст.11 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств» для цілей цього Закону використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.

В п.7.8.1 п.7.8 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість»N 168/97-ВР від 03.04.1997 року визначено, що податковим періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Законом, календарний квартал, з урахуванням того, що: якщо особа реєструється платником податку з дня іншого, ніж перший день календарного місяця, першим податковим періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця; якщо податкова реєстрація особи анулюється у день інший, ніж останній день календарного місяця, то останнім податковим періодом є період, який розпочинається з першого дня такого місяця та закінчується днем такого анулювання.

Згідно із п.п.«ґ»п.9.8 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість» реєстрація платника податку на додану вартість діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадках, якщо особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання.

Анулювання реєстрації на підставах, визначених у підпунктах "б"-"ґ" цього пункту, здійснюється за ініціативою відповідного податкового органу або такої особи. Платник податку зобов'язаний повернути податковому органу реєстраційне свідоцтво протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. У цьому випадку затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку. При анулюванні реєстрації останнім податковим періодом вважається період, який розпочинається від дня, наступного за останнім днем попереднього податкового періоду, та закінчується днем такого анулювання.

Законом України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181-III від 21.12.2000 року в статті 1 визначено податковий борг (недоїмка) як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Штрафна санкція (штраф) це плата у фіксованій сумі або у вигляді відсотків від суми податкового зобов'язання (без урахування пені та штрафних санкцій), яка справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним правил оподаткування, визначених відповідними законами.

Згідно п.17.1.1 ст.17 Закону України “Про порядок погашень зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум (п.17.3 ст.17 даного Закону).

Відповідно до п.п.16.4.1. п.16.4 ст.16 згаданого Закону на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) нараховується пеня із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.11 Закону України “Про державне податкову службу в Україні” органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі, а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ. З матеріалів справи вбачається, що відповідачем було порушено строки подання звітів по податку на прибуток та податку на додану вартість. За вказані порушення до ТзОВ “Орнамент” застосовано штрафні санкції та пеню на загальну суму 1333,78 гривень.

На виконання ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” року відповідачу надсилалась перша податкова вимога №1/80 від 04.02.2008 року та друга податкова вимога №2/179 від 11.03.2008 року, які ним залишено без виконання. Факт отримання відповідачем податкових вимог підтверджується оголошеннями, розміщеними на дошці податкових оголошень.

Відповідно до п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п.п. 3.1.1 ст.3 вказаного Закону, активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.

Податковий борг в розмірі 1333,78 грн. підтверджується податковими повідомленнями-рішеннями та іншими матеріалами справи. Доказів сплати даного боргу відповідач суду не надав, а тому податковий борг підлягає стягненню в судовому порядку. За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Стосовно судових витрат, то відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі ст.124 Конституції України, керуючись статтями 2, 8-14, 86, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути за рахунок активів субєкта господарської діяльності - ТзОВ «Орнамент» (код ЄДРПОУ 22181083, вул. Довбуша, 22/3, м. Коломия, Івано-Франківська область, 78200) в дохід держави податковий борг в сумі 1333,78 грн. (одна тисяча триста тридцять ори гривні сімдесят вісім копійок).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України про апеляційне оскарження постанови подається заява протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-денний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя: Лучко О.О.

Постанова складена в повному обсязі 02.02.2010 року