
Справа № 489/5349/18
Номер провадження 2/489/2416/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 листопада 2018 року м. Миколаїв,
вул. Космонавтів,81/16 (81/17),
зал судових засідань №11
Ленінський районний суд м. Миколаєва у складі:
головуючого - судді Тихонової Н.С.,
секретар судового засідання – Супрун Т.О.,
за участю:
представника позивача – ОСОБА_1,
представника відповідача – ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Миколаївгаз» про захист прав споживачів,
ВСТАНОВИВ:
29.08.2018 року ОСОБА_3 звернулась до відповідача з вказаним позовом, яким просила суд визнати незаконними дії відповідача з відключення газопостачання до житлового будинку № 25 по вул. Садовій, с. Лупарево, Вітовського району, Миколаївської області на підставі акту № 839 від 21.09.2017 року; визнати незаконними та скасувати рішення комісії з нарахування вартості не облікованих об’ємів природного газу на підставі акту про порушення від 17.01.2018 року за № 00026274 та зобов’язати відповідача перерахувати нараховану суму заборгованості за поставлений газ до житлового будинку № 25 по вул. Садовій, с. Лупарево, Вітовського району, Миколаївської області відповідно до показників газового лічильника.
Вказувала, що вона є споживачем природного газу, який відповідач постачає за адресою: Миколаївська область, Вітовський район, с. Лупарево, вул. Садова,25. 21.09.2017 року працівники відповідача, у зв’язку з проведенням ремонтних робіт, без повідомлення, перелізли через огорожу та зайшли у двір позивача, перед розподільником відімкнули постачання газу та поставили пломбу. Акт про відключення від газопостачання в її присутності працівниками відповідача не складався, на вимогу позивача його було надіслано поштою. 27.09.2017 року працівниками відповідача було здійснено вихід за вищевказаною адресою, для огляду документів, після чого вони без оформлення акту про підключення газопостачання зняли пломби та викинули. З того часу позивач користувалася природним газом та здійснювала оплату за використаний природний газ. З метою отримання нової абонентської книжки, позивач звернулася до відповідача, проте дізналася, що газ у її будинку офіційно вимкнений. В подальшому 17.01.2018 року працівниками відповідача при проведенні перевірки за вказаною адресою був складений ОСОБА_4 та Протоколу про порушення, яким встановлено, що позивач має несанкціоноване підключення газових приладів. 21.09.2017 року відповідачем на підставі вказаного ОСОБА_4 та Протоколу складено Акт-розрахунок, яким позивачу нарахована заборгованість за не облікований спожитий об’єм газу в розмірі 34 334 грн. 67 коп.
В обґрунтування своїх вимог позивач вказує на те, що
- відповідач незаконно припинив постачання газу до будинку позивача без направлення відповідного повідомлення про проведення ремонтних робіт;
- відповідачами було винесено акт про відключення газопостачання без присутності споживача, в якому до того ж зазначено житловий будинок « № 21», а не « № 25»;
- 27.09.2017 року працівниками відповідача при підключенні газопостачання до житлового будинку позивача, не складено акт про підключення;
- при складенні актів про право порушення, працівниками не здійснювалася відео чи фото фіксація;
- відповідач здійснив неправомірне нарахування збитків за не облікований об’єм газу та його вартості за період з 21.09.2017 року по 16.01.2018 року;
Згідно наданого відзиву на позов відповідач зазначав, що ОСОБА_4 про порушення відносно позивача складено правомірно, оскільки:
- 21.09.2017 року працівниками ПАТ «Миколаївгаз» було припинено газопостачання до помешкання позивача у зв’язку з виявленням порушень Правил безпеки систем газопостачання, умов договору, а саме відключений клапан на ввід відсутність газового проекту, що підтверджується ОСОБА_4;
-17.01.2018 року відповідачем під час проведення перевірки в домоволодінні позивача було виявлено несанкціоноване відновлення газопостачання, про що було складено акт про порушення № 26274;
- відповідно до витягу з Рішення Лиманівської сільської ради від 03.05.2000 року змінено нумерацію житлового будинку № 21 по вул. Садова в с. Лупареве на № 25, проте відповідачу жодним чином не було про це повідомлено з моменту прийняття рішення до моменту звернення позивача до суду;
- відповідач не був зобов’язаний повідомити позивача про відключення від газопостачання, у зв’язку з тим що підставою для відключення було порушено ПБСГ;
- позивач посилається на те, що рішення постійно діючої робочої комісії по розгляду актів про порушення фізичними особами споживачами природного газу не зазначено жодної підстави на підтвердження, чим саме сформований склад комісії не відповідає складу, затвердженому наказом комісії з розгляду актів про порушення від 30.03.2018 року.
- нарахування збитків за не облікований об’єм газу та його вартість за період з 21.09.2017 року по 16.01.2018 року здійснювалося відповідно до Кодексу газорозподільних систем.
Ухвалою суду від 11.09.2018 року було прийнято до розгляду та відкрито провадження у цивільній справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Ухвалою суду від 22.10.2018 року відкладено розгляд справи у зв’язку з наданням додаткових доказів по справі.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та наполягав на їх задоволенні.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував.
Дослідивши надані докази, встановивши характер правовідносин, що виникли між сторонами, суд при вирішенні справи виходить з такого.
ОСОБА_3 є власником житлового будинку № 17 на підставі договору дарування, посвідченого державним нотаріусом Жовтневої державної нотаріальної контори.
У відповідності до Державного акту на право власності на земельну ділянку серії МК № 005000 від 28.08.1993 р. ОСОБА_3 належала на праві власності земельна ділянка площею 0,1575 кв.м., розташована по с. Лупарево, вул. Садова,21.
Відповідно до витягу із Рішення Лиманівської сільської ради Жовтневого району Миколаївської області № 3 від 03.05.2000 року «Про зміну нумерації житлових будинків та присадибних ділянок» номер житлового будинку за адресою: Миколаївська область, Вітовський район, с. Лупарево, вул. Садова,№ 21, номер будинку змінено на «№ 25».
ОСОБА_3 є споживачем послуг з постачання природного газу, які Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Миколаївгаз» надає за адресою: с. Лупарево, вул. Садова, 21 (25).
З матеріалів справи вбачається, що 18.09.2017 року у зв’язку з проведенням аварійно - відновлювальних робіт на газопроводі високого тиску від ГРС НГЗ с. Лиманове, с. Лупарево та с. Галицинове, Вітовського району, Миколаївської області ПАТ «Миколаївгаз» було повністю припинено газопостачання до житлових будинків вищевказаних населених пунктів.
Відключення газопостачання було виконано у відповідності з Планом заходів до припинення та відновлення газопостачання споживачам природного газу, що було погоджено головою райдержадміністрації Вітовського району МОР ОСОБА_5, головою Галицинівської громади ОСОБА_6, начальником Вітовського РВ ГУ ДСНС України Миколаївській області ОСОБА_7, директором ТОВ «Чорноморський шовковий шлях» ОСОБА_8 та затверджено начальником АДС ПАТ «Миколаївгаз» ОСОБА_4
З 19.09.2017 року по 20.09.2017 року Публічним акціонерним товариством «Миколаївгаз» було розпочато пуско-налагоджувальні роботи до газових приладів у с. Лупарево, Вітовського району, Миколаївської області.
21.09.2017 року, у зв’язку з виявленням порушень Правил безпеки, працівником ПАТ «Миколаївгаз» було припинено газопостачання до домоволодіння № 21 по вул. Садовій в с. Лупарево, Вітовського району Миколаївської області, про що був складений акт по відключення газопостачання № 839, за яким встановлено, що позивачем порушено «Правила безпеки систем газопостачання» та умови договору, а саме на введенні відсутній газовий проект. При цьому перевірку було здійснено працівником відповідача та відключення не було пов'язано із проведенням аварійно - відновлювальних робіт на газопроводі високого тиску від ГРС НГЗ с. Лиманове, с. Лупарево та с. Галицинове, Вітовського району, Миколаївської області.
Згідно з п. 1 глави 7 розділу VІ Кодексу газорозподільних систем, оператор ГРМ в установленому законодавством порядку має право припинити/обмежити газопостачання на об’єкт споживача (у тому числі побутового споживача) з дотриманням Правил безпеки систем газопостачання та нормованих документів, що визначають порядок обмеження /припинення природного газу, у випадках визнання в установленому порядку аварійним станом газорозподільної системи та/або ліквідації наслідків аварії, спричинених надзвичайними ситуаціями техногенного, природного або екологічного характеру, та проведення ремонтно-відновлювальних робіт.
Відповідно до п. 7.17 розділу V Правил всі об’єкти систем газопостачання і газове обладнання перед їх підключенням до діючих газопроводів, а також після ремонту підлягають зовнішньому огляду і опресуванню повітрям. Пуск газу в газопровід без його зовнішнього огляду та контрольного опресовування не допускається.
Відповідно до п. 4 розділу ІХ Кодексу, оператор ГРМ має право безперешкодного та безкоштовного доступу до земельних ділянок всіх форм власності, на яких розташована газорозподільна система, для виконання своїх функцій та обов'язків, передбачених законодавством.
Згідно п. 6 глави 7 розділу VI Кодексу газорозподільних систем, відновлення газопостачання (розподілу природного газу) здійснюється Оператором ГРМ протягом двох робочих днів у містах та п'яти календарних днів у сільській місцевості за письмовим зверненням споживача (його постачальника) про відновлення газопостачання (розподілу природного газу) та після усунення порушень (за їх наявності) і відшкодування Оператору ГРМ витрат на припинення та відновлення газопостачання (розподілу природного газу).
Згідно положень п. 5.7. розділу V Правил, підлягає відключенню від системи газопостачання обладнання житлових громадських будинків із встановленням заглушки за умови, зокрема самовільного підключення газових приладів і пристроїв споживача до системи газопостачання; невідповідності системи газопостачання житлового будинку проектній та виконавчо-технічній документації.
Позивач посилається на те, що оскільки відбулася зміна в нумерації її житлового будинку, представники відповідача неправомірно склали акт № 839 від 21.09.2017 року, так як у ньому номер будинку вказано як «№21», в той час як дійсним є «№ 25», проте позивач як споживач повинен був повідомити відповідачів про зміну істотних умов, а тому дана обставина не є підставою для визнання акту незаконним.
Також позивач вказував, що у відповідності до положень Розділу VI Кодексу ГРМ відповідач мав за три доби до відключення повідомити його про намір відключення її будинку від газу, із зазначенням підстав та дати припинення газопостачання, однак таких дій відповідач не вчинив, через що відключення є незаконним. Проте, такі доводи позивача спростовуються наведеними положеннями законодавства, у зв’язку із чим відповідач не повинен був повідомляти позивача про відключення від газопостачання через порушення останньою ПБСГ та не міг знати про перенумерацію будинку.
Крім того, положеннями Кодексу ГРМ в редакції, що діяв на момент відключення будинку позивача від газопостачання, не було передбачено обов’язкової присутності споживача при відключенні газопостачання.
Щодо доводів позивача про події, які стались 27.09.2017 року, зокрема те, що працівниками ПАТ «Миколаївгаз» було оглянуто документи на будинок та абонентську книжку на газопостачання до житлового будинку, після чого останніми було відірвано пломбу та викинуто, без складання актів, суд вважає, що вони не знайшли свого підтвердження під час розгляду справи, тому суд не бере їх до уваги.
Таким чином судом встановлено, що позивач без жодних правових підстав, у період з 22.09.2017 року по 17.01.2018 року, споживала газ, оскільки в матеріалах справи відсутній акт про приєднання житлового будинку до газопостачання.
Доказів про звернення позивача до відповідача із заявами про відновлення газопостачання за її адресою суду також не надано.
17.01.2018 року представниками ПАТ по газопостачанню та газифікації «Миколаївгаз» було здійснено перевірку за адресою: Миколаївська область, с. Лупарево, вул. Садова,21, та виявлено несанкціоноване відновлення газопостачання, а саме його відновлено шляхом зриву пломб на вводі.
За результатами перевірки складено акт про порушення за № 00026274 (несанкціоноване відновлення газопостачання) та акт про порушення № 00026275, в якому зазначено, що в домоволодінні, встановлено порушення Кодексу газорозподільних систем: розділів ХІ глава 2 пункт 1 ч.5 несанкціоноване підключення газових приладів, внаслідок якого перевищується діапазон обчислення вузла обліку (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення вузла обліку). Дані акти складалися за участю чоловіка позивача ОСОБА_9.
З даними актами був ознайомлений чоловік позивача ОСОБА_9, що підтверджується підписом в акті.
Відповідно до п. 8 акту про порушення зазначено, що ОСОБА_3 необхідно з’явитися на комісію оператора ГРМ з розгляду вищевказаних актів на 02.02.2018 року.
До акта про порушення від 17.01.2018 року додається акт перевірки особового рахунку № 10002182, власником якого є ОСОБА_3, за адресою: Миколаївська область, Вітовський район, с. Лупарево, вул. Садова, 21, згідно якого вбачається, що за даною адресою зареєстровано три особи та розрахунки за послуги газопостачання здійснюється на підставі лічильника газу марки «Віза» типорозміру G-4, зав. № 0387363, 2005 року випуску.
Згідно з листа ПАТ «Миколаївгаз» від 21.02.2018 року за № МКО1-3-ЛВ-4356-0218, встановлено, що 02.02.2018 року відбулося засідання постійно діючої робочої Комісії з розгляду вищезазначених актів, згідно якого було скасовано акт про порушення № 00026275, та перенесено розгляд акту № 00026274, на іншу дату.
Відповідно до Витягу з Протоколу від 02.03.2018 року за № 9 постійно діюча комісія по розгляду ОСОБА_4 вирішила задовольнити ОСОБА_4 про порушення складений відносно ОСОБА_3, о/р НОМЕР_1.
Пунктом 3 глави 1 розділу І Кодексу газорозподільних систем врегульовані взаємовідносини між оператором газорозподільної системи та несанкціонованими споживачами, які втручаються в роботу газорозподільної системи, у тому числі шляхом самовільного під’єднання несанкціонованого газопроводу.
Відповідно до Кодексу газорозподільних систем, затвердженому постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 30.09.2015 № 2494, визначено, що несанкціонований газопровід це - самовільно під'єднаний газопровід (газовий відвід, штуцер, патрубок), у тому числі без наявного підключеного газового обладнання, фізично з'єднаний, зокрема вварений, врізаний, з газорозподільною системою або газовою мережею внутрішнього газопостачання, витрата (споживання) природного газу через який не обліковується комерційним вузлом обліку (лічильником газу).
До порушень споживача та несанкціонованого споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об'ємів (обсягів) природного газу, належать:наявність несанкціонованого газопроводу (глава 2).
У разі виявлення Оператором ГРМ несанкціонованого газопроводу або несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу розрахунок об'єму необлікованого природного газу здійснюється за граничними об'ємами споживання природного газу населенням (додаток 15 цього Кодексу) з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача (фізичної особи) за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення.
У разі виявлення у споживача або несанкціонованого споживача порушень, визначених у главі 2 цього розділу, на місці їх виявлення представником Оператора ГРМ складається акт про порушення за формою, наведеною в додатку 16 до цього Кодексу.
Акт про порушення після пред'явлення представником Оператора ГРМ службового посвідчення складається в присутності споживача/несанкціонованого споживача та/або незаінтересованої особи (представника власника/користувача, на території чи об'єкті якого сталося порушення, або органу місцевого самоврядування) за умови посвідчення його особи та засвідчується їх особистими підписами. У разі якщо комерційний вузол обліку, на якому сталося порушення, знаходиться на території (в приміщенні) Оператора ГРМ, останній повинен завчасно попередити споживача про час і місце складання акта про порушення.
Акт про порушення складається в двох примірниках, один з яких залишається у споживача (несанкціонованого споживача), який має право внести до акта про порушення свої зауваження та заперечення.
Представник Оператора ГРМ перед складанням акта про порушення зобов'язаний повідомити споживача (несанкціонованого споживача) про його право внести зауваження та заперечення до акта про порушення, викласти мотиви своєї відмови від його підписання або підписати його без зауважень.
У разі відмови споживача (несанкціонованого споживача) від підписання акта про порушення він вважається дійсним, якщо його підписали: або більше одного представника Оператора ГРМ, а відмова споживача (несанкціонованого споживача) від підпису акта про порушення підтверджується відеозйомкою; або представник Оператора ГРМ та одна незаінтересована особа (представника власника/користувача, на території чи об'єкті якого сталося порушення, або органу місцевого самоврядування) за умови посвідчення цієї особи.
Споживач (несанкціонований споживач) та представники Оператора ГРМ під час виявлення порушення та складання акта про порушення мають право здійснювати фото- та відеозйомку для фіксації виявленого порушення чи інших дій та фактів, про що зазначається в акті про порушення.
До акта про порушення сторонами можуть бути додані пояснення, зауваження, заперечення та докази, перелік яких (за наявності) зазначається в акті про порушення.
На дату складання акта про порушення представник Оператора ГРМ забезпечує усунення виявленого порушення, про що в акті про порушення робиться відповідний запис. У разі неможливості усунути порушення на дату складання акта про порушення (відсутні відповідні засоби чи повноваження) представник Оператора ГРМ робить відповідний запис в акті про порушення та надалі забезпечує контроль за усуненням порушення, що підтверджується окремо складеним актом про усунення порушення.
Під час складання акта про порушення, акта про усунення порушення, акта про припинення/відновлення газопостачання тощо представниками Оператора ГРМ обов'язково фіксуються та зазначаються у вищезазначених актах показання лічильника газу (ЗВТ), за винятком випадків відмови у доступі до об'єкта споживача, де розташований лічильник газу (ЗВТ).
При складанні акта про порушення представник Оператора ГРМ зазначає в ньому про необхідність споживача (несанкціонованого споживача) бути присутнім на засіданні комісії, на якому буде розглянуто складений акт про порушення, та визначає: 1) місцезнаходження комісії з розгляду актів про порушення; 2) дату та орієнтовний час проведення засідання комісії, на якому буде розглядатися складений акт про порушення; 3) контактний телефон особи Оператора ГРМ (для уточнення інформації щодо часу та місця засідання комісії).
Разом з тим, дослідивши надані докази, суд вважає, що ОСОБА_4 про порушення складений представниками відповідача належним чином, оскільки вони мають право брати участь у перевірках лічильників споживачів як представники оператора та законодавство не ставить вимог до представників оператора ГРМ. До того ж, під час складання ОСОБА_4 про порушення чоловіком позивача його підписано та жодних зауважень у ньому з проводу проведення перевірки особами без відповідних повноважень в ОСОБА_4 не зазначено.
Отже, працівники відповідача виявивши несанкціонований газопровід діяли правомірно склавши акт про порушення.
Доводи позивача щодо неправомірності нарахування позивачу заборгованості за не облікований спожитий газ та недійсності складу комісії, яка розглядала вищезазначений акт про порушення від 17.01.2018 року, з приводу того, що вона була не у повному складі, а відтак була неправомочною, суд вважає такими, що не заслуговують на увагу з огляду на таке.
Акт про порушення має бути розглянутим комісією з розгляду актів про порушення Оператора ГРМ, яка визначає його правомірність та приймає щодо них відповідне рішення.
За результатами розгляду акта про порушення на засіданні комісії може бути прийнято рішення про його задоволення (повністю або частково), або необхідність додаткового обстеження чи перевірки, або додаткових пояснень тощо, або скасування акта про порушення.
При задоволенні комісією акта про порушення складається акт-розрахунок не облікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу і його вартості, який є підставою для пред'явлення споживачу платіжного рахунку оператора ГРМ.
Так, на підставі складеного ОСОБА_4 про порушення комісією було проведено ОСОБА_3 нарахування не облікованих об’ємів природного газу за період з 21.09.2017 року по 16.01.2018 року, об’єм не облікованого природного газу становить 3868,51 куб. м, вартість якого складає 34 334 грн. 67 коп.
Акт-розрахунок є документом, яким визначається правомірність заборгованості за використаний природний газ. Оспорювання правомірності визначення заборгованості за використаний природний газ є різновидом претензії, що не передбачено чином законодавством як спосіб захисту прав (ст. 15, 16 ЦК України).
02.03.2018 року постійно діючою робочою комісією по розгляду ОСОБА_4 про порушення, у складі п’яти працівників ПАТ «Миколаївгаз» на зсіданні було розглянуто ОСОБА_4 про порушення фізичними особами-споживачами природного газу, зокрема й ОСОБА_4 відносно ОСОБА_3, за результатами якого вирішено останній нарахувати заборгованість за несанкціоноване споживання газу за період з 21.09.2017 року по 17.01.2018 року.
Позивач стверджує, що комісія була неправомочна приймати вказане рішення, оскільки у засіданні не брав участі представник НКЕРЕКП в Миколаївській області, однак такі посилання спростовуються з огляду на таке.
До складу комісії з розгляду актів про порушення має входити не менше трьох представників Оператора ГРМ зі складу інженерно-технічного персоналу та юристів.
Крім того, Оператор ГРМ офіційним листом має запросити для участі на постійній основі у складі комісії по одному уповноваженому представнику метрологічної організації та територіального органу Регулятора.
У разі відмови метрологічної організації або територіального органу Регулятора в делегуванні свого представника для участі на постійній основі у складі комісії комісія створюється без участі такого представника.
Остаточний склад комісії з розгляду актів про порушення затверджується наказом Оператора ГРМ.
За вимогою однієї зі сторін на засідання комісії в окремому випадку можуть бути додатково залучені інші представники, зокрема від виробника ЗВТ чи виробника пломби, повноваження яких підтверджуються в установленому законодавством порядку.
Свідок, ОСОБА_10 (завідуючий сектором НКЕРЕКП в Миколаївській області), в судовому засіданні пояснила, що позивач, у зв’язку із вищезазначеною ситуацією, зверталась за допомогою до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг та на її адресу було надіслано відповідне роз’яснення. Територіальне відділення національної комісії, що до здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг до складу ПАТ «Миколаївгаз» не входить. Представники комісії, приймають участь тільки за запрошенням. На розгляді комісії з питання ОСОБА_3, присутніми не були та офіційного запрошення не отримували. З 2015 року приймали участь при розгляді питань комісії, за погодженням з центральним апаратом нацкомісії.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про те, що Рішення за результатами ОСОБА_4 про порушення було прийнято комісією в межах відповідних повноважень, оскільки участь представника НКЕРЕКП в Миколаївській області у розгляді ОСОБА_4 про порушення не є обов’язковою, а отже її відсутність на засіданні комісії не є підставою для скасування рішення, прийнятого комісією.
За таких обставин, суд вважає, що в задоволенні позовних вимог необхідно відмовити в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 4,19,141-142,200,263-265 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_3 до Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Миколаївгаз» про захист прав споживачів - відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду або через Ленінський районний суд м. Миколаєва протягом тридцяти днів з дня його проголошення або з дня складання повного тексту рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або про прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
З інформацією щодо тексту судового рішення учасники справи можуть ознайомитися за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.
Позивач – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2;
Представник позивача – ОСОБА_1, діє на підставі ордера МК № 115263, свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю за № 488 від 24.05.2008 року видане Радою адвокатів.
Відповідач – Публічне акціонерне товариство «Миколаївгаз», код ЄДРПОУ 05410263, місце знаходження: м. Миколаїв, вул. Погранична, 159.
Повний текст складено 20.11.2018.
Суддя Н.С. Тихонова