Ухвала суду № 77971771, 20.11.2018, Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Дата ухвалення
20.11.2018
Номер справи
705/4933/18
Номер документу
77971771
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №705/4933/18

2-а/705/192/18

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

20 листопада 2018 року м. Умань

Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Мазуренко Ю.В., розглянувши матеріали позовної заяви за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Уманського об’єднаного міського військового комісаріату, Черкаського обласного військового комісаріату про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинення дій Уманським ОВК,-

В С Т А Н О В И В:

В листопаді 2018 року ОСОБА_1 звернувся до Уманського міськрайонного суду Черкаської області з адміністративним позовом про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинення дій Уманським ОВК. В якості відповідачів в позові вказані: Уманський об’єднаний міський військовий комісаріат та Черкаський обласний військовий комісаріат.

В позові ставиться питання:

«…1. Поновити строк звернення до адміністративного суду, пропущеного по поважній причині, з 09.2018 року.

2. Визнати дії (бездіяльність) Уманського військового комісаріату протиправними та зобов’язати виплатити грошову компенсацію за не отримане речове майно при звільненні в запас 05.04.2016 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.2016 № 178…»

Відповідно до ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.

Суддя, розглянувши позовну заяву вважає, що позовну заяву слід залишити без руху, так як вона не відповідає вимогам ст. ст. 160, 161 КАС України.

В позовній заяві не дотримані в повному обсязі пункти 2,4,5,9 частини 5 статті 160 КАС України, які відповідно передбачають, що позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв’язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини, а також обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.

Відповідно до ст. 26 КАС України позови до юридичних осіб пред’являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим кодексом.

Так, в позовній заяві вказані два відповідачі: Уманський об’єднаний міський військовий комісаріат із зазначенням адреси його розташування – вул. Грушевського, 12 м. Умань Черкаської області, при цьому не зазначено коду ЄДРПОУ, та Черкаський обласний військовий комісаріат із зазначенням адреси його розташування – вул. Хоменка, 19 м. Черкаси, та із зазначенням коду ЄДРПОУ – 07735288, що викликає неоднозначність при визначенні підсудності з приводу розгляду вказаного адміністративного позову. При цьому, у прохальній частині позивач ставить позовну вимогу саме до Уманського об’єднаного міського військового комісаріату, тобто позовні вимоги не кореспондуються з відповідачами, які позивачем зазначені у позові.

Крім того, в порушення вимог п.3 ч.5 ст. 160 КАС України, позивачем не зазначено ціни позову, обґрунтованого розрахунку суми, що стягується, адже у позовній заяві міститься вимога про відшкодування шкоди, заподіяної бездіяльністю суб’єкта владних повноважень. А також від ціни позови залежить розмір судового збору, який необхідно сплатити при зверненні з даним адміністративним позовом до суду.

Також в позовній заяві, що стосується вище вказаних позовних вимог (з врахування особливостей предмету та підстав позову) не зазначені докази, які б підтверджували відповідні обставини.

Суддя звертає увагу на те, що від змісту позовної заяви залежить позиція відповідачів, які як і позивач мають право на судовий захист, а для реалізації цього права мають бути обізнаними з тим, які вимоги до них заявлені та з яких підстав і якими доказами це підтверджується.

Перелічені недоліки адміністративного позову унеможливлюють вирішення питання про відкриття провадження по справі та подальший розгляд справи і ухвалення законного та обґрунтованого рішення.

Відповідно до вимог ч.1, ч.2 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановленихстаттями 160,161цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, враховуючи викладене, вважаю, що позовна заява ОСОБА_1 до Уманського об’єднаного міського військового комісаріату, Черкаського обласного військового комісаріату про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинення дій Уманським ОВК підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, вказаних вище протягом п’яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Крім того, вважаю за необхідне попередити позивача, що в разі не усунення порушень закону, допущенних при подачі позовної заяви до встановленого законом строку, позов буде вважатися не поданим, та повернутий позивачеві.

Також, слід зазначити, що прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1.ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.

Спосіб усунення недоліків позовної заяви полягає в поданні позовної заяви у вигляді окремого документу з виправленими недоліками, зазначеними в наявній ухвалі суду з наданням її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів.

Керуючись ст. ст. 160, 161, 169 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Уманського об’єднаного міського військового комісаріату, Черкаського обласного військового комісаріату про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинення дій Уманським ОВК , залишити без руху до усунення недоліків, які перешкоджають розгляду адміністративного позову і вирішенню справи по суті.

Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі невиконання вимог ухвали суду в зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню.

У відповідності до положень ч.2 ст.256 КАС України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Ю.В. Мазуренко