
Справа №-613/1198/18 Провадження №-3/613/480/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 листопада 2018 року
Суддя Богодухівського районного суду Харківської області Шалімов Д.В., розглянувши матеріали, що надійшли від Головного управління ДФС у Харківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1, працюючу на посаді головного бухгалтера Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «ВПЕРЕД»,
за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу, ОСОБА_1, працюючи на посаді головного бухгалтера Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «ВПЕРЕД», несвоєчасно надала платіжне доручення до установи банку на перерахування узгодженого податкового зобов'язання по єдиному податку четвертої групи в сумі 43 375 грн. 87 коп. за І квартал 2018 року по терміну сплати 30 липня 2018 року (фактично сплачено 31 липня 2018 року), чим порушено п.п. 295.9.2 п. 295.9 ст. 295, п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями. Факт порушення виявлено актом перевірки від 21 серпня 2018 року № 11742/20-40-12-07-19/00705516.
Згідно ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені ст. 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
В порушення ст. 256 КУпАП та «Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення», затвердженої Наказом Міністерства фінансів України 02 липня 2016 року № 566, в протоколі про адміністративне правопорушення № 221 від 04 вересня 2018 року зазначено, що ОСОБА_1 проживає за адресою: АДРЕСА_1, проте остання на неодноразові виклики суду в судове засідання не з'явилась, при цьому до суду не надійшло жодне поштове повідомлення, що унеможливлює судом розгляд даної справи. Інших даних, щодо належного повідомлення ОСОБА_1 про дату, час та місце розгляду справи суду не надано, що порушує право останньої на захист.
Окрім цього, матеріали справи не містять Наказу про призначення ОСОБА_1 на посаду головного бухгалтера Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «ВПЕРЕД».
Слід зазначити, що у справах цієї категорії на підтвердження передбачених ст. 163-2 ч. 1 КУпАП протиправних дій, податкові органи, що складають протоколи про адміністративні правопорушення повинні додавати до протоколів податкові повідомлення - рішення, ухвалені за результатами проведених перевірок. Суди враховують чи було таке повідомлення-рішення оскаржене у визначений Законом термін й у визначеному Законом порядку. Якщо так, то суди вимагають від посадової особи, що склала протокол про адміністративне правопорушення, підтверджень того, що зазначене повідомлення-рішення набуло відповідної юридичної сили.
Вказане вище позбавляє суд можливості повно та об'єктивно з'ясувати обставини справи та винести обґрунтовану постанову.
На підставі викладеного, протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає поверненню для усунення недоліків.
Згідно з п. 24 ч. 5 Постанови Пленуму Верховного суду України № 14 від 23.12.05 року визнано правильною практика тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному органу для належного оформлення.
На підставі приведеного вище, керуючись ст. 256 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП повернути до Головного управління ДФС у Харківській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
СУДДЯ