Ухвала суду № 77954314, 25.10.2018, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.10.2018
Номер справи
810/2267/17
Номер документу
77954314
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

25 жовтня 2018 року № 810/2267/17

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши у порядку письмового провадження в м. Києві заяву про прийняття звіту про виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом ДП «Віаланд» до Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області, Головного управління державної казначейської служби України у Київській області про зобов'язання вчинити певні дії та стягнення пені,-

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Дочірнє підприємство «Віаланд» із заявою про розгляд питання про надання відповідачем звіту про виконання постанови суду у даній адміністративній справі.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 27.09.2018 призначено судове засідання з розгляду вказаної заяви.

Сторони у судове засідання не з'явилися, про день, час та місце розгляду заяви повідомлені належним чином, надали суду заяви, в яких просили розглядати звіт за їх відсутності.

До суду надійшли письмові звіти про виконання рішення суду у даній справі, в яких стверджується про те, що ГУ ДФС у Київській області виконано постанову Київського окружного адміністративного суду від 13.07.2017.

Так, зокрема, зазначено, що станом на 01.01.2018 в інтегрованій картці платника з податку на додану вартість( 14010100) ДП «Віаланд» обліковується залишок невідшкодованої суми податку на додану вартість згідно уточнюючого розрахунку з ПДВ за грудень 2014 року (від 26.01.2016 №9005116621) у розмірі 30 618 гривень. Зазначений залишок невідшкодованої суми ПДВ включено до Тимчасового реєстру заяв, поданих до 1 лютого 2016 року, за якими станом на 1 січня 2017 року суми податку на додану вартість не відшкодовано з бюджету у порядку, визначеному статтею 200 Кодексу.

Протягом 2018 року ДП «Віаланд» подані декларації з податку на додану вартість із сумами ПДВ, які підлягають сплаті до державного бюджету, а саме:

декларація з ПДВ за червень 2018 року (від 17.07.2018 вх.№9147216210) з нарахуванням суми ПДВ, яка підлягає сплаті до державного бюджету, у розмірі 11 832 грн.;

декларація з ПДВ за липень 2018 року (від 16.08.2018 вх.№9173265423) з нарахуванням суми ПДВ, яка підлягає сплаті до державного бюджету, у розмірі 17 148 грн.;

декларація з ПДВ за серпень 2018 року (від 18.09.2018 вх.№9200563366) з нарахуванням суми ПДВ, яка підлягає сплаті до державного бюджету, у розмірі 32 483 грн.

Відповідно до п.6 розд. III Наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 07.04.2016 №422 передбачено: (зменшення в індивідуальній картці платника (далі - ІКП) сум бюджетного відшкодування ПДВ при погашенні грошових зобов'язань платника податків та пені з ПДВ відбувається у календарній черговості їх виникнення. При відсутності позитивного сальдо виникає податковий борг».

З огляду на викладене, в інтегрованій картці платника з податку на додану вартість ДП «Віаланд» зменшено залишок невідшкодованої суми податку на додану вартість згідно уточнюючого розрахунку з ПДВ за грудень 2014 року (від 26.01.2016 вх.№9005116621 на 30 618 грн. в рахунок погашення грошових зобов'язань платника згідно поданих декларацій з податку на додану вартість із сумами ПДВ, які підлягають сплаті до державного бюджету, а саме:

сума залишку зменшена на 11 832 грн. (декларація з ПДВ за червень 2018 року (від17.07.2018 вх.№9147216210);

сума залишку зменшена на 17 148 грн.(декларація з ПДВ за липень 2018 року (від 16.08.2018 вх.№9173265423);

сума залишку зменшена на 1 638 грн. (декларація з ПДВ за серпень 2018 року (від 18.09.2018 вх. № 9200563366).

На підставі ч. 3 ст. 194, ч. 9 ст. 205, ч. 4 ст. 382 КАС України судом прийнято рішення про розгляд заяви у порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

У липні 2017 року ДП «Віаланд» звернулось до Київського окружного адміністративного суду з позовом про зобов'язання Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок про відшкодування суми податку на додану вартість та стягнення з Державного бюджету України пені.

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 13.07.2017 адміністративний позов задоволено.

Зобов'язано Києво-Святошинську ОДПІ ГУ ДФС у Київській області надати Головному управлінню Державної казначейської служби України у Київській області висновок про відшкодування ДП «Віаланд» суми податку на додану вартість у розмірі 30 618,00 грн. за грудень 2014 року.

Стягнуто з Державного бюджету України на користь Дочірнього підприємства «Віаланд» пеню на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України у розмірі 25 729 (двадцять п'ять тисяч сімсот двадцять дев'ять) грн. 19 коп.

Стягнуто з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Києво- Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області на користь Дочірнього підприємства «Віаланд» судові витрати у сумі 3 200 (три тисячі двісті) грн. 00 коп.

Також зобов'язано Києво-Святошинську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Київській області протягом десяти днів з дня набрання судовим рішенням у даній справі законної сили подати до суду звіт про його виконання.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 03.10.2017, залишеною без змін постановою Верховного Суду від 06.02.2018, постанову Київського окружного адміністративного суду від 13.07.2017 змінено.

Абзац другий резолютивної частини постанови суду першої інстанції викладено в наступній редакції: зобов'язати Києво-Святошинську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Київській області внести до Тимчасового реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, поданих до 1 лютого 2016 року, за якими станом на 1 січня 2017 року суми податку на додану вартість не відшкодовані з бюджету та/або до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, необхідні дані щодо відшкодування Дочірньому підприємству «Віаланд» суми податку на додану вартість у розмірі 30 618 (тридцять тисяч шістсот вісімнадцять) грн. 00 коп. за грудень 2014 року.

У решті постанову Київського окружного адміністративного суду від 13.07.2017 залишено без змін.

Також ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 26.12.2017 замінено сторону виконавчого провадження у даній адміністративній справі, а саме: боржника - Києво-Святошинську ОДПІ ГУ ДФС у Київській області на Головне управління Державної фіскальної служби у Київській області (03680, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 5а).

З викладеного слідує, що обов'язок виконання рішення суду у даній справі покладено саме на ГУ ДФС у Київській області.

При розгляді питання щодо прийняття звіту ГУ ДФС у Київській області про виконання рішення суду у даній справі суд керується наступним.

Верховною Радою України 21.12.2016 прийнято Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», який набрав чинності з 01.01.2017.

Вказаним Законом змінено порядок здійснення бюджетного відшкодування, який наразі не передбачає надання контролюючим органом висновку про відшкодування та його направлення до органу державного казначейства, оскільки таке відшкодування здійснюється в автоматичному порядку на підставі інформації, відображеної в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.

Згідно пп. 200.7.1 п. 200.7 ст. 200 ПК України (у чинній редакції) формування Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування здійснюється на підставі баз даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує податкову і митну політику, та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.

Формування, ведення та офіційне публікування Тимчасового реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, зазначеного у цьому пункті, здійснюються у порядку, визначеному ст. 200 цього Кодексу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.01.2017 № 26 затверджено Порядок ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі - Порядок № 26), який згідно з п. З Постанови набирає чинності з 01.04.2017.

При цьому, Постановою встановлено, що до набрання чинності Порядком бюджетне відшкодування сум податку на додану вартість за заявами, включеними до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, сформованого згідно з п. 52 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, здійснюється у порядку, що діяв до 1 січня 2017 року.

Відповідно до пункту 4 Порядку № 26 орган ДФС вносить до Реєстру, зокрема, такі дані: дату подання заяви про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі - заява) на рахунок платника податку у банку, поданої у складі податкової декларації з податку на додану вартість (далі - податкова декларація) або уточнюючого розрахунку з податку на додану вартість (далі - уточнюючий розрахунок) (в разі їх подання); суму податку, заявленого до бюджетного відшкодування, зазначену в кожній заяві, поданій у складі податкової декларації або уточнюючого розрахунку (в разі їх подання), у тому числі окремо, яка підлягає перерахуванню на рахунок платника податку у банку та/або в рахунок сплати грошових зобов'язань, та/або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету; дату початку та закінчення проведення перевірки даних податкової декларації або уточнюючого розрахунку (в разі їх подання), в складі яких подана заява, з обов'язковою відміткою щодо виду перевірки (камеральна, документальна); суму податку, заявленого до бюджетного відшкодування, та дату поданої до органу ДФС заяви у разі виникнення у платника податку необхідності змінити напрям узгодженого бюджетного відшкодування; дату складення та вручення платнику податку акта перевірки; суму узгодженого органом ДФС бюджетного відшкодування за кожною заявою та дату її узгодження.

У зв'язку з набранням чинності Порядком № 26, з 01.04.2017 втратив чинність Порядок ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2016 № 68, який передбачав, що реєстри формуються ДФС за даними: прийнятих територіальними органами ДФС податкових декларацій з податку на додану вартість (далі - податкові декларації) або уточнюючих розрахунків з податку на додану вартість (далі - уточнюючі розрахунки), передбачених абзацом четвертим пункту 50.1 статті 50 Кодексу, та заяв, поданих у складі податкових декларацій або уточнюючих розрахунків; податкової інформації, зібраної та отриманої органами доходів і зборів, відповідно до глави 7 Кодексу.

Пунктом 10 Порядку № 68 було передбачено, що друга частина реєстрів містить інформацію, зокрема, про: зазначену у заяві суму податку, заявлену до бюджетного відшкодування на рахунок платника податку в банку; дату узгодження територіальним органом ДФС зазначеної у заяві суми податку, що підлягає бюджетному відшкодуванню.

Таким чином, Реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, які діяли як до 01.04.2017, так і після цієї дати, передбачають його інформаційне наповнення, зокрема, внесення інформації про узгоджену суму бюджетного відшкодування, яка підлягає перерахуванню платнику податків саме контролюючими органами.

Відповідно до п. 19-3.1 ст. 19-3 ПК України державні податкові інспекції, серед іншого, формують та ведуть Державний реєстр фізичних осіб - платників податків, Єдиний банк даних про платників податків - юридичних осіб, реєстри, ведення яких покладено законодавством на контролюючі органи.

Згідно п. 41.1 ст. 41 ПК України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.

Повноваження з адміністрування податків, зборів та інших обов'язкових платежів з юридичних осіб, у т.ч. в частині контролю за здійсненням бюджетного відшкодування ПДВ, належать саме головним управлінням ДФС в АР Крим, областях, м. Києві та Севастополі, Офісу великих платників податків.

Станом на 01.01.2018 в інтегрованій картці платника з податку на додану вартість (14010100) ДП «Віаланд» обліковується залишок невідшкодованої суми податку на додану вартість згідно уточнюючого розрахунку з ПДВ за грудень 2014 року (від 26.01.2016 №9005116621) у розмірі 30 618 гривень. Зазначений залишок невідшкодованої суми ПДВ включено до Тимчасового реєстру заяв, поданих до 1 лютого 2016 року, за якими станом на 1 січня 2017 року суми податку на додану вартість не відшкодовано з бюджету у порядку, визначеному статтею 200 Податкового кодексу.

Протягом 2018 року ДП «Віаланд» подані декларації з податку на додану вартість із сумами ПДВ, які підлягають сплаті до державного бюджету, а саме:

декларація з ПДВ за червень 2018 року (від 17.07.2018 вх.№9147216210) з нарахуванням суми ПДВ, яка підлягає сплаті до державного бюджету, у розмірі 11 832 грн.;

декларація з ПДВ за липень 2018 року (від 16.08.2018 вх.№9173265423) з нарахуванням суми ПДВ, яка підлягає сплаті до державного бюджету, у розмірі 17 148 грн.;

декларація з ПДВ за серпень 2018 року (від 18.09.2018 вх.№9200563366) з нарахуванням суми ПДВ, яка підлягає сплаті до державного бюджету, у розмірі 32 483 грн.

Відповідно до п.6 розд. III Наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 07.04.2016 №422 передбачено: (зменшення в індивідуальній картці платника (далі - ІКП) сум бюджетного відшкодування ПДВ при погашенні грошових зобов'язань платника податків та пені з ПДВ відбувається у календарній черговості їх виникнення. При відсутності позитивного сальдо виникає податковий борг».

З огляду на викладене, в інтегрованій картці платника з податку на додану вартість ДП «Віаланд» податковим органом зменшено залишок невідшкодованої суми податку на додану вартість згідно уточнюючого розрахунку з ПДВ за грудень 2014 року (від 26.01.2016 вх.№9005116621 на 30 618 грн. в рахунок погашення грошових зобов'язань платника згідно поданих декларацій з податку на додану вартість із сумами ПДВ, які підлягають сплаті до державного бюджету, а саме:

сума залишку зменшена на 11 832 грн. (декларація з ПДВ за червень 2018 року (від17.07.2018 вх.№9147216210);

сума залишку зменшена на 17 148 грн.(декларація з ПДВ за липень 2018 року (від 16.08.2018 вх.№9173265423);

сума залишку зменшена на 1 638 грн. (декларація з ПДВ за серпень 2018 року (від 18.09.2018 вх. № 9200563366).

Відповідно до ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Таким чином, суд зазначає, що з поданого Головним управлінням ДФС у Київській області звіту слідує, що постанова Київського окружного адміністративного суду від 13.07.2017 виконана відповідачем у повному обсязі, а тому суд вважає за необхідне прийняти звіт відповідача про виконання постанови Київського окружного адміністративного суду від 13.07.2017 у справі №810/2267/17.

Керуючись статтями 243, 248, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

Прийняти звіт Головного управління ДФС у Київській області про виконання постанови Київського окружного адміністративного суду від 13.07.2017 у справі №810/2267/17.

Вважати постанову Київського окружного адміністративного суду від 13.07.2017 виконаною у повному обсязі.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного ухвали.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Лапій С.М.