П О С Т А Н О В А
Іменем України
08 лютого 2010 року справа № 2а-96/10/2370
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Мишенка В.В.,
при - секретарі Дубовій Ю.С.,
за участю: представника позивача Павленко М.В. - за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у м. Черкаси до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
В С Т А Н О В И В:
Звернувшись до суду державна податкова інспекція у м. Черкаси (далі-позивач) просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі-відповідач) штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 2082 грн. 00 коп.
Свій позов позивач обґрунтовує тим, що працівниками державної податкової адміністрації в Черкаській області 03.06.2009 року проведена перевірка відповідача за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Під час перевірки встановлено порушенням відповідачем п. 1, п. 10 та п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95 ВР від 06.07.1995 року, із змінами та доповненнями (далі Закон України № 265/95, а також постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва» № 957 від 30.10.2008 року (далі постанова Кабінету Міністрів України № 957 від 30.10.2008 року).
Вказані порушення викладені в акті перевірки № 725/23/23/23/2015806607 від 03.06.2009 року. За результатами проведеної перевірки, на підставі вказаного акту, відповідно до ст.ст. 17, 22 Закону України № 265/95 та ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР (далі Закон України № 481/95 ) позивачем прийнято рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій № 000902303 від 11.06.2009 року в сумі 1082 грн. 00 коп., а також прийнято рішення про застосування фінансових санкцій № 92 від 11.06.2009 року. Таким чином, за результатами вищевказаної перевірки, позивачем до відповідача застосовані фінансові на загальну суму 2082 грн. 00 коп.
Станом на 19.01.2010 року фізична особа-підприємець ОСОБА_2 має заборгованість по несплачених фінансових санкціях на загальну суму 2082 грн. 00 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги та просила задовольнити позов повністю, відповідач в судове засідання не прибула, представника не направила, заперечень на позовні вимоги не надала, хоча належним чином повідомлялась судом про день та час судового розгляду справи.
Вислухавши доводи представника позивача, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне. Відповідач зареєстрована як фізична-особа-підприємець виконавчим комітетом Черкаської міської ради 18.04.2002 pоку за № НОМЕР_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, а також перебуває на обліку як платник податків в державній податковій інспекції у м. Черкаси з 24.04.2002 року за № 15880, що підтверджується довідкою позивача № 182/29-040Ф від 04.02.2009 року.
Працівниками державної податкової адміністрації в Черкаській області ОСОБА_3 та ОСОБА_4 03.06.2009 року проведена перевірка відповідача щодо контролю за дотриманням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій в магазині «Смак» розташованому за адресою: м. Черкаси, вул. Ільїна, 148, де здійснює господарську діяльність відповідач.
Перевіркою встановлено факт реалізації 1 пляшки пива «Чернігівське» 1 л. по ціні 6 грн. 80 коп., однієї банки пива «Чернігівське» по ціні 4 грн. 70 коп. та однієї банки пива «Бірмікс» по ціні 4 грн. 90 коп., а всього на загальну суму 16 грн. 40 коп., при цьому продавець отримала готівку, видала товар та здачу, але розрахункову операцію через реєстратор розрахункових операцій не провела та не видала чек. При перевірці книги обліку розрахункових операцій встановлено не зберігання контрольної стрічки за 07.05.2009 року Також, проведеною перевіркою готівкових коштів на місці проведення розрахунків на час перевірки виявлено невідповідність готівкових коштів на суму 166 грн. 00 коп., фактично рахується 228 грн. 00 коп., тоді як згідно денного звіту реєстратора розрахункових операцій від 03.06.2009 року повинно рахуватись 62 грн. 00 коп. Крім того, перевіркою встановлено, факт реалізації однієї пляшки горілки «Пшенична» 0,5 л., по ціні 13 грн. 00 коп., тоді як мінімальна ціна встановлена постановою Кабінету Міністрів України № 957 від 30.10.2008 року, для даного виду алкогольної продукції, становить 14 грн. 00 коп. за пляшку.
За результатами перевірки складено акт № 725/23/23/23/2015806607 від 03.06.2009 року де зафіксовано порушення п. 1, п. 10 та п. 13 ст. 3 Закону України № 265/95, відповідно до якого субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів, тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязанні:
1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
10) друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років;
13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Крім того, у вказаному акті зафіксоване порушення постанова Кабінету Міністрів України № 957 від 30.10.2008 року , в редакції на момент проведення перевірки, відповідно до якої для горілки мінімальна роздрібна ціна становить 14 грн. 00 коп. за пляшку.
На підставі акта перевірки, позивачем 11.06.2009 року прийнято рішення № 000902303 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1082 грн. 00 коп., а саме за порушення п. 1, п. 10 та п. 13 ст. 3 Закону України № 265/95 відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України № 265/95 - у пятикратному розмірі вартості проданих товарів та двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян , та за порушення п. 13 ст.3 Закону України № 265/95, відповідно до ст. 22 Закону України № 265/95 де вказано, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність. Крім того, 11.06.2009 року позивачем прийняте рішення № 92 про застосування до відповідача фінансових санкцій на суму 1000 грн. 00 коп., відповідно до ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР . Таким чином, за результатами вищевказаної перевірки, позивачем до відповідача застосовані фінансові на загальну суму 2082 грн. 00 коп.
Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 000902303 від 11.06.2009 року отримане відповідачем 24.06.2009 року особисто, про що свідчить підпис на корінці вказаного рішення. Рішення про застосування фінансових санкцій № 92 від 11.06.2009 року отримане відповідачем 24.06.2009 року особисто, про що свідчить підпис на корінці вказаного рішення.
Пунктами 1 і 2 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 № 509-XII (далі - Закон України № 509-XII), передбачено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право:
1) здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків);
2) здійснювати контроль за: додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів;
Згідно із статтями 15 та 16 Закону України № 265/95, контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Відповідно до ст. 25 Закону України № 265/95, суми фінансових санкцій, які визначені ст.ст. 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Станом на 19.01.2010 року фізична особа-підприємець ОСОБА_2 має заборгованість по несплачених фінансових санкціях в сумі 2082 грн. 00 коп., в звязку з чим, позовні вимоги підлягають до задоволення.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.11,14,70,71,89,94,159 163 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов державної податкової інспекції у м. Черкаси до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2: АДРЕСА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь бюджету через державну податкову інспекцію у м. Черкаси: 18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235 (код ЄДРПОУ 34503595) штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 2082 (дві тисячі вісімдесят дві) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.В. Мишенко
Повний текст постанови виготовлений 09 лютого 2010 року.