категорія № 6.19
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
14 січня 2010 року справа № 2а-1621/10/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Ципко О.В.
при секретарі Шибаєвій Т.В.,
за участю сторін:
прокурора: Кудіної Т.А.
(посв. №184 від 16.01.2007 року)
представника позивача: Соболь К.Л.
(довіреність №88 від 11.01.2010р.)
відповідача: не зявився.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі її структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_2 про стягнення штрафної санкції у сумі 1 700,00 грн. , -
В С Т А Н О В И В:
24 грудня 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду звернувся Луганський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі її структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення штрафної санкції у сумі 1 700,00 грн.
Прокурор-заявник в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області 15.09.2009 року проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом ОСОБА_2. За результатами перевірки складено акт № 128523 про порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за що передбачена абз.3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт». Відповідачем надавалися послуги з перевезень пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 вищезазначеного Закону.
За результатами розгляду справи про виявлене порушення, відповідно до п.27 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006 року, 24.09.2009 року керівником інспекції винесено постанову № 098032 про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.
Рішення про застосування фінансової санкції було направлено поштою ОСОБА_2 28.09.2009 року. Проте, в порушення п.28 Порядку фінансову санкцію у розмірі 1700, 00 грн. відповідачем добровільно до бюджету не сплачено.
До теперішнього часу рішення про застосування фінансових санкцій ОСОБА_2 в адміністративному та судовому порядку не оскаржено.
Прокурор у судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі , просив суд стягнути з відповідача в дохід Державного бюджету суму фінансової санкції у суму 1700,00 грн.
Представник позивача у судовому засіданні надав заяву про уточнення позовних вимог, в якій вказав, що при складенні акту та винесені постанови № 098032 про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн. була допущена описка, у звязку з чим позивач просить вважати державний номер транспортного засобу НОМЕР_1. Також, представник позивача підтримав уточнені позовні вимоги в повному обсязі, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові.
Відповідач у судове засідання не прибув, надав до суду заяву про розгляд справи без його участі. Крім того, відповідач в вищевказаній заяві зазначив, що позовні вимоги визнає у повному обсязі.
Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд переходить до наступного.
Згідно з п.4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1190 від 08.09.2004 року, Головавтотрансінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.
Згідно п.8 Положення про Головавтотрансінспекцію на виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністерством транспорту та звязку утворювати територіальні органи у межах граничної чисельності працівників Головатотрансінспекції.
Відповідно до ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» № 2344-ІІІ від 05.04.2001 року від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення фінансових санкцій за порушення мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
15.09.2009 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області була проведена перевірка додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. За результатами перевірки складено акт № 128523 від 15.09.2009 року про порушення ОСОБА_2 законодавства про автомобільний транспорт (а.с.8 - зворотна сторона).
За результатами розгляду справи за виявлене правопорушення, на підставі акту від № 128523 від 15.09.2009 року відповідно до п. 27 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», затвердженого постановою Кабінету Міністрів № 1567 від 08.11.2006 року, керівником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області було винесено постанову № 098032 від 24.09.2009 року про застосування фінансових санкцій, яким відповідачу було визначено фінансові санкції у розмірі 1 700,00грн.( а.с.8).
Рішення про застосування фінансових санкцій було направлено поштою відповідачу 28.09.2009 року (вих.3100), реєстр №85 від 28.09.2009 року.
До теперішнього часу відповідач рішення про застосування фінансових санкцій в адміністративному та судовому порядку не оскаржував і штраф добровільно не сплатив.
На підставі вищевикладеного суд вважає позов обґрунтованим, таким, що підлягає задоволенню та приймає визнання позову відповідачем.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст.ст.94, 112, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі її структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції у сумі 1 700,00 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) до Державного бюджету Артемівського району (ідентифікаційний код 24046582, р/с 31118106700003 в ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 21081100) фінансові санкції у сумі 1 700,00 грн.(одна тисяча сімсот грн. 00 коп.).
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанову складено у повному обсязі та підписано 14 січня 2010 року.
Суддя О.В. Ципко