Ухвала суду № 77920339, 19.11.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.11.2018
Номер справи
815/6332/17
Номер документу
77920339
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/6332/17

УХВАЛА

19 листопада 2018 року м. Одеса

У залі судових засідань №29

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Харченко Ю.В.

При секретарі Савулій В.О.

Розглянувши в порядку письмового провадження заяву відповідача - Комунального некомерційного підприємства "Одеський обласний центр соціально значущих хвороб" Одеської обласної ради" (вхід.№33683/18 від 07.11.2018р.) про відстрочення виконання рішення суду у справі №815/6332/17 за адміністративним позовом Головного управління ДСНС України в Одеській області до Комунального некомерційного підприємства "Одеський обласний центр соціально значущих хвороб" Одеської обласної ради" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення роботи шляхом опечатування (опломбування) всіх дверей (воріт), будівель, приміщень, відключення джерел електропостачання (або інших електромереж, електроприладів, пристроїв, обладнання і установок) до повного усунення вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та у сфері цивільного захисту, зазначених у пунктах 1,2,3,4,6,7,9,10,12,13,14,15,19,20,21,22,23,24,27,28,34 Акта перевірки №106 від 15.11.2017р.,-

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 20.07.2018р. по справі №815/6332/17 адміністративний позов Головного управління ДСНС України в Одеській області задоволено. Застосовано до Комунального некомерційного підприємства "Одеський обласний центр соціально значущих хвороб" Одеської обласної ради" заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення роботи шляхом опечатування (опломбування) всіх дверей (воріт), будівель, приміщень, відключення джерел електропостачання (або інших електромереж, електроприладів, пристроїв, обладнання і установок) до повного усунення вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та у сфері цивільного захисту, зазначених у пунктах 1,2,3,4,6,7,9,10,12,13,14,15,19,20,21,22,23,24,27,28,34 Акта перевірки №106 від 15.11.2017р.

На виконання Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 20.07.2018р. по справі №815/6332/17 Головним управлінням ДСНС України в Одеській області 06.09.2018р. отримано виконавчий лист щодо застосування до Комунального некомерційного підприємства "Одеський обласний центр соціально значущих хвороб" Одеської обласної ради" заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення роботи шляхом опечатування (опломбування) всіх дверей (воріт), будівель, приміщень, відключення джерел електропостачання (або інших електромереж, електроприладів, пристроїв, обладнання і установок) до повного усунення вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та у сфері цивільного захисту, зазначених у пунктах 1,2,3,4,6,7,9,10,12,13,14,15,19,20,21,22,23,24,27,28,34 Акта перевірки №106 від 15.11.2017р.

07.11.2018р. до Одеського окружного адміністративного суду надійшла заява відповідача - Комунального некомерційного підприємства "Одеський обласний центр соціально значущих хвороб" Одеської обласної ради" (вхід.№33683/18), за підписом головного лікаря Єсипенко С.В., щодо відстрочення виконання рішення суду у справі №815/6332/17, оскільки наразі існують обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення суду.

Відповідно до ч.6 ст.7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).

Згідно з п.10 ч.1 ст.4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом;

Частиною 9 статті 205 КАС України передбачено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Таким чином, беручи до уваги вищевикладене, а також те, що усі учасники справи до суду не з'явились, про дату, час та місце судового засідання повідомлялись належним чином та своєчасно, судом ухвалено рішення про розгляд заяви відповідача - Комунального некомерційного підприємства "Одеський обласний центр соціально значущих хвороб" Одеської обласної ради" (вхід.№33683/18 від 07.11.2018р.) про відстрочення виконання рішення суду у справі №815/6332/17, в порядку письмового провадження, відповідно до ч.9 ст.205 КАС України.

Зокрема, як встановлено судом, та вбачається з наявних у матеріалах справи документів, рішенням Одеської обласної ради від 21.12.2017р. №649-VІІ «Про обласний бюджет» передбачено видатки в сумі 2697,0тис.грн. для капітального ремонту системи протипожежного захисту КНП «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб» головним розпорядником яких є обласна рада, що підтверджується належним чином засвідченою копією Листа Департаменту охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації від 03.07.2018р. №01-14/2383.

Судом з'ясовано, що 11.10.2018р. Державним підприємством «Державний науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут «НДІПРОЕКТРЕКОНСТРУКЦІЯ» складено Експертний звіт №ЕК-1429/10-18 щодо розгляду проектної документації «Капітальний ремонт системи протипожежного захисту КНП «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб» Одеської обласної ради», котрий 11.10.2018р. затверджено заступником директора з питань експертизи проектів будівництва Одеської філії Державного підприємства «Державний науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут «НДІПРОЕКТРЕКОНСТРУКЦІЯ» Великим Р.М.

02.11.2018р. головний лікар Комунального некомерційного підприємства "Одеський обласний центр соціально значущих хвороб" Одеської обласної ради" Єсипенко С.В. звернувся до начальника Управління обласної ради з майнових відносин Лунгул В.В., та Директора Департаменту охорони здоров'я Одеської облдержадміністрації Теряєвої О.Г. з Листами №2034, №2033 щодо сприяння у прискоренні процесу виконання робіт з пожежної безпеки у приміщеннях КНП "Одеський обласний центр соціально значущих хвороб" Одеської обласної ради", які розташовані за адресою: м.Одеса, вул.Ядова,4.

Відповідно до Листа Управління обласної ради з майнових відносин від 09.11.2018р. №0600/2725, за підписом Начальника управління Лунгул В.В., на даний час на замовлення управління обласної ради з майнових відносин розроблено робочий проект «Капітальний ремонт систем протипожежного захисту КНП «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб» Одеської обласної ради», який пройшов експертизу та отримано позитивний експертний звіт. Даний проект передбачає улаштування систем пожежної сигналізації, систем пожежного спостереження, систем сповіщення людей про пожежу в усіх будівлях та приміщеннях закладу. Також, виконуються роботи по укладанню договору підряду з улаштування систем пожежної сигналізації, систем пожежного спостереження, систем сповіщення людей про пожежу у вищевказаному закладі.

Відповідно до ст.378 КАС України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання.

Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.

Вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує: 1) ступінь вини відповідача у виникненні спору; 2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання самої особи або членів її сім'ї, її матеріальне становище; 3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.

Відтак, з урахуванням вищевикладеного, а також беручи до уваги обґрунтованість та належним чином підтвердженість заяви відповідача - Комунального некомерційного підприємства "Одеський обласний центр соціально значущих хвороб" Одеської обласної ради" (вхід.№33683/18 від 07.11.2018р.), суд вважає за можливе відстрочити Комунальному некомерційному підприємству "Одеський обласний центр соціально значущих хвороб" Одеської обласної ради" виконнаня Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 20.07.2018р. по справі №815/6332/17 до 01.04.2019р.

Керуючись ст.ст.243,248,378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

1. Заяву відповідача - Комунального некомерційного підприємства "Одеський обласний центр соціально значущих хвороб" Одеської обласної ради" (вхід.№33683/18 від 07.11.2018р.) про відстрочення виконання рішення суду у справі №815/6332/17 за адміністративним позовом Головного управління ДСНС України в Одеській області до Комунального некомерційного підприємства "Одеський обласний центр соціально значущих хвороб" Одеської обласної ради" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення роботи шляхом опечатування (опломбування) всіх дверей (воріт), будівель, приміщень, відключення джерел електропостачання (або інших електромереж, електроприладів, пристроїв, обладнання і установок) до повного усунення вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та у сфері цивільного захисту, зазначених у пунктах 1,2,3,4,6,7,9,10,12,13,14,15,19,20,21,22,23,24,27,28,34 Акта перевірки №106 від 15.11.2017р., задовольнити.

2. Відстрочити Комунальному некомерційному підприємству "Одеський обласний центр соціально значущих хвороб" Одеської обласної ради" виконання Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 20.07.2018р. по справі №815/6332/17 за адміністративним позовом Головного управління ДСНС України в Одеській області до Комунального некомерційного підприємства "Одеський обласний центр соціально значущих хвороб" Одеської обласної ради" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення роботи шляхом опечатування (опломбування) всіх дверей (воріт), будівель, приміщень, відключення джерел електропостачання (або інших електромереж, електроприладів, пристроїв, обладнання і установок) до повного усунення вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та у сфері цивільного захисту, зазначених у пунктах 1,2,3,4,6,7,9,10,12,13,14,15,19,20,21,22,23,24,27,28,34 Акта перевірки №106 від 15.11.2017р., до 01.04.2019р.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст.256 КАС України.

Ухвала суду може бути оскаржена, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду у строки визначені статтею 295 КАС України.

Відповідно до п.п.15.5 п.15 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України в редакції Закону №2147-VIII до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Суддя Харченко Ю.В.