Категорія 6.14
П О С Т А Н О В А
Іменем України
02 лютого 2010 року Справа № 2а- 215/10/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Матвєєвої В.В.
при секретарі: Зацепіній Ю.В.
за участю сторін:
представника позивача Шпуганич В.І.
представник відповідача Бірова І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Краснолуцького міського центру зайнятості до Державного підприємства «Донбасантрацит» в особі відокремленого підрозділу «Групова збагачувальна фабрика ім. Ізвєстій» про стягнення боргу по сплаті страхових внесків на випадок безробіття та пені,-
В С Т А Н О В И В:
18 січня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Краснолуцького міського центру зайнятості до Державного підприємства «Донбасантрацит» в особі відокремленого підрозділу «Групова збагачувальна фабрика ім. Ізвєстій» про стягнення боргу по сплаті страхових внесків на випадок безробіття у розмірі 34264,53 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що Державне підприємство «Донбасантрацит» в особі відокремленого підрозділу «Групова збагачувальна фабрика ім. Ізвєстій» зареєстроване як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в Краснолуцькому міському центрі зайнятості з 18.07.1991 року за №2005.
Відповідно до акту перевірки правильності нарахування, своєчасності та повноти перерахування страхових внесків №352 від 09.12.2009 року підприємство не перераховувало внески до Фонду та станом на 01.11.2009 року заборгованість відповідача по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття складає 32129,42 грн. та пеня в сумі 2135,11 грн.
З урахуванням раніше заявленої суму недоїмки на підставі розрахункової відомості за місяців 2007 року загальна сума недоїмки по сплаті страхових внесків складає 2949,10 грн.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позов в повному обсязі, надав пояснення, аналогічні викладеному в позовній заяві, позов просив задовольнити.
Представник відповідача у судовому засіданні позов визнав в повному обсязі, підтвердив що у підприємства є борг в сумі 34264,53 грн.
Заслухавши сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що Державне підприємство «Донбасантрацит» в особі відокремленого підрозділу «Групова збагачувальна фабрика ім. Ізвєстій» зареєстроване як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в Краснолуцькому міському центрі зайнятості з 18.07.1991 року (а.с. 4).
За результатами перевірки правильності нарахування, своєчасності та повноти перерахування страхових внесків був складений акт № 352 від 09.12.2009 року, згідно якого на підприємстві мала місце недоїмка зі сплати внесків у розмірі 32129,42 грн. (а.с. 6).
Згідно розрахунку заборгованості та пені за результатами перевірки на суму недоїмки була нарахована пеня у розмірі 2135,11 грн. (а.с. 8-9).
Згідно із п.1 ст. 12 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості.
Пунктом 2 вказаної статті передбачено, що функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості, до повноважень яких належить, зокрема, здійснення обліку та ведення реєстру платників страхових внесків; проведення збору страхових внесків; контроль за правильністю нарахування, своєчасності сплати страхових внесків.
Відповідно до п.2 ч.2 ст.35 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" відповідач зобовязаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Згідно із ч.1 ст.38 Закону роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахункии роботодавців.
У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
У відповідності із ч.2 зазначеної статті не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку.
Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.
Згідно п.5.6 „Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття", затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000р. № 339, із змінами та доповненнями затвердженими наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.06.2002р. № 295 та зареєстрованими в Мінюсті України 27.06.2002р. № 544/6832; затвердженими наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 09.11.2004р. № 281 та зареєстрованими в Мінюсті України 27.06.2004р. за № 1494/10093, платники одночасно з отриманням коштів на оплату праці подають платіжні доручення на перерахування внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Згідно розділу 5 п.5.7 Інструкції у разі нестачі коштів на рахунку платника на виплату заробітної платні на сплату страхових внесків в повному обсязі, видача коштів на оплату праці і перерахування страхових внесків до Фонду провадиться у пропорційних розмірах.
Як встановлено в судовому засіданні, недоїмка Державного підприємства «Донбасантрацит» в особі відокремленого підрозділу «Групова збагачувальна фабрика ім. Ізвєстій»по сплаті страхових внесків складає 34264,53 грн ., яку відповідач на теперішній час не сплатив. Крім того, відповідач визнав позовну заяву у повному обсязі.
Частинами 1, 2 ст.136 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у звязку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Відповідно до ч.ч.1,3 ст.112 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Відповідно до ч.4 ст.112 Кодексу адміністративного судочинства України суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Суд вважає, що підстави для відмови у задоволенні позову відсутні, тому позов Краснолуцького міського центру зайнятості до Державного підприємства «Донбасантрацит» в особі відокремленого підрозділу «Групова збагачувальна фабрика ім. Ізвєстій» про стягнення боргу по сплаті страхових внесків на випадок безробіття та пені у розмірі 34264,53 грн. підлягає задоволенню.
Питання про розподіл судових витрат, відповідно до ст. 94 КАС України вирішується таким чином. Так як судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, п.1, п.2 ст. 12, п.2 ч.2 ст.35, ч.ч.1,2 ст.38 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", п.5.6, р.5 п.5.7 „Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття", затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000р. № 339, суд ,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Краснолуцького міського центру зайнятості до Державного підприємства «Донбасантрацит» в особі відокремленого підрозділу «Групова збагачувальна фабрика ім. Ізвєстій» про стягнення боргу по сплаті страхових внесків на випадок безробіття та пені задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Державного підприємства «Донбасантрацит» в особі відокремленого підрозділу «Групова збагачувальна фабрика ім. Ізвєстій» (94503, Луганська область, м. Красний Луч, вул. Стаханова, 4, р/р 2600730120900 в філії «Відділення ПІБ в м. Красний Луч, МФО 304375, код. ЄДРПОУ 26403285) на користь Краснолуцького міського центру зайнятості (94518, Луганська область, м. Красний Луч, Мікрорайон,4/9А, р/р 37174974900039, МФО 804013, код 24046797 Банк УДК м. Луганська) недоїмку по сплаті страхових внесків на випадок безробіття у розмірі 32129,42 (тридцять дві тисячі сто двадцять девять) 42 коп. та пеню у розмірі 2135 (дві тисячі тридцять пять) 11 коп.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова в повному обсязі виготовлена та підписана 08 лютого 2010 року.
СУДДЯ