Категорія № 6.14
ПОСТАНОВА
Іменем України
08 лютого 2010 року Справа № 2а-213/10/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Островської О.П.,
при секретарі: Кірян О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Краснолуцького міського центру зайнятості до Державного підприємства «Донбасантрацит» про стягнення недоїмки зі страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, -
ВСТАНОВИВ:
18 січня 2010 року позивач Краснолуцький міський центр зайнятості звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом, в обґрунтування якого зазначив наступне. ДП «Донбасантрацит» є платником страхових внесків до Фонду загальнообовязкового соціального страхування на випадок безробіття і зареєстрований у Краснолуцькому міському центрі зайнятості 30.04.2003 року. Однак, свої зобовязання щодо своєчасної та у повному обсязі сплати страхових внесків до Фонду належним чином не виконує, у звязку з чим за ним виникла заборгованість зі сплати вказаних внесків, яка станом на 01.10.2009 року склала 36391,07 грн. Позивач просить стягнути з відповідача вказану суму на свою користь.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі, пояснив, що заборгованість відповідача зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообовязкового соціального страхування на випадок безробіття станом на 01.10.2009 року становить 36391,07 грн., просив стягнути вказану суму.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги в сумі 36391,07 грн. визнав у повному обсязі.
Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно зі ст. 19 Закону України «Про зайнятість населення» Державна служба зайнятості має право стягувати з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обовязкових зборів та недоїмок до державного фонду сприяння зайнятості населення.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Фонд загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління на випадок безробіття, провадження збору на акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості (ст. 12 Закону).
Згідно ст. 34 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Фонд має право застосовувати фінансові санкції, передбачені законом, у разі порушення порядку сплати страхувальниками страхових внесків, стягувати з посадових осіб та страхувальників передбачені законом штрафи та застосовувати інші фінансові санкції за недотримання цього Закону. Фонд зобовязаний забезпечувати збір страхових внесків, контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття.
Статтею 35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» визначено, що роботодавець зобовязаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески, надавати виконавчій дирекції Фонду відомості в установленому порядку про сплату страхових внесків. Роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавця. Не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальників у безспірному порядку.
Судом встановлено, що відповідач ДП «Донбасантрацит» є платником страхових внесків до Фонду загальнообовязкового соціального страхування на випадок безробіття і зареєстрований у Краснолуцькому міському центрі зайнятості в якості платника вказаних страхових внесків 22.05.2003 року. При проведенні планової перевірки відповідача з питань дотримання вимог законодавства щодо сплати страхових внесків до Фонду загальнообовязкового соціального страхування на випадок безробіття виявлено недоїмку зі сплати страхових внесків за період з 30.01.2009 по 30.09.2009 у розмірі 34973,46 грн., а також несплату нарахованої пені в розмірі 1417,61 грн. таким чином, загальна сума заборгованості складає 36391,07 грн.
Вказані обставини підтверджуються заявою про реєстрацію платника страхових внесків (а.с. 4), актом перевірки за № 346 від 30.11.2009 року (а.с. 5-6), розрахунком заборгованості (а.с. 9-10), визнаються відповідачем.
За таких обставин позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Краснолуцького міського центру зайнятості задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Державного підприємства «Донбасантрацит» (94506, Луганська область, м. Красний Луч, вул. Косіора, 10, р/р 35247029002089 в ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код ЄДРПОУ 32446546) на користь Краснолуцького міського центру зайнятості (94518, Луганська область, м. Красний Луч, мікрорайон 4, б. 9а, ВДК м. Красний Луч, код 24046797, банк УДК м. Луганська, МФО 804013, р/р 37174974900039, код 50040400, код ЄДРПОУ 13391968) заборгованість зі страхових внесків у сумі 36391 грн. 07 коп. (тридцять шість тисяч триста девяносто одна грн. 07 коп.).
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанову складено у повному обсязі та підписано 08 лютого 2010 року.
Суддя О.О.Островська