
Справа № 344/17865/18
Провадження № 3/344/5352/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 листопада 2018 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Хоростіль Р.В., розглядаючи справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого головним спеціалістом відділу територіальної оборони Івано-Франківського ОВК, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1,
за ч. 1 ст. 212-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
З протоколу про адміністративне правопорушення № 458 від 30.10.2018 року вбачається, що 05.12.2017 року працівником Івано-Франківського обласного військового комісаріату (головним спеціалістом відділу територіальної оборони Івано-Франківського ОВК ОСОБА_1) особисто (наручно) доставлено під розписку на примірнику № 2 головному спеціалісту загального відділу управління документообігу та контролю апарату Івано-Франківської обласної державної адміністрації ОСОБА_2 (для доповіді голові Івано-Франківської обласної державної адміністрації ОСОБА_3) матеріальні носії інформації «Щодо необхідності переопрацювання та затвердження нового Положення про штаб зони територіальної оборони №5 (Івано-Франківська область) та нового посадового складу зони територіальної оборони №5» за підписом військового комісара Івано-Франківського обласного військового комісаріату полковника ОСОБА_4, без грифу обмеження «Для службового користування» та без грифу секретності «Таємно» (МНІ вих. №8/8546 від 05.12.2017р. вх. №10131/0/1-078 від 05.12.2017р.). Водночас, відповідальними працівниками загального відділу ОДА зазначені МНІ було зареєстровано у загальному діловодстві, відскановано та розміщено у електронному варіанті у поштовій скринці ОДА, до якої мають доступ сторонні особи. Таким чином, з метою з’ясування можливої наявності у зазначених МНІ відомостей секретного характеру УСБУ в Івано-Франківській області їх було направлено для проведення експертизи Державному експерту з питань таємниці - Першому заступнику начальника Генерального штабу Збройних Сил України (від 10.04.2018 №60/26-17т та від 14.05.2018 №60/26-19т). Водночас, у відповідності до листа Івано-Франківського обласного військового комісаріату від 29.10.2018 №3/320 встановлено, що Протоколом засідання експертної комісії з експертизи проведення цінностей документу (№24дск від 26.02.2018р.) відомості направлені ОСОБА_1 на адресу Івано-Франківської ОДА містять інформацію, що відповідає п.2.3, и.1.3 Переліку відомостей Збройних Сил України, що становлять службову інформацію, затвердженого наказом Генерального штабу ЗСУ від 22.11.2017 №408. Таким чином, головний спеціаліст відділу територіальної оборони Івано-Франківського ОВК ОСОБА_1 порушив вимоги п.п. 9, 10, 54 Типової інструкції, що призвело до розголошення службової інформації в сфері оборони перед сторонніми особами. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 212-5 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, однак подав заяву про розгляд справи у його відсутності, вину у вчиненому визнав.
Дослідивши матеріали справи, встановлюючи наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні, передбаченому ч. 1 ст. 212-5 КУпАП, окрім особистого визнання вини, повністю доведена даними з протоколу про адміністративне правопорушення № 458 від 30.10.2018 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, а також листом-інформуванням ОДА від 05.12.2017 року, скрішотами та іншими матеріалами справи в їх сукупності.
Таким чином дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 212-5 КУпАП.
Обставин, що пом’якшують чи обтяжують відповідальність судом не встановлено.
Отже, враховуючи характер та ступінь суспільної небезпечності вчиненого адміністративного правопорушення, а також ставлення винного до вчиненого правопорушення, суд вважає, що для попередження вчинення правопорушень в майбутньому на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Керуючись ч. 1 ст. 212-5, ст.ст. 280, 283-285, 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212-5 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 60 (шістдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 (одна тисяча двадцять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 31211256026001; код класифікації доходів бюджету 22030106, судовий збір у розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок.
Апеляційна скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подана до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Р.В. Хоростіль