
Справа № 344/17809/18
Провадження № 3/344/5336/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 листопада 2018 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Хоростіль Р.В., розглядаючи справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер: суду невідомий,
за ч. 3 ст. 172-20, ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
З протоколу про військове адміністративне правопорушення ІФМВК № 3 від 29.10.2018 року вбачається, що старший солдат ОСОБА_1 в порушення вимог Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, а саме ст. 11 – у частині свято і непорушно додержуватись КУ, Військової присяги, віддано служити Українському народові, сумлінно і чесно виконувати військовий обов’язок, знати та виконувати свої обов’язки та додержуватись вимог статутів Збройних Сил України; ст. 12 - у частині про все, що сталось з військовослужбовцем доповідати своєму безпосередньому начальникові; ст. 13 – у частині військовослужбовець зобов’язаний утримуватись від шкідливих звичок; ст. 17 – у частині на військовослужбовця під час виконання інших завдань покладаються спеціальні обов’язки, порядок їх виконання визначаються законами і статутами Збройних Сил України; ст. 128 - у частині бути дисциплінованим, не допускати негідних вчинків; ст. 291 – у частині військовослужбовці добового наряду повинні знати, неухильно й сумлінно виконувати свої обов’язки та ст. 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України – у частині не допускати самому і стримувати інших від негідних вчинків, 14.10.2018 року під час виконання обов’язків чергового Івано-Франківського військового комісаріату вжив спиртні напої, у результаті чого виконував службові обов’язки в нетверезому стані (стані алкогольного сп’яніння), чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Крім цього, з протоколу про військове адміністративне правопорушення ІФМВК № 4 від 29.10.2018 року вбачається, що старший солдат ОСОБА_1 в порушення вимог Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, а саме ст. 11 – у частині свято і непорушно додержуватись КУ, Військової присяги, віддано служити Українському народові, сумлінно і чесно виконувати військовий обов’язок, знати та виконувати свої обов’язки та додержуватись вимог статутів Збройних Сил України; ст. 12 - у частині про все, що сталось з військовослужбовцем доповідати своєму безпосередньому начальникові; ст. 13 – у частині військовослужбовець зобов’язаний утримуватись від шкідливих звичок; ст. 17 – у частині на військовослужбовця під час виконання інших завдань покладаються спеціальні обов’язки, порядок їх виконання визначаються законами і статутами Збройних Сил України; ст. 128 - у частині бути дисциплінованим, не допускати негідних вчинків; ст. 291 – у частині військовослужбовці добового наряду повинні знати, неухильно й сумлінно виконувати свої обов’язки та ст. 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України – у частині не допускати самому і стримувати інших від негідних вчинків, 14.10.2018 року під час виконання обов’язків чергового Івано-Франківського військового комісаріату вжив спиртні напої, у результаті чого 14.10.2018 року виконував службові обов’язки в нетверезому стані (стані алкогольного сп’яніння), тобто недбало поставився до виконання службових обов’язків за існуючого особливого періоду, що могло негативно вплинути на стан виконання покладених на Збройні Сили завдань, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, хоча належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи, про причини неявки суду не повідомив.
За таких обставин, керуючись ст. 268 КУпАП, вважаю, що справу можна розглянути у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи, встановлюючи наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчинених правопорушеннях, передбачених ч. 3 ст. 172-20, ч. 2 ст. 172-15 КУпАП повністю доведена даними з протоколів про адміністративне правопорушення ІФМВК № 3 від 29.10.2018 року та ІФМВК № 4 від 29.10.2018 року, актом службового розслідування від 23.10.2018 року, витягом з наказу військового комісара Івано-Франківського міського військового комісаріату від 14.10.2018 року, письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 19.10.2018 року, ОСОБА_3 від 22.10.2018 року, ОСОБА_4 від 16.10.2018 року, ОСОБА_5 від 16.10.2018 року, ОСОБА_1 від 19.10.2018 року, лікарською довідкою, витягом з наказу військового комісара Івано-Франківського міського військового комісаріату від 23.10.2018 року про результати проведення службового розслідування.
Таким чином дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч. 3 ст. 172-20, ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
Обставин, що пом’якшують чи що обтяжують відповідальність не встановлено.
Згідно з ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Отже, враховуючи характер та ступінь суспільної небезпечності вчинених адміністративних правопорушень, суд вважає, що для попередження вчинення правопорушень в майбутньому на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у відповідності з вимогами ст. 36 КУпАП.
Керуючись ч. 3 ст. 172-20, ч. 2 ст. 172-15, ст.ст. 36, 280, 283-285, 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушень передбачених ч. 3 ст. 172-20, ч. 2 ст. 172-15 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення:
- за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП у розмірі 215 (двісті п’ятнадцять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3655 (три тисячі шістсот п’ятдесят п’ять) гривень.
- за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП у розмірі 145 (сто сорок п’ять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 2465 (дві тисячі чотириста шістдесят п’ять) гривень.
На підставі ст. 36 КУпАП визначити ОСОБА_1 остаточне адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 215 (двісті п’ятнадцять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3655 (три тисячі шістсот п’ятдесят п’ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер: суду невідомий, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 31211256026001; код класифікації доходів бюджету 22030106, судовий збір у розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок.
Апеляційна скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подана до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Р.В. Хоростіль