
МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Д.Ростовського, 35, смт. Макарів, Київська область, 08000, тел/факс (04578)5-13-39, e-mail inbox@mk.ko.court.gov.ua
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 370/2246/18
"25" жовтня 2018 р. року суддя Макарівського районного суду Київської області Тандир О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Макарівського ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючий за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2
за ст.1224, ст.124, ч.4 ст.130 КУпАП,
в с т а н о в и в:
29 липня 2018 року близько 11 червня 25 хвилин в с. Копилів Макарівського району Київської області по вул. Жовтнева, водій ОСОБА_1, керуючи автомобілем Audi A6 номерний знак EZE 689 будучи учасником дорожньо – транспортної пригоди залишив місце пригоди та поїхав за місцем проживання, чим порушив вимоги п.2.10а Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст.1224 КУпАП.
Крім того, 29 липня 2018 року близько 11 червня 25 хвилин в с. Копилів Макарівського району Київської області по вул. Жовтнева, водій ОСОБА_1, керуючи автомобілем Audi A6 номерний знак EZE 689 не вибрав безпечної швидкості руху, не впорався з керуванням в результаті чого здійснив наїзд на електроопору, після чого автомобіль зазнав пошкоджень, а також збив електроопору, чим порушив вимоги п.12.1 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст.124 КУпАП.
В результаті дорожньо - транспортної пригоди автомобіль та електроопора отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками.
З схеми місця дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася 29 липня 2018 року близько 11 червня 25 хвилин в с. Копилів Макарівського району Київської області по вул. Жовтнева, вбачається місце розташування транспортного засобу після дорожньо - транспортної пригоди.
Крім того, до суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ОБ №118092 від 29 липня 2018 року в якому вказано, що 29 липня 2018 року о 12 год. 30 хв. в с. Копилів Макарівського району Київської області по вул. Жовтневій, водій ОСОБА_1, керував автомобілем Audi A6 номерний знак EZE 689 в стані алкогольного сп’яніння. Огляд на стан сп’яніння у встановленому законом порядку із згоди водія було проведено за допомогою приладу «Alcotest 6810» в присутності двох свідків. Результат тесту позитивний 5 ‰, чим порушив вимоги п.2.5а Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч.4 ст.130 КУпАП.
До протоколу про адміністративне правопорушення додано тест на алкоголь приладу Драгер Alcotest 6810, результат тесту 5.00 ‰ зі змісту якого вбачається, що водій ОСОБА_1, керував автомобілем в стані алкогольного сп’яніння.
В судове засідання ОСОБА_1 не з’явилася, проте належним чином повідомлявся про день, час та місце розгляду справи судовою повісткою.
Згідно ст.268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в
присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Згідно п.2.10А Правил дорожнього руху України у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний:
а) негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.
Пунктом 12.1 Правил дорожнього руху України передбачено, що під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
ОСОБА_1 доказів своєї невинуватості суду не надав, заяв, клопотань суду не заявляв.
Дії ОСОБА_1 підлягають кваліфікації за ст.1224 КУпАП як залишення водіями транспортних засобів на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні; за ст.124 КУпАП як порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів чи іншого майна.
У відповідності до вимог ст.33,34,35 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом'якшують відповідальність не встановленою.
Обставин, що обтяжують відповідальність не встановлено.
Відповідно до ст. 36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи особу правопорушника, ОСОБА_1 слід призначити адміністративне стягнення у межах санкції ст.1224 КУпАП у вигляді штрафу, в межах ст.124 КУпАП у вигляді штрафу.
Дослідивши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.4 ст.130 КУпАП, суд встановив, що відповідно до вимог ст. 247 п. 1 КУпАП провадження у даній справі не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Згідно зі ст.129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в надані ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Виходячи зі змісту ст.7, 254, 279 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.
У відповідності статті 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку ст.251 КУпАП є одним з доказів в справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол та не може бути перекладено на суд.
Згідно з вимогами п.2.5 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, затвердженої спільним наказом МВС України та МОЗ України № 1452/735 від 09 листопада 2015 року, перед проведенням огляду на стан сп’яніння поліцейський інформує особу, яка підлягає огляду на стан сп’яніння, про порядок застосування спеціального технічного засобу та на її вимогу надає сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки. Крім того, згідно інструкції алкотестеру «Драгер «Alcotest 6810», якщо з часу останнього калібрування пройшло більше 6 місяців, необхідно провести його калібрування.
Як вбачається із відмітки на роздруківці з "Alcotest 6810 Drаger" останнє калібрування цього приладу було здійснено 12.12.2017 року, а огляд водія на стан сп'яніння було проведено 29.07.2018 року, тобто більше ніж 6 місяців.
Крім того, протокол про адміністративні правопорушення складений з порушенням вимог Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України від 09.11.2015 року № 1452/735 (далі - Інструкція) та вважається недійсним, адже містить у собі виправлення у зазначенні по – батькові правопорушника.
Оскільки протокол про адміністративне правопорушення є основним доказом вчинення правопорушення, а він складений з порушенням вимог Інструкції та ст.256 КУпАП, адже у протоколі містяться виправлення, а відомості на яких ґрунтується протокол, а саме: показання алкотестеру «Драгер «Alcotest 6810», судом не можуть братися до уваги, це виключає можливість притягнення особи до адміністративної відповідальності за порушення ч.4 ст.130 КУпАП.
Враховуючи викладене, суд, тлумачачи всі сумніви на користь особи, яка притягується до відповідальності, вважає вину ОСОБА_1 у вчинені правопорушення, передбаченого ч.4 ст.130 КУпАП не доведеною належними і допустимими доказами.
Відповідно до вимог ст. 247 п. 1 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні про адміністративне правопорушення сплачується у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено стягнення.
Керуючись вимогами ст.36, ст.40-1, ст.1224, ст.124, ч.4 ст. 130 КУпАП ,-
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.1224 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п’ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 255.00 гривень (двісті п’ятдесят п’ять гривень 00 копійок);
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави в розмірі двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 340 (триста сорок гривень) 00 копійок;
На підставі ст. 36 КУпАП визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, остаточне адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 340 (триста сорок гривень) 00 копійок;
Провадження у адміністративній справі відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.130 КУпАП - закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення;
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, судовий збір на користь держави ( отримувач: УК у Макарівському районі смт. Макарів; ЄДРПОУ: 38007165; банк: Казначейство України (ЕАП); МФО: 899998; р/р 31216206010385; код платежу: 22030101) в сумі 352.40 (триста п’ятдесят дві гривні 40 копійок).
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови через Макарівський районний суд Київської області.
Суддя О.В.Тандир