
Дата документу 16.10.2018
Справа № 334/6433/18
Провадження № 3/334/1587/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 жовтня 2018 року
Суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Гнатюк О.М., за участю представника Запорізької митниці ДФС ОСОБА_1, розглянувши адміністративний матеріал за фактом порушення митних правил громадянина ОСОБА_2:
YATIK ALI, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає за адресою: ОСОБА_2, м. Анталія, Meydankavagi mah. 1595 sok. №51/3, Muratpasa, за статтею 471 Митного кодексу України, -
ВСТАНОВИВ:
08.05.2018, о 18 год. 20 хв. в зоні митного контролю залу «на приліт» міжнародного аеропорту м. Запоріжжя, під час здійснення митного контролю та митного оформлення багажу та ручної поклажі громадян рейсу № 430 «Сабіха-Запоріжжя», громадянин ОСОБА_2 ОСОБА_3 (YATIK ALI) самостійно обрав форму проходження митного контролю у спрощеному порядку «зелений коридор», без заповнення митної декларації.
Після перетину «білої смуги», яка позначає закінчення «зеленого коридору», службовий собака «Венера» спрацював на ручну поклажу зазначеного громадянина. Під час проведення митного контролю посадовою особою Запорізької митниці ДФС встановлено, що у ручній поклажі громадянина ОСОБА_2 ОСОБА_3 (YATIK ALI), окрім особистих речей, знаходилось загалом 5 кг. (100 коробок по 50 грам) тютюну для кальяну «АLSАНА», без ознак приховування. ОСОБА_4 (YATIK ALI) повернуто 250 грам (5 коробок) тютюну, у відповідності до норм ст. 376 МК України.
08.05.2018 Запорізькою митницею ДФС відносно гр. ОСОБА_2 ОСОБА_3 (YATIK ALI) складено протокол про порушення митних правил № 0169/11200/18 за ознаками, передбаченими ст. 471 МК України.
Тютюн для кальяну «АLSАНА», який є безпосереднім предметом порушення митних правил, тимчасово вилучений протоколом про порушення митних правил № 0169/11200/18 та 10.05.2018 переданий на зберігання на склад Запорізької митниці ДФС.
Таким чином, громадянин ОСОБА_2 ОСОБА_3 (YATIK ALI), який формою проходження митного контролю обрав проходження через «зелений коридор», порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме перемістив 08.05.2018 через митний кордон України (Запорізька митниця ДФС) товар - тютюн для кальяну (5 кг., 100 коробок по 50 грам), переміщення якого через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України.
Правопорушник в судове засідання не з'явився, про час і місце судового розгляду повідомлялася належним чином. В своїх письмових поясненнях, наданих 08.05.2018, гр. ОСОБА_2 ОСОБА_3 (YATIK ALI) повідомив, що після прибуття до Запорізького аеропорту рейсом № 430 «Сабіха-Запоріжжя» самостійно обрав «зелений коридор» для проходження митного контролю. На питання співробітника митниці щодо наявності предметів, які підлягають декларуванню, відповів, що такі предмети відсутні. Під час проведення митного контролю посадовою особою Запорізької митниці ДФС в ручній поклажі було виявлено тютюн для кальяну в кількості 5 кг., який віз для друга. ОСОБА_3 (YATIK ALI) також зазначив, що про заборону та обмеження ввозу тютюну для кальяну йому відомо не було. Провину в порушенні митних правил визнає. Справу про порушення митних правил просить розглянути в суді без його участі, у зв'язку з відсутністю перебування в Україні.
У судовому засіданні представник Запорізької митниці ДФС ОСОБА_1 підтримав факти, викладені у протоколі про порушення митних правил №0169/11200/18 та просила суд прийняти рішення в межах ст. 471 МК України.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що в діях громадянина ОСОБА_3 (YATIK ALI)є склад адміністративного правопорушення, передбачений ст. 471 МК України.
Відповідно до ст. 376 МК України, ввезення на митну територію України алкогольних напоїв та тютюнових виробів громадянами, які не досягли 18-річного віку, не допускається.
Громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити алкогольні напої та тютюнові вироби на митну територію України в ручній поклажі або супроводжуваному багажі без сплати митних платежів та без письмового декларування у таких кількостях із розрахунку на одну особу:
1) 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів;
2) 5 літрів пива, 2 літри вина, 1 літр міцних (із вмістом спирту більш як 22 %) алкогольних напоїв.
Алкогольні напої та тютюнові вироби незалежно від їх кількості не звільняються від оподаткування митними платежами , якщо особа, яка ввозить їх на митну територію України, була відсутня в Україні менш ніж 24 години.
У відповідності до ст. 378 МК України, пропуск на митну територію України товарів, що класифікуються в 1 - 24 групах УКТ ЗЕД та ввозяться громадянами для вільного обігу, в будь-яких обсягах не дозволяється.
Обмеження, встановлене частиною першою цієї статті, не поширюється на:
алкогольні та тютюнові вироби, що ввозяться громадянами в кількостях та у способи, зазначені у частині другій статті 376 цього Кодексу ;
харчові продукти вагою до 10 кг в упаковці виробника, що надходять на адресу громадян у міжнародних поштових або експрес-відправленнях ;
харчові продукти для власного споживання на суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро, що ввозяться в порядку та обсягах , визначених Кабінетом Міністрів України;
домашніх тварин.
Не підлягають переміщенню на митну територію України в несупроводжуваному багажі продукти харчування без упаковки виробника.
Відповідно до ст. 515 МК України, в справі про порушення митних правил № 0169/11200/18 було призначено хімічну експертизу. Згідно висновку № 142008200-0612 від 11.07.2018 Дніпропетровського відділу з питань експертиз та досліджень Департаменту податкових та митних експертиз ДФС значиться, що надані для дослідження зразки відповідають тютюну для кальяну.
На підставі постанови про призначення експертизи від 31.08.2018 року в справі про порушення митних правил № 0169/11200/18 було призначено товарознавчу експертизу. Згідно висновку № 142005901-1450 від 19.09.2018 Управління товарознавчої, інженерно-технічної та криміналістичної експертизи Департаменту податкових та митних експертиз ДФС значиться, що надані для дослідження об’єкти мають загальну вартість у розмірі 3 933,00 грн.
Відповідно до положень ст. 366 МК України, канал, позначений символами зеленого кольору («зелений коридор»), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.
Обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Громадяни, які проходять (проїжджають) через «зелений коридор», звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.
Відповідно до п. 57 ч. 1 ст. 4 МК України, товари – будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередачі.
Таким чином, громадянин ОСОБА_2 ОСОБА_3 (YATIK ALI) порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто перемістив через митний кордон України через «зелений коридор» товар, переміщення якого через митний кордон України обмежено законодавством України.
Враховуючи вищевикладене, обставини справи, особу порушника та ступінь його вини, обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність, суд вважає необхідним визнати винним громадянина ОСОБА_2 ОСОБА_3 (YATIK ALI)за ст.471 МК України та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі сто неоподаткованих мінімумів доходів громадян та з конфіскацією.
Відповідно до довідки про витрати митного органу в справі про порушення митних правил № 0169/11200/18, обрахована вартість за добу зберігання предметів порушення митних правил на складі митного органу з 10.05.2018 становить - 0,0132 Євро.
Кошти на відшкодування витрат на зберігання майна у справі про порушення митних правил № 0169/11200/18, необхідно перерахувати на рахунок: 31258250189086 в УДКСУ у м. Києві, МФО банку 820172, одержувач - Запорізька митниця ДФС, код ЄДРПОУ 39477764.
Згідно із Законом України «Про судовий збір» з ОСОБА_3 (YATIK ALI) належить стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, тобто в сумі 352 грн. 40 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст. 471 Митного Кодексу України, ст. 283, 284 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним громадянина ОСОБА_2 ОСОБА_3 (YATIK ALI) у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу сто неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одну тисячу сімсот) гривень на користь держави з конфіскацією вилученого товару, а саме: тютюн фірми «ALSAHA» у картонних коробках по 50 г у кількості 95 шт., вартістю 3933 гривень.
Стягнути з ОСОБА_3 (YATIK ALI) в дохід держави судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок.
На підставі ст. 519, 520 МКУ стягнути з ОСОБА_3 (YATIK ALI) на користь Запорізької митниці ДФС понесені митним органом витрати в сумі 67 (шістдесят сім) гривень 84 копійок.
Постанова може бути оскаржена в Запорізькій апеляційний суд протягом десяти діб з дня винесення постанови через Ленінський районний суд м. Запоріжжя.
Суддя О.М. Гнатюк