
Головуючий І інстанції: Мельников Р.В.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 листопада 2018 р. Справа № 820/4589/18Харківський апеляційний адміністративний суд у складі:
судді-доповідача: Катунова В.В.,
суддів: Ральченка І.М. , Бершова Г.Є. ,
розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Індустріального об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 03.09.2018, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, м. Харків, 61004, по справі № 820/4589/18
за позовом Індустріального об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2
про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Позивач- Індустріальне об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова, звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просив суд стягнути з ФОП ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, прострочену заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, штрафів та пені у сумі 3593 грн. 78 коп. на користь Індустріального об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова (пр. Московський 198/3 м. Харків, 61082, р/р 25600301672331 в Харківське обласне управління АТ "Ощадбанк" м. Харків, МФО 351823, код ЄДРПОУ 41248021).
Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 03.09.2018 в задоволенні адміністративного позову відмовлено.
Індустріальне об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова, не погодившись із рішенням суду першої інстанції, подало апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції оскаржуване рішення скасувати та прийняти нове, яким позовні вимоги задовольнити.
Доводи апеляційної скарги аналогічні доводам позовної заяви
Відзиву на вказану апеляційну скаргу до суду не надходило, що не перешкоджає її розгляду по суті.
На підставі п. 2 ч. 1 ст. 311 КАС України справа розглядається в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції при прийнятті оскаржуваного судового рішення норм матеріального та процесуального права, суд вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню за наступних підстав.
Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що позивач скористався правом наданим йому положеннями ч.5 ст.25 Закону України №2464 в частині стягнення заборгованості шляхом винесення вимоги про сплату боргу №Ф-735-У від 04.03.2013 року, №Ф-1575-У від 03.06.2013 року, №Ф-1507-ш-у від 01.07.2013 року та рішень про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску № 930 від 19.04.2013 року, № 1475 від 20.06.2013 року, № 1476 від 20.06.2013 року, № 1477 від 20.06.2013 року, № 1478 від 20.06.2013 року, які на даний час перебувають на виконанні у Орджонікідзевському відділі державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції.
Таким чином, суд першої інстанції дійшов висновку про відсутність підстав для стягнення з відповідача цієї ж суми недоїмки, штрафів та пені у судовому порядку.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.
Правовідносини, що виникли між сторонами, регулюються Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV від 09.07.2003 року (далі Закон України №1058-IV) та Законом України від 08.07.2010 року № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі Закон України № 2464-VI).
Зокрема, вказаним законом запроваджено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування як консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі, з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, та визначені правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.
Згідно пункту 7 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення "Закону України від 08.07.2010 року № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2011 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року.
Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Відносини у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування в період після 01.01.2004 року врегульовано Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Згідно з положеннями п.1 ст.14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальниками відповідно до цього Закону є роботодавці, зокрема, підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - підприємці та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - підприємців, які обрали особливий спосіб оподаткування (єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10 статті 11 цього Закону.
Відповідно до ст.ст. 17, 20 Закону України №1058-IV, ст.ст.6, 7 №2464-VI страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є, зокрема, для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, - календарний місяць.
Статтею 14 Закону України №2464-VI встановлено, що обов'язок здійснювати контроль за дотриманням платниками єдиного внеску вимог цього Закону покладений на Пенсійний фонд та його територіальні органи, яким згідно п.7 ст.13 Закону надане право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску, а також згідно п.7 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону заборгованість по страховим внескам.
Згідно з пунктом 2.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України №8-2 від 30 квітня 2002 року та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 травня 2002 року за №442/6730, одним з основних завдань управління є облік платників страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, збирання та акумулювання в районі (місті) внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інших коштів, призначених для пенсійного забезпечення, ведення їх обліку, призначення (перерахунок) пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці та підготовка документів для їх виплати, забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством, ефективне та цільове використання коштів Фонду, інших коштів, призначених для виплати пенсій та щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці, удосконалення методів фінансового планування, звітності та системи контролю за витрачанням коштів, призначених для пенсійного забезпечення, забезпечення функціонування в районі (місті) системи персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.
Відповідно до ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у визначені строки вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків, орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки, строки давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Судовим розглядом встановлено, що у встановлений строк ФОП ОСОБА_2 не було сплачено єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за січень 2013 року на суму 463 грн. 39 коп., та за період з 01.01.2012 року по 31.12.2012 року на суму 4892,70 грн.
Управлінням Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Харкова, правонаступником якого є позивач у справі, у зв'язку із наявною у ОСОБА_2 заборгованістю зі сплати єдиного внеску, штрафів та пенсі станом на 04.03.2013 року на суму несплаченого єдиного внеску в розмірі 5356,09 грн. було прийнято вимогу про сплату боргу №Ф-735-У від 04.03.2013 року, яку було отримано відповідачем 20.03.2013 року, про що свідчить підпис останнього у корінці вимоги (а.с. 15).
У зв'язку з несплатою у встановлений строк ФОП ОСОБА_2 єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за результатами перевірки позивачем було накладено на останнього штраф на суму 413,04 грн.
Також матеріалами справи встановлено, що у визначений строк ФОП ОСОБА_2 не було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за квітень 2013 року на суму 463 грн. 39 коп., у зв'язку з чим управлінням Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Харкова було винесено на суму несплаченого єдиного внеску в розмірі 463,39 грн. вимогу про сплату боргу №Ф-1575-У від 03.06.2013 року, яку було отримано відповідачем 20.03.2013 року, про що свідчить підпис останнього у корінці вимоги (а.с. 16).
19.04.2013 року Управлінням Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Харкова було прийнято рішення № 930 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску і застосовано штраф у розмірі 8,39 грн. та нараховано пеню у розмірі 30,62 грн., всього в сумі 39,01 грн., у зв'язку з несплатою у встановлений строк ФОП ОСОБА_2 єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 21.11.2011 року до 20.11.2013 року. Вказане рішення було отримано відповідачем 20.06.2013 року, про що свідчить підпис останнього про отримання примірника рішення (а.с. 24).
20.06.2013 року Управлінням Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Харкова було прийнято рішення № 1475 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску і застосовано штраф у розмірі 27,86 грн. та нараховано пеню у розмірі 157,12 грн., всього в сумі 184,98 грн., у зв'язку з несплатою у встановлений строк ФОП ОСОБА_2 єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 21.11.2011 року по 07.06.2013 року. Вказане рішення було отримано відповідачем 20.06.2013 року, про що свідчить підпис останнього про отримання примірника рішення (а.с. 20).
20.06.2013 року Управлінням Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Харкова було прийнято рішення № 1476 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, і застосовано штраф у розмірі 39,80 грн. та нараховано пеню у розмірі 201,45 грн., всього в сумі 241.25 грн., у зв'язку з несплатою у встановлений строк ФОП ОСОБА_2 єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 20.12.2011 року до 07.06.2013 року. Вказане рішення було отримано відповідачем 20.06.2013 року, про що свідчить підпис останнього про отримання примірника рішення (а.с. 23).
20.06.2013 року Управлінням Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Харкова було прийнято рішення № 1477 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску і застосовано штраф у розмірі 40,55 грн. та нараховано пені у розмірі 194,08 грн., всього в сумі 234,63 грн., у зв'язку з несплатою у встановлений строк ФОП ОСОБА_2 єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 20.01.2012 року до 13.06.2013 року. Вказане рішення було отримано відповідачем 20.06.2013 року, про що свідчить підпис останнього про отримання примірника рішення (а.с.22).
20.06.2013 року Управлінням Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Харкова було прийнято рішення № 1478 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску і застосовано штраф у розмірі 43,35 грн. та нараховано пеню у розмірі 194,93 грн., всього в сумі 238,28 грн., у зв'язку з несплатою у встановлений строк ФОП ОСОБА_2 єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 20.02.2012 року по 13.06.2013 року. Вказане рішення було отримано відповідачем 20.06.2013 року, про що свідчить підпис останнього про отримання примірника рішення (а.с. 21).
Управлінням Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Харкова до ОСОБА_2 було застосовано штраф у розмірі 413,04 грн. та винесено вимогу про сплату боргу №Ф-1507-ш-у від 01.07.2013 року, яку було отримано відповідачем 01.07.2013 року, про що свідчить підпис останнього у корінці вимоги (а.с. 17).
Відповідно ч.3 ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" територіальні органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату, після отримання якої страхувальник зобов'язаний протягом десяти робочих днів сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Відповідно до положень абз.8 ч.3 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
З матеріалів справи вбачається, що вимоги про сплату боргу №Ф-735-У від 04.03.2013 року, №Ф-1575-У від 03.06.2013 року, №Ф-1507-ш-у від 01.07.2013 року та рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску № 930 від 19.04.2013 року, № 1475 від 20.06.2013 року, № 1476 від 20.06.2013 року, № 1477 від 20.06.2013 року, № 1478 від 20.06.2013 року були вручені відповідачу, про що свідчать підписи останнього.
Доказів оскарження вказаних вимог та рішень відповідачем не надано та судом самостійно вказаних обставин не встановлено. Таким чином, вимоги про сплату боргу та рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску є узгодженими.
Зі змісту адміністративного позову вбачається, що загальна сума заборгованості відповідача у зв'язку з несплатою єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, штрафів та пені складає 7170,67 грн., однак ФОП ОСОБА_2 було сплачено частину заборгованості, у зв'язку з чим час звернення позивача до суду з даним позовом сума недоїмки штрафів та пені в повному обсязі не сплачена і складає 3593,78 грн.
Одночасно судовим розглядом встановлено, що 17.04.2013 року старшим державним виконавцем Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції на підставі вимоги № 735, виданої 04.03.2013 року, було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 38280695; 19.07.2013 року старшим державним виконавцем Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції на підставі вимоги № 1575, виданої 03.06.2013 року, було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 39089712; 19.07.2013 року старшим державним виконавцем Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції на підставі вимоги № 1477, виданої 20.06.2013 року, було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 39078228; 29.07.2013 року старшим державним виконавцем Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції на підставі вимоги № 1507, виданої 01.07.2013 року, було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 39426984; 19.07.2013 року старшим державним виконавцем Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Харківського міськогоуправління юстиції на підставі рішення № 1478, виданого 20.06.2013 року, було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 39088181; 19.07.2013 року старшим державним виконавцем Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції на підставі рішення № 1475, виданого 20.06.2013 року, було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 39088364; 19.07.2013 року старшим державним виконавцем Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції на підставі рішення № 1476, виданого 20.06.2013 року, було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 39088269;09.09.2016 року старшим державним виконавцем Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції на підставі рішення № 930, виданого 19.04.2013 року було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 52187683.
Позивачем в адміністративному позові підтверджено, що на теперішній час вищевказані виконавчі провадженні відкриті та продовжують перебувати на стягненні в Міжрайонному відділі державної виконавчої служби по Індустріальному та Немишлянському районах міста Харків Головного територіального управління юстиції у Харківській області.
Відповідно до абз.2 ч.4 ст.25 Закону України №2464, у редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин, вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Відповідно до абз.6 ч.4 ст.25 Закону України №2464 у разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
Згідно абз.7 ч.4 ст.25 Закону України №2464 у випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Відповідно до ч.5 ст.25 Закону України №2464 вимога територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки або рішення суду щодо стягнення суми недоїмки виконується державною виконавчою службою в порядку, встановленому законом.
Також абз.1 ч. 14 ст.25 Закону України №2464 визначено, що про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа органу доходів і зборів у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.
Згідно із положеннями абз. 1 та 2 ч.15 ст.25 Закону України №2464 рішення органу доходів і зборів про нарахування пені та/або застосування штрафів, передбачених частинами одинадцятою і дванадцятою цієї статті, є виконавчим документом.
У разі якщо платник єдиного внеску не сплатив зазначені в рішенні суми протягом десяти робочих днів, а також не повідомив у цей строк орган доходів і зборів про оскарження рішення, таке рішення передається державній виконавчій службі в порядку, встановленому законом.
Як передбачено абз.3 ч.15 ст.25 Закону України №2464 суми штрафів та нарахованої пені, застосованих за порушення порядку та строків нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску, стягуються в такому самому порядку, що і суми недоїмки із сплати єдиного внеску.
Отже Законом визначено два альтернативні способи стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску - шляхом пред'явлення вимоги про сплату боргу або пред'явлення позову до суду.
Враховуючи обставини того, що позивач скористався правом наданим йому положеннями ч.5 ст.25 Закону України №2464 в частині стягнення заборгованості шляхом винесення вимоги про сплату боргу №Ф-735-У від 04.03.2013 року, №Ф-1575-У від 03.06.2013 року, №Ф-1507-ш-у від 01.07.2013 року та рішень про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску № 930 від 19.04.2013 року, № 1475 від 20.06.2013 року, № 1476 від 20.06.2013 року, № 1477 від 20.06.2013 року, № 1478 від 20.06.2013 року, які на даний час перебувають на виконанні у Орджонікідзевському відділі державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції, колегія суддів підтверджує висновки суду першої інстанції про відсутність підстав для стягнення з відповідача цієї ж суми недоїмки, штрафів та пені у судовому порядку в межах спірних правовідносин.
Відповідно до ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Доводи апеляційної скарги колегія суддів до уваги не приймає, оскільки вони повністю ідентичні доводам викладеним у адміністративному позові, яким судом першої інстанції, з урахуванням матеріалів та обставин справи, було надано належну правову оцінку.
Отже, колегія суддів приходить до висновку, що постанова суду є законною і обґрунтованою, ухвалена з дотриманням норм матеріального та процесуального права, а тому підстав для її скасування не має.
Керуючись ст. 243, 250, 311 , 315, 316 , 321 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Індустріального об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова залишити без задоволення.
Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 03.09.2018 по справі № 820/4589/18 залишити без змін .
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя-доповідач В.В. Катунов Судді І.М. Ральченко Г.Є. Бершов