Рішення № 77752789, 01.11.2018, Господарський суд Київської області

Дата ухвалення
01.11.2018
Номер справи
911/1401/18
Номер документу
77752789
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"01" листопада 2018 р. Справа № 911/1401/18

Господарський суд Київської області у складі головуючого судді Лилака Т.Д. за участю секретаря судового засідання Москалика О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом Міністерства оборони України

(03168, м. Київ, пр-т Повітрофлотський, буд.6, код 00034022)

до товариства з обмеженою відповідальністю "Укрпродакорд Ор"

(09161, м. Узин, вул. Заводська, буд. 23 літ А, код 33882399)

про стягнення 1220594,42 гривень

за участю представників:

позивача - Петрик Т.В.;

відповідача - Бурдакова О.А.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ

Міністерство оборони України звернулося до господарського суду Київської області із позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Укрпродакорд Ор" про стягнення 1220594,42 гривень штрафу за порушення умов договору від 28.03.2017 №286/2/17/3.

Ухвалою господарського суду Київської області від 02.07.2018 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, розгляд справи призначено на 26.07.2018.

24.09.2018 через канцелярію суду представник відповідача подав відзив на позовну заяву, в якому проти позовних вимог заперечував у повному обсязі.

27.09.2018 через канцелярію суду представник позивача подав додаткові документи.

24.10.2018 через канцелярію суду представник позивача подав відповідь на відзив.

Ухвалою господарського суду Київської області від 27.09.2018 закрито підготовче провадження у справі № 911/1401/18 та призначено справу до розгляду по суті на 01.11.2018.

У судовому засіданні представники позивача надали усні пояснення щодо своїх позовних вимог, позовні вимоги підтримали, вважають їх обґрунтованими і правомірними та такими, що підлягають задоволенню з підстав, зазначених в позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні надав усні пояснення щодо своїх заперечень проти позову, просив суд відмовити в задоволенні позову повністю.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

28.03.2017 між Міністерством оборони України (замовник) та ТОВ «Укрпродакорд ОР» (виконавець) був укладений договір про закупівлю харчування (послуги щодо забезпечення харчування, харчовими продуктами особового складу військових частин та військових навчальних закладів Збройних Сил України, інших осіб, які згідно з законодавством мають право на забезпечення харчуванням у стаціонарних та польових умовах у тому числі годування штатних тварин) №286/2/17/3.

Згідно п. 2.1 вказаного Договору Виконавець зобов'язався у 2017 році надати Замовнику послуги, зазначені у специфікації до цього Договору, освіження продовольства, а Замовник - прийняти Послуги і оплатити у строки та за цінами згідно і положенням цього Договору.

Військові частини заклади, установи (далі - військові частини), дислоковані у Полтавській області, Сумській та Чернігівській областях, для особового складу будуть надаватися послуги щодо організації харчування та забезпечення харчовими продуктами: А0665, А4302 емт Десна, А2622, АЗ 120, А3547, А2995 м. Чернігів, А1479 м. Ічня, А1815 (В 1688) емт Гончарівське, А4558, А1348, АЗ 160, В1579 м. Ніжин, А4242 м. Прилуки, А3384, АЗІ 14, А3990 (В0213) м. Полтава, А2057 с. Щербані Полтавської обл., А2975 м. Лубни, А0312 емг Машівка Полтавської обл., А1546 (В0293) м. Кременчук, А1356, А 0732 м. Миргород, А1476 (В 1060) м. Суми, А0563 (В0873), А1322 м. Охтирка, А3548, А1376 (В0425) м. Конотоп, Сумський та Полтавський ОВК.

Послуги надаються особовому складу військових частин та військових навчальних закладів Збройних сил України, іншим особам, які мають право на забезпечення харчуванням у стаціонарних та польових умовах у тому числі годування штатних тварин, зазначених в пунктах 2.2 та 2.3 цього договору в межах дислокації, а також особовому складу військових частин, що прикріплені на продовольче забезпечення, згідно із затвердженими Кабінетом Міністрів України нормами харчування та вимогами законодавства України.

У разі потреби, послуги можуть надаватися в інших місцях відповідно до заявки представника позивача.

Згідно з п. 3.1 договору, якісні та кількісні показники послуг, порядок їх надання повинні відповідати вимогам законодавства України, що регулює питання у цій сфері.

Відповідно до п. 3.3 договору, зокрема, харчові продукти, які використовуються відповідачем для надання послуг за цим договором повинні відповідати вимогам чинних стандартів для харчових продуктів: ДСТУ, ГОСТ, ГСТУ, СОУ, ТУ У та ТУ, розробленими та затвердженими Міністерством оборони України, які зареєстровані установленим порядком відповідно до чинного законодавства.

Пунктом 3.4 договору встановлено, що під час надання послуг із забезпечення харчуванням відповідач забезпечує належні умови для якісного зберігання харчових продуктів на продовольчих складах та у виробничих приміщеннях згідно вимог чинних стандартів з урахуванням актів прийому - передачі майна.

Згідно з п. 3.5 договору, приймання послуг за якістю та обсягом здійснюють представники замовника відповідно до вимог чинного законодавства у присутності представника виконавця. Якість та обсяг наданих послуг щодо забезпечення харчуванням оформлюється актом приймання наданих послуг з харчування (додаток №4 до наказу №62 від 09 лютого 2016 р.), який складається представником відповідача та представником позивача щоденно у трьох примірниках: перший - замовнику, другий - представнику замовника, третій - представнику виконавця. Підставою для складання акта приймання наданих послуг з харчування за обсягом є виконана заявка на приготування їжі за основними та додатковими нормами харчування (додаток №2 до наказу №62 від 09 лютого 2016 р., далі - заявка на приготування їжі) за якісними показниками приготовленої їжі - дані книги обліку контролю за якістю приготування їжі (форма 53). На підставі щоденно оформлених актів приймання наданих послуг з харчування, тричі на місяць (станом на 10, 20 та на останнє число місяця) складається зведений акт приймання наданих послуг із харчування (додаток №5 до наказу №62 від 09 лютого 2016 р.), який підтверджує виконання своїх зобов'язань виконавцем за відповідний період, та підписується: перший примірник - замовником, представниками замовника та представниками виконавця, другий та третій - представниками замовника і представниками виконавця.

Відповідно до п. 6.1 договору, надання послуг здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства України. Надання послуг із забезпечення харчуванням відповідач здійснює згідно Технологічних карт. Видача готових страв здійснюється безпосередньо після закінчення їх приготування та бракеражу готової продукції.

Пунктом 6.4 договору встановлено, що послуги надаються особовому складу військових частин, зазначених в пунктах 2.2 та 2.3 цього договору в межах дислокації військових частин, а також особовому складу військових частин, що прикріплені на продовольче забезпечення та іншим особам, які мають право на забезпечення харчуванням у стаціонарних та польових умовах та годування штатних тварин, згідно із затвердженими Кабінетом Міністрів України нормами харчування та вимогами законодавства України. Послуги можуть надаватися в інших місцях, які встановлюються представником позивача відповідно до свого розпорядку дня та специфіки завдань, які виконуються військовою частиною.

Згідно з п. 6.17.1 договору, зокрема, встановлено, що контроль за станом виконання договірних зобов'язань виконавцем здійснюють замовник та представники замовника. Контроль здійснюється за: технологією приготування їжі, її якістю; відповідністю даних накладних фактичній наявності виданих харчових продуктів; санітарним станом об'єктів продовольчої служби; безпекою якості харчових продуктів під час постачання (у т.ч. для освіження) та зберігання; відповідністю харчових продуктів, що використовуються для надання послуг за цим договором чинним стандартам; порядком зберігання харчових продуктів на складі (або місцях); якістю та повнотою доведення встановлених норм харчування до кожного військовослужбовця та норм годування для штатних тварин і забезпечення їх кормами та фуражем, вивозом і видачею їжі; порядком освіження харчових продуктів; дотриманням санітарних заходів під час кулінарної обробки харчових продуктів, приготування і роздачу готової їжі, утриманні їдалень, складів, овочесховищ; своєчасним проходженням медичного обстеження обслуговуючим персоналом, який задіяний в організації продовольчого забезпечення; використанням і утриманням відповідачем військового майна та його обслуговуванням відповідно до експлуатаційної документації. Якщо під час проведення контролю за оцінкою представника замовника існує обґрунтована підозра, яка зазначається у акті відбору, або встановлено факт, що харчовий продукт або інший об'єкт санітарних заходів є небезпечним чи непридатним до споживання, зразок такого продукту відбирається у трьох юридично та аналітично однакових екземплярах, один з яких повинен бути негайно відправлений в уповноважену лабораторію ветеринарної медицини Міністерства оборони України або Збройних Сил України для проведення досліджень, другий в присутності представника виконавця передається за актом на зберігання військовій частині як контрольний зразок, а третій передається за актом представнику виконавця. Обіг такого харчового продукту або іншого об'єкта санітарних заходів забороняється на період проведення дослідження, до отримання протоколів випробувань від зазначених лабораторій строком не більше як на 10 календарних днів, а харчових продуктів молочної групи не більше як на 5 календарних днів.

Відповідно до п. 6.17.3 договору, виявлені порушення умов цього договору фіксуються в:

1) щоденному акті приймання наданих послуг з харчування, зведеному акті приймання наданих послуг із харчування, в графах книги обліку контролю за якістю приготування їжі (форма 53) та акті про порушення договірних зобов'язань суб'єктом господарювання - у разі надання послуги щодо організації харчування;

2) акті приймання послуг із забезпечення харчовими продуктами та акті про порушення договірних зобов'язань суб'єктом господарювання - у разі надання послуги щодо забезпечення харчовими продуктами.

При виявленні порушень будь - яких умов договору представником замовника складається акт про порушення договірних зобов'язань за участі представника виконавця, а у разі його відсутності або відмови - членами комісії та засвідчується підписами сторін. У разі відмови представника виконавця підписувати акт, цей факт фіксується підписами членів комісії, після чого акт надсилається замовнику. На підставі акта замовником оформляється претензія та направляється в установленому порядку виконавцю. Виконавець має право не допускати до перевірки осіб, які не мають необхідних документів визначених законодавством для її проведення.

Пунктом 8.1 договору встановлено, що у разі невиконання або неналежного виконання своїх зобов'язань за цим договором сторони несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством України та цим договором.

Згідно з п. 8.2.1 договору, у разі виявлення порушень договірних зобов'язань, виконавець сплачує замовнику штраф за кожен встановлений та зафіксований випадок у розмірі 20% від вартості наданої послуги, відповідно до акту приймання наданих послуг з харчування на день виявлення порушення:

- допущення виконавцем до процесу виробництва та/або обігу харчових продуктів осіб, які мають протипоказання до роботи з харчовими продуктами, у тому числі відсутність особових медичних книжок, несвоєчасне проходження медичного обстеження;

- недотримання виконавцем санітарних норм, встановлених законодавством про безпечність та якість харчових продуктів на об'єктах, що використовуються для надання послуг з харчування;

- використання виконавцем під час надання послуги з харчування харчових продуктів, які є небезпечними та з порушенням маркування;

- відмова від виконання вимоги замовника щодо заміни харчових продуктів, які є небезпечними;

- не допуск представників замовника для проведення контрольних заходів до об'єктів, що використовуються для надання послуг з харчування.

У розмірі 20 % від вартості наданої послуги, відповідно до акту приймання послуг із забезпеченням продуктами харчування:

- транспортування харчованих продуктів транспортними засобами з порушенням вимог ст. 44 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності харчових продуктів" від 23.12.1997 року № 771/97-ВР (зі змінами);

- постачання виконавцем харчових продуктів з порушенням маркування та харчових продуктів, які є небезпечними.

За порушення інших умов цього договору щодо якості надання послуг виконавцем сплачує замовнику штраф за кожен встановлений та зафіксований випадок у розмірі 20% від вартості наданої послуги, відповідно до акту приймання наданих послуг з харчування на день виявлення порушення.

Відповідно до п. 8.2.2 договору, при порушенні умов цього договору щодо строків надання послуг, визначених внутрішнім розпорядком представника замовника та обумовлених специфікою завдань, які він виконує, виконавець сплачує замовнику штраф у розмірі 7% вартості послуг за окремими прийомами їжі за кожний встановлений і зафіксований випадок.

При відмові від надання послуг виконавець сплачує позивачу штраф у розмірі 7% вартості невиконаної суми зобов'язань.

При не доведенні встановлених норм харчування (заміни одних продуктів на інші без письмового дозволу представника позивача), виконавець сплачує замовнику штраф у розмірі 20% вартості наданих послуг за окремими прийомами їжі з кожний встановлений та зафіксований випадок.

При порушенні санітарних норм і правил утримання приміщень їдальні, з урахуванням прийому - передачі рухомого та нерухомого майна, технологічного (немеханічного, механічного, теплового), холодильного обладнання та при виявленні факту неякісного миття посуду, виконавець сплачує замовнику штраф у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожний встановлений та зафіксований випадок.

При порушенні вимог законодавства України, вчинених під час надання послуг за цим договором, що призвели до виникнення випадків поодиноких (групових) інфекційних та неінфекційних захворювань, харчових отруєнь, спалахів інфекційних захворювань, пов'язаних із наданням послуг з громадського харчування, виконавець сплачує замовнику штраф у розмірі 3 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожний встановлений та зафіксований випадок.

При порушенні санітарних норм і правил при здійсненні підвозу харчових продуктів, транспортуванні готових страв, виконавець сплачує замовнику штраф у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожний встановлений та зафіксований випадок.

Пунктом 10.1 договору встановлено, що у випадку виникнення спорів сторони зобов'язуються вирішувати їх шляхом переговорів.

Згідно з п. 10.2 договору, у разі недосягнення сторонами згоди, спори вирішуються у судовому порядку на території України.

Договір набирає чинності з дати його підписання сторонами і діє до 31 грудня 2017 року включно, а в частині проведення розрахунків до повного їх завершення (п. 11.1. договору).

Позивач зазначає, що відповідачем порушено умови договору від 28.03.2017 №286/2/17/3, які зафіксовано в актах, складених представниками військової частини.

Так, 22.08.2017 представниками військової частини А0665 було складено акт перевірки окремих питань щодо організації харчування особового складу військової частини А0665 та виконання умов договору ТОВ «Укрпродакорд ОР», відповідно до якого встановлено, що виконавцем допущено до процесу обігу харчових продуктів особу, к якої особова медична книжка не відповідного зразка. Виконавцем порушені санітарні норми і правила утримання приміщень їдальні. Були виявлені харчові продукти маркування та етикетування яких не відповідає вимогам законодавства про безпечність та окремі показники якості, а також харчові продукти на які відсутні документи, що підтверджують їх безпечність.

Пропозиції: директору ТОВ «Укрпродакорд ОР» відповідно до пп. 6.17.4. договору протягом одного робочого дня вжити заходів стосовно вивезення продуктів, що вході перевірки були визнані як такі, що не відповідають вимогам нормативно-правових актів та умовам договору, за межі частини із послідуючим невикористанням в інших військових частинах (установах, закладах). Надання послуг щодо забезпечення харчування. Харчовими продуктами військової частини А0665 привести у відповідність до умов договору. Привести овочесховище до вимог наказу МО України від 09.12.2002 №402.

На підставі викладених у вищевказаному акті порушень, керуючись умовами договору, позивач здійснив нарахування штрафних санкцій на суму 599077,45 грн., з яких:

Відповідно до підпункту 8.2.1. Договору (абзац 2), у разі виявлення порушень договірних зобов'язань, Виконавець сплачує Замовнику штраф за кожен встановлений та зафіксований випадок у розмірі 20% від вартості наданої Послуги, відповідно до акту приймання наданих послуг з харчування на день виявлення порушення.

- за допуск до процесу обігу харчових продуктів особу, у якої особова медична книжка не встановленого зразку 279 502,85 грн. - вартість наданої послуги за 22.08.2017 * 20% 55 900,57 грн.

Відповідно до підпункту 8.2.2. Договору (абзац 4), при порушенні санітарних норм правил утримання приміщень їдальні, з урахуванням прийому-передачі рухомого та нерухомого майна, технологічного (немеханічного, механічного, теплового), холодильного обладнання та при виявлені факту неякісного миття посуду, Виконавець сплачує Замовнику штраф у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожний встановлений та зафіксований випадок.

- за недотримання санітарних норм і правил утримання приміщення їдальні 17,00 грн. - неоподаткований мінімум доходів громадян * 100 - 1 700,00 грн.

Відповідно до підпункту 8.2.1. Договору, за постачання Виконавцем харчових продуктів з порушенням маркування та харчових продуктів, які є небезпечними, з Виконавця стягується штраф у розмірі 20% від вартості наданої Послуги, відповідно до акту приймання послуг із забезпеченням продуктами харчування.

- за постачання харчових продуктів з порушенням маркування та харчових продуктів, які є небезпечними 2 707 384,39 грн. вартість наданої послуги за період з 21 серпня по 31 серпня (включно) * 20% 54 1 476,88 грн.

11.04.2017 представниками військової частини А1815 складено акт про порушення договірних зобов'язань суб'єктом господарювання (до акта приймання послуг від 11.04.2017 №12 у військовій частині А1815), відповідно до якого встановлено, порушення умов договору п. 8.2.2 щодо строків надання послуг, визначених внутрішнім розпорядком військової частини А1815 - несвоєчасне забезпечення обідом 11.04.2017 особового складу військовослужбовців (затримка роздачі їжі на 40 хвилин); порушення умов договору п. 7.4.16 щодо порушення правил маркування та етикетування на продовольства - гомілка куряча - 160 кг, сало шпик закусочний солений (фасований) - 250 кг, чай чорний нефасований - 18 кг.

На підставі викладених у вищевказаному акті порушень, керуючись умовами договору, позивач здійснив нарахування штрафних санкцій на суму 10844,90 грн., з яких:

Відповідно до п.п. 8.2.2. Договору, (абзац 1) при порушенні умов цього Договору щодо строків надання Послуг, визначених внутрішнім розпорядком представника Замовника та обумовлених специфікацією завдань, які він виконує, Виконавець сплачує Замовнику штраф у розмірі 7% вартості послуг за окремими прийомами їжі за кожний встановлений і зафіксований випадок:

- за несвоєчасне забезпечення обідом 40 166,70 грн. вартість обіду * 7% - 2 811,67 грн.

Відповідно до підпункту 8.2.1. Договору (абзац 4), при порушенні договірних зобов'язань, щодо використання під час надання послуги з харчування харчових продуктів, які є небезпечними та з порушенням маркування Виконавець сплачує Замовнику штраф за кожен встановлений та зафіксований випадок у розмірі 20% від вартості наданої послуги на день виявлення порушення:

- за використання продовольства з порушенням маркування та етикетування 40 166, 70 грн. вартість обіду * 20%= 8 033,34 грн.

12.04.2015 представниками військової частини А2995 складено акт проведення перевірки харчування та надання послуг ТОВ «УКРПРОДАКОРД ОР» для військовослужбовців військової частини А2995, умов зберігання продуктів харчування на продовольчих складах і в їдальні та перевірки якості забезпечення військовослужбовців речовим майном, відповідно до якого встановлено, що ТОВ «УКРПРОДАКОРД ОР» не дотримується вимог чинних нормативних документів щодо прибирання виробничих приміщень їдальні. В ході проведення перевірки виявлено продовольство без відповідного маркування та етикетування, що є порушенням вимог ст. 39 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та умов п. 2.1. розділу ІІ договору, а саме: 1. Кістки свинини у кількості 225,0 кг (продовольство невідомого походження, зберігається насипом в поліпропіленових мішках); 2. Сало шпик закусочний солений (фасований) у кількості 43,0 кг (зберігається насипом у низькотемпературній камері, без упаковки та відповідного маркування); 3. Чай чорний нефасований у кількості 4,0 кг знаходиться в поліетиленових мішках, які марковано як чай чорний байховий фасований, виготовлений відповідно ДСТУ 7174:2010; 4. Петрушка сушена виробництва країни Єгипет у кількості 0,9 кг (відсутні документи, які засвідчують безпечність та якість, а саме висновок державної фіто санітарної та санітарно-епідеміологічної служб); 5. Капуста квашена у кількості 50,0 кг в пластикових діжках (відсутні документи, які засвідчують безпечність та якість).

Крім того, виявлено факт повторного замороження м'яса яловичини , що суперечить вимогам пп. 5.1.19, п. 5.1. ДСТУ 6030:2008 «М'ясо Яловичина та телятина в тушах, пів тушах і четвертинах». Було здійснено відбір зразків продовольства.

На підставі викладених у вищевказаному акті порушень, керуючись умовами договору, позивач здійснив нарахування штрафних санкцій на суму 31484,83 грн., з яких:

Відповідно до підпункту 8.2.1. Договору (абзац 9), за постачання Виконавцем харчових продуктів з порушенням маркування та харчових продуктів, які є небезпечними, з Виконавця стягується штраф у розмірі 20% за кожен встановлений та зафіксований випадок від вартості наданої Послуги:

- за постачання харчових продуктів з порушенням маркування та харчових продуктів, які є небезпечними - 142 157,42 грн.- сума наданої послуги із харчування в період проведення контрольних заходів * 20% =28 431,48 грн.;

- за порушення умов зберігання продуктів харчування - 15 266,76 грн. сума наданої послуги із харчування за 12.04.2017 - день проведення контрольних заходів * 20%= 3053,35 грн.

26.09.2017 представниками військової частини А1356 складено акт перевірки окремих питань щодо організації харчування особового складу військової частини А1356 та виконання умов договору ТОВ «УКРПРОДАКОРД ОР», відповідно до якого встановлено, що ТОВ «УКРПРОДАКОРД ОР» в ході надання послуг з харчування допущено ряд порушень вимог нормативно-правових акті України та умов договору. Харчові продукти, що не відповідають вимогам Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» вимог Наказу ДК України з питань технічного регулювання споживчої політики від 28.10.2010 №487 та вимог нормативно-технічної документації відповідно до Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції» від 14.01.2000 №1393-ХІV підлягають вилученню з обігу.

Пропозиція: директору ТОВ «УКРПРОДАКОРД ОР» відповідно до пп. 6.17.4. п. 6.17 договору протягом одного робочого дня вжити заходів стосовно вивезення продуктів, що вході перевірки були визнанні як такі, що не відповідають вимогам нормативно-правових актів та умов договору, за межі частини із послідуючим невикористанням в інших військових частинах (установах, організація); надання послуг щодо забезпечення харчування, харчовими продуктами військової частини А1356 провести у відповідності до умов договору.

На підставі викладених у вищевказаному акті порушень, керуючись умовами договору, позивач здійснив нарахування штрафних санкцій на суму 16588,34 грн., з яких:

Відповідно до підпункту 8.2.1. Договору (абзац 4), при порушенні договірних зобов'язань, щодо використання під час надання послуги з харчування харчових продуктів, які є небезпечними та з порушенням маркування Виконавець сплачує Замовнику штраф за кожен встановлений та зафіксований випадок у розмірі 20% від вартості наданої послуги па день виявлення порушення:

- за використання небезпечних харчових продуктів та продуктів маркування, яких не відповідає вимогам законодавства про безпечність та окремі показники якості 41 470,81 грн. вартість наданої послуги за 26.09.2017 * 20%= 8294,17 грн.

Відповідно до підпункту 8.2.1. Договору (абзац 3), при порушенні договірних зобов'язань щодо недотримання санітарних норм, встановлених законодавством про безпечність та якість харчових продуктів на об'єктах, що використовуються для надання послуг з харчування, Виконавець сплачує Замовнику штраф за кожен встановлений га зафіксований випадок у розмірі 20% від вартості наданої послуги па день виявлення порушень.

- за неналежні умови зберігання харчових продуктів 41 470,81 грн. вартість наданої послуги за 26.09.2017 * 20% = 8294,17 грн.

19.07.2017 представниками військової частини А2622 складено акт про порушення договірних зобов'язань суб'єктом господарювання (до акта приймання послуг від 18.07.2017 №21/8 у військовій частині А2622), відповідно до якого встановлено, що є порушення в дотриманні санітарного стану. Порушений п. 8.2.1. умов договору про харчування від 28.03.2017 - штраф 20% від вартості наданої послуги, що складає 1018,00 гривень. Порушений п. 8.2.2. договору від 28.03.2017 - штраф 20% від вартості наданої послуги за окремий прийом їжі, що складає - 1109,76 гривень.

Пропозиція: За результатами проведення перевірки організації харчування суб'єктом господарювання скласти план усунення виявлених недоліків. термін - 19.07.2017. Відповідальний - начальник продовольчої служби. Стягнути з ТОВ «УКРПРОДАКОРД ОР» штраф на загальну суму - 2127,78 гривень.

19.07.2017 представниками військової частини А2622 складено акт про порушення договірних зобов'язань суб'єктом господарювання (до акта приймання послуг від 19.07.2017 №21/9 у військовій частині А2622), відповідно до якого встановлено, відповідно до акту перевірки санітарного стану їдальні та якості приготування їжі від 19.07.2017 №578/68, черговим фельдшером службовцем ЗСУ Пововою Г.Ф. о 06.30 19.07.2017 було виявлено, що посуд і їдальні не мився з вечері 18.07.2017, чим був порушений п. 8.2.2. договору про закупівлі послуг з харчування від 28.03.2017, згідно якого штраф становить 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає - 1700,00 гривень.

Пропозиція: стягнути з ТОВ «УКРПРОДАКОРД ОР» штраф на загальну суму 1700,00 гривень.

18.07.2017 представниками військової частини А2622 складено акт перевірки санітарного стану їдальні та перевірки якості приготування їжі, відповідно до якого встановлено, що є порушення з дотримання санітарного стану. Крім того, виявлено не доведення встановлених норм харчування до особового складу за розкладкою для військовослужбовців військової частини служби за контрактом.

19.07.2017 представниками військової частини А2622 складено акт перевірки санітарного стану їдальні та перевірки якості приготування їжі, відповідно до якого встановлено, що станом на 06.30 19 липня 2017 року столовий посуд з вечері 18 липня не мився, а зложений в кімнаті для миття посуду.

На підставі викладених у вищевказаному актах порушень, керуючись умовами договору, позивач здійснив нарахування штрафних санкцій на суму 4000,65 грн., з яких:

Відповідно до підпункту 8.2.2. Договору (абзац 4), при порушенні санітарних норм і правил утримання приміщень їдальні, з урахуванням прийому-передачі рухомого та нерухомого майна, технологічного (немеханічного, механічного, теплового), холодильного обладнання та при виявлені факту неякісного миття посуду, Виконавець сплачує Замовнику штраф у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожний встановлений та зафіксований випадок.

- за недотримання санітарних норм і правил утримання приміщення їдальні станом на 18.07.2017 - 17,00 грн. - неоподаткований мінімум доходів громадян * 100=1700,00 грн.;

- за недотримання санітарних норм і правил утримання приміщення їдальні станом на 19.07.2017 - 17,00 грн. неоподаткований мінімум доходів громадян * 100= 1700,00 грн.;

Відповідно до підпункту 8.2.2. Договору (абзац 3), при недоведені встановлених норм харчування, Виконавець сплачує Замовнику штраф у розмірі 20% від вартості наданих послуг за окремими прийомами їжі за кожний встановлений та зафіксований випадок:

- за не доведення встановлених норм харчування 3 003,24 грн. вартість наданої послуги із харчування за обід 18.07.2017 * 20% =600,65 грн.

09.12.2017 представниками військової частини А1376 складено акт №2 про порушення договірних зобов'язань суб'єктом господарювання (до акту приймання послуг від 15.12.2017 №29 у військовій частині А1376), відповідно до якого встановлено, що продовольство надійшло з порушення маркування та етикетування.

Пропозиція: 1. Продовольство, яке надійшло з порушенням маркування не приймати на продовольчий склад військової частини А1376. 2. Керівнику ТОВ «УКРПРОДАКОРД ОР» у подальшому здійснювати постачання продовольства згідно вимогам чинних ДСТУ.

На підставі викладених у вищевказаному акті порушень, керуючись умовами договору, позивач здійснив нарахування штрафних санкцій на суму 4111285,00 грн., з яких:

Відповідно до підпункту 8.2.1. Договору (абзац 9), за постачання Виконавцем харчових продуктів з порушенням маркування та харчових продуктів, які є небезпечними, з Виконавця стягується штраф у розмірі 20% від вартості наданої Послуги, відповідно до акту приймання послуг із забезпеченням продуктами харчування.

за постачання харчових продуктів з порушенням маркування та харчових продуктів, які є небезпечними 2056429,44 грн. - вартість наданої послуги із забезпечення продуктами харчування в/ч А1376 з 01.12.2017 по 10.12.2017 (включно) * 20%= 411 285,89 грн.

28.04.2017 представниками військової частини А1815 складено акт про порушення договірних зобов'язань суб'єктом господарювання (планум перевірки від 24.04.2017 №12 у військовій частині А1815), відповідно до якої з'ясовано: 1. Порядок зберігання продовольства на складі та санітарний стан об'єктів продовольчої служби знаходиться в задовільному стані; 2. Якість та повнота встановлених норм харчування до кожного військовослужбовця доводиться згідно встановлених норм; 3. Медичні огляди персоналом, задіяним до організації продовольчого забезпечення складу військової частини здійснюється своєчасно. 4. Військове майно використовується (експлуатується) за призначенням та утримується у робочому стані. 5. Продукти харчування використовуються згідно ГОСТам, ДСТУ, ТУУ - документи підтверджуючі якість в наявності. 6. Санітарні норм і правила під час транспортування, зберігання, оброблення харчових продуктів, приготування страв дотримуються. Крім того, виявлено порушення: каналізаційна система знаходиться в поганому стані; майно знаходиться в пошкодженому стані.

Пропозиції: 1. Провести ремонт каналізаційної системи в їдальні військової частини А1815; 2. Провести ремонт майна в їдальні військової частини А1815.

На підставі викладених у вищевказаному акті порушень, керуючись умовами договору, позивач здійснив нарахування штрафних санкцій на суму 1700,00 грн., з яких:

Відповідно до підпункту 8.2.2. Договору (абзац 4), при порушенні санітарних норм і правил утримання приміщень їдальні, з урахуванням прийому-передачі рухомого та нерухомого майна, технологічного (немеханічного, механічного, теплового), холодильного обладнання та при виявлені факту неякісного миття посуду, Виконавець сплачує Замовнику штраф у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожний встановлений та зафіксований випадок.

- за недотримання санітарних норм і правил утримання приміщення їдальні 17,00 гривень - неоподаткований мінімум доходів громадян * 100= 1700,00 гривень.

28.07.2017 представниками військової частини А4245 складено акт про порушення умов договору №286/2/17/3 від 28.03.2017 ТОВ «УКРПРОДАКОРД ОР» у військовій частині А4245 м. Прилуки, відповідно до якого встановлено, що окремі приміщення їдальні потребують поточного ремонту, чим порушено пункт 7.4.19 договору щодо збереження військового майна, запобігання його пошкодження і псування, утримання його згідно технічними, санітарними, екологічними нормами та правилами пожежної безпеки, підтримання майна в належному стані, не гіршому ніж на момент передачі (своєчасно здійснювати за свій рахунок ремонт відповідно до умов договору). Не працює холодильне обладнання в м'ясо-рибному цеху ШХ-1,09 одна одиниця. Холодильники побутові «Норд», які використовуються в м'ясному, рибному цеху та кімнаті підготовки кухарів, потребують ремонт (пошкоджено корозією нижня частина дверей і камери, ущільнювач зруйнований, двері закриваються негерметично), чим порушено пункт 7.4.19 договору.

Пропозиції: відповідно до абзацу четвертого пункту 8.2.2. договору, при порушенні правил утримання їдальні, з урахуванням прийому-передачі рухомого та нерухомого майна, технологічного (немеханічного, механічного, теплового), холодильного обладнання, виконавець сплачує замовнику штраф у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожний встановлений та зафіксований випадок. Директору ТОВ «УКРПРОДАКОРД ОР» в десятиденний термін усунути недоліки, виявлені у ході перевірки та повідомити представника військової частини А4245.

На підставі викладених у вищевказаному акті порушень, керуючись умовами договору, позивач здійснив нарахування штрафних санкцій на суму 1700,00 грн., з яких:

Відповідно до підпункту 8.2.2. Договору (абзац 4), при порушенні санітарних норм і правил утримання приміщень їдальні, з урахуванням прийому-передачі рухомого та нерухомого майна, технологічного (немеханічного, механічного, теплового), холодильного обладнання та при виявлені факту неякісного миття посуду, Виконавець сплачує Замовнику штраф у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожний встановлений та зафіксований випадок.

- за недотримання санітарних норм і правил утримання приміщення їдальні 17,00 грн. неоподаткований мінімум доходів громадян *100=1700,00 гривень.

16.08.2017 у військовій частині А0563 під час проведення контрольних заходів щодо належного контролю за якістю та безпекою харчових продуктів в районах проведення антигерористичної операції та окремих питань організації харчування, представниками замовника-фахівнями управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини в присутності представника виконавця було виявлено порушення договірних зобов'язань відповідно до умов Договору, про що свідчить Рапорт робочої групи ГУР СМЗ ЗСУ від 16.08.2017, а саме, в супереч вимогам п. 3.3. Договору були виявлені небезпечні харчові продукти (протоколи випробувань, що підтверджують безпечність та якість харчових продуктів ставляться під сумнів).

Пропозиції: Негайно вилучити з обігу всю кількість харчових продуктів, згідно припису. 2. Посилити контроль відповідальних осіб в/ч А0563 за дотриманням вимог чинного законодавства України, законодавчих актів Кабінету Міністрів України, які регулюють питання безпечності та якості харчових продуктів та умов договору від 28.03.2017 №286/2/17/3.

На підставі викладених у вищевказаному акті порушень, керуючись умовами договору, позивач здійснив нарахування штрафних санкцій на суму 13314,84 грн., з яких:

Відповідно до підпункту 8.2.1. Договору (абзац 9), за постачання Виконавцем харчових продуктів з порушенням маркування та харчових продуктів, які є небезпечними, з Виконавця стягується штраф у розмірі 20% від вартості наданої Послуги, відповідно до акту приймання послуг із забезпеченням продуктами харчування.

- за постачання небезпечних харчових продуктів із забезпечення продуктами харчування, 76574,16 грн. - вартість наданої послуги із забезпечення продуктами харчування в/ч А0563 з 11.08.2017 по 20.08.2017 (включно) без врахування вартості води бутильованої *20% = 15314,84 грн.

24.06.2017 представниками військової частини А0312 складено акт надання неякісних послуг з харчування військової частини А0312, відповідно до якого встановлено, що при перевірці продовольчого складу НЗ та продовольчого складу солдатської їдальні військової частини А0312, щодо наявності неякісного продовольства у військовій частині А0312, було виявлено масло солодко вершкове несолене 72,5% в кількості 10 кг, виробник ТОВ «Таращамолоко», Київська обл., м. Тараща, дата виготовлення квітень 2017 року, визнано таким, що не відповідає вимогам ДСТУ 4399:2005 за мікробіологічними показниками.

Висновок комісії: попередити суб'єкт господарювання ТОВ «Укрпродакорд-ОР» про надання неякісних послуг з харчування, організувати постійний контроль за якістю продовольства, що надходить на забезпечення особового складу, вжити заходів щодо заборони обігу неякісного продовольства, яке поставлено суб'єктами господарювання і не відповідає вимогам чинних ДСТУ Гостів, зобов'язати посадових осіб, організувати доброякісне та різноманітне харчування особового складу, копію акту направити до Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України.

На підставі викладених у вищевказаному акті порушень, керуючись умовами договору, позивач здійснив нарахування штрафних санкцій на суму 5677,61 грн., з яких:

Відповідно до підпункту 8.2.1. Договору (абзац 9), за постачання Виконавцем харчових продуктів з порушенням маркування та харчових продуктів, які є небезпечними, з Виконавця стягується штраф у розмірі 20% від вартості наданої Послуги, відповідно до акту приймання послуг із забезпеченням продуктами харчування.

- за постачання харчових продуктів, які є небезпечними, 28 388,04 грн. - вартість наданої послуги із харчування в/ч А03/2 з 21.06.2017 по 30.06.2017 (включно) *20 %= 5 677,61 грн.

20.10.2017 представниками військової частини А2622 складено акт про порушення договірних зобов'язань суб'єктом господарювання (до акта приймання послуг з 11.10.2017 №42/1 по 20.10.2017 №42/10 у військовій частині А2622), відповідно до якого встановлено, що в порушення пп. 6.16.7 договору не представлено протоколів випробувань на продовольство. В порушення ст. 22 Закону України «Про основні принципи та вимоги до забезпечення та якості харчових продуктів», вимог п. 3.1. та п. 3.2. договору, п.6 Наказу державного комітету України з питань технічного регулювання та спожитої політики від 28.10.2010 №487 на продовольчому складі «НЗ» виявлено продовольство, а саме: чай чорний (на маркуванні не зазначено країну походження), цукор білий (на маркуванні не вказано категорії продукту). Порушений п. 3.3. умов договору харчування від 28.03.2017 - пеня у розмірі 0,1 % вартості не освіжених або невчасно освіжених харчових продуктів за кожен день прострочення.

Пропозиції: стягнути з ТОВ «Укрпродакорд ОР» штраф згідно п. 8.2.3. умов договору про харчування від 28.03.2017 за період з 11.10.2017 по 20.10.2017.

На підставі викладених у вищевказаному акті порушень, керуючись умовами договору, позивач здійснив нарахування штрафних санкцій на суму 15781,11 грн., з яких:

Відповідно до підпункту 8.2.1. Договору (абзац 9), за постачання Виконавцем харчових продуктів, які є небезпечними, з Виконавця стягується штраф у розмірі 20% від вартості за кожен встановлений та зафіксований випадок від вартості наданої послуги:

- за постачання харчових продуктів, які є небезпечними та не пройшли обов'язковий контроль в уповноважених установах ветеринарної медицини Міністерства оборони України або Збройних Сил України - 78 905,51 грн. вартість наданої послуги із харчування за період з 11.10.2017 по 20.10.2017 (включно) *20%=15781, 11 грн.

23.08.2017 представниками військової частини А1815 складено акт проведення позапланового заходу контролю організації продовольчого забезпечення військової частини А1815, умов зберігання продуктів харчування та їх якість на продовольчому складі, а також якості забезпечення військовослужбовців речовим майном, відповідно до якого встановлено, що в порушення ст. 39 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» в ході перевірки виявлено продукти харчування з порушенням маркування. Також виявлено консерви з ознаками бомбажу, продукти харчування із закінченим терміном придатності. Постачання води здійснюється з порушенням п. 3.3. договору. Крім того, м'ясо свинини зберігається в умовах, що не дає змоги встановити його категорію відповідно до ДСТУ 7158:2010 (туши поділено на шматки різного розміру). Під час перевірки продовольчого складу відповідно акту відбору від 23.08.2017, були відібрані продукти харчування для проведення лабораторних випробувань.

Пропозиції: регіональному представнику ТОВ «Укрпродакорд ОР» протягом одного робочого дня вилучити з обігу продукти харчування, які не відповідають умовам договору, на яких відсутні маркування, з порушенням або неправильно марковані, термін придатності яких закінчився оскільки вони підлягають вилученню з обігу в порядку встановленим Законом України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальшого використання неякісної та небезпечної продукції».

На підставі викладених у вищевказаному акті порушень, керуючись умовами договору, позивач здійснив нарахування штрафних санкцій на суму 63414,52 грн., з яких:

Відповідно до підпункту 8.2.1. Договору (абзац 9), у разі виявлення порушень договірних зобов'язань щодо постачання Виконавцем харчових продуктів з порушенням маркування та харчових продуктів, які є небезпечними Виконавець сплачує Замовнику штраф у розмірі 20% від вартості наданої послуги:

- за постачання небезпечних харчових продуктів - 314072,57 грн. - вартість наданої послуги із харчування за період з 21.08.2017 по 31.08.2017 (включно) *20% = 63414,52 грн.

28.04.2015 представниками військової частини А1815 складено акт про порушення договірних зобов'язань суб'єктом господарювання (планум перевірки від 24.07.2017 №12 у військовій частині А1815), відповідно до якого встановлено: 1. Порядок зберігання продовольства на складі та санітарний стан об'єктів продовольчої служби знаходиться в задовільному стані; 2. Якість та повнота встановлених норм харчування до кожного військовослужбовця доводиться згідно встановлених норм; 3. Медичні огляди персоналом, задіяним до організації продовольчого забезпечення особового складу військової частини здійснюється своєчасно; 4. Військове майно використовується (експлуатується) за призначенням та утримується у робочому стані; 5. Продукти харчування використовуються згідно ГОСТам, ДСТУ, ТУУ документи підтверджуючи якість в наявності. 6. Санітарні норми і правила під час транспортування, зберігання, оброблення харових продуктів, приготування справ дотримуються. Крім того, виявлено порушення: каналізаційна система знаходиться в поганому стані. Майно знаходиться в пошкодженому стані.

Пропозиції: 1. Провести ремонт каналізаційної системи в їдальні військової частини А1815. 2. Провести ремонт майна в їдальні військової частини А1815.

На підставі викладених у вищевказаному акті порушень, керуючись умовами договору, позивач здійснив нарахування штрафних санкцій на суму 1700,00 грн., з яких:

Відповідно до підпункту 8.2.2. Договору (абзац 4), при порушенні санітарних норм і правил утримання приміщень їдальні, з урахуванням прийому-передачі рухомого та нерухомого майна, технологічного (немеханічного, механічного, теплового), холодильного обладнання та нри виявлені факту неякісного миття посуду, Виконавець сплачує Замовнику штраф у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожний встановлений та зафіксований випадок.

за недотримання санітарних норм і правил утримання приміщення їдальні 17,00 грн. неоподаткований мінімум доходів громадян * 100=1 700,00 грн.

30.10.2017 представниками військової частини А4245 складено акт про порушення умов договору №286/2/17/3 від 28.03.2017, відповідно до якого встановлено, що окремі приміщення їдальні потребують поточного ремонту, чим порушено пункт 7.4.19. договору щодо збереження військового майна, запобігання його пошкодження і псування, утримання його згідно з технічними, санітарними, екологічними нормами та правилами пожежної безпеки, підтримання майна в належному стані, не гіршому ніж на момент передачі (своєчасно здійснювати за свій рахунок поточний ремонт відповідно до умов визначених договорами позички).

Пропозиції: відповідно до абзацу четвертого пункту 8.2.2. договору, при порушенні правил утримання приміщень їдальні, з урахуванням прийому-передачі рухомого та нерухомого майна, технологічного, холодильного обладнання, виконавець сплачує замовнику штраф у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожний встановлений та зафіксований випадок. Директору ТОВ «Укрпродакорд ОР» в десятиденний термін усунути недоліки, виявлені у ході перевірки та повідомити представника військової частини А4245.

На підставі викладених у вищевказаному акті порушень, керуючись умовами договору, позивач здійснив нарахування штрафних санкцій на суму 1700,00 грн., з яких:

Відповідно до підпункту 8.2.2. Договору (абзац 4), при порушенні санітарних норм і правил утримання приміщень їдальні, з урахуванням прийому-передачі рухомого та нерухомого майна, технологічного (немеханічного, механічного, теплового), холодильного обладнання та при виявлені факту неякісного миття посуду, Виконавець сплачує Замовнику штраф у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожний встановлений та зафіксований випадок.

- за недотримання санітарних норм і правил утримання приміщення їдальні 17,00 грн. неоподаткований мінімум доходів громадян * 100 = 1700,00 грн.

10.10.2017 представниками військової частини А2622 складено акт про порушення договірних зобов'язань суб'єктом господарювання (до акта приймання послуг з 29.09.2017 №37/9 по 30.09.2017 №37/10 та з 01.10.2017 №39/1 по 10.10.2017 №39/10 у військовій частині А2622), відповідно до якого встановлено, в порушення пп. 6.16.7 п. 6.16 договору не представлено протоколів випробувань продуктів. В порушення ст. 22 Закону України «Про основні принципи та вимоги до забезпечення та якості харчових продуктів», вимог п. 3.1. та п. 3.2. договору, п.6 Наказу державного комітету України з питань технічного регулювання та спожитої політики від 28.10.2010 №487 на продовольчому складі «НЗ» виявлено продовольство, а саме: чай чорний (на маркуванні не зазначено країну походження), цукор білий (на маркуванні не вказано категорії продукту). Порушений п. 3.3. умов договору про харчування від 28.03.2017 - пеня у розмірі 0,1% вартості не освіжених або невчасно освіжених харчових продуктів за кожен день.

Пропозиції: стягнути з ТОВ «Укрпродакорд ОР» штраф згідно п. 8.2.3. умов договору про харчування від 28.03.2017 за період з 29.09.2017 по 10.10.2017.

На підставі викладених у вищевказаному акті порушень, керуючись умовами договору, позивач здійснив нарахування штрафних санкцій на суму 5319,75 грн., з яких:

Відповідно до підпункту 8.2.1. Договору (абзац 9) у разі виявлення порушень договірних зобов'язань, щодо постачання Виконавцем харчових продуктів, які є небезпечними, Виконавець сплачує Замовнику штраф за кожен встановлений та зафіксований випадок у розмірі 20% від вартості наданої послуги.

- за постачання харчових продуктів, які с небезпечними та не пройшли обов 'язковий контроль в уповноважених установах ветеринарної медицини Міністерства оборони України або Збройних Сил України 26 598,72 грн. - вартість наданої послуги із забезпечення продуктами харчування без врахування вартості води за період з 21.09.2017 по 30.09.2017 (включно) * 20% = 5 319,75 грн.

01.11.2017 представниками військової частини А2622 складено акт про порушення договірних зобов'язань суб'єктом господарювання (до акта приймання послуг з 21.10.2017 №44/1 по 31.10.2017 №44/11 у військовій частині А2622), відповідно до якого встановлено, що в порушення п. 6.16.7 п. 6.16 договору не представлено протоколів випробувань на таке продовольство «НЗ». В порушення ст. 22 Закону України «Про основні принципи та вимоги до забезпечення та якості харчових продуктів», вимог п. 3.1. та п. 3.2. договору, п.6 Наказу державного комітету України з питань технічного регулювання та спожитої політики від 28.10.2010 №487 на продовольчому складі «НЗ» виявлено продовольство, а саме: чай чорний (на маркуванні не зазначено країну походження), цукор білий (на маркуванні не вказано категорії продукту). Порушений п. 3.3. умов договору про харчування від 28.03.2017 - пеня у розмірі 0,1% вартості не освіжених або невчасно освіжених харчових продуктів за кожен день.

Пропозиції: стягнути з ТОВ «Укрпродакорд ОР» штраф згідно п. 8.2.3. умов договору про харчування від 28.03.2017 за період з 29.09.2017 по 10.10.2017.

На підставі викладених у вищевказаному акті порушень, керуючись умовами договору, позивач здійснив нарахування штрафних санкцій на суму 17281,77 грн., з яких:

Відповідно до підпункту 8.2.1. Договору (абзац 9) у разі виявлення порушень договірних зобов'язань, щодо постачання Виконавцем харчових продуктів, які є небезпечними, Виконавець сплачує Замовнику штраф за кожен встановлений та зафіксований випадок у розмірі 20% від вартості наданої послуги:

- за постачання харчових продуктів маркування яких не відповідає вимогам законодавства про безпечність та окремі показники якості 86 408,81 грн. вартість наданої послуги із харчування за період з 21.10.2017 по 31.10.2017 (включно) * 20% 17 281,77 грн.

Разом сума штрафних санкцій за порушення умов договору ТОВ «Укрпродакорд ОР» від 28.03.2017 №286/2/17/3 становить 1220594,42 гривень.

Позивач зазначає, що ним з метою досудового врегулювання спору було направлено претензії 11.10.2017 № 286/10/6102, від'22.05.2017 №286/10/2842, від 18.09.2017 №286/10/5522, від 19.10.2017 №286/10/6276, від 22.09.2017 №286/10/5659, від 21.12.2017 №286/6/7819, від 22.09.2017 №286/10/5660, від 25.09.2017 №286/10/5705, від 24.11.2017 № 286/10/7114, від 28.09.2017 №286/10/5813, від 28.09.2017 №286/10/5807, від 04.12.2017 №286/6/7322, від 20.10.2017 №286/10/6323, від 22.09.2017 №286/10/5648, від 05.12.2017 №286/6/7399, від 04.12.2017 №286/6/7323 та від 05.12.2017 №286/6/7400.

Однак вказані претензії були залишені відповідачем без відповіді та задоволення, у зв'язку з чим позивач звернувся до господарського суду із розглядуваним позовом та просить суд стягнути з відповідача штраф у розмірі 1220594,42 гривень.

Оцінюючи подані позивачем докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд прийшов до висновку про відмову у задоволенні позову.

Згідно приписів статті 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є таке правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Відповідно до частини першої статті 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобовязання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Згідно приписів статей 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до статті 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

У частині першій статті 546 Цивільного кодексу України зазначено, що виконання зобов'язання може забезпечуватися, зокрема, неустойкою.

Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання; штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання; пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання (стаття 549 Цивільного кодексу України).

Відповідно до статті 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Частиною 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Згідно з ч. 3 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України, докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Так, п. 6.17.3 Договору від 23.03.2017 №286/2/17/3 сторони погодили, що виявлені порушення умов цього договору фіксуються в:

1) щоденному акті приймання наданих послуг з харчування, зведеному акті приймання наданих послуг із харчування, в графах книги обліку контролю за якістю приготування їжі (форма 53) та акті про порушення договірних зобов'язань суб'єктом господарювання - у разі надання послуги щодо організації харчування;

2) акті приймання послуг із забезпечення харчовими продуктами та акті про порушення договірних зобов'язань суб'єктом господарювання - у разі надання послуги щодо забезпечення харчовими продуктами.

При виявленні порушень будь - яких умов договору представником замовника складається акт про порушення договірних зобов'язань за участі представника виконавця, а у разі його відсутності або відмови - членами комісії та засвідчується підписами сторін.

У разі відмови представника виконавця підписувати акт, цей факт фіксується підписами членів комісії, після чого акт надсилається замовнику.

На підставі акта замовником оформляється претензія та направляється в установленому порядку виконавцю.

Виконавець має право не допускати до перевірки осіб, які не мають необхідних документів визначених законодавством для її проведення.

Згідно п. 6 Розділу II Інструкції з організації продовольчого забезпечення Збройних Сил України та годування штатних тварин військових частин Збройних Сил України шляхом залучення суб'єктів господарювання, затвердженої наказом Міноборони України від 09.02.2016 № 62, зареєстрованим в Мін'юсті України від 10.03.2016 р. за № 361/28491, (далі - Інструкція) кількість та якість наданих послуг фіксуються в акті приймання наданих послуг з харчування, зведеному акті приймання наданих послуг з харчування, акті приймання послуг із забезпечення продуктами харчування військової частини, які складаються представниками замовника в трьох примірниках (перший для замовника другий - для представника замовника, третій - для виконавця) та засвідчують виконання виконавцем своїх зобов'язань за відповідний період.

Так, документами, що підтверджують факт порушення відповідачем умов договору, а саме надання послуг неналежної якості щодо організації харчування, є щоденний акт приймання наданих послуг з харчування, зведений акт приймання наданих послуг із харчування, книга обліку контролю за якістю приготування їжі (форма 53) та акт про порушення договірних зобов'язань суб'єктом господарювання, а надання послуг неналежної якості щодо забезпечення харчовими продуктами, є акт приймання послуг із забезпечення харчовими продуктами неналежної якості та акт про порушення договірних зобов'язань суб'єктом господарювання.

Стосовно порушень, виявлених у військовій частині А0665 22.08.2017 (акт №1898 від 22.08.2017), суд зазначає наступне:

Щодо виявленого порушення - недотримання санітарних норм і правил утримання приміщень їдальні, слід зазначити, що докази у справі свідчать про відсутність такого порушення. У зведеному акті №45/А0665 про приймання наданих послуг 21.08.2017 по 31.08.2017 та акті №42/2 від 22.08.2017 зазначено про дотримання санітарно-гігієнічних вимог, у висновку в акті перевірки від 22.08.2017 стан як продовольчого складу, так і овочесховища - задовільний.

Щодо виявленого порушення - постачання харчових продуктів з порушенням маркування та харчових продуктів, які є небезпечними, судом до уваги також не береться, оскільки позивач нараховує штрафні санкції за період з 21.08.2017 по 31.08.2017, в той час як відповідно до умов договору виконавець сплачує замовнику штраф за кожен встановлений та зафіксований випадок у розмірі 20% від вартості наданої послуги, відповідно до акту приймання надання послуг з харчування на день виявлення порушення. Крім того, у зведених актах ці порушення не зазначені.

Щодо порушення - допущення до процесу обігу харчових продуктів особу, у якої особова медична книжка не встановленого зразку, то штрафні санкції за такі дії договором не передбачені.

Пунктом 6.17.3 договору встановлено, що на підставі акта замовником оформляється претензія та направляється в установленому порядку виконавцю.

Судом вставлено, що позивачем була складена претензія на суму 599077,45 гривень.

Проте, в матеріалах справи відсутні належні та допустимі докази направлення на адресу відповідача претензії. Що свідчить про те, що позивач не виконав умови договору, а саме не направив на адресу відповідача претензію, за відсутності яких вважати, що строк виконання зобов'язання щодо сплати штрафу, є таким, що настав, не можна.

Стосовно порушень, виявлених у військовій частині А1815 11.04.2017 (акт №916 від 11.04.2017), А2622 19.07.2017 (акт №69/1220 від 19.07.2017), суд зазначає наступне:

В актах №916 від 11.04.2017, № 69/1220 від 19.07.2017 зазначено, що представник виконавця відмовився від підпису.

Відповідно до п. 6.17.3 договору, у разі відмови представника виконавця підписувати акт, цей факт фіксується підписами членів комісії, після чого акт надсилається замовнику.

Доказів, що представник замовника був належним чином повідомлений про проведення перевірки, зафіксованих вищевказаними актами, відсутні.

Відсутні також і докази неприбуття представника виконавця для проведення перевірки з поважних причин або його відмови у прибутті для здійснення перевірки, а також відсутні докази направлення акта виконавцю.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що акти №916 від 11.04.2017, № 69/1220 від 19.07.2017 складені з порушенням умов договору та не може бути належними та допустимими доказом порушень відповідачем умов договору, оскільки складені представниками військової частини, які можуть бути зацікавленими особами.

Крім того, позивачем не виконав умови договору, а саме не направив на адресу відповідача претензію, за відсутності яких вважати, що строк виконання зобов'язання щодо сплати штрафу, є таким, що настав, не можна.

Стосовно порушень, виявлених у військовій частині А2995 12.04.2017 (акт №408/2/1597 від 11.04.2017), суд зазначає наступне:

У акті №2/2 від 12.04.2017 та зведеному акті №2/А2995 за період за 11.04.2017 по 20.04.2017 зазначено про якісне надання послуг виконавцем, порушень договору не зафіксовано, акти підписані без застереження.

В акті перевірки від 12.04.2017 виявлені порушення умов зберігання харчових продуктів, в основу розрахунку штрафних санкцій лягла вартість із харчування за 12.04.2017, однак з наданих документів неможливо встановити досліджувались продукти за 12.04.2017, чи за інші числа.

В акті №408/2/1597 від 11.04.2017 зазначено, що представник виконавця з актом перевірки не згоден.

Крім того, позивач не виконав умови договору, а саме не направив на адресу відповідача претензію, за відсутності яких вважати, що строк виконання зобов'язання щодо сплати штрафу, є таким, що настав, не можна.

Стосовно порушень, виявлених у військовій частині А1356 27.09.2017 (акт №1936 від 27.09.2017), суд зазначає наступне:

В щоденному акті від 26.02.2017 та зведеному акті №52/А1356 за період з 21.09.2017 по 30.09.2017 зазначено про якісне надання послуг виконавцем, порушень договору не зафіксовано, акти підписані без застереження.

Крім того, у висновку в акті перевірки не зазначено про неналежні умови зберігання продуктів. Загальний ветеринарно-санітарний стан продовольчого складу - задовільний.

Щодо виявленого порушення - постачання харчових продуктів з порушенням маркування та харчових продуктів, які є небезпечними, судом до уваги також не приймаються, оскільки позивач нараховує штрафні санкції на суму наданих послуг із харчування за 12.04.2017, в той час як необхідно нараховувати на вартість продуктів, в яких виявлені порушення, а не послуг із харчування за весь день.

Також, позивач не виконав умови договору, а саме не направив на адресу відповідача претензію, за відсутності яких вважати, що строк виконання зобов'язання щодо сплати штрафу, є таким, що настав, не можна.

Стосовно порушень, виявлених у військовій частині А1815 23.08.2017 (акт №408/2/3481 від 23.09.2017), суд зазначає наступне:

В щоденному акті №42/3 від 23.08.2017 та зведеному акті №42/А1815 за період з 21.08.2017 по 31.08.2017 зазначено про якісне надання послуг виконавцем, порушень договору не зафіксовано, акти підписані без застереження.

Доводи позивача стосовно небезпечності харчових продуктів, судом до уваги не приймаються, оскільки протоколи випробувань не містять інформації щодо небезпечності, навпаки в них зазначено, що ці продукти дозволяється використовувати за призначенням.

Також, позивач не виконав умови договору, а саме не направив на адресу відповідача претензію, за відсутності якої вважати, що строк виконання зобов'язання щодо сплати штрафу, є таким, що настав, не можна.

Судом встановлено, що акти №69/1221 (військова частина А2622) від 19.07.2017 (військова частина А2622), від 09.12.2017 №2 (військова частина А1376), від 28.04.2017 №1029 (військова частина А1815), від 28.07.2017 №1111 (військова частина А4245), від 24.06.2017 №5/987 (військова частина А0312), від 20.10.2017 №69/1671 (військова частина А2622), від 28.04.201, від 10.10.2017 №69/1683 (військова частина 2622), від 01.11.2017 №69/1702 (військова частина А2622) та Рапорт робочої групи ГУР СМЗ ЗСУ від 16.08.2017 були складені без участі представника виконавця.

Доказів, що представник замовника був належним чином повідомлений про проведення перевірки, зафіксованих вищевказаними актами, відсутні.

Відсутні також і докази неприбуття представника виконавця для проведення перевірки з поважних причин або його відмови у прибутті для здійснення перевірки, а також відсутні докази направлення актів виконавцю.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що акти №69/1221 (військова частина А2622) від 19.07.2017 (військова частина А2622), від 09.12.2017 №2 (військова частина А1376), від 28.04.2017 №1029 (військова частина А1815), від 28.07.2017 №1111 (військова частина А4245), від 24.06.2017 №5/987 (військова частина А0312), від 20.10.2017 №69/1671 (військова частина А2622), від 28.04.201, від 10.10.2017 №69/1683 (військова частина 2622), від 01.11.2017 №69/1702 (військова частина А2622) та Рапорт робочої групи ГУР СМЗ ЗСУ від 16.08.2017 складені з порушенням умов договору та не можуть бути належними та допустимими доказами порушень відповідачем умов договору, оскільки складені представниками військової частини, які можуть бути зацікавленими особами.

Пунктом 6.17.3 договору встановлено, що на підставі акта замовником оформляється претензія та направляється в установленому порядку виконавцю.

Судом вставлено, що позивачем були складені претензії до відповідача про стягнення штрафів.

Проте, в матеріалах справи відсутні належні та допустимі докази направлення на адресу відповідача претензій, за відсутності яких вважати, що строк виконання зобов'язання щодо сплати штрафу, є таким, що настав, не можна.

Проте, в матеріалах справи відсутні належні та допустимі докази направлення на адресу відповідача претензії. Що свідчить про те, що позивач не виконав умови договору, а саме не направив на адресу відповідача претензію, за відсутності яких вважати, що строк виконання зобов'язання щодо сплати штрафу, є таким, що настав, не можна.

За таких обставин, виходячи з наведених законодавчих положень, а також враховуючи відсутність достатніх та належних доказів неналежного виконання відповідачем своїх обовязків за договором №286/2/17/3 від 28.03.2017 про закупівлю харчування, суд підстав для задоволення позовних вимог не вбачає.

На підставі ст. 129 ГПК України судові витрати покладаються на позивача.

Керуючись ст.ст. 129, 237-239, 240 ГПК України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову відмовити повністю.

У судовому засіданні 01.11.2018 оголошено вступну та резолютивну частину рішення. Повне рішення складено 09.11.2018.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Суддя Т.Д. Лилак