
Справа № 127/28254/18
Провадження № 3/127/7235/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 листопада 2018 рокум. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Каленяк Р.А., розглянувши матеріали, які надійшли з ГУ ДФС у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності директора ТОВ «Поділля - Промкамінь» ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: м.Вінниця. АДРЕСА_1, за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
До Вінницький міський суд Вінницької області 02 листопада 2018 року надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
Під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення ч.1 ст. 163-1 КУпАП, судом було встановлено, що відповідно до п.2 ст.278 КУпАП неправильно складено протокол та інші матеріали про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч.1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є;пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до п. 6 «Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення при викладенні обставин правопорушення» у протоколі вказуються місце та час його вчинення, суть правопорушення, які саме протиправні дії чи бездіяльність вчинила особа, стосовно якої складається Протокол, та які положення законодавства порушено. Згідно п. 4 Інструкції зміст Протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 КУпАП.
В порушення ст. 256 КУпАП та «Інструкції оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення», в протоколі про адміністративне правопорушення при зазначенні суті та об’єктивної сторони правопорушення не вказано дати та часу його вчинення, що унеможливлює всебічно та об’єктивно розглянути справу. Наявні у протоколі посилання на дату та місце складання акту перевірки ТОВ «Поділля - Промкамінь» відображають лише дату виявлення правопорушення. Крім того, в протоколі відсутні відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності
Згідно абз. 3 ст.256 КУпАП протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
В порушення зазначеного протоколі не містить підпису особи яка притягається до адміністративної відповідальності або запису про те, що вона відмовилася від підпису, не зазначено інформацію про факт неявки особи.
Крім того, матеріали містять належним чином незасвідчені копії акту №4722/1401/38992178 від 25 вересня 2018 року про результати документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Поділля - Промкамінь», акту №25 від 04 жовтня 2018 року, акту №722 від 25 вересня 2018 року, повідомлення директору ТОВ «Поділля - Промкамінь», що позбавляє суд можливості вивчити та дослідити зазначені докази.
Окрім зазначеного, згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 раніше до адміністративної відповідальності «за даними ГУДФС у Вінницькій області не притягувався». Разом з тим, в доданих до протоколу матеріалах відсутні будь-які відомості щодо даного факту, що унеможливлює вірно кваліфікувати дії ОСОБА_1 При цьому, суд звертає увагу на те, що відомості щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності раніше, зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення як «за даними ГУДФС у Вінницькій області не притягувався» не можуть прийматись судом як достовірні.
На підставі викладено, суд приходить до висновку, що розгляд справи про адміністративне правопорушення неможливий без усунення вищевказаних недоліків, а тому матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-1 КупАП підлягають поверненню до Головного управління ДФС у Вінницькій області для доопрацювання та належного оформлення.
Враховую вищевикладене, керуючись ст.ст. 163-1, 256, 268, 277, 278 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В:
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, повернути Головному управлінню ДФС у Вінницькій області для доопрацювання та належного оформлення.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя: