Постанова № 77708664, 25.07.2018, Лисичанський міський суд Луганської області

Дата ухвалення
25.07.2018
Номер справи
415/5434/18
Номер документу
77708664
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

415/5434/18

3/415/1217/18

ПОСТАНОВА

Іменем України

25.07.18 року місто Лисичанськ

Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Грибанова Л.О., розглянувши адміністративний матеріал, наданий Лисичанським міським відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_3 (Свердлова), 345/807,

за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.183-1 КУпАП, –

встановив:

З протоколу про адміністративне правопорушення від 10 липня 2018 року вбачається, що правопорушник ОСОБА_1, являючись батьком ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, не сплачує аліментів на утримання дитини, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої - перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, та, станом на 10 липня 2018 року, становить – 15100, 68 грн.

У своїх поясненнях, наданих безпосередньо у протоколі про відповідне адміністративне правопорушення (а.с.3), правопорушник ОСОБА_1 обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, - не спростовував, факту невиконання рішення Лисичанського міського суду від 16 грудня 2003 року щодо стягнення аліментів на утримання доньки - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, а також, суми заборгованості, що утворилась в наслідок невиконання зазначеного рішення, - не заперечував, мотивуючи свою бездіяльність – відсутністю роботи.

Із дослідженого у судовому засіданні Виконавчого листа №2-4533/2003 від 16 грудня 2003 року (а.с.8) вбачається, що Лисичанським міським судом Луганської області, за наслідками розгляду справи за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання дитини, ухвалено рішення:

щодо стягнення з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_6, на користь ОСОБА_3 аліментів на утримання доньки ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, у розмірі – ? частини усіх видів доходу щомісячно, починаючи з 16 грудня 2003 року і до досягнення дитиною повноліття, але не менше ? частини неоподаткованого мінімуму доходів громадян, -

що набрало законної сили – 16 січня 2004 року, при цьому, строк пред’явлення Виконавчого листа до виконання, який видано 28 січня 2014 року, – 07 жовтня 2020 року.

Із дослідженої у судовому засіданні заяви ОСОБА_3 про примусове виконання від 04 лютого 2014 року (а.с.6) вбачається, що 04 лютого 2014 року заявник ОСОБА_3 звернулася до органу державної виконавчої служби Лисичанського міського управління юстиції з приводу прийняття до виконання Виконавчого листа №2-4533/2003 від 16 грудня 2003 року про стягнення аліментів з ОСОБА_1 на користь заявника, на утримання доньки – ОСОБА_1, 07 жовтня 20002 року народження.

Із дослідженої у судовому засіданні Постанови «Про відкриття виконавчого провадження», серії ВП №41857985 від 06 лютого 2014 року (а.с.7) вбачається, що виконавче провадження з виконання Виконавчого листа №2-4533/2003 від 16 грудня 2003 року про стягнення аліментів з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3, на утримання доньки – ОСОБА_1, 07 жовтня 20002 року народження, - відкрито 06 лютого 2014 року.

Із дослідженої у судовому засіданні довідки-розрахунку №21500/16.6-41 від 10 липня 2018 року (а.с.5) вбачається. що, за час перебування на виконанні Лисичанського міського ВДВС ГТУЮ у Луганській області Виконавчого листа №2-4533/2003, виданого Лисичанським міським судом Луганської області, про стягнення аліментів з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3, на утримання доньки ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, у розмірі – ? частини усіх видів доходу щомісячно, починаючи з 16 грудня 2003 року і до досягнення дитиною повноліття, за період з 16 серпня 2017 року по 10 липня 2018 року, утворилася заборгованість, у сумі – 15100, 68 грн.

Суд, дослідивши письмові пояснення ОСОБА_1 (а.с.3), а також, дослідивши інші письмові матеріали справи, в тому числі і - Виконавчий лист №2-4533/2003 від 16 грудня 2003 року (а.с.8), заяву ОСОБА_3 про примусове виконання від 04 лютого 2014 року (а.с.6), Постанову «Про відкриття виконавчого провадження», серії ВП №41857985 від 06 лютого 2014 року (а.с.7), довідку-розрахунок №21500/16.6-41 від 10 липня 2018 року (а.с.5), тощо, і, оцінюючи надані Лисичанським міським відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області – докази в їх сукупності, приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 – відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.183-1 КУпАП, санкцією якої передбачено відповідальність одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї, за:

несплату аліментів на утримання дитини, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, -

оскільки:

відповідальність за інкриміноване в провину ОСОБА_1 адміністративне правопорушення, передбачене ст.183-1 КУпАП, встановлено - Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» №2234-VIIІ від 07 грудня 2017 року, що набув законної чинності через місяць з дня опублікування, а саме – 06 лютого 2018 року;

відповідно вимог ст.8 ч.2 КУпАП, - особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення; закони, які пом’якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто – поширюються і на правопорушення, вчиненні до видання цих законів; закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили – не мають.

На підставі вищевикладеного, враховуючи, що сума заборгованості, інкримінована ОСОБА_1, розмір якої, у даному випадку, є - кваліфікуючою ознакою адміністративного правопорушення, передбаченого ст.183-1 КУпАП, об’єктивна сторона котрого характеризується -

бездіяльністю особи, яка повинна сплачувати періодичні аліментні платежі кожного місяця у визначеному розмірі, і часом вчинення даного правопорушення, яким є – відповідний період, протягом котрого особа не сплачувала аліменти,

нарахована державним виконавцем Лисичанського міського ВДВС ГТУЮ у Луганській області за період – з 16 серпня 2017 року по 10 липня 2018 року (а.с.5 - довідка-розрахунок №21500/16.6-41 від 10 липня 2018 року), котрий, в цілому, - передує набранню чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» №2234-VIIІ від 07 грудня 2017 року,

відповідно, виходячи із загальновизнаного принципу права та неприпустимості зворотної дії в часі нормативних актів, закріпленого, як у національному законодавстві, зокрема, у Конституції України (ст.58 ч.1), так і в міжнародно-правових актах, зокрема, в Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини (ст.7), згідно якого:

закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, -

період несплати аліментів з боку - ОСОБА_1, вчиненої останнім до набрання законної чинності нормою, що передбачає за вказані дії відповідальність (ст.183-1 КУпАП), тобто, – до 06 лютого 2018 року, при обрахунку сукупного розміру аліментної заборгованості, враховано – безпідставно, що, у свою чергу, не утворює складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.183-1 КУпАП, та, відповідно, - виключає відповідальність ОСОБА_1 за його вчинення.

Крім того, слід зазначити, що наданий до суду матеріал щодо вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.183-1 КУпАП, в тому числі, і доданий до останнього безпосередньо протокол про адміністративне правопорушення від 10 липня 2018 року (а.с.2), у фабулі якого мова йдеться про те, що:

правопорушник ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, являючись батьком ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, не сплачує аліментів на утримання дитини, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої - перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, та, станом на 10 липня 2018 року, становить – 15100, 68 грн,

– не містить достатніх даних та жодних доказів, які б з достеменністю підтверджували, що саме ОСОБА_1 в інкримінований останньому період, не сплачував аліменти на утримання дитини – доньки, ОСОБА_2, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, що саме і визначає суб?єкта та об’єктивну сторону інкримінованого тому адміністративного правопорушення, оскільки:

зі змісту дослідженого у судовому засіданні Виконавчого листа №2-4533/2003 від 16 грудня 2003 року (а.с.8) вбачається, що Лисичанським міським судом Луганської області, за наслідками розгляду справи за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання дитини, ухвалено рішення:

щодо стягнення з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_6, на користь ОСОБА_3 аліментів на утримання доньки ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, у розмірі – ? частини усіх видів доходу щомісячно, починаючи з 16 грудня 2003 року і до досягнення дитиною повноліття, але не менше ? частини неоподаткованого мінімуму доходів громадян, -

у той час як протокол про адміністративне правопорушення від 10 липня 2018 року складено відносно – правопорушника ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Таким чином, в діях ОСОБА_1 відсутня об’єктивна та суб’єктивна сторони інкримінованого адміністративного проступку, і, відповідно, – склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.183-1 КУпАП, що підтверджується наданим у судове засідання протоколом про адміністративне правопорушення від 10 липня 2018 року стосовно - ОСОБА_1, за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ст.183-1 КУпАП, зміст якого, до того ж, – не суперечить та узгоджується з наявними в матеріалах справи та дослідженими у судовому засіданні письмовими доказами, у достовірності та істинності яких підстав сумніватися у суду - немає, у зв`язку з чим, суд вважає, що, у відповідності до положень ст.247 КУпАП, згідно яких:

провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате – підлягає закриттю за відсутності події та складу адміністративного правопорушення, -

провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.183-1 КУпАП, відносно ОСОБА_1, підлягає закриттю за відсутності події та складу зазначеного адміністративного правопорушення.

Речові докази по справі – відсутні.

На підставі вищевказаного, керуючись ст.251, ст.252, ст.247 ч.1 п.1), ст.183-1, ст.284, ст.289, ст.294 КУпАП, –

постановив:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.183-1 КУпАП, відносно ОСОБА_1, – закрити за відсутності події та складу вищевказаного адміністративного правопорушення, передбаченого ст.183-1 КУпАП.

Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду Луганської області через Лисичанський міський суд.

Суддя: