
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 листопада 2018 року м. ПолтаваСправа № 1640/3449/18
Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Слободянюк Н.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Великобагачанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 /надалі - позивач/ звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Великобагачанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області /надалі - відповідач, Великобагачанське ОУПФУ Полтавської області/ про визнання дій суб'єкта владних повноважень неправомірними та зобов'язання внести зміни до відомостей персоніфікованого обліку в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування шляхом внесення відомостей про страховий стаж за період з 1999 року по 2005 рік ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що йому було відмовлено управлінням Пенсійного фонду України у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах у зв'язку з тим, що при подачі звітності у період з 1999 року по 2005 рік страхувальником - Товариством з обмеженою відповідальністю "Шишаки-Будкомплекс" допущена помилка в ідентифікаційному номері ОСОБА_1, а саме: зазначено ідентифікаційний номер "НОМЕР_2" замість ідентифікаційного номера "НОМЕР_3", що призвело до незарахування вказаного періоду роботи до страхового стажу. Оскільки 29 жовтня 2010 року державна реєстрація Товариства з обмеженою відповідальністю "Шишаки-Будкомплекс" припинена, то внести зміни до Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування можливо лише за рішенням суду /а.с.7-9/.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 04 жовтня 2018 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі, а також вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідач позов не визнав та у відзиві на позовну заяву зазначив, що відповідно до трудової книжки ОСОБА_1 у період з 1999 року по 2005 рік від працював у Шишацькому МПМБУ "Агропромбуд", яке в подальшому було реорганізовано в ТОВ "Шишаки-Будкомплекс". Однак, дані Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування не містять відомостей про нараховану заробітну плату та сплачені страхові внески за вказаний період щодо ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3) внаслідок того, що страхувальником в індивідуальних відомостях про застраховану особу ОСОБА_1 допущено помилку в ідентифікаційному номері, а саме: зазначено ідентифікаційний номер ОСОБА_1 "НОМЕР_2" замість правильного ідентифікаційного номера "НОМЕР_3". У зв'язку з припиненням страхувальника без встановлення його правонаступника, коригування відомостей персоніфікованого обліку щодо позивача можливе лише на підставі рішення суду, що набрало законної сили. За таких обставин управління Пенсійного фонду України не допустило протиправних дій /а.с. 83-89/.
Справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) на підставі пункту 2 частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється на підставі частини четвертої статті 229 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив такі обставини та відповідні до них правовідносини.
Відповідно до записів №№12-14 трудової книжки ОСОБА_1 серії НОМЕР_4 ОСОБА_1 з 01 квітня 1986 року працював в Шишацькій МПМДК-25 на посадах дорожнього робітника ІV-го будівельного розряду (згідно наказу №25-к від 01 квітня 1986 року), майстром загальнобудівної ділянки (згідно наказу № 19-к від 06 квітня 1989 року) та дорожнього майстра (згідно наказу №21-к від 01 квітня 1991 року) /а.с. 93-94/.
У трудовій книжці ОСОБА_1 зроблено відмітку про те, що наказом Полтавського виробничого об'єднання "Агрошляхбуд" №14 від 11 лютого 1994 року Шишацька МПМДК-25 перейменована на Шишацьке міжгосподарське промислово-будівельне управління "Агропромбуд" /а.с.93-зворот/.
Рішенням зборів учасників, оформленим протоколом №1 від 14 квітня 2000 року та рішенням Шишацької районної державної адміністрації №732 від 20 жовтня 2000 року, Шишацьке МПБУ "Агропромбуд" реорганізовано в Товариство з обмеженою відповідальністю "Шишаки-Будкомплекс", про що також зазначено у трудовій книжці ОСОБА_1, а також в архівній довідці №01-28/25 від 10 березня 2016 року, виданої Трудовим архівом Шишацького району Шишацької районної ради Полтавської області /а.с.94, 114/.
Відповідно до записів №№15-16 трудової книжки ОСОБА_1 серії НОМЕР_4 ОСОБА_1 з 02 січня 2001 року переведений на посаду виконроба ТОВ "Шишаки-Будкомплекс" (згідно наказу №1 від 02 січня 2001 року), а 25 червня 2007 року звільнений за власним бажанням (згідно наказу №19-к від 25 червня 2007 року) /а.с.94/.
Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Товариство з обмеженою відповідальністю "Шишаки-Будкомплекс" припинено за судовим рішенням від 15 жовтня 2010 року у справі № 7/57 у зв'язку з визнанням його банкрутом, про що 29 жовтня 2010 року зроблено відповідний запис №15831170008000081 /а.с. 126/.
05 березня 2018 року ОСОБА_1 звернувся до Великобагачанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах /а.с. 40-41/.
Рішенням колегіального органу з призначення пенсії Великобагачанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області №15 від 12 березня 2018 року відмовлено ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах у зв'язку з відсутністю необхідної тривалості стажу роботи за Списком №2, підтвердженого у встановленому законодавством порядку /а.с. 45/.
З'ясувавши підставу прийняття такого рішення, яка полягала у незарахуванні до страхового стажу періоду його роботи з 1999 року по 2005 рік в ТОВ "Шишаки-Будкомплекс" внаслідок допущення товариством помилки в ідентифікаційному номері ОСОБА_1 при поданні до органу пенсійного фонду відомостей про застраховану особу, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам та аргументам учасників справи, вказаним у заявах по суті, суд виходить з наступного.
За визначенням пунктів 1, 3, 7, 10 частини першої статті 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - Державний реєстр) - організаційно-технічна система, призначена для накопичення, зберігання та використання інформації про збір та ведення обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, його платників та застрахованих осіб, що складається з реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб /пункт 1/; застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до законодавства підлягає загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачується чи сплачувався у встановленому законом порядку єдиний внесок /пункт 3/; Пенсійний фонд України - орган, уповноважений відповідно до цього Закону вести реєстр застрахованих осіб Державного реєстру та виконувати інші функції, передбачені законом /пункт 7/; страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону зобов'язані сплачувати єдиний внесок /пункт 10/.
Статтею 14-1 вказаного Закону визначено, що Пенсійний фонд та його територіальні органи зобов'язані забезпечувати своєчасне внесення відомостей до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру та здійснювати контроль за достовірністю відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру.
Згідно із статтею 18 згаданого Закону джерелами формування Державного реєстру є відомості, що надходять до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, та Пенсійного фонду від: державних реєстраторів юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; платників єдиного внеску; застрахованих осіб; фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування; центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, виконавчих органів сільських, селищних, міських (крім міст обласного значення) рад; органів доходів і зборів та уповноважених суб'єктів для обліку даних Єдиного державного демографічного реєстру; центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики; державної служби зайнятості; інших підприємств, установ, організацій та військових частин; центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів; територіальних органів Пенсійного фонду за результатами перевірок платників єдиного внеску; інших джерел, передбачених законодавством.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування визначені Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
За змістом статті 1 цього Закону застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до цього Закону підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачуються чи сплачувалися у встановленому законом порядку страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та до накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески; страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону.
У відповідності до пунктів 4, 5 частини першої статті 16 цього ж Закону застрахована особа має право: отримувати безоплатно відомості, внесені до її персональної облікової картки з системи персоніфікованого обліку та Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування; звертатися із заявою до територіального органу Пенсійного фонду про уточнення відомостей, внесених до персональної облікової картки в системі персоніфікованого обліку та Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Персоніфікований облік у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування визначено положеннями статті 21 названого закону.
Так, персоніфікований облік у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування здійснюється з метою обліку застрахованих осіб, учасників накопичувальної системи пенсійного страхування та їх ідентифікації, а також накопичення, зберігання та автоматизованої обробки інформації про облік застрахованих осіб і реалізацію ними права на страхові виплати у солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та накопичувальній системі пенсійного страхування /частина перша/.
На кожну застраховану особу відкривається персональна електронна облікова картка, якій присвоюється унікальний номер електронної облікової картки. Унікальний номер електронної облікової картки формується автоматично шляхом додавання одиниці до останнього наявного унікального номера електронної облікової картки /частина друга/.
Персональна електронна облікова картка застрахованої особи повинна містити такі відомості, зокрема: 1) умовно-постійна частина персональної електронної облікової картки: унікальний номер електронної облікової картки; серія, номер і найменування документа, що посвідчує особу; прізвище, ім'я та по батькові на момент створення електронної облікової картки; прізвище, ім'я та по батькові на поточний момент; реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки та офіційно повідомили про це відповідний орган доходів і зборів і мають відмітку в паспорті); 2) частина персональної електронної облікової картки, яка відображає страховий стаж, заробітну плату (дохід, грошове забезпечення), розмір сплачених страхових внесків та інші відомості, необхідні для обчислення та призначення страхових виплат: код згідно з ЄДРПОУ або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки та офіційно повідомили про це відповідний орган доходів і зборів і мають відмітку в паспорті) страхувальника (платника); рік, за який внесено відомості; розмір страхового внеску за відповідний місяць; сума сплачених страхових внесків за відповідний місяць; страховий стаж; кількість відпрацьованих застрахованою особою календарних днів (годин) за відповідний місяць; ознака особливих умов праці, що дають право на пільги в системі пенсійного забезпечення; сума заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), з якої сплачено страхові внески за відповідний місяць /частина третя/.
Згідно із частинами першою та другою статті 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом /частина перша/.
Отже, на кожну застраховану особу відкривається персональна електронна облікова картка, яка містить відомості про саму застраховану особу (в тому числі реєстраційний номер облікової картки платника податків), страхувальника, страховий стаж застрахованої особи та інші відомості, які дозволяють встановити страховий стаж для призначення пенсії /частина друга/.
Відповідно до статті 16 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" Державний реєстр створюється для забезпечення: ведення обліку платників і застрахованих осіб у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування та їх ідентифікації; накопичення, зберігання та автоматизованої обробки інформації про сплату платниками єдиного внеску та про набуття застрахованими особами права на отримання страхових виплат за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування; нарахування та обліку виплат за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування /частина перша/.
Державний реєстр складається з реєстру страхувальників і реєстру застрахованих осіб /частина друга/.
Ведення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру здійснюється на підставі положення, що затверджується Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування /абзац другий частини третьої вказаної статті/.
Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування затверджене постановою правління Пенсійного фонду України від 18 червня 2014 року №10-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08 липня 2014 року за №785/25562 (надалі - Положення №10-1), відповідно до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон) визначає порядок організації ведення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - Реєстр застрахованих осіб) та порядок надання інформації з Реєстру застрахованих осіб.
Пунктами 4 та 5 розділу І "Загальні положення" Положення №10-1 встановлено, що Реєстр застрахованих осіб формує та веде Пенсійний фонд України, який є володільцем даних Реєстру застрахованих осіб /пункт 4/. Реєстр застрахованих осіб забезпечує: облік застрахованих осіб у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування та їх ідентифікацію; накопичення, зберігання та автоматизовану обробку інформації про страховий стаж та заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію), про набуття застрахованими особами права на отримання страхових виплат за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування; нарахування та облік виплат за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування /пункт 5/.
Пунктом 1 розділу ІІІ "Створення облікової картки" Положення №10-1 визначено, що з метою забезпечення обробки інформації в Реєстрі застрахованих осіб для кожної застрахованої особи автоматично створюється облікова картка, якій присвоюється номер облікової картки.
Згідно з пунктом 2 цього розділу облікова картка відкривається у разі: надходження у складі звітності від страхувальника відомостей про застраховану особу, дані про яку відсутні в Реєстрі застрахованих осіб; надходження у складі звітності відомостей про суми нарахованого доходу та єдиного внеску фізичних осіб - підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність; сплату добровільних внесків особами, які беруть добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування; надходження відомостей від фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування; в інших випадках, передбачених Законом.
Відповідно до пункту 3 розділу IV "Дані облікової картки Реєстру застрахованих осіб, зміни та уточнення до них" Положення №10-1 відомості до Реєстру застрахованих осіб, зміни, уточнення до них вносяться в електронній формі в автоматичному режимі на підставі: звітності, що подається страхувальниками до Пенсійного фонду України, відомостей центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Пунктом 4 вказаного розділу передбачено, що у разі припинення або зняття з обліку у фіскальних органах страхувальника без визначення правонаступника зміни та уточнення до відомостей Реєстру застрахованих осіб вносяться відповідно до рішення суду, що набрало законної сили /абзац другий/.
Внесення змін до відомостей про застраховану особу в Реєстрі застрахованих осіб відповідно до рішення суду, що набрало законної сили, здійснюється територіальними органами Пенсійного фонду України на підставі наказу керівника відповідного органу у десятиденний строк після надходження (надання особою) рішення суду /абзац третій/.
Згідно із пунктом 6 розділу IV "Надання та формування інформації з Реєстру застрахованих осіб" Положення №10-1 інформація з Реєстру застрахованих осіб формується та надається за такими формами: індивідуальні відомості про застраховану особу - згідно з додатками 3 - 5 до цього Положення.
Додатком №4 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування затверджено Форму ОК-5 " Індивідуальні відомості про застраховану особу" Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Отже, відомості про періоди трудової діяльності застрахованих осіб є підставою для призначення та розрухунку пенсійних виплат. А відтак, помилкова відсутність таких відомостей в Реєстрі застрахованих осіб порушує право застрахованої особи на одержання виплат за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням.
У разі припинення страхувальника без визначення його правонаступника зміни та уточнення до даних облікової картки реєстру застрахованих осіб вносяться на підставі рішення суду, що набрало законної сили.
Судом встановлено, що у період з 01 січня 1999 року по 31 грудня 2005 року ОСОБА_1 /ідентифікаційний номер НОМЕР_3/ працював в Шишацькому міжгосподарському промислово-будівельному управлінні "Агропромбуд" /в подальшому - Товариство з обмеженою відповідальністю "Шишаки-Будкомплекс"), що підтверджується відповідними записами трудової книжки позивача серії НОМЕР_4 /а.с. 93-94/.
Факт нарахування позивачу заробітної плати та сплати страхових внесків за вказаний період підтверджується архівними довідками № 01-28/111 від 14 липня 2017 року та №01-28/54 від 23 квітня 2018 року про нараховану Шишацьким МПМБУ "Агропромбуд" /ТОВ "Шишаки-Будкомплекс"/ заробітну плату та індивідуальними відомостями про застраховану особу ОСОБА_1 (номер облікової картки НОМЕР_2), наявними в органі пенсійного фонду /а.с. 22-24, 73-74/
Відповідачем визнано та матеріалами справи підтверджено, що період роботи позивача з 01 січня 1999 року по 31 грудня 2015 року в Шишацькому МПМБУ "Агропромбуд" /в подальшому - ТОВ "Шишаки-Будкомплекс"/ не внесений до відомостей системи персоніфікованого обліку ОСОБА_1 (номер облікової картки НОМЕР_3), а внесений до відомостей системи персоніфікованого обліку ОСОБА_1 (номер облікової картки НОМЕР_2) внаслідок допущеної роботодавцем (страхувальником) помилки в ідентифікаційному номері позивача при подачі звітності за вказаний період /а.с. 13, 86, 119-125/.
Так, у довідці про відомості, що накопичені в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування за звітами страхувальників по роках трудових відносин за роки: з 1999 по 2005 (форма довідки ОК-1, 2 для оцінки), вказані суми нарахованих ТОВ "Шишаки-Будкомплекс" внесків стосовно працівника ОСОБА_1 (при цьому зазначено ідентифікаційний номер НОМЕР_2) за період з 01 січня 1999 року по 31 грудня 2005 року /а.с.25/.
За таких обставин період роботи позивача з 01 січня 1999 року по 31 грудня 2015 року в Шишацькому МПМБУ "Агропромбуд" /в подальшому - ТОВ "Шишаки-Будкомплекс"/ має бути внесений до відомостей про страховий стаж системи персоніфікованого обліку ОСОБА_1 (номер облікової картки НОМЕР_3).
Враховуючи, що ТОВ "Шишаки-Будкомплекс" на час розгляду справи як юридичну особу припинено, підставою для внесення змін до відомостей про застраховану особу в реєстрі застрахованих осіб є рішення суду.
Таким чином, позов в частині зобов'язання відповідача внести зміни до відомостей персоніфікованого обліку щодо періоду роботи позивача в Шишацькому МПМБУ "Агропромбуд" /в подальшому - ТОВ "Шишаки-Будкомплекс"/ у період з 01 січня 1999 року по 31 грудня 2015 року підлягає задоволенню.
В той же час позовна вимога про визнання дій субєкта владних повноважень неправомірними задоволенню не підлягає з огляду на її необґрунтованість.
У прохальній частині адміністративного позову позивач не зазначає які саме (конкретно визначені) дії він просить визнати неправомірними та у позовній заяві не наводить обґрунтування цій позовній вимозі.
Натомість, відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У ході розгляду справи відповідач довів, що у спірних правовідносинах він діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, та не допустив протиправних дій, оскільки вносив дані до Реєстру застрахованих осіб стосовно позивача на підставі звітності, поданої страхувальником.
Враховуючи викладене, адміністративний позов слід задовольнити частково.
Згідно з частиною третьою статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Беручи до уваги те, що позивачем за подання позову сплачено судовий збір у сумі 704,80 грн і при цьому суд дійшов висновку про повне задоволення однієї вимоги та про відмову у задоволенні іншої позовної вимоги, стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача підлягають витрати зі сплати судового збору у сумі 352,40 грн.
Керуючись статтями 6-9, 72-77, 211, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_2 38000, ідентифікаційний номер НОМЕР_3) до Великобагачанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області (вул. Шевченка, буд 73, смт. Велика Багачка, Великобагачанський район, Полтавська область, 38300, ідентифікаційний код 40376699) про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Зобов'язати Великобагачанське об'єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області (вул. Шевченка, буд 73, смт. Велика Багачка, Великобагачанський район, Полтавська область, 38300, ідентифікаційний код 40376699) внести зміни до відомостей системи персоніфікованого обліку реєстру застрахованих осіб щодо застрахованої особи ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (АДРЕСА_2 38000, ідентифікаційний номер НОМЕР_3) шляхом внесення відомостей про страховий стаж ОСОБА_1 за період його роботи в Шишацькому міжгосподарському промислово-будівельному управлінні "Агропромбуд" (Товаристві з обмеженою відповідальністю "Шишаки-Будкомплекс") з 01 січня 1999 року по 31 грудня 2005 року та заміни номера облікової картки платника податків ОСОБА_1 НОМЕР_2 на номер НОМЕР_3 .
У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Великобагачанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області (вул. Шевченка, буд 73, смт. Велика Багачка, Великобагачанський район, Полтавська область, 38300, ідентифікаційний код 40376699) на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_2 38000, ідентифікаційний номер НОМЕР_3) витрати зі сплати судового збору у сумі 352,40 грн (триста п'ятдесят дві гривні сорок копійок).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексом адміністративного судочинства України у редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII.
Суддя Н.І. Слободянюк