Рішення № 77691453, 06.11.2018, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.11.2018
Номер справи
2040/8236/18
Номер документу
77691453
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710 Рішення

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

"06" листопада 2018 р. № 2040/8236/18

Харківський окружний адміністративний суд у складі

Головуючого судді Спірідонов М.О.

за участю секретаря судового засідання Попова А.О.

позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача - Сафронової К.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1 (61000, АДРЕСА_1) до Головного управління Національної поліції в Харківській області (61002, м. Харків, вул. Жон Мироносиць, 5) про стягнення суми ,

В С Т А Н О В И В:

Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом та просить суд стягнути з Головного управління Національної поліції в Харківській області частину невиплаченого грошового забезпечення за квітень 2018 року у розмірі 1000 гривень та серпень 2018 року у розмірі 1000 гривень.

В обґрунтування позову зазначено, що дії Головного управління Національної поліції в Харківській області щодо зменшення грошового забезпечення в квітні та серпні 2018 року є незаконними та такими, що вчинені з порушенням норм чинного законодавства України ат порушують права позивача.

Позивач в судове засідання з'явилася, позовні вимоги підтримала та просила суд їх задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання з'явився, щодо задоволення позовних вимог заперечував зазначивши, що зменшення грошового забезпечення позивача в квітні та серпні 2018 року є законним та таким, що не суперечить чинному законодавству України.

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вивчивши норми матеріального та процесуального права, якими врегульовані спірні правовідносини вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав та мотивів.

Судом встановлено, що з серпня 2003 року позивач - ОСОБА_1, перебуває на службі в органах внутрішніх справ України. З грудня 2015 року проходить службу в Національній поліції України. З 01.01.2017 року перебувала на посаді юрисконсульта відділу правового забезпечення Головного управління Національної поліції в Харківській області, з 12.09.2018 року проходить службу на посаді інспектора сектору превенції Холодногірського ВП ГУНП в Харківській області, в званні капітан поліції.

Також судом встановлено, що у квітні 2018 року начальником ВПЗ подано список про преміювання працівників до УФЗБО пропозиції щодо преміювання, в яких ОСОБА_1 встановлено премію на 1000 грн. менше ніж рекомендовано граничним розміром преміювання. Перерахунок премії за квітень проведено у травні 2018 року.

3 пропозиції про преміювання вбачається, що підставою для встановлення премії у меншому розмірі є неналежне виконання функціональних обов'язків, і ігнорування вказівок начальника відділу.

У серпні 2018 року начальником ВПЗ подано до УФЗБО пропозиції щодо преміювання, в яких позивачу ОСОБА_1 встановлено премію на 1000 грн. менше ніж рекомендовано граничним розміром преміювання.

Під час розгляду справи позивачем було зазначено, що знята частина грошового забезпечення була в той місяць, в якому позивач перебувала у відпустці, а саме з 16.07.2018 року по 08.08.2018 року, останній робочий день позивача був 13.07.2018 року, однак суд не погоджується з зазначеним твердження позивача оскільки, з пропозиції про преміювання судом було встановлено, що підставою для встановлення премії у меншому розмірі є непрофесійність при виконанні посадових обов'язків, наказів керівництва, непрофесійність та низька якість підготовки службових документів, незначний особистий внесок в загальний результат служби, а саме за фактично відпрацьований час в серпні 2018 року.

Приписами частини другої статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України регулюється Законом України "Про Національну поліцію" та Положенням про проходження служби начальницьким складом органів внутрішніх справ,, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 114 від 29 липня 1991 року.

Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06 квітня 2016 року № 260 затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, який визначає критерії виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських.

Згідно з пунктом 3 Порядку № 260 грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад; оклад за спеціальним званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); премії; одноразові додаткові види грошового забезпечення.

У пункті 1 постанови КМУ від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" визначено, що грошове забезпечення, зокрема поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до пп. 2 п. 4 Постанови надано право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення, здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби.

Також суд зазначає, що аналогічні положення містяться у пункті 12 розділу 2 Порядку № 260, в якому визначено, що керівники органів поліції мають право преміювати поліцейських відповідно до особливостей проходження служби та особистого внеску поліцейського в загальні результати служби з урахуванням специфіки і особливостей виконання покладених на його завдань та у межах асигнувань, затверджених на грошове забезпечення для утримання Національної поліції.

Розміри премії встановлюються за рішенням керівників органів поліції відповідно до затверджених ними положень про преміювання та наявного фонду грошового забезпечення.

Виплата премій поліцейським здійснюється за наказами керівників органів поліції.

Накази про преміювання поліцейських видаються до 25 числа кожного місяця на підставі списків начальників структурних підрозділів органів поліції, погоджених з фінансовим підрозділом у частині розміру фонду преміювання.

Виплата премії проводиться щомісяця в останній день місяця за поточний місяць разом з виплатою грошового забезпечення.

Наказом ГУНП в Харківській області від 10.01.2018 року № 35 затверджено Положення про преміювання поліцейських Головного управління Національної поліції в харківській області, згідно з пунктом 3 якого преміювання визначається за результатами служби за місяці за такими показника:

- неухильне дотримання положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського;

- професійність виконання своїх службових обов'язків відповідно до вимог нормативно-правових актів, посадових (функціональних) обов'язків, наказів керівництва;

- виконання заходів, передбачених планами роботи Національної поліції України, ГУ Національної поліції в Харківській області та підпорядкованих йому структурних підрозділів;

- виконавська дисципліна (виконання доручень керівництва Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції України та Головного управління);

- своєчасність та якість підготовки наказів, довідкових, аналітичних та інших матеріалів, що стосуються діяльності Головного управління;

- виявлення причин та умови, що сприяють учиненню кримінальних та адміністративних правопорушень, ужиття в межах своєї компетенції заходів для їх усунення;

- уживання заходів, спрямованих на усунення загроз життю та здоров'ю фізичних осіб і публічної безпеки, що виникли внаслідок учинення кримінального, адміністративного правопорушення;

- дотримання службової дисципліни.

Відповідно до пункту 4 Положення про преміювання списки поліцейських, що додаються на преміювання, готуються структурними підрозділами, підписуються начальником цього підрозділу, погоджуються заступником начальника управління відповідно до повноважень та подаються до управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку до 25 числа місяця, за який установлюється премія.

Відповідно до ст.ст.7, 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначені Конституцією та законами України. У відповідності до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Отже, розглянувши усі подані документи і матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги є не обґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню, оскільки встановлення премії є правом, а не обов'язком керівника, та її розмір встановлюється на розсуд керівника, який оцінює роботу працівника.

Керуючись ст.ст.246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (61000, АДРЕСА_1) до Головного управління Національної поліції в Харківській області (61002, м. Харків, вул. Жон Мироносиць, 5) про стягнення суми - відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення виготовлено 08 листопада 2018 року.

Суддя Спірідонов М.О.