
Справа № 444/3003/18
Провадження № 3/444/948/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 вересня 2018 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й., з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Жовкві Львівської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Жовківського відділення поліції Кам’янка-Бузького відділу поліції ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, паспорт громадянина України серія МС номер 107983, виданий Бучацьким РВ УМВС України у Тернопільській області 05.09.1996 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків судом не встановлені
за ч. 1 ст. 173-2, ч. 2 ст. 187, Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 12.09.2018 року о 10 год. 00 хв. за місцем свого проживання за адресою: смт. Магерів, вул. 43/2, Жовківського району Львівської області ображав нецензурними словами свою співмешканку ОСОБА_2, виганяв з будинку, чинив психологічний, моральний тиск, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_3 того ОСОБА_1 повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення порушив правила адміністративного нагляду, а саме 09.09.2018 року о 23 год. 10 хв. на момент перевірки працівниками поліції був відсутній за місцем свого проживання за адресою: смт. Магерів, вул. 43/2, Жовківського району Львівської області, тобто вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_3 того ОСОБА_1 повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення порушив правила адміністративного нагляду, а саме 10.09.2018 року о 23 год. 45 хв. на момент перевірки працівниками поліції був відсутній за місцем свого проживання за адресою: смт. Магерів, вул. 43/2, Жовківського району Львівської області, тобто вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненому визнав та пояснив, дійсно порушив правила встановленого щодо нього адміністративного нагляду. Зазначив, що 09.09.2018 року та 10.09.2018 року не був вдома, оскільки перебував у своєї співмешканки ОСОБА_2. Щиро розкаявся у вчиненому, просить суд не накладати суворого стягнення.
ОСОБА_3 повного визнання вини ОСОБА_1, факт вчинення ним адміністративних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 173-2, ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення підтверджується: 1) протоколами про адміністративне правопорушення серії ГП № 045589 від 20.09.2018 року, серії ГП № 045623 від 12.09.2018 року; серії ГП № 045573; 2) особистими поясненнями в судовому засіданні та письмовими поясненнями ОСОБА_1 Орестоивча, в яких він визнає факт вчинення ним адміністративних правопорушень; 3) рапортами працівників поліції; 4) копією реєстраційного листка; 5) копією ухвали Жовківського районного суду Львівської області від 30.01.2018 року, якою встановлено ОСОБА_1 адміністративний нагляд; 6) копією розписки, яка написана ОСОБА_1 про роз’яснення йому правил та обмежень адміністративного нагляду від 15.02.2018 року; 7) копією постанови Жовківського районного суду Львівської області від 29.03.2018 року згідно якої ОСОБА_1 було визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення; 8) заявою та письмовими поясненнями ОСОБА_2; 9) довідкою про результати перевірки за зверненням гр. ОСОБА_4, яка погоджена в. о. начальника сектору превенції ПП Жовківського ВП Кам’янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області майором поліції ОСОБА_3 від 20.09.2018 року , а також іншими матеріалами адміністративних справ.
Вина ОСОБА_1 полягає в тому, що він повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення вчинив порушення правил адміністративного нагляду, будучи особою щодо якої такий нагляд встановлений, а також вчинив домашнє насильство, тобто умисне вчинення діянь фізичного, психологічного характеру внаслідок чого була завдана шкода психічному здоров’ю потерпілої, а саме його співмешканці.
Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 173-2, ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення є вірною.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Санкцією ч. 1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено стягнення у виді накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до семи діб.
Санкцією ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено стягнення у виді накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
З наведеного вбачається, що більш серйозним правопорушенням з числа вчинених ОСОБА_1 є правопорушення, перебачене ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Обставин, які б обтяжували відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено. Як обставину, що пом’якшує відповідальність ОСОБА_1 суд бере до уваги його щире розкаяння у вчинених правопорушеннях.
Обираючи вид та міру стягнення правопорушнику суд враховує пом’якшуючі та обтяжуючі відповідальність обставини, а саме, характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, особу правопорушника, який не працює, щиро розкаявся у вчиненому, невперше притягається до адміністративної відповідальності, а так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, приходжу до переконання, що з метою виховання ОСОБА_1 з врахуванням вищеперелічених обставин, слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, так як воно є більш серйозним правопорушенням з тих правопорушень, за якими ОСОБА_1 притягується до відповідальності.
Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Згідно вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року, (в останній діючій редакції) ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 352,40 грн.
Керуючись ст. ст. 27, 36, 40-1, ч. 1 ст. 173-2, ч. 2 ст. 187, ст. 284, 287, 294, 307, 308, 310 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
П О С Т А Н О В И В :
Справу про адміністративне правопорушення № 444/3003/18, провадження № 3/444/948/2018 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, справу про адміністративне правопорушення № 444/3005/18, провадження № 3/444/950/2018 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, справу про адміністративне правопорушення № 444/3006/18, провадження № 3/444/951/2018 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення об’єднати в одне провадження та присвоїти об’єднаній справі 444/3003/18, провадження № 3/444/948/2018.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення та адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесять) гривень 00 коп. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, паспорт громадянина України серія МС номер 107983, виданий Бучацьким РВ УМВС України у Тернопільській області 05.09.1996 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків судом не встановлені) судовий збір в розмірі 352,40 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами: отримувач УДКСУ у Жовківському районі, код- 22030101, р/р 31215206013286, МФО-899998, ЄДРПОУ- 36762986, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код – 22030101, призначення платежу: судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050).
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначений постановою; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Зеліско Р. Й.