Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
21.01.10Справа №2а-2721/09/2770
м. Севастополь.
11 год. 57 хв.
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
головуючого судді - Водяхіна С.А.;
при секретарі - Сінгаєвської І.С.,
Представники сторін:
представник позивача - Прокурора Гагарінського району м. Севастополя, Попова Анастасія Ігорівна, службове посвідчення № 579, видано 28.11.2008 р.;
представник заінтересованої особи - Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя, Чистякова Вікторія Вікторівна довіреність № 19/10/013 від 26.08.2009 р., видана ДПІ Гагарінського району м. Севастополя, службове посвідчення УСВ № 047328, видано 18.02.2009 р.;
представник відповідача ПП "Севбудкомплект" у судове засідання не з'явився, про час розгляду справи повідомлений належним чином, причин неявки суду не повідомив;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомПрокурора Гагарінського району м. Севастополяв інтересах держави в особіДержавної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя доПриватного підприємства "Севбудкомплект" про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Гагарінського району м. Севастополязвернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особіДержавної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя доПриватного підприємства "Севбудкомплект" про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій у сумі 325000 грн.
Позовні вимоги вмотивовані порушенням відповідачем термінів сплати заборгованості зі сплати штрафних санкцій.
У судовому засіданні представники позивача та заінтересованої особи позовні вимоги підтримали у повному обсязі та наполягали на їх задоволенні з підстав, що наведені у позовної заяві.
Представник відповідача ПП "Севбудкомплект" у судове засідання не з'явився, заперечень проти позову не надав, про час розгляду справи повідомлений належним чином, причин неявки суду не повідомив.
Суд, заслухавши пояснення представників позивача та заінтересованої особи, встановивши обставини у справі, вивчивши матеріали справи та наявні у справі письмові докази, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
У судовому засіданні встановлено, що у період часу з 25.02.2009 р. по 30.09.2007 р. Державною податковою інспекцією у Гагарінському районі м. Севастополя проведено документальну невиїзну перевірку відповідача з питань перевірки відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків Петровим Олександром Михайловичем за період з 01.07.2007 р. по 30.09.2007 р.
За наслідками перевірки складено акт № 951/23-123/33924721 від 03.03.2009 р. (а.с. 10-21), відповідно до якого відповідачем занижено податок на прибуток за операцією отримання готівкових коштів по договору позики від 23.08.2007 р. в третьому кварталі 2007 року на загальну суму 16250 грн., та не оприбутковано в касовій книзі готівкові кошти у розмірі 65000 грн., отримані за вказаним договором.
За вказане правопорушення, що виразилося в не оприбуткуванні в касовій книзі готівкових коштів, Рішенням Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя № 0000352310 від 16.03.2009 р. до відповідача застосовано штрафні санкції у п’ятикратному розмірі від суми правопорушення - у сумі 325000 грн. (а.с. 9).
Згідно п.п. 1.2. п. 2 Постанови Правління Національного банку України N 637 від 15.12.2004 р. «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», касова книга визначена як документ установленої форми, що застосовується для здійснення первинного обліку готівки в касі, а оприбуткування готівки – проведення підприємствами і підприємцями обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі, книзі обліку доходів і витрат, книзі обліку розрахункових операцій.
Підпунктом 2.6. пункту 2 зазначеної постанови передбачено, що: «Уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів».
Відповідно до п.п. 7.3. цієї постанови, відповідальність за дотримання порядку ведення операцій з готівкою покладається на підприємців, керівників підприємств. Особи, які винні в порушенні порядку ведення операцій з готівкою, притягуються до відповідальності в установленому законодавством України порядку. У разі виявлення порушень установленого порядку ведення операцій з готівкою органи державної податкової служби України застосовують до порушників штрафні санкції на підставі подання органів контролю згідно з законодавством України.
Пунктом 1 Указу президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки»№ 436/95 від 12.06.1995 р. визначено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.
Підпунктом 5.2.2. пункту 2 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»передбачено, що якщо відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, такий платник податків має право на адміністративне оскарження рішень контролюючого органу протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення або відповіді контролюючого органу на скаргу, замість десятиденного строку, визначеного у абзаці першому цього підпункту.
Згідно п.п. 5.2.4. п. 2. ст. 5 зазначеного Закону, процедура адміністративного оскарження закінчується останнім днем строку, передбаченого підпунктом 5.2.2 цього пункту для подання заяви про перегляд рішення контролюючого органу, у разі коли така заява не була подана у зазначений строк. День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобов'язання платника податків. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобов'язання вважається неузгодженим до розгляду судом справи по суті та прийняття відповідного рішення.
Рішення Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя № 0000352310 від 16.03.2009 р. про застосування до ПП "Севбудкомплект" штрафних санкцій у сумі 325000 грн. ані в адміністративному, ані в судовому порядку відповідачем не оскаржувалося, тобто на день розгляду справи зазначене податкове зобов’язання є узгодженим.
Відповідно до п.п. 5.3.1. п. 3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
Згідно п.п. 5.4.1. п. 4. ст. 5 цього Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
У передбачений зазначеною нормою 30-денний термін вказана у Рішенні Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя № 0000352310 від 16.03.2009 р. сума штрафних санкцій відповідачем на сплачена, що підтверджується довідкою відповідача від 05.08.2009 р. (а.с. 22), та станом на день розгляду справи є податковим боргом відповідача.
Підпунктом 3.1.1. пункту 1 статті 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Тобто, у судовому засіданні встановлено, що позивачем правомірно застосовано фінансові санкції до відповідача у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми –у сумі 325000 грн.
Таким чином, з урахуванням наведеного, адміністративний позов Прокурора Гагарінського району м. Севастополяв інтересах держави в особіДержавної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя доПриватного підприємства "Севбудкомплект" про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій у сумі 325000 грн. підлягає задоволенню, а зазначена сума підлягає стягненню з відповідача.
Відповідно до ч. 3. ст. 160 КАС України, повний текст постанови складено та постанова підписана 26.01.2010 р.
Керуючись ст. ст. 158-163, 167 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов Прокурора Гагарінського району м. Севастополяв інтересах держави в особіДержавної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя доПриватного підприємства "Севбудкомплект" про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій у сумі 325000 грн. задовольнити
2. Стягнути з Приватного підприємства "Севбудкомплект" (м. Севастполь вул. Фадєєва, 11, кв. 34, віл. Гер. Бресту, 31 кв. 117 код ЄДРПОУ 33924721, р/р 26050301000783, 26005301000783 в СФ ВАТ ВТБ Банк м. Севастополя) на користь Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя суму заборгованості перед бюджетом у розмірі 325000 (триста двадцять п’ять тисяч) грн., яка підлягає перерахуванню на р/р 3111314700006 в ГУ ДКУ в м. Севастополі, МФО 824509, код платежу 3021080902.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені ст. 186 КАС України.
Постанова не набрала законної сили.
Суддя С.А. Водяхін