Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
№ 2а-11827/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді ДонцяВ.А., за участю секретаря судового засідання Венгер А.В. вирішив адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Києві до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій у розмірі 3400 грн.
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м.Києві (далі Позивач) звернулося з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі Відповідач) про стягнення штрафних санкцій у розмірі 3400 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Відповідачем не сплачено штрафні санкції в розмірі 3400 грн., які застосовані на підставі рішень від 30.03.2009 р. №260956/32-112/0235 та від 30.03.2009 р. №260957/32-112/0234 за порушення статті 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
У судовому засіданні представник Позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання 11.01.2010 р. не з'явився, хоча про місце, дату та час розгляду справи повідомлявся належним чином. У судовому засіданні 28.12.2009 р. Відповідач позовні вимоги визнав у повному обсязі та просив надати йому один-два дні для сплати штрафу.
Заслухавши пояснення представника Позивача, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (код ДРФО НОМЕР_1, юридична адреса: АДРЕСА_1), зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця НОМЕР_2. НОМЕР_3.
Позивачем здійснено перевірку (направлення від 23.03.2009 р. №32-01/406) господарської одиниці Відповідача, розташованої за адресою: м. Київ, пр-т. Маяковського, 3-б з питань дотримання вимог законодавства у сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
В акті перевірки зафіксовано порушення Відповідачем вимог статті 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а саме: зберігання алкогольних напоїв, тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка. До акту перевірки додані акти зняття залишків алкогольних напоїв, тютюнових виробів без наявності марок акцизного збору.
На підставі вказаного акту Позивачем прийнято рішення від 30.03.2009 р. №260956/32-112/0235, від 30.03.2009 р. №260957/32-112/0234 про застосування до Відповідача штрафних санкцій на загальну суму 3400,00 грн. за порушення статті 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
У матеріалах справи відсутня інформація про оскарження вказаних рішень Відповідачем або сплату ним штрафних санкцій.
Вирішуючи спір, суд виходить з такого.
Відповідно до частини першої статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року №509-XII (у редакції Закону України від 24 грудня 1993 року №3813-XII, з наступними змінами та доповненнями) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності; достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори, крім Національного банку України та його установ.
Статтею 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19 грудня 1995 року№481/95-BP (далі Закон) передбачено, що алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством. Згідно з абзацом тринадцятим частини другої статті 17 Закону за порушення вимог статті 11 даного Закону до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів за здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без марок акцизного збору встановленого зразка 200 % вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
"Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 р. №790 встановлено, що підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності, встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства. Пунктом 10 цього Порядку встановлено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Як вже зазначалось, рішення про застосування штрафних санкцій Відповідачем оскаржено не було.
Положеннями статей 112, 136 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) визначено, що визнання позову відповідачем і прийняття його судом є підставою для прийняття постанови про задоволення позову. Судом встановлено, що підстави для неприйняття судом визнання позову Відповідачем відсутні, оскільки таке визнання не суперечить закону і не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси
Приймаючи до уваги викладені обставини, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки рішення прийнято на користь Позивача субєкта владних повноважень, то з урахуванням положень частини 2 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судовий збір з Відповідача не стягується.
Керуючись статтями 9, 69-71, 94, 97, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (код ДРФО НОМЕР_1, юридична адреса: АДРЕСА_1) 3400 (три тисячі чотириста) грн. на користь Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Києві (код платежу 21081100 Деснянський район УДК у м. Києві, розрахунковий рахунок 31113106700004, МФО 820019, отримувач: РВДК у Деснянському районі, код 26077891).
Відповідно до статті 254 КАС України постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Донець В.А.
Постанова виготовлена в повному обсязі 25.01.2010 р.