Постанова № 7766090, 27.01.2010, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.01.2010
Номер справи
2а-3075/09/0970
Номер документу
7766090
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"27" січня 2010 р.                               Справа № 2а-3075/09/0970

м. Івано-Франківськ

          Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

          Судді Лучко О.О.

          при секретарі Круглій О.М.,

          з участю сторін:

представника позивача - не з"явився

представника відповідача- не з"явився.,

представника третьої сторни- не з"явився,

          розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом: Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Тернопільського міськрайонного центру зайнятості, вул. Текстильна, 1Б, м. Тернопіль, 46000, до відповідача: Державного підприємства "Івано-Франківський лісопромисловий комбінат" Міністерства оборони України, вул. Ребета, 6, м. Івано-Франківськ, 76000, третя особа на стороні відповідача - Тернопільське управління виробничо-технологічної комплектації Івано-Франківського лісопромислового комбінату Міністерства оборони України, вул. Лозовецька, 34, м. Тернопіль про стягнення недоїмки зі сплати страхових внесків в сумі 1682,78 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

          

16 листопада 2009 року Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в інтересах держави в особі Тернопільського міськрайонного центру зайнятості звернувся з адміністративним позовом до державного підприємства “Івано-Франківський військовий лісопромисловий комбінат” тертя особа на стороні відповідача - Тернопільське управління виробничо-технологічної комплектації Івано-Франківського лісопромислового комбінату Міністерства оброни України про стягнення недоїмки зі сплати страхових внесків в сумі 1682,78 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що з 22.09.2009 року по 25.09.2009 року на підставі направлення від 22.09.2009 року №74, виданого Тернопільським міськрайонний центром зайнятості на Тернопільському управлінні виробничо-технологічної комплектації ДП “Івано-Франківський військовий лісопромисловий комбінат Міністерства оборони України” у відповідності до вимог п.п.5,2 ст. 12 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” проведено документальну планову перевірку правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та встановлено порушення вимог зазначеного Закону. Відповідачем не сплачувалися страхові внески, внаслідок чого виникла недоїмка станом на 01.09.2009 року на суму 1682,78 грн. В добровільному порядку сума заборгованості відповідачем на сплачена.

Представник позивача в судове засідання не з’явився, подав суду заяву про розгляд справи за його відсутності. Просив позов задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, направив на адресу суду заяву, в якій зазначив, що позовні вимоги визнає в повному обсязі, та просить розгляд справи проводити за його відсутності. При цьому до заяви подав копію свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, з якої вбачається, що державне підприємство Міністерства оборони України “Івано-Франківський лісопромисловий комбінат” змінив найменування на державне підприємство «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат».

          Представник третьої особи - Тернопільського управління виробничо-технологічної комплектації Івано-Франківського лісопромислового комбінату Міністерства оброни України в судове засідання не з'явився, хоча повідомлявся про дату, час та місце судового розгляду належним чином, причини неявки суду не відомі.

Розглянувши позовну заяву, оцінивши досліджені докази, суд приходить до висновку, що позов підставний і підлягає задоволенню, виходячи із наступного.

Судом встановлено, що державне підприємство Міністерства оборони України “Івано-Франківський лісопромисловий комбінат” змінив своє найменування на державне підприємство «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат».

Тернопільське управління виробничо-технічної комплектації державного підприємства “Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат” є підрозділом державне підприємство «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат без права юридичної особи та є платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

За наслідками проведеної планової перевірки Тернопільського управління виробничо-технічної комплектації державного підприємства “Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат” встановлено порушення третьою особою п.2 ст.35 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, а саме: допущено недоїмку зі сплати страхових внесків в розмірі 1682,78 грн.

Відповідно до ст.1 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття це система прав, обов’язків та гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Страхувальниками виступають роботодавці, застраховані особи, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних осіб), які використовують працю фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески. Страховиком є Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Відповідно до ст.6 Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 14.01.1998 року та ст.8 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”№1533-111 від 02.03.2000 року Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття є цільовим централізованим страховим Фондом, некомерційною самоврядною організацією та згідно ст. 24 Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування підпорядкований Міністерству праці та соціальної політики України.

Статтею 12 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості. Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи контролюють, зокрема, правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхування на випадок безробіття.

Відповідно до ст.4 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців здійснюється Фондом на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей робочими органами виконавчої дирекції Фонду.

Відповідно до п.3.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, яка затверджена наказом Міністерство праці та соціальної політики України N 339 від 18.12.2000р. взяття на облік як платників страхових внесків відокремлених підрозділів юридичних осіб здійснюється центрами зайнятості в разі наявності в них окремого балансу і самостійного ведення розрахунків із застрахованими особами за місцезнаходженням цього підрозділу на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру про відокремлені підрозділи.

До джерел формування коштів Фонду відповідно до ст.16 даного Закону відносяться страхові внески страхувальників - роботодавців, застрахованих осіб, що сплачуються на умовах і в порядку, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актам.

Стаття 17 згаданого Закону визначає розмір та порядок сплати страхових внесків. Так, розмір страхових внесків щорічно за поданням Кабінету Міністрів України встановлюється Верховною Радою України відповідно для роботодавців та застрахованих осіб одночасно із затвердженням Державного бюджету України на поточний рік. Перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань. У разі нестачі у роботодавців коштів на виплату заробітної плати та сплату страхових внесків у повному обсязі нарахування їх на заробітну плату і перерахування страхових внесків до Фонду провадиться у пропорційних сумах.

При цьому страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування. На порядок сплати цих внесків не поширюється податкове законодавство.

Відповідно до п.2 ч.2 ст.35 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” роботодавець зобов’язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.

Згідно із ст.38 даного Закону у разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Як вбачається з матеріалів справи, згідно акту перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття №744 від 22 вересня 2009 року працівниками Тернопільського міськрайонного центру зайнятості у відповідності до вимог Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” в Тернопільському управлінні виробничо-технологічної комплектації державного підприємства “Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат” проведено планову перевірку та встановлено порушення вимог п.2 ст.35 зазначеного Закону (допущено несвоєчасну сплату страхових внесків за період з 01.11.2007 року по 01.09.2009 року в сумі 1682,78 грн.).

Сума заборгованості в розмірі 1682,78 грн. відповідачем не сплачена, а тому відповідно до вимог ст. 39 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” підлягає стягненню у судовому порядку.

Відповідно до ст.51 КАС України відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково. Якщо ці дії не суперечать закону або не порушують чиї-небудь права, свободи та інтереси, суд приймає відмову від позову. Згідно ст.112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Оскільки представник відповідача подав заяву про визнання позову і таке визнання не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи та інтереси, суд вважає позов підставним та приймає відмову відповідача від позову.

Стосовно судових витрат, то відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позов підставний та підлягає задоволенню в повному обсязі.

          На підставі ст.124 Конституції України, керуючись ст.2, ст.ст. 8-14, ст.86, ст.112, ст.ст.158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -                                                   

ПОСТАНОВИВ:

          

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з державного підприємства «Івано-Франківський військовий лісопромкомбінат» (код ЄДРПОУ 08033772, вул. Ребета, 6, м. Івано-Франківськ, 76014) на користь Тернопільського міськрайонного центру зайнятості недоїмку по сплаті страхових внесків в сумі 1682,78 грн. (одна тисяча шістсот вісімдесят дві гривні сімдесят вісім копійок).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України про апеляційне оскарження постанови подається заява протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

          Відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-денний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.           

          

          Суддя:                                                                      Лучко О.О.

          

          Постанова складена в повному обсязі 01.02.2010 року.