Постанова № 7766044, 22.12.2009, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.12.2009
Номер справи
2а-3161/09/0970
Номер документу
7766044
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"22" грудня 2009 р.                               Справа № 2а-3161/09/0970

м. Івано-Франківськ

          Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Матуляка Я.П.,

при секретарі Шварговському Д.Д.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за позовом заступника прокурора м. Івано-Франківська в інтересах держави в особі регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Івано-Франківській області до підприємства «Луква»Галицького райспоживтовариства про стягнення адміністративно-господарських санкцій у розмірі 2872грн.

ВСТАНОВИВ:

25.11.2009 року заступник прокурора м. Івано-Франківська в інтересах держави в особі регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Івано-Франківській області звернувся в суд з адміністративним позовом до підприємства «Луква»Галицького райспоживтовариства про стягнення адміністративно-господарських санкцій в сумі 2870 грн. Позовні вимоги мотивує тим, що за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом по сплаті адміністративно-господарських санкцій, застосованих до відповідача, за роздрібну торгівлю алкогольних напоїв без наявності ліцензії.

Представник позивача в судове засідання не з’явився. Про те, надіслав суду заяву, де просить розгляд справи проводити без його участі. Позовні вимоги підтримав повністю.

Представник відповідач в судове засідання не з’явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся завчасно й належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (рекомендоване). Наданим правом на подання заперечення не скористався.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши письмові докази, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 12.10.2009 року посадовими особами регіонального управління контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Івано-Франківській області проводилась перевірка в магазині «Продтовари»та належить суб’єкту господарювання підприємству «Луква»Галицького райспоживтовариства. В результаті проведення перевірки виявлені порушення статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», що мали місце 12 жовтня 2009 року, які зафіксовані в акті за № 13/25596235/32-05 від 12.10.2009 року. За наслідками розгляду вказаного акту, 15.10.2009 року позивачем в порядку статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»винесено рішення за №090219 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 2872 гривень.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України врегульовані в Законі України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Відповідно до статті 15 Законом України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

У відповідності до статті 1 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” ліцензією (спеціальний дозвіл) –є документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності на провадження одного із видів діяльності протягом визначеного строку.

Як вбачається із акту № 13/25596235/32-05 проведеної перевірки 12.10.2009 року, відповідач здійснював роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії, а саме: реалізовано одну пляшку горілки «Княгинин».

Абзацом 5 частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»встановлено відповідальність за роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700грн.

Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідачем роздрібна реалізація алкогольних напоїв повинна здійснюватись тільки за наявності ліцензії, реалізація алкогольних напоїв без наявності ліцензії є протиправною та такою, що порушує врегульований державою порядок обігу алкогольних напоїв.

Статтею 8 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»передбачено, що державна податкова адміністрація України здійснює функції по боротьбі з незаконним обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів, веденням реєстрів імпортерів, експортерів, оптових та роздрібних торговців, місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, участю у розробленні пропозицій щодо основних напрямів державної політики і проектів державних програм у сфері боротьби з незаконним обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів, організацією виконання актів законодавства у межах своїх повноважень, здійсненням систематичного контролю за їх реалізацією, узагальненням практики застосування законодавства, застосуванням у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій до суб'єктів підприємницької діяльності за порушення законодавства про виробництво і обіг спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, здійсненням заходів по вилученню та знищенню або передачі на промислову переробку алкогольних напоїв, знищенню тютюнових виробів, що були незаконно вироблені чи знаходилися у незаконному обігу.

У відповідності до положень постанови Кабінету Міністрів України за №1698 від 14.11.2000 року у складі Державної податкової адміністрації створено Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів як самостійний функціональний підрозділ з правами юридичної особи, у складі державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, місті Києві та Севастополі –регіональні управління Департаменту з правами юридичної особи та їх територіальні підрозділи для здійснення контролю за додержанням законодавства у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Суд зазначає, що виявлення порушень діючого порядку реалізації алкогольних напоїв та застосування до відповідача фінансових санкцій здійснено уповноваженим на те суб’єктом владних повноважень.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

На підставі ст.124 Конституції України, керуючись ст.ст. 158 - 163, 167 КАС України, суд,-

п о с т а н о в и в:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з підприємства «Луква»Галицького райспоживтовариства в дохід державного бюджету адміністративно-господарські санкції в сумі - 2872 (дві тисячі вісімсот сімдесят дві) гривні.

Постанова відповідно до ч.1 ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

          

Суддя                                                                                          Я.П. Матуляк

Постанова в повному обсязі складена 28.12.2009 року.