Рішення № 77657834, 29.10.2018, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.10.2018
Номер справи
1240/2625/18
Номер документу
77657834
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

12.2

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

29 жовтня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 1240/2625/18

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Рубіжанського міського відділу ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії про стягнення не нарахованої та недоплаченої винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції,

ВСТАНОВИВ:

03 вересня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі позивач) до Рубіжанського міського відділу ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії (далі відповідач), відповідно до якої позивач просить суд:

- стягнути з Рубіжанського міського відділу ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії на користь ОСОБА_1 недонараховану та недосплачену винагороду за безпосередню участь в антитерористичній операції за період часу з 01 квітня 2015 року по 31 травня 2015 року у розмірі 2 148,05 гривень; в період часу з 01 червня 2015 року по 30 червня 2015 року у розмірі 3 094,41 гривень; в період часу з 01 липня 2015 року по 31 серпня 2015 року у розмірі 113,63 гривні, а всього в розмірі 5 356,09 гривень (п’ять тисяч триста п’ятдесят шість гривень 09 коп.).

Підставою подання даної позовної заяви є наявність заборгованості відповідача перед позивачем у виплаті винагороди за участь в АТО за період часу з 01 квітня 2015 року по 31 травня 2015 року; з 01 червня 2015 року по 30 червня 2015 року; з 01 липня 2015 року по 31 серпня 2015 року. Вважає дії відповідача такими, що суперечать положенням закону.

Ухвалою суду від 07.09.2018 відкрито провадження в справі, визначено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Від Рубіжанського міського відділу ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії 29.10.2018 на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, в обґрунтування якого останній послався на таке.

Наказом АТЦ при СБУ від 12.12.2014 № 97 позивач був включений до складу сил і засобів, які залучаються та беруть безпосередню участь в Антитерористичній операції на території Луганської області, забезпеченні її проведення, з 01.08.2014. Наказом АТЦ при СБУ від 29.10.2015 № 302 позивач був виключений зі складу сил і засобів, які залучаються та беруть безпосередню участь в Антитерористичній операції на території Луганської області, забезпеченні її проведення, з 04.09.2015.

Відповідно до довідки Рубіжанського МВ ГУМВС України у Луганській області від 17.09.2018 № 104 ОСОБА_1 за час проходження служби з 01.01.2015 по 04.09.2015 перебував у щорічній черговій відпустці за 2015 рік з 18.05.2015 по 22.06.2015. У свою чергу винагорода за безпосередню участь в антитерористичній операції виплачується тільки за безпосередню участь, особа перебуваючи у відпустці не бере безпосередньої участі в антитерористичній операції та не виконує будь-які задачі пов’язанні з проведенням антитерористичної операції.

Також позивач робить розрахунок винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції з урахуванням виплат за роботу у нічний час. Однак, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу», виплати за роботу у нічний час не є щомісячним додатковим видом грошового забезпечення, не мають постійного характеру. Крім того, відповідач зазначив, що позивачем пропущено строк на звернення до адміністративного суду, передбаченого частиною третьою статті 122 КАС України. На підставі викладеного відповідач просив суд у задоволенні позовних вимог позивача відмовити.(арк.спр 29-34).

На підставі ч.9 ст. 205 КАС України судом ухвалено розглянути справу у письмовому провадженні.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, суд встановив такі обставини справи.

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, наказом АТЦ при СБУ від 12.12.2014 № 97 включено до складу сил і засобів, які залучаються та беруть безпосередню участь в антитерористичній операції на території Луганської області, забезпечення її проведення з 01.08.2014 (арк. спр. 9, 35). Вказана обставина не заперечується відповідачем.

Довідкою Рубіжанського міського відділу ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії від 11.12.2015 № 51/858 підтверджується, що позивач дійсно в період з 05.08.2014 по 04.09.2015 проходив службу в органах внутрішніх справ МВС України у Луганській області (арк. спр. 14).

Згідно довідки Рубіжанського міського відділу ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії від 17.09.2018 № 102 остаточний розрахунок з капітаном міліції ОСОБА_1 за час проховдження служби був проведений 28.09.2015 (арк.спр. 36).

Згідно довідки Рубіжанського міського відділу ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії від 17.09.2018 № 104 ОСОБА_1 з 01.01.2015 по 04.09.2015 перебував у щорічній відпустці за 2015 рік з 18.05.2015 по 22.06.2015. На лікарняному за вказаний період не перебував (арк. спр. 37).

Відповідно до довідки від 17.09.2018 № 100, виданої Рубіжанським МВ ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії, грошове забезпечення позивача

у квітні 2015 року становило 4526,75 грн (у т.ч. нічні – 115,21 грн),

у травні 2015 року – 5486,25 грн (у т.ч. нічні – 15,09 грн та матеріальна допомога на оздоровлення – 800 грн),

у червні 2015 року – 4540,35 грн (у т.ч. нічні – 222,66 грн),

у липні 2015 року – 4427,26 грн (у т.ч. нічні – 5,25 грн),

у серпні 2015 року – 4513,89 грн (у т.ч. нічні – 109,13 грн). Грошове забезпечення позивачу за вказані місяці сплачено (арк. спр.38).

Відповідно до довідки від 17.09.2018 № 101, виданої Рубіжанським МВ ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії ОСОБА_1 була нарахована та виплачена винагорода за безпосередню участь в антитерористичних операціях:

у червні 2015 року у розмірі 6797,00 грн за період з 01.04.2015 по 31.05.2015;

у липні 2015 року у розмірі 1044,00 грн за період з 01.06.2015 по 30.06.2015;

у серпні 2015 року – 0,00 грн;

у вересні 2015 року у розмірі 7953,00 грн за період з 01.07.2015 по 31.08.2015 (арк. спр. 39).

Спірним у справі є розрахунок розміру винагороди за безпосередню участь в АТО за період з 01.04.2015 по 31.08.2015.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з такого.

Згідно ч. 1 ст. 19 Закону України "Про міліцію" форми і розміри грошового забезпечення працівників міліції встановлюються Кабінетом Міністрів України і повинні забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування якісного особового складу міліції, диференційовано враховувати характер і умови роботи, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності і компенсувати їх фізичні та інтелектуальні затрати.

У відповідності до пунктів 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 07.11.2007 № 1294 встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Виплата грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснюється в порядку, що затверджується Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством інфраструктури, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Службою безпеки, Адміністрацією Державної прикордонної служби, Управлінням державної охорони, Службою зовнішньої розвідки, Державною пенітенціарною службою, Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації.

Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2014 № 158 "Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік та виділення коштів з резервного фонду державного бюджету" встановлено, що за безпосередню участь в антитерористичних операціях, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбиття збройного нападу на об'єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільнення цих об'єктів у разі захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою військовослужбовцям, у тому числі строкової військової служби, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, резервістам та працівникам (невійськовослужбовцям) льотного, льотно-підйомного, інженерно-технічного складу авіації Національної гвардії і Державної прикордонної служби, водіям автотранспортних засобів Національної гвардії і Державної прикордонної служби починаючи з 1 травня 2014 року виплачується винагорода в розмірі 100 відсотків місячного грошового забезпечення та заробітної плати, але не менш ніж 3000 гривень, у розрахунку на місяць.

На виконання Постанови КМУ № 158 від 04.06.2014 Міністерством внутрішніх справ України видано наказ № 719 від 23 липня 2014 року, яким передбачено виплачувати військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, резервістам та працівникам (невійськовослужбовцям) льотного, льотно-підйомного, інженерно-технічного складу авіації та водіям автотранспортних засобів Національної гвардії України за безпосередню участь в антитерористичних операціях, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбиття збройного нападу на об'єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільнення цих об'єктів у разі захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою, починаючи з 01 травня 2014 року, винагороду в розмірі 100 відсотків місячного грошового забезпечення, але не менш ніж 3000 гривень у розрахунку на місяць. Обчислення цієї винагороди здійснюється з розрахунку місячного грошового забезпечення або заробітної плати (у тому числі з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди) за займаною особою вказаних вище категорій штатною посадою (останньою займаною штатною посадою) на час участі в зазначених операціях і заходах. Винагороду виплачувати за час, обрахований із дня фактичного початку участі в операціях і заходах, зазначених у пункті 1 цього наказу, до дня завершення такої участі, в поточному місяці за минулий на підставі наказів командирів (начальників) органів військового управління (військових частин, закладів, установ, організацій) (командирам (начальникам) - наказів вищих командирів (начальників)), начальників органів внутрішніх справ.

З системного аналізу наведених вище нормативних актів (Постанови КМУ № 158 та Наказу МВС України № 719), з урахуванням змістового навантаження розділових знаків у контексті п. 2 Постанови № 158, можна дійти висновку, що винагорода за безпосередню участь в антитерористичних операціях обчислюється у розмірі 100% місячного грошового забезпечення, з розрахунку на місяць. Проте, такий розмір не повинен бути меншим ніж 3000 грн. При цьому, враховуючи положення Наказу № 719, обчислення цієї винагороди здійснюється з дня фактичного початку участі в операціях і заходах до дня завершення такої участі, тобто винагорода виплачується військовослужбовцям за відповідні місяці із дня фактичної участі в операціях до дня завершення такої участі. Зазначеним наказом передбачено виплата винагороди за минулий період без будь-яких обмежень.

Також суд зазначає, що відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу” грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Наказом МВС України від 31.12.2007 № 499 затверджено Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, відповідно до п. 2.17.1 якої особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ надається матеріальна допомога у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, для вирішення соціально – побутових питань у розмірі, що не перевищує місячного грошового забезпечення на день виплати, та один раз на рік – допомога для оздоровлення при щорічній основній відпустці в розмірі, що не перевищує місячного грошового забезпечення.

Додатком № 26 “Додаткові види грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ” до Постанови № 1294 визначено вичерпний перелік додаткових видів грошового забезпечення, до яких належать:

- підвищення посадового окладу за особливі умови служби, пов'язані з підвищеним ризиком для життя, відсотків посадового окладу;

- надбавка за кваліфікаційну категорію медичним працівникам з числа начальницького складу, відсотків посадового окладу;

- надбавка за особливості проходження служби у приймальниках-розподільниках для осіб, затриманих за бродяжництво, в ізоляторах тимчасового тримання затриманих і взятих під варту осіб, у спецприймальниках для тримання осіб, підданих адміністративному арешту, відсотків посадового окладу;

- надбавка за роз'їзний характер роботи (замість добових), відсотків посадового окладу;

- доплата за особливі умови служби, відсотків посадового окладу;

- доплата за службу в нічний час, відсотків посадового окладу;

- надбавка за кваліфікаційну категорію, відсотків посадового окладу;

- підвищення посадового окладу за результатами чергової екзаменаційної сесії, відсотків посадового окладу;

- надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі, відсотків посадового окладу.

Таким чином, індексація, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань чи матеріальна допомога на оздоровлення не віднесена до щомісячних видів грошового забезпечення, в розмірі 100% якого нараховується та виплачується винагорода за участь в антитерористичній операції згідно з постановою № 158.

При цьому, до додаткових видів грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ входить доплата за службу в нічний час.

Відповідно до довідки від 17.09.2018 № 100, виданої Рубіжанським МВ ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії, грошове забезпечення позивача становило: у квітні 2015 року - 4526,75 грн (у т.ч. нічні – 115,21 грн),

у травні 2015 року – 5486,25 грн (у т.ч. нічні – 15,09 грн та матеріальна допомога на оздоровлення – 800 грн),

у червні 2015 року – 4540,35 грн (у т.ч. нічні – 222,66 грн),

у липні 2015 року – 4427,26 грн (у т.ч. нічні – 5,25 грн),

у серпні 2015 року – 4513,89 грн (у т.ч. нічні – 109,13 грн) (арк. спр. 12).

Згідно довідки Рубіжанського міського відділу ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії від 17.09.2018 № 104 ОСОБА_1 з 01.01.2015 по 04.09.2015 перебував у щорічній відпустці за 2015 рік з 18.05.2015 по 22.06.2015.

Таким чином, розмір винагороди за безпосередню участь в АТО, яка підлягає виплаті на користь ОСОБА_1П за період з 01.04.2015 по 31.08.2015 повинна становити:

за квітень 2015 року – 4462,21 грн. (4462,21 грн. розмір грошового забезпечення/30 (кількість днів у місяці) х 30 днів (безпосередньої участі в АТО);

за травень 2015 року – 2458,33 грн. (4482,84 грн. розмір грошового забезпечення/31 (кількість днів у місяці) х 17 днів (безпосередньої участі в АТО);

за червень 2015 року – 1103,58 грн. (4138,41 грн. розмір грошового забезпечення/30 (кількість днів у місяці) х 8 днів (безпосередньої участі в АТО);

за липень 2015 року – 3990,00 грн. (3990,00 грн. розмір грошового забезпечення/31 (кількість днів у місяці) х 31 днів (безпосередньої участі в АТО);

за серпень 2015 року – 4076,63 (4076,63 грн. розмір грошового забезпечення/31 (кількість днів у місяці) х 31 днів (безпосередньої участі в АТО).

Отже, відповідач повинен був виплатити позивачу винагороду за безпосередню участь в антитерористичних операціях, з урахуванням доплати за службу в нічний час, у таких розмірах:

за період з 01.04.2015 по 31.05.2015 у розмірі 6920,54 грн;

за період з 01.06.2015 по 30.06.2015 у розмірі 1103,58;

за період з 01.07.2015 по 31.08.2015 у розмірі 8066,63 грн.

Ввідповідно до довідки від 17.09.2018 № 101, виданої Рубіжанським МВ ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії ОСОБА_1 була нарахована та виплачена винагорода за безпосередню участь в антитерористичній операції за період з 01.04.2015 по 31.08.2015 у загальному розмірі 15794,00 грн, з яких:

у червні 2015 року у розмірі 6797,00 грн за період з 01.04.2015 по 31.05.2015 (різниця складає 123,54 грн (6920,54 – 6797,00));

у липні 2015 року у розмірі 1044,00 грн за період з 01.06.2015 по 30.06.2015 (різниця складає 59,58 грн (1103,58 - 1044,00));

у вересні 2015 року у розмірі 7953,00 грн за період з 01.07.2015 по 31.08.2015 (різниця складає 113,63 грн (8066,63 – 7953,00)).

Таким чином, відповідачем при обчисленні позивачу розміру винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції за період з 01.04.2015 по 31.08.2015 не було враховано доплату за службу в нічний час, відповідно не виплачено 296,75 грн.

При цьому, судом також встановлено, що позивачем при здійсненні розрахунку винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції за період з 01.05.2015 по 30.06.2015 обчислено без урахування знаходження його у щорічній відпустці за 2015 рік з 18.05.2015 по 22.06.2015.

З урахуванням наведеного суд вважає позовні вимоги такими, які слід задовольнити частково та стягнути з відповідача на користь позивача суму не нарахованої та не виплаченої винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції за період з 01.04.2015 по 31.08.2015 у розмірі 296,75 грн.

Щодо посилань представника відповідача на пропуск позивачем строку звернення до суду, передбаченого частиною 5 статті 122 КАС України, суд зазначає таке.

Згідно з вимогами статті 2 Закону України “Про оплату праці” в структуру заробітної плати входять:

Основна заробітна плата. Це - винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.

Додаткова заробітна плата. Це - винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.

Інші заохочувальні та компенсаційні виплати. До них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, виплати в рамках грантів, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.11.2007 № 1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу” грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Таким чином, винагорода за участь в АТО, яка має виплачуватися за весь період безпосередньої участі в АТО, є винагородою, що має постійний характер, входить до структури заробітної плати, і відповідно, є її складовою.

Згідно з рішенням Конституційного суду України від 15.10.2013 № 8-рп/2013 у справі № 1-13/2013 в аспекті конституційного звернення положення частини другої статті 233 Кодексу законів про працю України у системному зв'язку з положеннями статей 1, 12 Закону України "Про оплату праці" від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР зі змінами необхідно розуміти так, що у разі порушення роботодавцем законодавства про оплату праці не обмежується будь-яким строком звернення працівника до суду з позовом про стягнення заробітної плати, яка йому належить, тобто усіх виплат, на які працівник має право згідно з умовами трудового договору і відповідно до державних гарантій, встановлених законодавством, зокрема й за час простою, який мав місце не з вини працівника, незалежно від того, чи було здійснене роботодавцем нарахування таких виплат.

Відповідно до п. 2.1 мотивувальної частини Рішення Конституційного суду України № 8-рп/2013 від 15 жовтня 2013 року поняття “заробітна плата” і “оплата праці”, які використано у законах, що регулюють трудові правовідносини, є рівнозначними в аспекті наявності у сторін, які перебувають у трудових відносинах, прав і обов’язків щодо оплати праці, умов їх реалізації та наслідків, що мають настати у разі невиконання цих обов’язків. Під заробітною платою, що належить працівникові, або, за визначенням, використаним у частині другій ст. 233 КЗпП, належною працівнику заробітною платою необхідно розуміти усі виплати, на отримання яких працівник має право згідно з умовами трудового договору і відповідно до державних гарантій, встановлених законодавством для осіб, які перебувають у трудових відносинах з роботодавцем, незалежно від того, чи було здійснене нарахування таких виплат. У разі порушення роботодавцем законодавства про оплату праці не обмежується будь-яким строком звернення працівника до суду з позовом про стягнення заробітної плати, яка йому належить, тобто усіх виплат, на які працівник має право згідно з умовами трудового договору і відповідно до державних гарантій, встановлених законодавством, зокрема й за час простою, який мав місце не з вини працівника, незалежно від того, чи було здійснене роботодавцем нарахування таких виплат.

З огляду на наведене, під час розгляду справ про стягнення на користь осіб, які перебувають (перебували) на публічній службі, заробітної плати (зокрема, винагороди за участь в АТО, яка є складовою грошового забезпечення) застосовні положення частини другої статті 233 КЗпП України, а не статті 122 КАС України, тобто строки звернення до суду у цій категорії справ не застосовуються.

Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору згідно з пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України “Про судовий збір”, розподіл судових витрат між сторонами відповідно до вимог статті 139 КАС України не проводиться.

Керуючись статтями 2, 9, 139, 241-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Рубіжанського міського відділу ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії про стягнення не нарахованої та недоплаченої винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції задовольнити частково.

Стягнути з Рубіжанського міського відділу ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії (ЄДРПОУ 08670705, місцезнаходження: вул.Смирнова, буд. 1, м. Рубіжне, Луганська область, 93003) на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2) суму не нарахованої та не виплаченої винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції за період з 01.04.2015 по 31.08.2015 у розмірі 296,75 (двісті дев’яносто шість гривень 75 копійок) з відрахуванням установлених законом податків та інших обов’язкових платежів.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 05 листопада 2018 року.

Суддя ОСОБА_2