Рішення № 77657290, 02.11.2018, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.11.2018
Номер справи
0340/1790/18
Номер документу
77657290
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 листопада 2018 року ЛуцькСправа № 0340/1790/18

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Сороки Ю.Ю.,

при секретарі судового засідання Шопік М.М.,

за участю представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідачів ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку, за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Приватного підприємства “Іола” до Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області, Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство “Іола” звернулося з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області про визнання протиправними та скасування рішень ГУ ДФС у Волинській області №783827/21753815 від 12.06.2018, №784455/21753815, №784450/21753815, №784460/21753815 від 13.06.2018, №791625/21753815, №791784/21753815 від 14.06.2018 про відмову в реєстрації податкових накладних та зобов’язання ГУ ДФС у Волинській області зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №72, №73, №77 від 26.07.2017, №90 від 25.07.2017 та №79, №80 від 27.07.2017.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що позивачем надіслано до ГУ ДФС у Волинській області податкові накладні №72, №73, №77 від 26.07.2017, №90 від 25.07.2017 та №79, №80 від 27.07.2017 для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, однак, згідно отриманих квитанцій реєстрація податкових накладних зупинена.

ПП “Іола” направлено на адресу Головного управління Державної фіскальної служби України повідомлення щодо подачі документів на підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим податковим накладним №72, №73, №77 від 26.07.2017, №90 від 25.07.2017 та №79, №80 від 27.07.2017, зокрема долучено документи, що підтверджують походження товару, обсяги його придбання та реалізації (договори, накладні, товарно-транспортні накладні), розрахункові документи (банківські виписки), тобто, позивачем було надано усі необхідні документи, які беззаперечно підтверджують реальність та матеріальну можливість здійснення операцій по відмовленим податковим накладним №72, №73, №77 від 26.07.2017, №90 від 25.07.2017 та №79, №80 від 27.07.2017.

Проте, в червні 2018 року ПП “Іола” отримало від ГУ ДФС у Волинській області рішення №783827/21753815 від 12.06.2018, №784455/21753815, №784450/21753815, №784460/21753815 від 13.06.2018, №791625/21753815, №791784/21753815 від 14.06.2018 про відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Єдиною підставою для відмови у реєстрації податкових накладних була встановлена податковим органом розбіжність в товарно-транспортних накладних в адресах пунктів розвантаження та навантаження товару.

З урахуванням викладеного, позивач вважає рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області про визнання протиправними та скасування рішень ГУ ДФС у Волинській області №783827/21753815 від 12.06.2018, №784455/21753815, №784450/21753815, №784460/21753815 від 13.06.2018, №791625/21753815, №791784/21753815 від 14.06.2018 про відмову в реєстрації податкових накладних протиправними та просить зобов’язати ГУ ДФС у Волинській області зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №72, №73, №77 від 26.07.2017, №90 від 25.07.2017 та №79, №80 від 27.07.2017.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 05.09.2018 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та вирішено судовий розгляд проводити за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням сторін.

17.10.2018 ухвалою Волинського окружного адміністративного суду до участі у справі залучено співвідповідача - Державну фіскальну службу України та продовжено на тридцять днів строк проведення підготовчого провадження.

ДФС України та ГУ ДФС у Волинській області у ідентичних відзивах на позовну заяву, позовних вимог не визнали. Наголошували на тому, що на час зупинення реєстрації податкових накладних №72, №73, №77 від 26.07.2017, №90 від 25.07.2017 та №79, №80 від 27.07.2017 дана процедура регулювалася наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567 «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, та вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.06.2016 за №752/30620.

Згідно п.6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом №567, Моніторинг податкової накладної/розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями: обсяг постачання товару/послуг, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 разу більший за. величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01.01.2017 в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкові накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01.01.2017 в Реєстрі, переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, інформації, поданій платником податків за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється); відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб’єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову роздрібну торгівлю підакцизними товарами(продукцією), визначеними пп. 215.3.1, 215.3.2 п. 215.3 ст. 2015 розділу VI ПКУ, стосовно товарів, які зазначені платником податі у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.

Крім того, 21.02.2018 Постановою КМУ від 21.02.2018 №117 було затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН.

Пунктом 14 Порядку №117 встановлено перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в реєстрі.

Пунктом 16 цього Порядку письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку подає до ДФС в електронній формі засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

При вивченні Головним управлінням Державної фіскальної служби у Волинській області первинних документів було встановлено розбіжності, а саме в прихідних товарно-транспортних накладних вказано пункт розвантаження с. Підгайці, вул. Князя Острозького, 17, а в товарно-транспортних накладних на реалізацію товару вказано пункт навантаження: м. Луцьк, вул. Боженка, 34.

ПП “Іола” не було надано первинні документи щодо використання в господарській діяльності нежитлового приміщення (складу, виробничого цеху, офісу) за адресою с. Підгайці, вул. Князя Островського, 17, не надано, як передбачено п.14 Порядку №117, що стало підставою для прийняття комісією законних рішень №783827/21753815 від 12.06.2018, №784455/21753815, №784450/21753815, №784460/21753815 від 13.06.2018, №791625/21753815, №791784/21753815 від 14.06.2018 про відмову у реєстрації податкових накладних №72, №73, №77 від 26.07.2017, №90 від 25.07.2017 та №79, №80 від 27.07.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

На підставі викладеного відповідачі просили суд в задоволенні позову відмовити повністю.

04.10.2018 представником позивача подано до суду відповідь на відзив ГУ ДФС у Волинській області, у якій звертає увагу суду на те, що відповідач у відзиві на позовну заяву не спростував не надання позивачу рішення про результати розгляду його скарг, що були подані в порядку ст.56 Податкового кодексу України на рішення про відмову у реєстрації податкових накладних, а тому відповідно до п.56.23.4 ст.56 Податкового кодексу України, такі скарги вважаються задоволеними на користь платника податків з дня, наступного за останнім днем зазначеного строку. Крім того, ще раз звертає увагу суду на те, що після зупинення реєстрації податкових накладних, позивачем були надані всі необхідні документи, проте останні не були взяті до уваги податковим органом. При цьому зазначає, що юридичною та податковою адресою позивача є с. Підгайці Луцького району, вул. Князя Острозького, 17, що підтверджується реєстраційними документами позивача, а фактичною адресою виробничих потужностей, де орендуються виробничі приміщення і склади є м. Луцьк, вул. Боженка, 34.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 30.10.2018 залишено без задоволення заяву Головного управління ДФС у Волинській області про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

В судовому засіданні 02.11.2018 представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав викладених у позовній заяві та просив їх задовольнити повністю.

Представник відповідачів проти задоволення позовних вимог заперечила з підстав викладених у відзивах на позовну заяву. Просила суд відмовити у задоволенні позовних вимог позивача повністю.

Заслухавши пояснення представників сторін, з’ясувавши обставини у справі та дослідивши письмовими докази, судом встановлені наступні обставини справи.

З матеріалів справи вбачається, що 16.04.1997 Приватне підприємство “Іола” зареєстровано як юридична особа виконавчим комітетом Луцької міської ради Волинської області, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію Серії А01 №138968 від 21.11.2008.

Відповідно до довідки АА №689982 від 31.10.2012 Головного управління статистики у Волинській області, ПП “Іола” включене до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, основними видами діяльності є: 22.21 виробництво плит, листів, труб і профілів із пластмаси; 22.29 виробництво інших виробів із пластмас; 46.90 неспеціалізована оптова торгівля.

Судом встановлено, що 08.01.2014 між ПП “Іола” (Продавець) та ТОВ “Дюна-Веста” (Покупець) укладено договір поставки №1-00005, відповідно до умов якого, Продавець зобов’язується поставити пакувальні матеріали власного виробництва(мішки поліетиленові та пакети поліпропіленові), надалі товар в асортименті, кількості, в терміни та за цінами відповідно до умов даного договору. Кількість, асортимент, ціна товарів вказується у накладних. Покупець зобов’язується прийняти та оплатити товари на умовах даного договору. (а.с.30-33)

ПП “Іола” поставлено ТОВ “Дюна-Веста” товар, про що свідчить видаткова накладна №1093 від 26.07.2017, податкова накладна №72 від 26.07.2017 на загальну суму 19 939, 20 грн. в т.ч. ПДВ 3 323, 20 грн., видаткова накладна №1094 від 26.07.2017, податкова накладна №73 від 26.07.2017 на загальну суму 3 744 грн., втому числі ПДВ 624 грн., товарно-транспортні накладні №№Р1093, Р1094 від 26.07.2017 та угода про зарахування зустрічних однорідних вимог №6 від 31.07.2017.(а.с.34-36, 39-41, 44)

ПП “Іола” податкові накладні №№72, 73 від 26.07.2017 відправлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, однак, згідно отриманих квитанцій №№9148830015, НОМЕР_1 від 28.07.2017 податкові накладні прийняті, але реєстрація їх зупинена.

Підставою для зупинення реєстрації податкових накладних №№72, 73 від 26.07.2017, слугувало те, що вказані податкові накладні відповідають критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 3923. Запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК. (а.с.37, 42)

Згідно повідомлень №№4, 5 від 07.06.2018 ПП “Іола” було направлено на адресу Державної фіскальної служби копії первинних документів, що розкривають зміст операцій.(а.с.38, 43)

Рішеннями комісії ГУ ДФС у Волинській області про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №784455/21753815 від 13.06.2018 та №783827/21753815 від 12.06.2018 відмовлено в реєстрації податкових накладних №№72, 73 від 26.07.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, з підстав ненадання платником податків первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання, транспортування.(а.с.18-21)

Позивачем було подано скарги на рішення комісії №784455/21753815 від 13.06.2018та №783827/21753815 від 12.06.2018, відповіді за результатами розгляду якої, відповідачем не надано. (а.с.115-116)

28.04.2017 між ПП “Іола” (Постачальник) та ТОВ “Кріпильні елементи” (Покупець) укладено договір поставки №17-021, відповідно до умов якого, Постачальник бере на себе зобов’язання виготовити та поставити Покупцю, а Покупець бере на себе зобов’язання своєчасно прийняти та оплатити товар на умовах визначених у договорі.

Предметом договору поставки є пакувальний матеріал, що виготовляється за зразком погодженим (наданим) з боку Замовника. (а.с.45-47)

ПП “Іола” поставлено ТОВ “Кріпильні елементи” товар, про що свідчить видаткова накладна №1105 від 26.07.2017, податкова накладна №77 від 26.07.2017 на загальну суму 99 173, 16 грн. в т.ч. ПДВ 16 528, 86 грн., рахунок на оплату №425 від 21.07.2017, товарно-транспортна накладна №Р1105 від 26.07.2017, а також виписка по особовому рахунку від 26.07.2017 року. (а.с.48-52, 54)

ПП “Іола” податкову накладну №77 від 26.07.2017 відправлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, однак, згідно отриманої квитанції №9163515858 від 15.08.2017 податкова накладна прийнята, але реєстрація її зупинена.

Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної №77 від 26.07.2017, слугувало те, що вказана податкова накладна відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 3923. Запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК. (а.с.53)

Згідно повідомлення №2 від 07.06.2018 ПП “Іола” було направлено на адресу Державної фіскальної служби копії первинних документів, що розкривають зміст операцій.(а.с.55)

Рішенням комісії ГУ ДФС у Волинській області про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №784450/21753815 від 13.06.2018 відмовлено в реєстрації податкової накладної №77 від 26.07.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, з підстав ненадання платником податків первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання, транспортування, також договорів, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них.(а.с.22-23)

Позивачем було подано скаргу на рішення комісії №784450/21753815 від 13.06.2018, відповіді за результатами розгляду якої, відповідачем не надано. (а.с.117)

11.01.2016 між ПП “Іола” (Постачальник) та ТОВ “Терлич” (Покупець) укладено договір поставки №16-010, відповідно до умов якого, Постачальник бере на себе зобов’язання виготовити та поставити Покупцю, а Покупець бере на себе зобов’язання своєчасно прийняти та оплатити товар на умовах визначених у договорі.

Предметом договору поставки є пакувальний матеріал, що виготовляється за зразком погодженим (наданим) з боку Замовника. (а.с.56-58)

ПП “Іола” поставлено ТОВ “Терлич” товар, про що свідчить видаткова накладна №1117 від 25.07.2017, податкова накладна №90 від 25.07.2017 на загальну суму 3 600 грн. в т.ч. ПДВ 600 грн., товарно-транспортна накладна №Р1117 від 25.07.2017, а також виписка по особовому рахунку від 24.07.2017 року.(а.с.59-61, 63)

ПП “Іола” податкову накладну №90 від 25.07.2017 відправлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, однак, згідно отриманої квитанції №9182664102 від 11.09.2017 податкова накладна прийнята, але реєстрація її зупинена.

Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної №90 від 25.07.2017, слугувало те, що вказана податкова накладна відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 3923. Запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК. (а.с.62)

Згідно повідомлення №7 від 12.06.2018 ПП “Іола” було направлено на адресу Державної фіскальної служби копії первинних документів, що розкривають зміст операцій.(а.с.64)

Рішенням комісії ГУ ДФС у Волинській області про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №791625/21753815 від 14.06.2018 відмовлено в реєстрації податкової накладної №90 від 26.10.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, з підстав ненадання платником податків первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання, транспортування.(а.с.24-25)

Позивачем було подано скаргу на рішення комісії №791625/21753815 від 14.06.2018, відповіді за результатами розгляду якої, відповідачем не надано. (а.с.120)

11.01.2016 між ПП “Іола” (Постачальник) та ТОВ “Річ Ленд” (Покупець) укладено договір поставки №16-008, відповідно до умов якого, Постачальник бере на себе зобов’язання виготовити та поставити Покупцю, а Покупець бере на себе зобов’язання своєчасно прийняти та оплатити товар на умовах визначених у договорі.

Предметом договору поставки є пакувальний матеріал, що виготовляється за зразком погодженим (наданим) з боку Замовника. (а.с.65-68)

ПП “Іола” поставлено ТОВ “Річ Ленд” товар, про що свідчить видаткова накладна №1101 від 27.07.2017, податкова накладна №79 від 27.07.2017 на загальну суму 40 700, 08 грн. в т.ч. ПДВ 6 783, 35 грн., товарно-транспортна накладна №Р1101 від 27.07.2017, рахунок на оплату №436 від 27.07.2018, а також виписка по особовому рахунку за 13.07.2017 та 20.07.2017 року.(а.с.69-73, 75-76)

ПП “Іола” податкову накладну №79 від 27.07.2017 відправлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, однак, згідно отриманої квитанції №9163172147 від 15.08.2017 податкова накладна прийнята, але реєстрація їх зупинена.

Підставою для зупинення реєстрації податкових накладних №79 від 27.07.2017, слугувало те, що вказана податкова накладна відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 3923. Запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК. (а.с.74)

Згідно повідомлення №6 від 08.06.2018 ПП “Іола” було направлено на адресу Державної фіскальної служби копії первинних документів, що розкривають зміст операцій.(а.с.77)

Рішенням комісії ГУ ДФС у Волинській області про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податковихнакладних №791784/21753815 від 14.06.2018 відмовлено в реєстрації податкової накладної №79 від 27.07.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, з підстав ненадання платником податків первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання, транспортування. (а.с.26-27)

Позивачем було подано скаргу на рішення комісії №791784/21753815 від 14.06.2018, відповіді за результатами розгляду якої, відповідачем не надано. (а.с.119)

27.05.2014 між ПП “Іола” (Постачальник) та ТОВ “Твоя” (Покупець) укладено договір поставки, відповідно до умов якого, Постачальник зобов’язується поставити та передати у власність, а Покупець прийняти та оплатити пакувальний матеріал у кількості, за номенклатурою, ціною, строками та умовами поставки відповідно до умов даного договору, на підставі замовлення та накладних, які є невід’ємними частинами даного Договору. (а.с.78-80)

ПП “Іола” поставлено ТОВ “Твоя” товар, про що свідчить видаткова накладна №1102 від 27.07.2017, податкова накладна №80 від 27.07.2017 на загальну суму 24 716, 82 грн. в т.ч. ПДВ 4 119, 47 грн., товарно-транспортна накладна №Р1102 від 27.07.2017, рахунок на оплату №435 від 27.07.2017, а також виписка по особовому рахунку за 09.10.2017.(а.с.81-84, 86)

ПП “Іола” податкову накладну №80 від 27.07.2017 відправлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, однак, згідно отриманої квитанції №9163975965 від 15.08.2017 податкова накладна прийнята, але реєстрація її зупинена.

Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної №80 від 27.07.2017, слугувало те, що вказана податкова накладна відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 3923. Запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК. (а.с.85)

Згідно повідомлення №3 від 07.06.2018 ПП “Іола” було направлено на адресу Державної фіскальної служби копії первинних документів, що розкривають зміст операцій. (а.с.87)

Рішенням комісії ГУ ДФС у Волинській області про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №784460/21753815 від 13.06.2018 відмовлено в реєстрації податкової накладної №80 від 27.07.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, з підстав ненадання платником податків первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання, транспортування.(а.с.28-29)

Позивачем було подано скаргу на рішення комісії 784460/21753815 від 13.06.2018, за відповіді за результатами розгляду якої, відповідачем не надано. (а.с.118)

Проте, рішення №783827/21753815 від 12.06.2018, №784455/21753815, №784450/21753815, №784460/21753815 від 13.06.2018, №791625/21753815, №791784/21753815 від 14.06.2018 про відмову в реєстрації податкових накладних №72, №73, №77 від 26.07.2017, №90 від 25.07.2017 та №79, №80 від 27.07.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, суд вважає протиправним та таким, що підлягає скасуванню, з огляду на наступне.

Згідно п.187.1 статті 187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштіввід покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Як вбачається з матеріалів справи, ПП “Іола” було поставлено товар, а саме:

- ТОВ “Дюна-Веста”, про що свідчить видаткова накладна №1093 від 26.07.2017, податкова накладна №72 від 26.07.2017 на загальну суму 19 939, 20 грн. в т.ч. ПДВ 3 323, 20 грн., видаткова накладна №1094 від 26.07.2017, податкова накладна №73 від 26.07.2017 на загальну суму 3 744 грн., втому числі ПДВ 624 грн., товарно-транспортні накладні №№Р1093, Р1094 від 26.07.2017 та угода про зарахування зустрічних однорідних вимог №6 від 31.07.2017.(а.с.34-36, 39-41, 44)

- ТОВ “Кріпильні елементи”, про що свідчить видаткова накладна №1105 від 26.07.2017, податкова накладна №77 від 26.07.2017 на загальну суму 99 173, 16 грн. в т.ч. ПДВ 16 528, 86 грн., рахунок на оплату №425 від 21.07.2017, товарно-транспортна накладна №Р1105 від 26.07.2017, а також виписка по особовому рахунку від 26.07.2017 року. (а.с.48-52, 54)

- ТОВ “Терлич”, про що свідчить видаткова накладна №1117 від 25.07.2017, податкова накладна №90 від 25.07.2017 на загальну суму 3 600 грн. в т.ч. ПДВ 600 грн., товарно-транспортна накладна №Р1117 від 25.07.2017, а також виписка по особовому рахунку від 24.07.2017 року.(а.с.59-61, 63)

- ТОВ “Річ Ленд”, про що свідчить видаткова накладна №1101 від 27.07.2017, податкова накладна №79 від 27.07.2017 на загальну суму 40 700, 08 грн. в т.ч. ПДВ 6 783, 35 грн., товарно-транспортна накладна №Р1101 від 27.07.2017, рахунок на оплату №436 від 27.07.2018, а також виписка по особовому рахунку за 13.07.2017 та 20.07.2017 року.(а.с.69-73, 75-76)

- ТОВ “Твоя”, про що свідчить видаткова накладна №1102 від 27.07.2017, податкова накладна №80 від 27.07.2017 на загальну суму 24 716, 82 грн. в т.ч. ПДВ 4 119, 47 грн., товарно-транспортна накладна №Р1102 від 27.07.2017, рахунок на оплату №435 від 27.07.2017, а також виписка по особовому рахунку за 09.10.2017.(а.с.81-84, 86)

Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження. Якщо надіслані податкові накладні / розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Згідно пункту 201.16 ПК України реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної / розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1246 від 29.12.2010, податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Як передбачено пунктом 12 цього Порядку, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, зокрема, відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу

Згідно із пунктом 13 Порядку №1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України “Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних” від 13.06.2017 №567, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за №573/30621 (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі – наказ №567), передбачено, що моніторинг податкової накладної / розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями:

1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 раза більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу постачання такого товару/послуг, зазначеного у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, та обсягу придбання на митній території України та/або ввезення на митну територію України відповідного товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, та митних деклараціях, і переважання в такому залишку товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, більше 75 % загального такого залишку та відсутність товару/послуги, зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);

2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.

Станом на дату подання ПП “Іола” податкових накладних №72, №73, №77 від 26.07.2017, №90 від 25.07.2017 та №79, №80 від 27.07.2017 на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також на момент складення квитанцій №№9148830015, НОМЕР_1 від 28.07.2017, №9163515858 від 15.08.2017, №9182664102 від 11.09.2017, №9163172147 від 15.08.2017, №9163975965 від 15.08.2017 та винесення рішень №783827/21753815 від 12.06.2018, №784455/21753815, №784450/21753815, №784460/21753815 від 13.06.2018, №791625/21753815, №791784/21753815 від 14.06.2018 про відмову у реєстрації податкових накладних №72, №73, №77 від 26.07.2017, №90 від 25.07.2017 та №79, №80 від 27.07.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, вказаний наказ Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567 був чинний.

За приписами підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПК України у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної / розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної / розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Пунктом 1 Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом №567, визначено вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, у розрізі Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом №567:

1) для критерію, зазначеного у підпункті 1 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством;

2) для критерію, зазначеного в підпункті 2 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Відповідно до підпунктів 201.16.2, 201.16.3 пункту 201.16 статті 201 ПК України письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті “в” підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній / розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України. Порядок роботи комісії визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту. Форма таких рішень встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Згідно Постанови КМУ від 21.02.2018 №117 "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" визначено, що платники податку на додану вартість, у яких до 01 грудня 2017 року зупинено реєстрацію податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, що діяв до набрання чинності Законом України від 07 грудня 2017 року №2245-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році", та які станом на 1 грудня 2017 р. не подали пояснень і копій документів до таких податкових накладних / розрахунків коригування, мають право протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній / розрахунку коригування, подати пояснення і копії документів до таких податкових накладних / розрахунків коригування на розгляд комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, порядок роботи яких затверджується цією постановою.

Відповідно до п.14, 15 Порядку затвердженого Постановою КМУ від 21.02.2018 №117, перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складені на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображені однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з УКТЗЕД або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг).

Як вбачається з матеріалів справи, ПП “Іола” було направлено на адресу Державної фіскальної служби копії первинних документів, про що свідчать повідомлення №№4, 5 від 07.06.2018, №2 від 07.06.2018, №7 від 12.06.2018, №6 від 08.06.2018, №3 від 07.06.2018 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по податкових накладних, реєстрація яких зупинена. (а.с.38, 43, 55, 64, 77, 87)

Також, в матеріалах справи наявні первинні документи, що підтверджують здійснення господарських операцій в межах яких виписано податкові накладні №72, №73, №77 від 26.07.2017, №90 від 25.07.2017 та №79, №80 від 27.07.2017, а саме: договори поставки, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, виписки по особовому рахунку за відповідний період. (а.с.30-87)

Водночас, в матеріалах справи містяться договори поставки, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, подорожні листи, що підтверджують придбання ПП “Іола” товару (сировини) у контрагентів, зокрема, ТОВ “Маніпак”, ТОВ “Свєтпринт”, ТОВ “Теріхем Трейд”, ТОВ “Колорпрофі”. (а.с.88-114)

Згідно п.21 Порядку затвердженого Постановою КМУ від 21.02.2018 №117 Підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.

Одночасно, суд акцентує увагу на тому, що рішення Головного управління ДФС України у Волинській області №783827/21753815 від 12.06.2018, №784455/21753815, №784450/21753815, №784460/21753815 від 13.06.2018, №791625/21753815, №791784/21753815 від 14.06.2018 про відмову в реєстрації податкових накладних №72, №73, №77 від 26.07.2017, №90 від 25.07.2017 та №79, №80 від 27.07.2017 формально містять підставу для їх прийняття, що зазначена у Постанові КМУ №117, а саме: ненадання платником податку копій документів, а саме первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання, транспортування, оскільки відповідачем не враховані вимоги п.187.1 статті 187 Податкового кодексу України щодо дати виникнення податкових зобов'язань, з настанням якої позивач зобов’язаний, згідно пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Крім того, суд звертає увагу на те, що відповідачами в ході судового розгляду справи не надано доказів розгляду скарг позивача на рішення комісії ГУ ДФС у Волинській області №783827/21753815 від 12.06.2018, №784455/21753815, №784450/21753815, №784460/21753815 від 13.06.2018, №791625/21753815, №791784/21753815 від 14.06.2018 про відмову у реєстрації податкових накладних №72, №73, №77 від 26.07.2017, №90 від 25.07.2017 та №79, №80 від 27.07.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, що, на думку суду, є додатковою підставою для скасування вищевказаних рішень.

У зв’язку з вищевикладеним, суд вважає, рішення комісії Головного Управління Державної фіскальної служби України у Волинській області №783827/21753815 від 12.06.2018, №784455/21753815, №784450/21753815, №784460/21753815 від 13.06.2018, №791625/21753815, №791784/21753815 від 14.06.2018 про відмову в реєстрації податкових накладних №72, №73, №77 від 26.07.2017, №90 від 25.07.2017 та №79, №80 від 27.07.2017 незаконними та такими, що підлягають скасуванню.

Також, у зв’язку з тим, що судом встановлено відсутність правових підстав, як для зупинення реєстрації так і для відмови у реєстрації податкових накладних №72, №73, №77 від 26.07.2017, №90 від 25.07.2017 та №79, №80 від 27.07.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, тому суд вважає підставною вимогу позивача про зобов’язання Державну фіскальну службу України зареєструвати податкові накладні №72, №73, №77 від 26.07.2017, №90 від 25.07.2017 та №79, №80 від 27.07.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Волинської області судові витрати у вигляді судового збору в розмірі 12 334 грн., сплачені згідно платіжного доручення №387 від 03.09.2018. (а.с.2)

Керуючись статтями 241-246, 250, п.п.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного Управління Державної фіскальної служби України у Волинській області №783827/21753815 від 12.06.2018, №784455/21753815, №784450/21753815, №784460/21753815 від 13.06.2018, №791625/21753815, №791784/21753815 від 14.06.2018 про відмову в реєстрації податкових накладних№72, №73, №77 від 26.07.2017, №90 від 25.07.2017 та №79, №80 від 27.07.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов’язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкові накладні №72, №73, №77 від 26.07.2017, №90 від 25.07.2017 та №79, №80 від 27.07.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Волинської області на користь Приватного підприємства “Іола” судовий збір в розмірі 12 334 (дванадцять тисяч триста тридцять чотири) гривні.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його складення.

Позивач: Приватне підприємство “Іола”, код ЄДРПОУ 21753815, адреса: 45602, Волинська область, Луцький район, с. Підгайці, вул. Князя Острозького, 17.

Відповідачі: Головне управління Державної фіскальної служби у Волинської області, код ЄДРПОУ 39400859, адреса: 43010, м. Луцьк, Київський майдан, 4.

Державна фіскальна служба України: код ЄДРПОУ 39292197, адреса: 04655, місто Київ, Львівська площа, 8.

Суддя Ю.Ю. Сорока

Повний текст судового рішення складено 07.11.2018.