
Справа № 420/5336/18
УХВАЛА
05 листопада 2018 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Соколенко О.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 65003) до Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Одеській області (вул.Прохорівська, буд.6, м.Одеса, 65091) про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
12 жовтня 2018 року до ОСОБА_2 окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій (ГУ ДСНС) України в Одеській області, в якій позивач просить суд:
- визнати протиправними дії Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій України в Одеській області у неприйнятті рішення та у нездійсненні юридично значимих й обов’язкових дій, видати ОСОБА_1 одну, єдину довідку про грошове забезпечення за фактично відпрацьований час роботи при ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС для перерахунку пенсії згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210, замість трьох довідок, в яких є розбіжності сумарного заробітку за одну й ту саму роботу, в межах від 814,95 до 1188,46 рублів колишнього СРСР;
- визнати за ОСОБА_1 право на перерахунок заробітної плати (грошового забезпечення) за виконання службових обов'язків у зоні ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС згідно з фактично відпрацьованим часом у І-ІІІ зонах небезпеки, за роботу (службу) при ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з “ 29” вересня 1986р. по “ 10” листопада 1986р, згідно довідки від 10 листопада 1986 року, виданої протипожежною службою в зоні по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у складі ОСОБА_2 зведеного загону протипожежної служби МВС України з врахуванням спеціальних відомчих нормативно-правових актів, що регулюють службово-трудові відносини в системі МВС СРСР за час роботи (служби) в зоні відчуження Чорнобильської АЕС, які викладені у наказі Управління внутрішніх справ виконкому ОСОБА_2 обласної ради народних депутатів №15 від 15.01.1987р. “Про виплату грошового забезпечення працівникам органів та підрозділів внутрішніх справ Одеської області, які приймали участь в роботі по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС”;
- зобов’язати Головне управління державної служби з надзвичайних ситуацій України в Одеській області провести перерахунок заробітної плати ОСОБА_1 за виконання службових обов'язків у зоні ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС згідно з фактично відпрацьованим часом у І-ІІІ зонах небезпеки та нарахувати ОСОБА_1 грошову компенсацію (без виплати та індексації) за чергування в стані постійної бойової готовності в пожежній частині м. Чорнобиль у складі ОСОБА_2 зведеного загону протипожежної служби МВС України і включити її у суму заробітної плати, нарахованої за роботу у зоні ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, у спосіб і в порядку виконання рішення постанови ОСОБА_2 окружного адміністративного суду по а/с №1570/3654/2012 від 04.10.2012р, з врахуванням спеціальних відомчих нормативно - правових актів, що регулюють службово-трудові відносини в системі МВС СРСР за час роботи (служби) в зоні відчуження Чорнобильської АЕС з “ 29” вересня 1986р. по “ 10” листопада 1986р.;
- зобов’язати Головне управління державної служби з надзвичайних ситуацій України в Одеській області видати ОСОБА_1 нову довідку, з урахуванням проведеного перерахунку, про одержану та донараховану в даний час заробітну плату (грошове забезпечення) за роботу (службу) в зоні відчуження з “ 29” вересня 1986р. по “ 10” листопада 1986р. по формі, затвердженій листом Міністерства соціального захисту населення України від 27.02.1996р № 01-3/244-013-2 для перерахунку пенсії згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210.
Ухвалою суду від 17.10.2018 року, судом на підставі положень ч.1 ст.169 КАС України позовну заяву залишено без руху, та позивачу наданий десятиденний строк з дня отримання копії ухвали (в тому числі, якщо її копію отримано нарочно, засобами електронної пошти та факсимільного зв’язку) для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду (з копією для відповідача):
- уточненої позовної заяви із зазначенням вірного найменування відповідача у справі, інформації про місцезнаходження оригіналів документів, наданих до позову та викладом позовних вимог у відповідності до ст.5 КАС України;
- належним чином засвідчених копій доказів, які додані до позовної заяви;
- власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав;
Копію ухвали суду від 17.10.2018 року отримано позивачем 19.10.2018 року, що підтверджується відповідною розпискою.
29 жовтня 2018 року за вх. №32218/18 через канцелярію суду від позивача надійшла уточнена позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Одеській області (з копією для відповідача), в якій позивач просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Одеській області у неприйнятті рішення за результатами розгляду заяви ОСОБА_3 від 11.09.2018 року до начальника Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Одеській області про видання одної (єдиної) довідки про грошове забезпечення за фактично відпрацьований час роботи при ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС для перерахунку пенсії згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210, замість трьох довідок, в яких є розбіжності фактичного заробітку, із якого визначається пенсія за одну й ту ж саму роботу, в межах від 814,95 до 1188,46 рублів колишнього СРСР;
- зобов’язати Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Одеській області видати ОСОБА_1 нову довідку про одержану та донараховану в даний час заробітну плату (грошове забезпечення) у зоні ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС згідно з фактично відпрацьованим часом у І-ІІІ зонах небезпеки з « 29» вересня 1986р. по « 10» листопада 1986р. по формі, затвердженій листом Міністерства соціального захисту населення України від 27.02.1996 року № 01-3/244-013-2 для перерахунку пенсії згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210.
В уточненій позовній заяві ОСОБА_1 міститься власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Разом із уточненою позовною заявою позивачем надано до суду належним чином засвідчені копії доказів, які були додані до позовної заяви (з копією для відповідача).
Отже, позивач усунув недоліки позовної заяви, визначені в ухвалі суду від 17.10.2018 року шляхом надання відповідних пояснень.
Як зазначено в позовній заяві, підставою для звернення позивача з даним позовом, стала бездіяльність Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Одеській області, яка полягає у неприйнятті рішення за результати розгляду заяви ОСОБА_3 від 11.09.2018 року про видачу одної (єдиної) довідки про грошове забезпечення за фактично відпрацьований час роботи при ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС для перерахунку пенсії згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210.
Відповідно до ч.8 ст.171 КАС України питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя вирішує протягом п’яти днів з дня надходження до адміністративного суду позовної заяви, заяви про усунення недоліків позовної заяви у разі залишення позовної заяви без руху, або отримання судом у порядку, визначеному частинами третьою - шостою цієї статті, інформації про місце проживання (перебування) фізичної особи.
Згідно з ч. 1 ст. 120 КАС України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок.
Відповідно до ч.6 ст.120 КАС України якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 171 КАС України.
Зазначений спір підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства та підсудний ОСОБА_2 окружному адміністративному суду.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви відповідно до ст. 169 КАС України, а також підстави для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлені ст. 170 КАС України, у суду відсутні.
Частиною 1 статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно ч.1 ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Відповідно до ч. 3 ст. 12 КАС України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Частиною 5 статті 12 КАС України визначено, що умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.
Відповідно до частини 3 статті 257 КАС України, при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з положеннями ст. 179 КАС України, для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Дата і час підготовчого засідання призначається судом з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч.1, ч.2 ст. 173 КАС України, підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі.
Завданням підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з’ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Зважаючи на вказане, враховуючи предмет спору, значення справи для сторін, обраний позивачем спосіб захисту, категорію справи, суддя дійшов висновку, що справа підлягає розгляду у порядку загального позовного провадження відповідно до ч. 3 ст. 12 КАС України.
Керуючись ст.ст. 12, 120, 160, 161, 171, 173, 179-181, 248 КАС України,
УХВАЛИВ:
Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 (в редакції уточненої позовної заяви від 29.10.2018 року).
Відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 65003) до Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Одеській області (вул.Прохорівська, буд.6, м.Одеса, 65091) про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії.
Розглядати справу за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 27.11.2018 року о 10:30 год. у приміщенні ОСОБА_2 окружного адміністративного суду за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога, 14, зала судових засідань №10 (1-й поверх).
Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву протягом п’ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі. Відзив подається до суду разом із документами, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу.
Відповідно до ч.2 ст.175 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи. Згідно ч. 4 ст. 159 КАС України, неподання суб’єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Зазначити учасникам справи, що надання доказів відбувається в порядку ст. 79 КАС України.
У разі своєчасного подання та направлення відповідачем до суду заяви по суті справи (відзив на позовну заяву (відзив) разом із доказами по справі не шляхом подання вказаної заяви нарочно до канцелярії суду, а шляхом направлення до суду у встановлений строк засобами поштового зв'язку, відповідачу необхідно завчасно повідомити суд відповідними засобами зв’язку (телефон: 048-705-57-88, факс: 048-705-57-52, електрона пошта: o.sokolenko@adm.od.court.gov.ua; inbox@adm.od.court.gov.ua, тощо) про надіслання відповідної заяви по суті справи та доказів засобами поштового зв'язку.
Веб-адреса сторінки ОСОБА_2 окружного адміністративного суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://adm.od.court.gov.ua/sud1570/.
Копію ухвали направити учасникам справи, разом з інформацією про їхні процесуальні права та обов'язки.
Повідомити відповідача про наявність в суді копії позовної заяви із додатками по даній справі, які підлягають йому врученню як стороні, та про можливість їх отримати лише безпосередньо у суді відповідно до п.12 ч.9 ст.171 КАС України.
Справа розглядатиметься суддею одноособово.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена лише з підстав порушення правил підсудності шляхом подачі через суд першої інстанції протягом п’ятнадцяти днів з дня її складення апеляційної скарги до П’ятого апеляційного адміністративного суду. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Соколенко О.М.