
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 1340/5120/18
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
06 листопада 2018 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Коморний О.І. одержав позовну заяву Головного управління Держпраці у Львівській області про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду до Дрогобицького управління водного господарства.
Встановив:
До Львівського окружного адміністративного суду 01.11.2018 року надійшла позовна заява Головного управління Держпраці у Львівській області у якій міститься вимога :
- застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Дрогобицького управління водного господарства, а саме заборонити експлуатацію електрообладноння КТП-10/0,4 кв № 1322, КТПП-10/0,4 кв №1332, КТПП-10/0,4 кв №1337 та заборонити пуску в роботу автокрана КС-3577 зав.№3854 реєстрац. № Л-4796 до усунення зазначених у позовній заяві порушень.
Суддя відповідно до ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) після одержання позовної заяви з’ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 2 ст. 171 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Позов згідно з ч. 1 ст. 122 КАС України може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до ч. 2 ст. 122 КАС для звернення до адміністративного суду суб’єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб’єкту владних повноважень право на пред’явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб’єкта владних повноважень.
Позивач просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду, на підставі виявлених під час перевірки порушень зазначених в акті перевірки суб’єкта господарювання (виробничого об’єкта) від 24.05.2018 року № 13/03/184/0518, проте до суду звернувся лише 01.11.2018 року.
Позивач на підтвердження поважності причин пропуску строку звернення до суду, зазначив в позовній заяві, що не мав можливості своєчасно сплатити судовий збір, у зв'язку з відсутністю бюджетного фінансування.
Суд вважає, що наведені скаржником доводи не можуть бути підтвердженням поважності причин пропуску строку звернення до суду, оскільки відсутність фінансування не може бути належним доводом поважності причин пропуску строку звернення до суду.
Аналогічна позиція висловлена Верховним Судом в ухвалі від 09 січня 2018 року у справі № 805/1772/17-а та в ухвалі від 23 квітня 2018 року у справі № 805/3249/17-а.
Наслідки пропущення строків звернення до адміністративного суду визначені ст. 123 КАС України, відповідно до ч.1 якої, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Позивачу необхідно надати певний строк для усунення вказаних недоліків та оскільки позов поданий після закінчення строків, установлених законом, такий слід залишити без руху та надати позивачеві строк протягом десяти днів з дня вручення ухвали звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду з вказанням інших підстав для поновлення строку (з доказами поважності пропуску строку звернення до суду).
Керуючись ст. 122, 123, 160, 161, 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
постановив:
1. Позовну заяву Головного управління Держпраці у Львівській області про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду до Дрогобицького управління водного господарства – залишити без руху.
2. Надати позивачеві строк протягом 10 днів з дня вручення ухвали для звернення до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду (з доказами поважності пропуску строку звернення до суду).
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд відповідно до ч.2 ст. 123 КАС України повертає позовну заяву.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання та окремо не оскаржується. Заперечення на цю ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Коморний О.І.