Постанова № 7762532, 27.11.2009, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.11.2009
Номер справи
2а-5983/09/0670
Номер документу
7762532
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

справа № 2а-5983/09/0670

категорія 6.5

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 листопада 2009 р.                                                                                 м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Романченка Є.Ю.,

при секретарі - ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом Прокурора м. Бердичева в інтересах держави в особі Міністерство транспорту та зв'язку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті

до Суб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_1

про стягнення 510,00 грн.,-

встановив:

Прокурор м. Бердичева в інтересах територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області звернувся до суду з вказаним позовом, в якому просить стягнути з відповідача 510,00 грн. фінансових санкцій. В обґрунтування позову зазначає, що в порушення вимог Закону України "Про автомобільний транспорт" відповідач надавав послуги по перевезенню пасажирів без наявності документів, передбачених ст. 39 вказаного Закону, а саме без ліцензійної картки, про що було складено акт № 114720 від 29.05.2009 року та на підставі якого винесено постанову № 082733 від 10.06.2009 року про застосування до СПД ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 510,00 грн. В добровільному порядку застосовані фінансові санкції відповідачем не сплачені.

У судовому засіданні прокурор та представник позивача позов підтримали.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином. Заперечень щодо позовних вимог не надала.

Заслухавши думку прокурора, пояснення представника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Спірні правовідносини регулюються Закон України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 року (далі - Закон), Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»від 08.11.2006 року № 1567 (далі - Порядок).

Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрована як суб»єкт підприємницької діяльності –фізична особа.

Відповідно до ст. 34 Закону, автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів.

Відповідно до ст. 39 Закону, автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.

У результаті проведеної державним інспектором ТУ Головавтотрансінспекції в Житомирській області перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання пасажирських перевезень встановлено, що відповідач експлуатував транспортний засіб –автомобіль "Daewoo" (д/н НОМЕР_1), облаштований як таксі, про що свідчить розпізнавальний ліхтар, встановлений на даху автомобіля, без наявності ліцензійної картки. Про це складено акт № 114720 від 29.05.2009 року.

Відповідно до Порядку, державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання (далі - транспортні засоби), що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі.

За результатами перевірки складається акт. Справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

За наслідками перевірки начальником ТУ Головавтотрансінспекції в Житомирській області до відповідача, відповідно до постанови № 082733 від 10.06.2009 року, застосовано фінансову санкцію у сумі 510, 00 грн.

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 60 Закону, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

За наведених обставин суд вважає, що відповідач діяв неправомірно, не перерахувавши до Державного бюджету фінансові санкції у сумі 510, 00 грн.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб»єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», Закон України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 року, керуючись ст. ст. 94, 158 –163, 167, 254 КАС України, Житомирський окружний адміністративний суд

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 до Державного бюджету України (р/р 31115106700002 в УДК в Житомирській області, МФО 811039, код платежу 210811, код 22062319) 510, 00 грн. фінансової санкції.

           Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня виготовлення повного тексту постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя:                                                                                Є.Ю. Романченко