Єдиний державний реєстр судових рішень справа № 2-а-902/09
категорія 2.11
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2009 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Попової О. Г.,
при секретарі - Снігірьовій О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом Овруцького багатогалузевого виробничого орендного управління житлово-комунального господарства до Овруцької міжрайонної державної податкової інспекції про визнання недійсним податкового повідомлення - рішення,-
встановив:
Овруцьке багатогалузеве виробниче орендне управління житлово-комунального господарства звернулось до адміністративного суду з вказаним позовом. Вказує, що за результатами виїзної планової перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 1 січня 2007 року по 30 вересня 2008 року державними податковими інспекторами був складений акт № 09/23-01-03343829 від 13.01.2009 року, в якому зафіксовано порушення з боку Овруцького багатогалузевого виробничого орендного управління житлово-комунального господарства вимог п.3.1, розділу ІІІ, п.4.2 розділу ІV, п.6.3 розділу V Інструкції про порядок обчислення і сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища. На підставі вказаного акту видано податкове повідомлення-рішення № 0000062301/0 від 21.01.2009 року, згідно якого підприємству визначено суму податкового зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій за збір за забруднення навколишнього середовища за основним платежем - 70669,35 грн. та 27380,84 грн. штрафної санкції, а всього - 98050,19 грн. Позивач погоджується з тим, що проводив обрахування та сплату збору за забруднення навколишнього природного середовища без врахування регіонального коригуючого коефіцієнта. Вказує, що через помилку працівника житлово-комунального господарства розмір збору обчислювався виходячи не з фактичних обсягів викидів та скидів, а виходячи з загального обсягу встановлених лімітів на викиди і скиди. Вважає, що під час перевірки працівники податкового органу були зобов"язані перевірити та визначити розбір збору на підставі первинних документів виходячи з фактичних обсягів викидів та скидів.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
Представники відповідачів в судовому засіданні позовні вимоги не визнали. Надали суду заперечення щодо позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників судового розгляду, суд встановив: Овруцькою МДПІ проведено виїзну планову перевірку з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства Овруцького багатогалузевого виробничого орендного управління житлово-комунального господарства за період з 1 січня 2007 року по 30 вересня 2008 року, про що складено акт № 09/23-01-03343829 від 13.01.2009 року .
На підставі акту перевірки Овруцька МДПІ винесла податкове повідомлення-рішення №0000062301/0 від 21.01.2009 року, згідно якого підприємству визначено суму податкового зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій за збір за забруднення навколишнього середовища за основним платежем - 70669,35 грн. та 27380,84 грн. штрафної санкції, а всього - 98050,19 грн.
В акті перевірки вказано, що на порушення п.3.1 р.3; п.4.2 р.4; п.6.3 р.6 Інструкції про порядок обчислення і сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державної податкової адміністрації України від 19.07.1999 року № 162/379, розробленої на виконання Постанови КМУ від 01.03.1999 року №303 "Про затвердження Порядку встановлення нормативів збору" та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 09.08.1999 року № 544/3738 з внесеними змінами і доповненнями, обрахування та сплата збору за забруднення навколишнього природного середовища (рядок 3 Податкових розрахунків "сума збору за скиди у водні об'єкти) за період з 01 липня 2007 року по 30 вересня 2008 року, проведено не в повному обсязі, без врахування регіонального (басейнового) коригуючого коефіцієнта, який враховує територіальні екологічні особливості, а також екологоекономічні умови функціонування водного господарства, наведеного в таблиці 2.3. додатка 2 до "Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору" затвердженого Постановою КМУ від 01.03.1999 року № 303, в результаті чого встановлено заниження задекларованих суб'єктом господарювання показників податкових розрахунків збору за забруднення навколишнього природного середовища всього в сумі - 70669,35 грн., у тому числі за ІІІ квартал 2007 року, в сумі - 12880,09 грн., за ІV квартал 2007 року в сумі - 12802,02 грн., за І-й квартал 2008 року - в сумі 14994,97 грн., за ІІ-й квартал 2008 року в сумі - 12553,40 грн., за ІІІ-й квартал 2008 року в сумі - 17438,87 грн.
Суд погоджується з висновками податкового органу з огляду на наступне.
Позивач погоджується та не оскаржує висновки податкового органу щодо обрахування та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища без врахування регіонального (басейнового) коригуючого коефіцієнта.
Що стосується розміру збору за забруднення навколишнього природного середовища, то платниками збору є суб'єкти господарювання незалежно від форм власності, юридичні особи, що не здійснюють господарської (підприємницької) діяльності; бюджетні, громадські та інші підприємства, установи і організації, постійні представництва нерезидентів, які зареєстровані в Україні, або нерезиденти, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, громадяни, які здійснюють на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони викиди і скиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище та розміщення відходів (п.2.1. ст.2 Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища").
Згідно п.6.1. ст.6 Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища" суми збору, який справляється за викиди стаціонарними джерелами забруднення (Пвс), обчислюються платниками збору самостійно щокварталу наростаючим підсумком з початку звітного року, виходячи з фактичних обсягів викидів, нормативів збору та визначених за місцезнаходженням цих джерел коригуючих коефіцієнтів.
Овруцьким багатогалузевим виробничим орендним управлінням житлово-комунального господарства самостійно визначались та обраховувались розміри збору за забруднення навколишнього природного середовища, що підтверджується копіями податкових розрахунків збору за забруднення навколишнього природного середовища, які разом з розрахунками показників збору за скиди у водні об"єкти подавались позивачем до податкового органу.
Згідно п.5.1.ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Отже, як встановлено з матеріалів справи, позивач самостійно визначав розміри збору за забруднення навколишнього природного середовища, про що зазначав в податкових розрахунках. Виявивши помилку у показниках раніше поданої звітності, не скористався своїм правом щодо уточнення показників.
Суд, оцінивши всі докази в їх сукупності, прийшов до висновку, що позовні вимоги Овруцького багатогалузевого виробничого орендного управління житлово-комунального господарства є безпідставними, а тому в задоволенні позовних вимог позивачу відмовляє.
На підставі викладеного, керуючись Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", Інструкцією про порядок обчислення і сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, ст.ст. 86, 158-163, 254 КАС України, Житомирський окружний адміністративний суд, -
постановив:
В позові Овруцького багатогалузевого виробничого орендного управлінняжитлово-комунального господарства до Овруцької міжрайонної державної податкової інспекції про визнання недійсним податкового повідомлення - рішення - відмовити.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня виготовлення повного тексту постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: О.Г. Попова
Повний текст постанови виготовлений 21 вересня 2009 року.