Постанова № 7760620, 02.02.2010, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.02.2010
Номер справи
2а-47351/09/1670
Номер документу
7760620
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м.ПолтаваСправа № 2а-47351/09/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Алєксєєвої Н.Ю.,

за участю секретаря Кусайло Я.Г.,

представника позивача - Серкова А.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Полтавідо Приватного підприємства "Агро-Сан"про стягнення фінансових санкцій, -

В С Т А Н О В И В:

позивач Державна податкова інспекція у м. Полтавізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Агро-Сан"про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 875,00 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що за відповідачем рахується заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 875,00 грн., яка виникла у звязку з порушенням вимог Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні»затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Полтаві, просив позов задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не зявився, заперечень проти адміністративного позову не надав, про причини неявки суд не повідомив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Судова повістка, направлена судом за адресою: АДРЕСА_1, повернулася з поштовою відміткою про закінчення терміну зберігання. Разом із тим, згідно наявного в матеріалах справи витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 21 серпня 2009 року, відповідач зареєстрований саме за цією адресою.

Частиною 8 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру. Таким чином, суд вважає, що відповідач повідомлений належним чином.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за даною явкою сторін.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи та дослідивши інші докази в їх сукупності, суд встановив такі обставини.

Як свідчать матеріали справи, Приватне підприємство «Агро-Сан» зареєстроване 28 березня 2005 року Виконавчим комітетом Полтавської міської ради як юридична особа (свідоцтво № 082522 від 28 березня 2005 року) та перебуває на обліку як платник податків у Державній податковій інспекції у м. Полтаві(довідка №489 від 30 березня 2005 року).

Відповідно до положень пунктів 2, 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів; застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

15 квітня 2009 року позивачем було проведено перевірку Приватного підприємства «Агро-Сан»з питань дотримання вимого податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2006 року по 31.12.2008 року.

Перевірка проводилася працівниками Державної податкової інспекції у м. Полтаві на підставі направлення на перевірку від 27 лютого 2009 р. № 152.

Проведеною перевіркою встановлено факт порушення відповідачем пунктів 3.1, 3.2, 7.41 Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого постановою правління НБУ від 15.12.2004 року № 637.

Зокрема, виявлене наступне порушення: проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа, який би підтверджував сплату покупцем готівкових коштів.

За результатами проведеної перевірки працівниками Державної податкової інспекції у м. Полтаві, що здійснювали зазначений захід, складено акт №838/23-8/33457999 від 15 квітня 2009 року, з яким було ознайомлено під розпис керівника ПП «Агро-Сан» Шестакова А.Ю. та головного бухгалтера Брижик С.І., про наявність зауважень до ходу та результатів перевірки посадовими особа підприємства не вказано.

Відповідно до статті 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та в порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання такі адміністративно-господарські санкції: вилучення прибутку (доходу); адміністративно-господарський штраф; стягнення зборів (обов'язкових платежів); застосування антидемпінгових заходів; припинення експортно-імпортних операцій; застосування індивідуального режим) ліцензування; зупинення дії ліцензії (патенту) на здійснення суб'єктом господарювання певних видів господарської діяльності; анулювання ліцензії (патенту) на здійснення суб'єктом господарювання окремих видів господарської діяльності; обмеження або зупинення діяльності суб'єкта господарювання; скасування державної реєстрації та ліквідації суб'єкта господарювання; інші адміністративно-господарські санкції, встановлені цим Кодексом та іншими законами.

Згідно зі статтею 241 цього Кодексу адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджет) в разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності. Перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.

За результатами перевірки, на підставі акту № 838/23-8/33457999 від 15 квітня 2009 року, позивачем прийняте рішення від 22 квітня 2009 року № 0001432306/0 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 875,00 грн.

Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій не скасоване і на даний час є чинним.

Відповідно до пункту 3.1 Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого постановою правління НБУ від 15.12.2004 року № 637 касові операції оформлюються касовими ордерами, видатковими відомостями, розрахунковими документами, документами за операціями із застосуванням платіжних карток, іншими касовими документами, які згідно із законодавством України підтверджували б факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) готівкових коштів.

Згідно пункту 3.2 зазначеного Положення, касові операції, що проводяться відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", оформлюються згідно з вимогами цього Закону.

Відповідно до пункту 7.41 Положення під час перевірки правильності оформлення видачі готівки під звіт як на відрядження, так і на інші потреби встановлюється достовірність підтвердних документів, що додаються до звітів про використання коштів.

Статтею 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки»передбачено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу: за проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа (товарного або касового чека, квитанції до прибуткового ордера, іншого письмового документа), який би підтверджував сплату покупцем готівкових коштів, - у розмірі сплачених коштів. Передбачені цією статтею штрафи в повному обсязі стягуються до державного бюджету в порядку, встановленому законодавством.

Відповідно до статті 2 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки»штрафні санкції, передбачені цим Указом, застосовуються до осіб, зазначених у статті 1 цього Указу, органами державної податкової служби на підставі матеріалів проведених ними перевірок і подань державної контрольно-ревізійної служби, фінансових органів та органів Міністерства внутрішніх справ України в установленому законодавством порядку та в розмірах, чинних на день завершення перевірок або на день одержання органами державної податкової служби зазначених подань.

Отже, позивачем правомірно було нараховано відповідачу штрафні (фінансові) санкції у розмірі 875,00 грн. за порушення вимог пунктів 3.1, 3.2, 7.41 Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого постановою правління НБУ від 15 грудня 2004 року № 637.

Згідно пункту 3.1 Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 18 липня 2005 року №276 з метою обліку нарахованих і сплачених сум платежів до бюджету органами державної податкової служби на кожний поточний рік відкриваються особові рахунки за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.

В судовому засіданні представником позивача були надані облікові картки платника ПП «Агро-Сан» станом на 31 грудня 2009 року та 02 лютого 2010 року згідно з якими відповідач має недоїмку по сплаті штрафних санкцій в розмірі 875,00 грн.

Таким чином, загальна заборгованість відповідача по сплаті штрафних (фінансових санкцій) станом на дату розгляду справи складає 875,00 грн., що також підтверджується наявним в матеріалах справи розрахунком позивача.

Згідно із ч.1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідач доказів в спростування вищевикладеного чи доказів сплати боргу в суду не надав, своїм правом на надання заперечень та участі в судовому розгляді справи не скористався.

На підставі викладеного, керуючись Положенням «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого постановою правління НБУ від 15 грудня 2004 року № 637, Указом Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки», статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Полтаві до Приватного підприємства «Агро-Сан» про стягнення фінансових санкцій задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства «Анро-Сан» (код ЄДРПОУ 33457999) штрафні (фінансові) санкції у розмірі 875,00 грн. на р/р 31117104700002, код бюджетної класифікації платежу 3021080900, одержувач УДК у м.Полтаві, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області МФО 831019.

Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлено 02 лютого 2010 року.

СуддяН.Ю. Алєксєєва