Постанова № 77601561, 05.11.2018, Малинський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
05.11.2018
Номер справи
283/2368/18
Номер документу
77601561
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 283/2368/18

Провадження №3/283/745/2018

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 листопада 2018 року м. Малин

Суддя Малинського районного суду Житомирської області Міхненко С.Д., за участю секретаря Корейба І.С. В. , прокурора Коростишівської місцевої прокуратури Житомирської області ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки у Житомирської області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого головним інженером Товариства з обмеженою відповідальністю « Будівельна група « Моноліт » ,-

за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 , будучи станом на 25 лютого 2017 року та на даний час депутатом Малинської міської ради Житомирської області 7-го скликання та відповідно до підпункту «б» пункту 1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомив про суттєві зміни у майновому стані, а саме про придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.

Так, ОСОБА_2, набувши 25 лютого 2017 року у власність автомобіль марки « Toyota Camry », 2012 року випуску, вартістю 316095 грн., не подав повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_2 в судовому засіданні свою винність у вчиненому правопорушені визнав повністю.

Прокурор Кучер Ю.В. в судовому засіданні пояснив, що вина ОСОБА_2 повністю підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення, а тому просить визнати його винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 статті 172-6 КУпАП, та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до таких висновків.

Згідно ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.

Відповідно до диспозиції ч.2 ст. 172-6 КУпАП адміністративним правопорушенням є неповідомлення або несвоєчасне повідомлення, зокрема про суттєві зміни у майновому стані.

Відповідно до п. 10 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) правопорушення, пов’язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Частиною 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство.

Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2017 рік» встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі для працездатних осіб з 1 січня 2017 року 1600 грн.

Отже визначений законодавством поріг, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня відповідного року, становить 80 000 грн.

Суддею встановлено, що ОСОБА_2 являється депутатом Малинської міської ради 7-го скликання. ( а.с. 26).

Згідно з підпунктом «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», депутат Малинської міської ради ОСОБА_2 є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією.

Відповідно до пункту 6 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 року, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 року за №959/29089, суб’єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані, відповідно до ч.2 ст. 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на офіційному веб-сайті НАЗК.

Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного порядку, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подається через електрону мережу Інтернет з використання програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб’єкта декларування після реєстрації в Реєстрі.

Так, згідно інформації територіального сервісного центру від 25 вересня 2018 року ОСОБА_2, 25 лютого 2017р. набув у власність автомобіль марки « Toyota Camry », 2012 року випуску, вартістю 316095 грн., що підтверджується договором купівлі продажу транспортного засобу від 25 лютого 2017 року № 8044/2017/346956.

Вказаний автомобіль ОСОБА_2 зареєстрував у сервісному центрі. ( а.с. 16-23)

Враховуючи, що вартість придбаного автомобіля перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів (в редакції Закону на момент вчинення правопорушення), встановлених на 1 січня 2017 року (80 000 гривень), у ОСОБА_2 на виконання частини 2 статті 52 Закону № 1700-VII виник обов’язок у десятиденний термін з моменту набуття права власності на майно письмово повідомити НАЗК про суттєву зміну у майновому стані.

Відповідно до положень статей 251-253 Цивільного Кодексу України, строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, що має юридичне значення. Він може визначатися роками, місяцями, тижнями, днями або годинами. Його перебіг починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок.

Тобто, упродовж періоду з 00.00 год. 26.02..2017 по 23.59 год. 07.03.2017 у ОСОБА_2 виник обов’язок повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.

Згідно зі ст. 252 КУпАП орган (посадова особа), що розглядає справу про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Аналіз зібраних по справі доказів свідчить про те, що ОСОБА_2 не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про суттєві зміни у майновому стані, а тому його дії вірно кваліфіковані за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Призначаючи адміністративне стягнення, враховую характер вчиненого ним правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини у вчиненому правопорушенні, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, яка доведена повністю, а тому відносно ОСОБА_2 слід обрати адміністративне стягнення в межах санкції ч. 2 ст.172-6 КУпАП у виді штрафу.

Керуючись ст.ст. 23, 33, 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП, і накласти стягнення у виді штрафу в розмірі 100 (ста ) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 ( одну тисячу сімсот ) гривень.

( р/р 31117106006338; отримувач: Малин. УК/м.Малин/; код ЄДРПОУ 37777637; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); МФО 899998; ККДБ 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції" ).

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір в розмірі 352 /триста п’ятдесят дві/ гривні 40 копійок судового збору. (отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; р/р:31211256026001; код класифікації доходів бюджету:22030106).

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Малинський районний суд Житомирської області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.

Суддя: ОСОБА_3